ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Політичний фарс" та "підла провокація": як російські медіа відреагували на перемогу України на Євробаченні

23.05.2022, 13:11
Олена Голуб

14 травня Україна перемогла – поки що лише на Євробаченні, але і цього вистачило, щоб російські медіа вибухнули черговою хвилею ненависті до України.

Усі російські медіа, які ми оглянули під час моніторингу, заявили, що конкурс сфабриковано. На це вплинула заява румунського суспільного мовника TVR, де зазначається, що організатори Євробачення нібито замінили оцінки, які виставили їхні члени журі виконавцям з Молдови. У заяві TVR йдеться, що румунське журі поставило максимальну оцінку (12 балів) пісні, що представляє Молдову, але організатори конкурсу присудили бали Україні.

Це повідомлення розтиражували російські медіа:

  • Румыния потребовала объяснений от организаторов Евровидения из-за подмены оценок жюри (ТАСС)
  • На Евровидении-2022 опять выявили фальсификации. Румыния отдала высший балл Молдавии, а записали Украине (КП)

Пропагандисти намагалися подати Євробачення як політичний фарс. Одним з головних наративів, який поширювали російські ресурси щодо пісенного конкурсу, стала політизованість цієї культурної події. Цю тезу вони підтвердили словами заступника генерального секретаря НАТО Мірча Джоане: "Мы вчера наблюдали массивную поддержку по всей Европе". Російські медіа активно поширювали заяву офіційної представниці МЗС Росії Марії Захарової, яка назвала цьогорічне Євробачення "актом приниження Європи". Цю заяву Захарова зробила в ефірі одіозного російського пропагандиста Володимира Соловйова, який перебуває під західними санкціями через поширення фейків та ненависті щодо України та західного світу загалом. "Если бы мне сказали, что победит то, что победило, я бы, наверное, высмеяла. Потому что это настолько очевидно и настолько уже неприлично, что мне казалось: европейская телевещательная корпорация и организаторы не допустят того, чтобы их вот так унизили. Но оказывается, унижать Европу теперь в тренде", – сказала Захарова в эфире "Воскресного вечера с Владимиром Соловьевым" на телеканале "Россия 1" в воскресенье, 15 мая", – цитують слова Захарової kp.ru, tass.ru, а також ria.ru.

Не залишився без уваги пропагандистів і допис Захарової в її телеграм-каналі, де вона іронізувала стосовно українського виступу. "Национальные костюмы и музыкальные инструменты, две бабы яги на струнных, брейк-данс и кричалки про "Азовсталь". Европа аплодирует стоя. Занавес", – транслює її допис kp.ru.

Повторював тези про заполітизованість пісенного конкурсу і голова комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький, який назвав конкурс "філіалом пропагандиської машини Брюсселя". "Евровидение" окончательно превратилось в филиал политбалагана Брюсселя. Сколько нам рассказывали про то, что конкурс "вне политики"? И вот последний из них очень точно расставил все точки над "ё" и показал, что "Евровидение" было и [остается] инструментом продвижения далеко не "культурных ценностей", а все тех же европейских двойных стандартов и однобоких подходов", – пише ТАСС із посиланням на  його телеграм-канал. 

Загалом російські ЗМІ "болісно" відреагували на заклик соліста групи Kalush Orchestra Олега Псюка допомогти Маріуполю й "Азовсталі". Пропагандисти назвали ці слова "підлою провокацією" та "політичними гаслами": "Солист Kalush Orchestra устроил подлую провокацию после выступления. Он стал выкрикивать со сцены политические лозунги. А ведь устроители музыкального конкурса не раз заявляли, что они вне политики".

Водночас пропагандисти намагалися поширити інформацію про те, що цією перемогою не задоволені й самі європейці, які нібито назвали конкурс "політичним фарсом". Наприклад, про це писала "Комсомольская правда":

КП робить такий гучний та узагальнювальний заголовок, посилаючись лише на один коментар від приватної особи під статтею Daily Mail про перемогу Kalush Orchestra. "Я не собирался смотреть эту чушь, но даже слепой может понять, какой это политический фарс", – йшлося в коментарі. З'ясувати, хто ця людина, яка залишила коментар, та наскільки вона реальна, неможливо. Стверджувати, що цей коментар відбиває думку британців, є маніпуляцією.

Нагадаємо, що цьогоріч Росія була відсторонена від участі в Євробаченні. Європейська мовна спілка (EBU) оголосила, що жоден російський артист не братиме участі в цьогорічному пісенному конкурсі "Євробачення". Згідно із заявою EBU, це відбулося через те, "що на тлі безпрецедентної кризи в Україні внесення російської заявки до цьогорічного конкурсу призведе до погіршення репутації конкурсу".

Показово, що про цей факт російські пропагандисти не згадали в жодній новині про перемогу України.

Liked the article?
Help us be even more cool!