ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Хто і що негативного писав про лідерів ТОП-5 партій?

19.07.2019, 15:45

Медіа найменше писали негативу про лідерку “Батьківщини Юлію Тимошенко, однак яскраво мочили Порошенка та Зеленського. Лідером серед негативних згадок був Віктор Медведчук (31,4% від загальної кількості згадок про нього). Попередньо експерти ІМІ вже досліджували тональність новин в 12 українських онлайн-медіа, дослідження можна прочитати тут.

За основу для дослідження ми взяли дані соціологічної групи “Рейтинг”, яка щотижня оприлюднює свої моніторинги електоральних настроїв українців. Так, лідерами топ-5, згідно з цим дослідженням, є: “Слуга народу”, “Опозиційна платформа”, “Європейська солідарність”, “Голос”, “Батьківщина”.

ЩО НЕГАТИВНОГО ПИШУТЬ ПРО ЗЕЛЕНСЬКОГО?

Шостий президент України - Володимир Зеленський має 8,1% негативних згадок (від загальної кількості згадок про нього).

Зеленському трішки пощастило, оскільки журналісти критикували його мало - наприклад, на ТСН не вийшло жодного критичного матеріалу або негативної згадки про нього.

Експерти ІМІ зазначають, що більшість матеріалів в яких критикується Зеленський, швидше не є реальними журналістськими матеріалами, а містять ознаки замовності від певної політичної сили. 

Якщо сприймати всерйоз меседжі, які пропагандує команда “Опозиційної платформи - За життя”, то виникає думка, що Зеленський “Ще такий молодий, а вже Порошенко”.

“К сожалению, в этом вопросе новая власть действует точь-в-точь как старая: использует админресурс, ручных членов Центризбиркома и судей, попирая закон, который призвана защищать. Приходится признать, что президент Владимир Зеленский под лозунгом обновления власти четко и не сворачивая идет по стопам своего предшественника Петра Порошенко”.

Також на 112 каналі, де активно висвітлюється діяльність політичної сили ОПЗЖ траплялася низка матеріалів та згадок в негативному контексті щодо Зеленського. Інколи президента критикували експерти в студії:

Або критика лунала від лідерів Опозиційної платформи “За життя”:

Через повернення Росії до ПАРЄ (від 2014 через анексію Криму, Росію позбавили права брати участь у засіданнях і голосувати), в сторону Зеленського посіялися негативні меседжі, що начебто українська делегація зверталася до президента двічі, однак той не відреагував:

Траплялися маніпулятивні заголовки матеріалів, які стосувалися президента. Так, журналісти (?) переробили інтерв'ю УП і зробили власні новини, щоправда винесли “смачні” цитати в заголовки для клікабельності. 

ЩО НЕГАТИВНОГО ПИШУТЬ ПРО ПОРОШЕНКА?

Про екс-президента Петра Порошенка зафіксовано 17,1% негативних згадок (від загальної кількості згадок про нього).

Схоже, що після повернення в Україну Андрія Портнова (який при владі Януковича був заступником голови АП), він почав активно розгортати чорну компанію проти Порошенка. Так, у своєму ФБ та в ефірі 112 каналу Портнов оголосив, що надіслав в Державне бюро розслідування заяву щодо “злочини проти правосуддя з метою узурпації влади”.

Також в ДБР почали рахувати кількість кримінальних справ, де фігурує екс-президент Порошенко.

А на “24 каналі” були згадки про Порошенка та кримінальні справи про нього, однак з дещо суб'єктивним заголовком:

Здається тільки лінивий не встиг покритикувати Порошенка. Так, 24 канал підготував тези нардепа Володимира Парасюка щодо екс-президента.

А в  деяких рейтингах зафіксовані згадки про Порошенка в негативному контексті. “Лидерами недоверия является Петр Порошенко и Олег Ляшко, которым не доверяют по 80% опрошенных”. 

Не обійшлося без згадування Порошенка в матеріалах про те, що апеляційний суд відхилив позов щодо зняття Бойка з парламентських виборів. 

“Народный депутат, член межфракционного объединения "Оппозиционная платформа – За жизнь" и экс-судья Конституционного Суда Василий Нимченко добавил, что иск против Бойко подали бывшие коллеги по политической силе, и назвал их действия "правовым нигилизмом и политическим шулерством", а также обвинил противников в сговоре с предыдущим президентом Петром Порошенко.

Також в матеріалі, де лідер ОБЗЖ Бойко вітає митрополита Онуфрія з п'ятою річницею на посту глави церкви, знайшлося місце для критики діяльності Порошенка. Так, згідно слів Бойка, політики не мають права втручатися в церковні справи. 

“Произошло то, чего мы и ожидали, когда была создана так называемая новая церковь и стало понятно, что это временное явление, что будут распри и раскол….Нельзя людей ломать через колено и заставлять ходить в тот или иной храм. Нельзя вопросы церкви делать элементом своей предвыборной программы, как это сделал Петр Порошенко. Это богохульство", – акцентировал политик”.

Не обійшлося без маніпулятивних заголовків на “Знай”: Порошенко готовится к "исчезновению": осталось совсем недолго, вместе с сыном. Також до матеріалу приєднали сімейне фото Порошенків. З першого погляду може скластися враження, що Порошенко з його родиною  пропадуть або більше не будуть мешкати в Україні. Але все набагато простіше: блогер написав пост, що журналісти не люблять Порошенка, тому публікують невдалі фотокадри, скріни, а їх ненависть переросла в критику. Тому Порошенко має закінчити свою політичну кар'єру і вся ненависть зникне.

Також траплялися новини з маніпулятивними заголовками: 

Згідно матеріалу, який розміщений на проросійському сайті Страна, тільки завдяки дипломатичній діяльності та проведеній зовнішній діяльності  Порошенка - Росія повернулася в ПАРЄ

 

ЩО НЕГАТИВНОГО ПИШУТЬ ПРО МЕДВЕДЧУКА?

Лідер політичної партії ОПЗЖ - Віктор Медведчук отримав 31,4% негативних згадок (від загальної кількості про нього). Серед всіх промоніторених політиків - Медведчук має найбільший відсоток негативних згадок.

Так, на сайті “24 каналу” зафіксовано значна кількість матеріалів з негативним відтінком щодо Медведчука. Андрій Садовий, лідер “Самопомічі”, відрефлексував щодо купівлі каналу ZIK Тарасом Козаком, який є наближеною особою до Медведчука.

Віктор Медведчук – ворог українського народу. Він нищить Україну, скуповує телеканали, сміється всім в очі, а влада стоїть і спостерігає. Це неповага до нашої держави”.

Також щодо придбання купівлі каналу ZIK вийшли інші матеріали:

Також Медведчук згадувався в контексті новин про те, що його рідний брат збирається балотується в народні депутати на Луганщині, однак  медіа подають новину зі згадками про російського президента: “Брат кума російського президента Путіна” або “молодшого брата політика і кума президента РФ Віктора Медведчука Сергія Медведчука”.

 

ЩО НЕГАТИВНОГО ПИШУТЬ ПРО ВАКАРЧУКА?

Новий політик Святослав Вакарчук отримав 13,1% негативних згадок (від загальної кількості про нього).

Це жахливо”-  так, на каналі 112, політтехнолог Михайло Погребинський висловив свою думку щодо можливого об'єднання “Слуги народу” та партії Вакарчука “Голос.” Політолог зазначив, що в команді Зеленського ще можна знайти компромісних людей, а  у Вакарчука - зась! 

Але серед людей команди "Голос" я взагалі не можу знайти там таких компромісних людей. Значить, це буде влада, яка орієнтована виключно антиросійськи, спрямована там проНАТОвски, прозахідно, і буде поглиблювати розкол в нашій країні, і компромісу ми не знайдемо".

Це не ще не все. Окрім того, що люди в команді Вакарчука не лише “без компромісні” та ще хочуть “обдирати” російськомовних відвідувачів кафе.

"Я вважаю, що навряд чи варто надавати значення цим маргінальним ідеям. Я не можу собі уявити, що у Львові є якась система, що там є - куди не зайдеш, там, значить, з росіян, якщо по-російськи говорять… Так там півміста російською говорить, я там був не так давно. Значить, і що вони будуть? Цього не буде. Розумієте?"

Окрім Погребинського, Вадим Рабінович теж зазначив, що ініціатива людей Вакарчука має “махровий націоналізм, помножений на пещерну тупість”, а також “это сволочи, которые приходят к власти и разрушают страну”.

 

ЩО НЕГАТИВНОГО ПИШУТЬ ПРО БОЙКА?

Юрій Бойко має 7,6% згадок з негативним відтінком ( від загальної кількості згадок про нього).

Лідер ОПЗЖ згадувався в твітері Порошенка  в контексті головних опонентів на дострокових парламентських виборах. Згодом українські медіа зібрали кілька твітів зробили з цього новину з негативним відтінком щодо Бойка: “Опозиційна платформа Бойка-Медведчука та Опоблок Мураєва-Вілкула стають все агресивнішими та нахабнішими. Вони – наші головні опоненти на цих виборах".

Також Мураєв викликав Бойка на дебати, щоб “люди дізнались всю правду про Бойка”. Однак Лідери партії "За життя" не поспішають, бо начебто отримали заборону на дебати з Кремля, про це сповіщає Обозреватель з посиланням на російський сайт "Полит.ру".

“Виктор Медведчук, получив команду из администрации президента России, строго-настрого, запретил Юрию Бойко выходить на дебаты. Причины, которыми можно объяснить данную "политическую трусость" со стороны Юрия Бойко – это только наличие компрометирующих материалов у лидера "Оппоблока", которые могли бы попасть в публичную плоскость и дискредитировать лидеров "За життя" Медведчука-Бойко-Рабиновича.”

 

ЩО НЕГАТИВНОГО ПИШУТЬ ПРО ТИМОШЕНКО?

Про лідерку “Батьківщини” може пишатися своєю політичною діяльністю, під час аналізу зафіксована найменша кількість згадок з негативним забарвленням - 2,4%.

Серед всіх політиків, що увійшли до моніторингу Тимошенко має найменший відсоток відсоток матеріалів, де присутні негативні згадки.

Так, в матеріалі “Українці хочуть бачити головою парламенту Медведчука, Разумкова або Ляшка, - опитування” (Знай), висвітлюють рейтинг політиків,яких українці хотіли б бачити на місці голови ВРУ після виборів. 

“Аутсайдерами симпатій співвітчизників стали Олег Тягнибок і Юлія Тимошенко. Їх на посаді голови Верховної Ради бачать трохи більше 1% виборців.”

Також на сайті Страна в матеріалі  “Вранье - вот главная путеводная звезда в мире украинской политики”.

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID “Медійна програма в Україні”, який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО “Інститут масової інформації” та необов’язково відображає думку USAID, уряду США та Internews Network. *Аналіз проводився  з 24 по 26 червня 2019 року. Для моніторингу увійшли  12 українських сайтів: Знай, 112.ua, Гордон, Обозреватель, РБК Україна, 24 канал, Сегодня, ТСН, Українська правда, Страна, Ліга, Новое время. До моніторингу потрапили 1748 новин, в яких потрапило 2419 згадок про політиків. Матеріал готувався з використанням даних онлайн-системи Semantrum – сервісу для аналізу медіаактивності та PR-ефективності.   Яна МАШКОВА, медіа-експертка Інституту масової інформації  

Liked the article?
Help us be even more cool!