ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Після виборів зріс рівень дотримання журналістських стандартів у загальнонаціональних медіа

05.12.2012, 03:23

 

Рівень журналістських стандартів у листопаді склав 5,02 бали з 6 можливих у друкованих виданнях («Факты», «Сегодня», «Комсомольская правда в Украине», «Корреспондент», «Український тиждень», «Коментарі») та 5,36 бали у Інтернет-виданнях («Обозреватель», «УНІАН», «Лівий берег» та «Лига»)

Про це свідчить моніторинг дотримання журналістських стандартів, який проводить ІМІ за підтримки  Інтерньюз Нетворк.

 

Підвищення стандартів у листопаді, на думку експерта ІМІ Романа Головенка, пов’язане передусім з закінченням передвиборчої кампанії та зменшенням кількості замовних матеріалів у виданнях.

Саме тому значне зростання рівня стандартів спостерігається у виданнях, які під час виборчої кампанії були лідерами з розміщення замовних матеріалів - це «Факти» і «Комсомольская правда в Украине».

Так,  «Комсомолка» в листопаді отримала 5,07 бала, тоді як місяць тому її показник складав всього 4,26 бали з 6 можливих.

Незначне поліпшення також спостерігається і в лідера з дотримання стандартів журналу «Корреспондент».  Показники цього видання протягом всього 2012 року не опускалися нижче 5 балів з 6 можливих, а в листопаді журнал отримав 5,71 бали.

Натомість у трьох інших друкованих видань: «Українському тижні», «Коментарях» та «Сегодня» експерти зафіксували зниження показників дотримання стандартів в порівнянні з минулим місяцем.

Натомість усі інтернет-видання свої показники покращили в порівнянні з жовтнем.

З Інтернет- видань, які підлягають під моніторинг, найчастіше порушуються журналістські стандарти на сайті «Обозреватель». Тут найчастіше ігнорується вимога подавати у новині не одну думку, а декілька. На думку експерта ІМІ Ольги Бурди, саме через відсутність балансу багато матеріалів видаються упередженими, тобто, мають ознаки замовності, і потрапляють до розряду «джинси».

У листопаді видання найчастіше порушували стандарти балансу та повноти. Так баланс думок було порушено майже в зо% статей, тобто з поміж 85 статей 25 були незбалансовані.

Практично не порушуються в українських друкованих виданнях стандарт оперативності. Цей стандарт порушений лише в 3% матеріалів.

 


 

Liked the article?
Help us be even more cool!