ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Інформаційна війна спричинила покращення в дотриманні журналістських стандартів у друкованих виданнях

13.05.2014, 13:19

 У квітні 2014 року рівень дотримання журналістських стандартів у друкованій загальнонаціональній пресі сягнув свого історичного максимуму за увесь час моніторингу Інститутом масової інформації (з жовтня 2010 року).

На це вказують результати щомісячного Моніторингу журналістських стандартів, який проводить Інститут масової інформації у 6 загальнонаціональних друкованих виданнях та чотирьох веб-сайтах новин.

Так, в шести загальнонаціональних виданнях рівень дотримання стандартів досяг 5,36 з 6 максимальних, натомість в інтернет – ЗМІ результати погіршились в порівняні з минулим місяцем і склали 4,74 бали (у березні – 4,87).

Таке зростання стандартів, на думку експерта ІМІ Олени Голуб, пов’язано з підвищення почуття відповідальності журналістів. «Інформаційна війна дала журналістам розуміння власної відповідальності як перед суспільством, так і перед країною в цілому. Натомість в інтернет-ЗМІ ми продовжуємо спостерігати велику довіру до соціальних мереж, звідки часто ставлять неперевірену інформацію, що і відображається на оцінці журналістських стандартів в інтернет-ЗМІ».

Найвищі результати серед друкованих видань продемонстрували журнал «Корреспондент» та газета «Сегодня», які отримали відповідно 5,71 та 5,53 бали з 6 можливих.

Найгірші результати отримала газета «Комсомольская правда в Украине»: 5,0 бали з 6 можливих, але і це досить високі показники. В «Комсомолці», як вказує експерт ІМІ Роман Кабачій, одним із порушень стандартів часто трапляється недотримання точності та відокремлення фактів від коментарів. Для прикладу, навіть у заголовках КП прослідковується виразне маніпулювання: в той час коли ще не було терористів у Слов’янську, а проплачені молодики намагалися штурмувати ОДА в Донецьку і Харкові, КП пафосно називає свій матеріал «Как бунтует Юго-Восток» (8 квітня). При цьому з «Юга» лише Одеса, де атакувальники названі «активістами». Так само матеріал з 10 квітня «Донецкий Майдан: у нас есть радикальное крыло, но оно пока без дела» притягує асоціацію читача до Майдану в Києві, що так насправді жодних підстав до аналогій не має. До подібної риторики вдається хіба що холдинг «Вести», у виданнях якого терористів називають «повстанцями».

Три видання «Український тиждень», «Газета по-Українськи» та «Факти» отримали практично рівні бали.

«Український тиждень» - 5,29 бали

«Газета по-Українськи» - 5,27

«Факти» - 5,24

Між інтернет-ЗМІ лідером з дотримання журналістських стандартів незмінно залишається сайт Ліга, який в квітні отримав 5,52 бали з 6 можливих.

Незмінний і аутсайдер – сайт «Обозреватель», який отримав 3,95 бали з 6 можливих.

УНІАН отримав 4,52 бали, а LB.ua – 4,95.

У рамках проекту «Моніторинг журналістських стандартів» Інститут масової інформації моніторить на предмет дотримання ними шести журналістських стандартів шість загальнонаціональних друкованих видань («Комсомольская правда в Украине», «Факты», «Корреспондент», «Газета по- українськи», «Сегодня» і «Український тиждень» ) та чотири інтернет-видання (Ліга, Обозреватель, УНІАН і LB.ua). Проект реалізовується за підтримки Інтерньюз Нетворк.

Liked the article?
Help us be even more cool!