ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Героями та експертами в більшості публікацій онлайн-ЗМІ Донеччини є чоловіки

www.economist.com
www.economist.com

Гендерний дисбаланс можна спостерігати і в житті, і у висвітленні регіональними ЗМІ тих чи інших подій. В онлайн-ЗМІ Донеччини жінок згадують значно рідше, ніж чоловіків. А в ролі експерток жінок журналісти майже не залучають. Такими є результати лютневого моніторингу Інституту масової інформації, який мав на меті дослідити гендерний баланс у новинах регіональних онлайн-видань.

До дослідження було взято по 50 новин поспіль зі стрічок сайтів 0629, mrpl.city (Маріуполь), karachun (Слов’янськ), "Восточный проект" (Краматорськ), "Новости Донбасса" (Донеччина) починаючи з 10 лютого. До складу моніторингу не входили авторські колонки, блоги, офіційні анонси концертів, пресконференцій, відімкнення води чи світла тощо. Отже, усього було проаналізовано 250 новин.

Із 279 експертів цих публікацій трохи більш ніж третина – це жінки (115). Найменше експерток у сайту "Новости Донбасса" – 13%, відповідно, в цього сайту найбільша кількість чоловіків-експертів – 86,49%. А ось найбільша кількість жінок-експерток (65%) у сайту "Восточный проект". 

Приблизно порівну, не менш ніж по 20%, – в інших видань, відповідно, і згадувань чоловіків у решти сайтів приблизно по 80%. Незважаючи на таку перевагу жінок-експерток у краматорського сайту, загалом у відсотковому значенні ситуація виглядає так: 26% жінок експерток проти 73, 91% чоловіків. 

Теми, через яку жінки-експертки випередили експертів-чоловіків на окремо взятому сайті міста Краматорська "Восточный вариант", – це спортивна та соціальна тематика (освіта, медицина). Не залучають жінок для експертної думки в темі політики: тут у загальних показниках щодо всіх сайтів лише дві жінки проти 26 чоловіків із загальної кількості респондентів. У загальному гендерному розподілі експертів та експерток за тематикою новин в усіх тематиках переважають чоловіки.

А ось маріупольські сайти активно висвітлюють тему ДТП, надзвичайних подій та криміналу, зокрема колись табуйовану тему домашнього насильства, що є доброю тенденцією, але, на жаль, у цій темі головними героями є саме жінки. Таких новин на двох маріупольських сайтах чотири з 50, тобто одна новина за день стосувалася насильства над жінками, тут ідеться про сайти 0629 та mrpl.city. В інших онлайн-виданнях новин про домашнє насильство за період моніторингу не зафіксовано.

Написання цього матеріалу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО "Інститут масової інформації" та необов’язково відображає думку USAID, уряду США та Internews.

Liked the article?
Help us be even more cool!