ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Моніторинг журналістських стандартів: звіт за березень 2012 року

10.04.2012, 06:34

Щомісячний моніторинг журналістських стандартів показав, що 32% суспільно-важливих матеріалів в загальнонаціональних виданнях є незбалансованими і 25% недостовірними, саме ці стандарти найчастіше порушуються виданнями, що моніторяться.

На думку медіа-експерта, шеф-редактора ІВ “Телекритика”, Наталії Лігачової порушення балансу може бути  пов’язане з політичними причинами чи тиском.

 “Журналісти свідомо подають точку зору лише влади, і не надають можливості висловитися опозиції. Що стосується достовірності, це, швидше за все, пов’язано з непрофесіоналізмом журналістів. Проте і тут можуть приховуватися маніпуляції, коли одні події висвітлюються, а інші свідомо замовчуються”, - прокоментувала Наталія Лігачова.

Загалом ситуація з дотриманням стандартів у 6 загальнонаціональних виданнях погіршується в порівнянні з попередніми місяцями. Так у січні загальний бал становив 5,56, у лютому 5,33, а в березні вже 4,98 балів з 6 можливих.

 

Окремо у деяких виданнях ситуація покращується. Так вже другий місяць поспіль покращення своїх показників демонструє газета «Коментарі», яка і стала лідером у березні, також незначне  покращення спостерігається у виданнях «Сегодня», «Экономические известия» і «Факты».

Значно погіршали показники попередніх лідерів моніторингу - журналів «Корреспондент» і «Український тиждень», які цього місяця стали аутсайдерами моніторингу.
«Коментарі». У цьому місяці тижневик продемонстрував найкращі показники з  дотримання журналістських стандартів. Середній бал цього видання у березні становить 5,40 бали з 6 можливих. Проте це може пояснюватися загальним низьким рівнем суспільно-важливих матеріалів. Цей показник становить 5 матеріалів за тиждень, що є найгіршим показником серед тижневиків.

«Факти». У березні газета демонструє покращення показників. Якщо у лютому їх показник становив 4, 5 бали з 6 можливих, то у березні він зріс до 5.0. Також покращилась ситуація з кількістю суспільно-важливих матеріали, кількість яких у березні зросла на 7%.  У виданні часто матеріали є неповними та незбалансованими, ці стандарти порушуються найчастіше. 4 матеріали були написані з дотриманням усіх 6 журналістських стандартів, що становить 29%.

«Сегодня». Газета хоч і покращила свої показники проте несуттєво, його середній бал зріс всього на 0,15 бали. Проте видання досить суттєво скоротило кількість суспільно-важливих матеріалів. На думку експертів майже 62% суспільно-важливих матеріалів у виданні є не достовірними, цей стандарт тут порушують найчастіше. Найбільше зауважень експертів викликав матеріал «Порошенко таки будет министром…», в якому було порушено відразу 3 стандарти: баланс, відокремлення фактів від коментарів і повнота.

«Экономические известия». Цього місяця видання має найкращий середній бал серед щоденних газет, який становить 5,20 бали. Також у березні видання показало найвищий рівень суспільно-важливих матеріалів. 50% матеріалів написані з дотриманням всіх журналістських стандартів. Проте два матеріали були написані зі значними порушеннями, це «Суды для власти» та «Судебное чистилище», де порушено відразу чотири стандарти: баланс, достовірність, відокремлення фактів від коментарів та повнота.

«Український тиждень». Журнал отримав у березні найнижчий бал 4, 57, а також мав низький рівень суспільно-важливих матеріалів. Найбільше дорікань у експертів викликав матеріал  «Репетиція» де порушено 3 стандарти баланс, достовірність та відокремлення фактів від коментарів. Найчастіше видання порушує стандарти повноти, достовірності та відокремлення фактів від коментарів.

«Кореспондент». У березні тижневик отримав теж найнижчий бал 4,57. Рівень суспільно важливих матеріалів теж досить низький. Жоден матеріал у виданні не написаний з дотриманням всіх журналістських стандартів. Найчастіше видання порушувало стандарти достовірності та балансу думок.

Моніторинг проводиться Інститутом масової інформації за підтримки Інтерньюз Нетворк. Моніторинг охоплює 6 загальнонаціональних видань («Факты», «Сегодня», «Экономические известия», «Корреспондент», «Коментарі» і «Український тиждень»), які перевіряються на дотримання 6 журналістських стандартів. Моніториться один тиждень щомісяця.

Liked the article?
Help us be even more cool!