ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Моніторинг журналістських стандартів: Звіт за квітень 2012

10.05.2012, 00:55
Загальнонаціональні видання намагаються дотримуватись журналістських стандартів.
 
Протягом п’яти місяців рівень дотримання журналістських стандартів загальнонаціональними друкованими виданнями тримається на стабільно високому рівні. Про це свідчить моніторинг дотримання журналістських стандартів, який проводить ІМІ.
 
 
Згідно з моніторингом, найчастіше виданнями порушуються стандарти балансу думок та повноти представлених фактів.
 
«Порушення журналістських стандартів пов’язано з відсутністю у журналістів певних знань та навичок, а також, можливо, в певній мірі досвіду. Я не вважаю, що це є способом маніпуляції громадською думкою, але вважаю, що громадський контроль за якістю журналістики вкрай потрібен і веде до її покращення», - сказав директор Могилянської школи журналістики Євген Федченко.
 
 
Також він зазначив, що загальнонаціональні видання, в принципі, дотримуються стандартів і якщо порушення і мають місце, то їх кількість досить незначна.
 
Протилежну точку зору висловив медіа-експерт Руслан Дейниченко. Він вважає, що незбалансованість матеріалу може означати його замовність.
 
 
«У виданнях, які є лідерами ринку, переважно працюють фахові журналісти, тому я вважаю, що недотримання стандарту балансу та повноти можуть бути ознакою замовності такого матеріалу, хоча кожний випадок варто оцінювати окремо», - прокоментував він.
 
Згідно з моніторингом, найгірший бал з дотримання стандартів отримала газета «Факты», яка є лідером з розміщення «джинси». У квітні це було 3,22 бали з шести можливих. Експерти ІМІ наголошують на матеріалах про діяльність Олександра Попова та Наталії Королевської, в яких порушені практично всі стандарти і які мають в собі ознаки замовності.
 

 
У квітні у виданні не вийшло жодного суспільно-важливого матеріалу, в якому були б дотримані всі стандарти.

6 балів з 6 отримав журнал «Корреспондент», всі суспільно-важливі матеріали у виданні були написані з дотриманням стандартів. Проте ватро відзначити низький рівень суспільно- важливих матеріалів, лише 15% матеріалів є спеціально значущими.
 
 
У інших виданнях рівень дотримання стандартів у квітні теж на високому рівні. «Сегодня», «Коментарі», «Український тиждень» та «Экономические известия» отримали відповідно 5,53; 5,50; 5,40; 5,47 бали з 6 можливих.
 
Моніторинг проводить Інститут масової інформації за підтримки «Інтерньюз Нетворк» за спеціально розробленою методологією. Під моніторинг підлягає 6 загальнонаціональних друкованих видань («Факты», «Корреспондент»«Сегодня», «Коментарі», «Український тиждень» та «Экономические известия»). Моніторинг стандартів проводиться один тиждень в місяць.
Liked the article?
Help us be even more cool!