ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Кожна десята новина про волонтерів – з ознаками замовності: дослідження ІМІ

20.02.2023, 15:00

Read this article in English

Кожна десята новина про волонтерів у регіональних онлайн-медіа має ознаки замовності. Майже половина таких новин просуває благодійні фонди, які мають стосунок до політичних партій, олігархів чи окремих політиків. 

Такими є результати дослідження ГО “Інститут масової інформації”, що було проведене в дев'яти регіонах України в січні цього року.*

Новини з ознаками замовності про індивідуальні волонтерські ініціативи становили 22% загальної кількості таких матеріалів, а на ініціативи від місцевих органів самоврядування або військових адміністрацій припало 13% загальної кількості новин про волонтерів з ознаками замовності. 

Найбільше джинси, яка стосувалися волонтерської діяльності й волонтерів, зафіксовано в онлайн-медіа Дніпра (44% загальної кількості новин про волонтерські ініціативи в новинах регіону). В Донецьку і Рівному кількість новин про волонтерство з ознаками замовності становила 16 і 15% загальної кількості новин про волонтерство відповідно. Не зафіксовано новин про волонтерів з ознаками замовності в харківських, херсонських, волинських і черкаських медіа.

У середньому на згадки про волонтерські ініціативи припадає лише одна з 25 новин у регіональних новинних стрічках онлайн-ЗМІ. За даними моніторингу ІМІ, 32% новин про волонтерство становили місцеві або регіональні волонтерські ініціативи, 26% – індивідуальні волонтерські ініціативи. Про діяльність міжнародних і всеукраїнських волонтерських об'єднань чи організацій регіональні онлайн-медіа опублікували по 14% новин із загальної кількості новин про волонтерські ініціативи відповідно. На інші волонтерські ініціативи припало 13% новин про волонтерство.

Найбільше новин про волонтерську діяльність і волонтерів публікували онлайн-медіа Черкас (6% загальної кількості новин в онлайн-медіа регіону), Херсона, Рівного і Кропивницького (по 5% новин відповідно). Найменше про волонтерські ініціативи зафіксовано новин у регіональних медіа Харкова, Донецька і Одеси (по 3% загальної кількості новин в онлайн-медіа регіону відповідно).

*У межах дослідження з 9 до 13 січня 2023 року включно було проаналізовано 6093 публікації, з них 241 новина про волонтерські ініціативи в новинних стрічках 45 регіональних онлайн-медіа дев'яти регіонів України (Волинь, Дніпро, Донецьк (неокупована частина), Кропивницький, Одеса, Рівне, Харків, Херсон (неокупована частина), Черкаси). До моніторингу потрапили новинні публікації з новинних стрічок онлайн-медіа. Не аналізувались аналітика / статті /  інтерв'ю, журналістські розслідування, комерційна / політична джинса, подана не у формі новини, авторські колонки / блоги, анонси. 

Методологія моніторингу охоплювала аналіз кількості новин про волонтерські ініціативи, зокрема місцеві / регіональні волонтерські ініціативи, всеукраїнські волонтерські ініціативи, міжнародні волонтерські ініціативи, індивідуальні волонтерські ініціативи, інші волонтерські ініціативи. Також аналізувалася кількість публікацій про волонтерські ініціативи з ознаками замовності.

Моніторинг проводили в таких онлайн-медіа:

Волинь (ІА Волинські новини,  ВолиньPost, Волинь24, Район.in.ua, ІА Конкурент); Дніпро (Днепр Оперативный (dnepr.express), Днепровская панорама (dnpr.com.ua), Информатор (dp.informator.ua), gorod.dp.ua, 056.ua); Донецьк (0629, Карачун, Маріуполь city, Новини Донбасу, Восточный Вариант); Кропивницький (Гречка, Без купюр, Точка доступу, CBN, Dozor); Одеса (Думська, Одеса.Онлайн, 048, Одеське життя, УСІ); Рівне (Рівне вечірнє, Радіо Трек, Рівне медіа, Рівне 1, ОГО); Харків (ВГороде,Харьков, 057.ua, Status Quo, Ньюзрум, Редпост); Херсон (Херсон онлайн, Типичный Херсон, Вгору, Суспільне Херсон, Кавун.city); Черкаси (18000, Прочерк, Провсе, Змі.ck.ua, Вичерпно).

Liked the article?
Help us be even more cool!