Донецька ОВА, а також Миколаївська і Тернопільська не надали інформації про зарплати посадовців – дослідження ІМІ
Частина обласних військових адміністрацій України не розкривають розміру заробітних плат своїх найвищих посадовців, хоча така інформація, згідно із законодавством, є публічною. Щоб не назвати конкретних цифр, адміністрації ігнорували запити, давали формальні узагальнені відповіді або максимально затягували час надання інформації. Підстави для таких висновків дають результати дослідження ІМІ щодо забезпечення доступу до інформації у 20 ОВА, проведеного в травні 2023 року*.
Лише 85% обласних військових адміністрацій вчасно відповіли на запити щодо заробітних плат своїх керівників та їхніх перших заступників у період із 24 лютого 2022 до 30 квітня 2023 року. Натомість 15% досліджуваних ОВА не надали інформації щодо отримання виплат посадовцями.
Так, Донецька обласна військова адміністрація взагалі не відповіла на інформаційний запит про заробітну зарплату керівного складу. Притому що адміністрації тимчасово окупованих міст релоковані й працюють на підконтрольній українській владі території. Більша частина представників регіональної влади Донеччини, зокрема ОВА, перебувають у Краматорську.
Тернопільська обласна адміністрація надала формальну відповідь на запит, уникнувши інформації про розмір посадових окладів. Замість конкретних даних посадовці у відповіді описали алгоритм нарахування посадового окладу, що не було запитуваною інформацією: “Розмір посадового окладу начальника обласної військової адміністрації Труша Володимира Любомировича розраховується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 р. № 304 “Про умови оплати праці посадових осіб, керівників та керівних працівників окремих державних органів, на яких не поширюється дія Закону України “Про державну службу” (зі змінами) шляхом множення середньомісячної заробітної плати за видами економічної діяльності за квартал у середньому по економіці за наявними статистичними даними на відповідний коефіцієнт співвідношення. Крім того, здійснюється доплата за роботу з таємними документами”.
У Миколаївській ОВА на 21 день відтермінували відповідь на інформаційний запит, виправдовуючи це нібито потребою “надання великого обсягу інформації”. Поряд з тим посадовці повідомили, що готові надати відповідь щодо заробітних плат посадовців адміністрації вже 8 червня 2023 року.
Крім того, регіональні ОВА по-різному тлумачили зміст інформаційного запиту, який стосувався, зокрема, таких складових: період, посади чиновників, стосовно яких запитували інформацію, розмір посадового окладу, надбавки, премії, інші виплати (лікарняні, відрядження тощо). До того ж частина адміністрацій не конкретизувала зарплати посадовців за кожен місяць, розмір премій, надбавок тощо, як було запитано. Наприклад, Житомирська ОВА надала тільки дві загальні цифри на двох запитуваних осіб за весь запитуваний період.
Лише в деяких обласних військових адміністраціях, зокрема в Кіровоградській, Запорізькій та Дніпровській, надали якісно структуровану інформацію. Вони вказали серед іншого розміри зарплат колишніх керівників ОВА, якщо такі змінювалися протягом названого періоду.
*У межах дослідження в травні 2023 року проаналізовано рівень доступу до інформації 20 обласних військових адміністрацій України.
Методологія моніторингу охоплювала надсилання регіональними представниками і представницями ІМІ інформаційних запитів щодо заробітних плат, зокрема посадових окладів, надбавок, премій, інших нарахувань керівників та перших заступників відповідних обласних військових адміністрацій України за період із 24.02.2024 до 30.04.2023.
До вибірки моніторингу потрапили 20 обласних військових адміністрацій: Волинська, Вінницька, Дніпровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Кіровоградська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська, Чернівецька.
Help us be even more cool!