ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Моніторинг журналістських стандартів. Звіт за травень 2013 року (оновлено)

12.06.2013, 16:31
У травні 2013 року Інститут масової інформації провів моніторинг шести загальнонаціональних друкованих видань («Комсомольская правда в Украине»,  «Факты», «Корреспондент», «Коментарі», «Сегодня» і «Український тиждень» ) та чотирьох інтернет-виданнях  (Ліга, Обозреватель, УНІАН і Лівий берег) на предмет дотримання ними журналістських стандартів.

Експерти проаналізували 92  матеріали у друкованих та 84 — в  інтернет-виданнях у період з 20 до 26 травня 2013 р.

Рівень дотримання журналістських стандартів в друкованих виданнях у травні знизився в порівняні з попереднім місяцем, а в інтернет-виданнях – зріс.

Так друковані видання отримали 4,78 бали, а інтернет – 5,32 бали з 6 можливих.

Найчастіше порушуються стандарти повноти та балансу думок.

Найкращими за якістю серед інтернет-видань так само, як і у квітні ( 5,67 із 6 можливих балів)  залишаються новини на сайті ЛІГА.

Найгіршими виявилися новини від УНІАНу, чия якість залишилася на рівні минулого місяця (5.19 бала із 6).   Головні недоліки: односторонність (незбалансованість) багатьох новин та відсутність максимально повної інформації з висвітлюваної проблематики.

Порівняно з попереднім місяцем покращилася якість новин на «Обозревателе»: з 5 балів до 5,19. Вони стали більш збалансованими завдяки наявності іншої думки та використанню бекграунду, який допомагає читачеві краще зрозуміти суть проблеми.  Що стосується змісту новин на «Обозревателе», то у стрічці стало менше політики і помітно більше криміналу (міліцейсько-прокурорських новин).

Серед друкованих видань відбулися ротації, у травні найгірші показники з досить значним відривом отримала газета «Сегодня» (нагадаємо, у попередні місяці останню позицію стабільно займала газета «Факти»), яка погіршила свої показники в порівняні з минулим місяцем майже на один бал і отримала 3,87 бали з 6 можливих (у квітні 4,73).

На думку журналіста-експерта ІМІ Романа Кабачія, різке падіння рівня дотримання журналістських стандартів у газеті «Сегодня» можна пов’язувати з двома чинниками. По-перше, попри переконування редакції газети, що перехід близько 50 журналістів в проект колишнього головреда «Сегодня» Ігоря Гужви газету «Вести» ніяк не позначився на якості матеріалів, якість таки суттєво погіршилася. Чого варта лишень оцінка мітингів 18 травня репортерками Олександрою Захаровою та Христиною Зеленюк під заголовком «Итоги митингов: регионы обошли оппозицию». Авторки цитують невідомих «експертів», котрі виносять вердикт: «Партия регионов продемонстрировала, что может быстро поднять народ на митинг, а оппозиция, наоборот, теряет поддержку избирателей». Другий чинник – це помітне неозброєним оком погіршення збалансованості подачі новин у провладних газетах та телеканалах. Достатньо згадати дебют Євгенія Кисельова в новій програмі на «Інтері», де він цілком законну вимогу опозиції щодо особистої присутності Януковича під час щорічного звіту президента у Верховній Раді назвав «злісними інсинуаціями».

Натомість, газета «Факти», яка завжди займала останні місця у травні вийшла на третє місце з 4,89 балами і залишила позаду «Сегодня», «Український тиждень» і  «Комсомолку» .

Перше місце з дотримання стандартів між друкованих видань зайняв журнал «Корреспондент». Проте варто зауважити, що в «Коррі» досить мало матеріалів, а трапляються номери, в яких взагалі вкрай мало суспільно-важливих матеріалів власне для України (експерти ІМІ проводять моніторинг лише суспільно-важливих матеріалів, не вичитуються: блоги , інтерв’ю).

Проект з моніторингу журналістських стандартів проводить Інститут масової інформації у шести загальнонаціональних друкованих виданнях («Комсомольская правда в Украине», «Факты», «Корреспондент», «Коментарі», «Сегодня» і «Український тиждень» ) та чотирьох інтернет-виданнях (Ліга, Обозреватель, УНІАН і Лівий берег). Проект реалізовується за підтримки Інтерньюз Нетворк.

Liked the article?
Help us be even more cool!