ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Попри обстріли та облогу – як працюють чернігівські ЗМІ в умовах війни

22.04.2022, 10:00
cntime.cn.ua
cntime.cn.ua

З початком повномасштабного наступу військ РФ на територію України Чернігівська область опинилася однією з перших у зоні бойових дій. Вже 24 лютого Чернігів зазнав обстрілів, значна частина області потрапила під контроль російських військ, а бої точилися неподалік обласного центру. 

У цих умовах першими ЗМІ, які припинили свою роботу, стали місцеві газети, оскільки друкувати й поширювати видання стало неможливим.   

З погіршенням воєнної ситуації навколо Чернігова місто до середини березня опинилося в щільному оточенні російських військ, перебувало під постійними обстрілами. Обласний центр залишився без електроенергії, водопостачання, газу та води. В цих умовах більшість журналістів з редакцій місцевих ЗМІ  були змушені евакуюватися, працювати віддалено або на певний час припинити роботу.  

Попри складні та небезпечні умови роботи в місті залишалися частина журналістів місцевих телеканалів "Суспільне Чернігів", ТРА "Новий Чернігів", "Дитинець", частини місцевих сайтів. У надзвичайних умовах редакції  координували роботу між собою, спільно працювали над контентом та використовували технічні засоби одне одного.  

Завдяки цьому журналісти мали змогу оперативно збирати й поширювати інформацію та фіксувати злочини російських військ у Чернігові.

За даними чернігівського представництва Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, через відсутність світла, зв'язку та через постійні обстріли мовлення в місті Чернігові було відсутнє близько трьох тижнів. Водночас жоден телеканал не припинив своєї роботи. Працівники героїчно, ризикуючи своїм життям, працювали й знімали всі злочини проти людства Росії в місті Чернігові. Працювали під обстрілами, постійними бомбардуваннями, без світла, зв’язку і жодних комунікацій. 

Працівники телекомпаній передавали свої матеріали до центрального офісу (Суспільний мовник), щоб поширити їх в ефірах інших філій. Окрім цього, всі матеріали представник Національної  ради України з питань телебачення і радіомовлення щодня розсилав до всіх телерадіорганізацій України для максимального поширення інформації про Чернігів в ефірах телекомпаній України. 

Новини про Чернігів виходили (і виходять) в ефірах телеканалів "Тім" та "Прилуки". Окремо була рубрика про регіони в ефірі Суспільного мовника. Також усі матеріали щоденно поширювалися серед інтернет-ресурсів, надсилалися до редакцій центральних телеканалів, редакції Марафону єдиних новин, іноземних медіа. 

Ситуація з радіомовленням у місті Чернігові була такою ж, як і з телемовленням. Через відсутність світла і зв'язку саме в місті, радіостанції не здійснювали мовлення. У час відсутності світла і зв'язку, за графіком (генератор) вмикалися передачі МХ-1, радіостанція "Люкс ФМ", Українське радіо. 

Продовжували роботу місцеві сайти, публікуючи переважно офіційні повідомлення та інформацію від телеканалів. 

Час від часу місцеві інтернет-ресурси зазнавали DDoS-атак. Про це, зокрема, на початку квітня повідомляв ресурс  0462.uа: 

 "Зранку відбувається потужна DDoS-атака на наш інформаційний вебресурс. Видно, допекли ворогам з-за порєбрика наші матеріали"

У зв'язку з воєнним станом змінилися й умови роботи чернігівських ЗМІ. Зокрема, журналістам  для роботи на території Чернігівської області необхідно отримати  прескарту Збройних сил України та акредитуватися на території області в ОК "Північ" за відповідною формою. 

Після деокупації сіл навколо Чернігова на почту квітня стало відомо про  загибель відеоінженера  телеканалу "Дитинець" Романа Нежиборця.  

Поки дружина і син перебували зачиненими в підвалі селі Ягідне біля Чернігова, російській окупанти вбили Романа.

ГО "Інститут масової інформації" з перших днів війни здійснювала підтримку чернігівським ЗМІ. Надавалася фінансова допомога журналістам та їхнім родинам для релокації в безпечні регіони. 

Завдяки роботі команди ІМІ та чернігівським волонтерам, які в умовах небезпеки змогли доставити необхідну передачу до Чернігова, вдалося  забезпечити засобами  захисту та інтернетом місцевих журналістів (бронежилети та каски, старлінк).

Liked the article?
Help us be even more cool!