ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Медіасрач тижня. "А то Мендель нападе"

27.09.2019, 16:57
Фото – medium.com
Фото – medium.com

Журналістська спільнота знову про своє. Медійники підривають фейсбук своїми постами про професійне. Цього разу приводом стала поведінка прессекретарки Президента Юлії Мендель.

У розслідуванні проєкту "Схеми" про звання та нагороди Андрія Богдана є епізод, коли автор Сергій Андрушко намагається взяти коментар у героя свого матеріалу та Володимира Зеленського. Цього журналісту не вдається: ті ігнорують запитання.

Але водночас стався інцидент, який і обурив медійників. Прессекретарка двічі фізично намагалася перешкодити журналісту поставити питання посадовцям.

Декілька дописів мали жартівливий характер.

Так, головний редактор проєкту "Ісландія" Сергій Грішин нагадав, що за освітою Андрушко – ветеринар.

Скрін фб-допису Сергія Грішина
Редактор журналу "Новое время" Андрій Смірнов поцікавився, звідки такі навички у прессекретарки Президента? Чи не займалася вона раніше регбі? Чи не забагато їздила в маршрутках у годину пік.

Скрін фб-допису Андрія Смірнова

Пожартував на тему інциденту і журналіст Денис Бігус. Також він припустив, що Мендель може очолити Управління держохорони.

Скрін фб-допису Дениса Бігуса

Дії Мендель з охоронцями президентів Януковича та Каддафі порівняли відповідно журналістка Громадського телебачення Настя Станко та продюсер новин 4 каналу Владислав Майструк.

Скрін фб-допису Насті Станко

Скрін фб-допису Владислава Майструка

А от на думку журналіста проєкту "Слідство.Інфо" Дмитра Реплянчука та вже згаданого Сергія Грішина, в діях Мендель є ознаки порушення 171-ї статті кримінального кодексу "перешкоджання журналістській діяльності". Нагадаємо, що ця стаття передбачає до трьох років позбавлення волі.

Скрін фб-допису Дмитра Реплянчука

 Скрін фб-допису Сергія Грішина

Перешкоджання журналістській діяльності в діях Мендель побачили й колеги Андрушка по проєкту "Схеми" – журналістка Надія Бурдєй та ведуча Наталя Седлецька.

 Скрін фб-допису Надії Бурдей

 Скрін фб-допису Наталії Седлецької

Про інші випадки фізичного перешкоджання журналістам прессекретаркою Зеленського журналісти написали під постом Михайла Ткача.

Зокрема, в обговоренні брали участь журналісти "Української правди" Роман Кравець, ТСН Ольга Кошеленко, Анна Стешенко із сайту "Лівий берег", Христина Бердинських з журналу "Новое время" та Анна Цуканова з агенства France Presse.

Скріни коментарів з-під фб-допису Михайла Ткача 

Сам допис журналіста проєкту "Схеми" Михайла Ткача зібрав 2,5 тисячі лайків та понад 700 коментарів. Він нагадав про створену в Офісі Президента Раду з питань захисту свободи слова. Проте, написав Ткач, Президент має "своїм прикладом демонструвати, як потрібно ставитися до ЗМІ".

 Скрін фб-допису Михайла Ткача

Про Раду з питань захисту свободи слова при Президентові згадала і виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк. Вона вважає, що інцидент Мендель-Андрушко має стати кейсом для розгляду цієї ради.

 Скрін фб-допису Оксани Романюк

Прокоментувала інцидент і сама Мендель. Вона пояснила, що в США після слова "ні" не можна підходити до першої особи, інакше журналіста можуть заарештувати. Андрушка вона назвала "ненайгалантнішим джентльменом". А щодо своїх дій, то Мендель зазначила, що вона "не штовхала і не кидалася, а зупиняла".

 Скрін фб-допису Юлії Мендель 

Коротше. Як пожартував із цієї історії автор цієї статті: "Друзі журналісти, не розхитуйте човен! А то Мендель нападе)".

 Скрін фб-допису Олексія Братущака

P.S. На момент написання тексту у фейсбуці не з’явилися дописи голови парламентського комітету з питань свободи слова Нестора Шуфрича, голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка, Володимира Зеленського, Андрія Богдана та Кирила Тимошенка.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!