ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Барометр за вересень 2008

02.10.2008, 02:16

Минулого місяця в Україні відзначали восьму річницю з дня зникнення журналіста Георгія Гонгадзе. З цього приводу прозвучало багато заяв, як з боку політиків, так і зі сторони громадськості. Проте основні питання у справі так і залишились закритими.

Крім цього, у вересені було зафіксовано три напади та побиття журналістів.

Загиблі та зниклі журналісти – 1

23 вересня, в Нових Санжарах (Полтавська область) невідомі ввірвалися в будинок журналіста, колишнього завідувача відділом листів і фотокореспондента місцевої районної газети Віктора Валяєва і його дружини та по-звірячому їх побили.

Непритомних батьків знайшла їхня дочка.

24 вересня, в Новосанжарській районній лікарні Валяєв помер. Дружина журналіста померла ще по дорозі до лікарні.

Нові елементи 

Георгій Гонгадзе

15.09.2008 Чиновники, які зашкодили розслідування у справі Гонгадзе, отримали нагороди або підвищення по службі, зокрема Михайло Потибенько, екс-генпрокурор, отримав орден Ярослава Мудрого, а суддя Марія Приндюк була призначена на адміністративну посаду в Апеляційному суді м. Києва, про це сьогодні на прес-конференції повідомила Директор ІМІ  Вікторія Сюмар.

Адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенько, відзначила, що на її думку слідство, щодо замовників вбивства журналіста практично не ведеться.

16.09.2008 Однією з основних версій слідства щодо вбивства журналіста Георгія Гонгадзе є причетність до цього злочину осіб, які займали особливе відповідальне становище в країні. Про це журналістам на брифінгу повідомив заступник генерального прокурора Микола Голомша.

Голомша зазначив, що питання про порушення кримінальної справи стосовно конкретних осіб може бути вирішене лише після доказу у встановленому законом порядку достовірності записів, копії яких надано свідком Миколою Мельниченком, а також доказу достовірності голосів і висловлювань на них.

Оригінали записів і пристрої, на думку ГПУ, мають бути вилучені за участю міжнародних експертів. Голомша також зазначив, що вивчення копій записів перебуває на завершальному етапі.

Заступник генерального прокурора також повідомив, що ГПУ отримала згоду на співпрацю в цій справі однієї з провідних європейських експертних інституцій. Також триває пошук обвинуваченого в справі Олексія Пукача, який на сьогодні переховується від органів суду й слідства.

16.09.2008 Метою спецоперації з убивства Гонгадзе було викликати певні процеси в Україні для скидання режиму Кучми.
Про це заявив народний депутат України від Партії регіонів Василь Грицак. Про це повідомляє Газета по - українськи.

За словами народного депутата, метою спецоперації американських спецслужб з убивства Гонгадзе було викликати певні процеси в Україні для скидання режиму Леоніда Кучми.

"Те, що цією людиною виявився Гонгадзе, було справжньою випадковістю. Нею міг бути будь-який інший відомий журналіст", - вважає Грицак.

Він також підкреслив, що ніколи не говорив і ніколи не скаже, що це вбивство планував режим Кучми.

Парламентарій також взазначив, що ніхто не збирається розслідувати цю справу, так, як це належить правоохоронним органам.

Грицак також повідомив, що не вірить свідченням виконавців вбивства, які сьогодні засуджені, оскільки вони давали дуже суперечливі свідчення. На думку парламентарія, судовий процес у справі вбивства Г.Гонгадзе був закритим, ніякої інформації громадськості не надавалося.

"Після рішення суду вже можна було деяку інформацію дати і народним депутатам, і журналістам, щоб вони донесли її народу", - вважає Грицак, повідомляє ІнтерМедіа консалтинг.

23.09.2008 Лідер Соцпартії Олександр Мороз досі вважає екс-президента Леоніда Кучму причетним до зникнення журналіста Георгія Ґонґадзе. Про це він сказав перед своїм допитом у цій справі в Генпрокуратурі у вівторок.

Зокрема на запитання, чи досі він вважає Кучму причетним до вбивства Ґонґадзе, Мороз відповів:

«Я і тоді, піднявши протоколи засідань Верховної Ради та всі свої публікації, ніде не вживав слова «вбивство» стосовно Кучми, стосовно його причетності. Я казав, що він причетний до зникнення Ґонґадзе. Я давав доручення з цього приводу, контролював хід цієї справи – і це абсолютна правда», - сказав він.

Мороз також додав, що досі довіряє екс-майору Держохорони Миколі Мельниченку, і закликав прискорити проведення міжнародної експертизи його записів.

«Немає ніяких підстав не вірити тому, що є на плівках, коли мова йде про оригінали. Я ж не даю оцінку діям Мельниченка, він зробив те, що зробив. Але те, що він надає – це абсолютно об’єктивні речі. І до тих пір, поки прокуратура не долучить (в якості доказу) до справи, навіть якщо не самі плівки, а факти на них зафіксовані, до тих пір не буде ясності», - переконаний він.

Також Мороз продовжує наполягати на тому, що Генпрокуратура «вже вісім років імітує» розслідування справи журналіста Георгія Ґонґадзе.

Мороз сказав, що слідчий зателефонував йому напередодні ввечері і попросив прийти у вівторок, на що лідер СПУ погодився. Мороз також дожав, що слідчий не повідомляв йому, чи відкрилися у справі нові обставини у зв’язку з цим допитом.

«На мій погляд, всі обставини зрозумілі. По суті справа була розслідувана ще до її початку, якби бажання було – уже б давно можна було все з’ясувати», - переконаний він.

«На мій погляд, уже восьмий рік тягнеться не слідство, а імітація слідства і ясно, що воно (розслідування) блокується владою, верховною владою», - заявив лідер соціалістів.

Мороз пообіцяв відповісти на всі запитання слідчого, однак сумнівається, «що може додати щось нове».

«Треба мати на увазі, що багато фігурантів справи пішли на той світ і всі за дивних обставин. Мені здається, що і це б мало цікавити прокуратуру, якщо говорити про з’ясування істини. А коли ставиться завдання якимось чином замаскувати справу, то тоді ми роками слухаємо запитання, наприклад: "А як були здійснені записи?" А біс його знає, як вони були. – запитайте майора Мельниченка, він розкаже», - додав Мороз.

23.09.2008 Колишній керівник Департаменту зовнішнього спостереження та кримінальної розвідки МВС України генерал Олексій Пукач, якого розшукують українські правоохоронні органи у зв`язку з убивством журналіста Георгія Гонгадзе, перебуває, за неофіційними даними, у США. Про це повідомляє УНІАН.
Згідно з повідомленням, про це сьогодні заявляє лідер соціалістів Олександр Мороз сьогодні після надання свідчень у Генеральній прокуратурі у справі Г.Гонгадзе.
Лідер СПУ О.Мороз радить президентові В.Ющенку домовитися з Д.Бушем про проведення в Америці аудіоекспертизи плівок майора Миколи Мельниченка.
«На них містяться факти, які можуть пролити світло на замовників і організаторів викрадення та вбивства Г.Гонгадзе» - зазначив Мороз.

Побиття, напади, залякування - 3

10.09.2008 До квартири, в якій знаходилися головний редактор газети «Ірпінський вісник» Тимур Душко та його заступник, намагалися вломитися «молодчики», близько семи чоловік. «Молодчики» наполовину вибили двері й припинили напад після того, як пан Душко почав голосно розмовляти по телефону, викликаючи працівників міліції. Згодом працівники правоохоронці зафіксували факт нападу на житло в протоколі.

Тимур Душко на момент нападу перебував на лікарняному, але йому вже було відомо про призначення замість нього іншої особи виконуючим обов’язки головного редактора. Цьому передувало тривале листування головного редактора з міською владою м. Ірпеня щодо виявленої недостачі матеріальних цінностей, які були на балансі редакції, а також виплати журналістам заборгованої заробітної плати. Посаду головного редактора п. Душко обіймав з квітня цього року.

Наразі головний редактор покинув квартиру й готує звернення до правоохоронних органів.

16.09.2008 16 вересня Донецьку було побито кореспондента газети «Острів», заступника голови Донецької незалежної медіапрофспілки Максима Абрамовського та його колегу Олену Михайлову.

Журналісти вели відеозйомку на виїзді з Донецька в рамках власного розслідування. В кадрі опинилися працівники міліції, які безпосередньо на мосту зупиняли для перевірки автотранспортні засоби, що є порушенням правил дорожнього руху. Як розповів «Телекритиці» Максим Абрамовський, помітивши журналістів, правоохоронці поцікавилися їхніми документами. Їм було пред’явлено журналістські посвідчення, а також посвідчення помічника народного депутата. У відповідь на вимогу представитися з боку міліціонерів посипалася нецензурна лайка та погроза фізичної розправи. Журналістське посвідчення у Максима Абрамовського відібрали. Усе це було знято на відеокамеру. При цьому представники преси попереджали міліціонерів про відповідальність і зажадали припинити ображати людську гідність. Та замість того почули лише погрозу: «Я тебе пристрелю».

За словами Максима Абрамовського, з одного з автомобілів, які були на місці події, вийшла людина у цивільному та почала вимагати віддати камеру. Після відмови, цей чоловік вдарив журналіста та почав його душити. Працівники міліції у цей час завдавали ударів по голові потерпілому та по відеокамері. Зрештою її відібрали, трохи пізніше повернули зламаною і вже без плівки.

Олена Михайлова розповіла, що спробувала викликати на місце події інший підрозділ міліції. «В той час коли Максима вже, фактично, душили, я спробувала набрати 02. Але мені почали викручувати руки та намагалися відібрати телефон», – розповіла кореспондентка «Острова».

Після того як на місце інциденту все ж прибув наряд міліції, журналісти написали заяву та дали пояснення. У Київському РВВС Донецька, куди прибули Максим Абрамовський та Олена Михайлова, вони побачили і правоохоронців, і людину в цивільному, з якими у них стався конфлікт. «Нам завадили провести впізнання цих осіб, хоч я прямо вказував на них», – розповів журналіст.

Наразі Максим Абрамовський перебуває у лікарні.

Кримінальну справу за фактом події не порушено. Результати перевірки, здійсненої міліцією, за словами Максима Абрамовського, наразі знаходяться у прокуратурі.

23.09.2008 Журналіст газети “Народна варта” Олександр Назарескул заявляє про побиття його невідомими під час проведення розслідування діяльності Новосілківського сільського голови Вишгородського району Миколи Стукача. Проце кореспондент повідомив вчора на прес-конференції в УНІАН.
Згідно з повідомленням, журналіст вирішив провести незалежне журналістське, після того, як  в редакцію газети поступила інформація про незаконну діяльність головою сільради  в селі Новосілки. 

Як повідомив О.Назарескул, 14 серпня, коли він разом ще з кількома волонтерами з газети приїхав до села Новосілки для продовження свого розслідування, невідомі скоїли бандитський напад на нього з метою перешкоджання журналістській діяльності.

“До нас під’їхало чорне авто, з нього вийшло двоє молодих чоловіків, які почали погрожувати та виганяти нас з села, обгрунтовуючи це тим, що нібито в селі Новосілки журналістів не люблять і не бажають, щоб ми висвітлювали події, які там відбуваються”, - сказав він.

За його словами, щоб не провокувати конфлікт, він вирішив поїхати з села і направився  до свого автомобіля.

“Але за кілька метрів дорогу перегородила та сама автівка. З неї вийшли ті самі молодики. Я також вийшов попросити їх звільнити дорогу, однак вони відмовилися. Я наголосив ще раз, що є журналістом газети “Народна варта”, на що вони у відповідь розсміялися і наказали віддати всі примірники газети. Я, звичайно ж, відмовився. В свою чергу вони почали наносити мені удари по голові та по інших частинах тіла. В результаті я втратив свідомість, а молодики, забравши з нашого авто всі примірники нашої газети, зникли у невідомому напрямку”, - сказав журналіст.

Учасники прес-конференції повідомили, що будуть звертатись за всіма виявленими ними фактами протиправної діяльності Новосілківського сільського голови до правоохоронних органів.

По фактах протиправної діяльності Новосілківського сільського голови підготовлено звернення до правоохоронних органів з вимогою притягнути винного до відповідальності, та до секретаря РНБО - взяти під особистий контроль справу М.Стукача, діяльність якого не лише вбиває свободу слова в державі, але й загрожує безпеці України.

Нові елементи про побиття, напади, залякування

01.09.2008 Народний депутат – “нашоукраїнка” Ольга Герасим’юк направила депутатське звернення на ім’я Генерального прокурора України Медведька з проханням забезпечити проведення розслідування інциденту, який стався 21 серпня в Сімферополі на території державної телерадіокомпанії «Крим», коли комуністи захопили ефірну студію ДТРК і зірвали прямий ефір на тему взаємин України і НАТО. Про це повідомляє сайт НУНС.

 Нагадаємо, що 21 серпня в ефірі ДТРК «Крим» мала відбутися дискусійна передача «Зелений коридор», на тему взаємин України і НАТО, куди були запрошені представники різних політичних партій і громадських організацій, політологи, журналісти, військові, депутати кримського парламенту та мій помічник-консультант, керівник Сімферопольської міської організації “Нашої України” Володимир Кунцов.

 Проте комуністи під керівництвом члена президії Верховної Ради Криму В’ячеслава Захарова та за підтримки народного депутата України Марини Перестенко спочатку влаштували блокування входу на територію ДТРК «Крим», а потім увірвались до телерадіокомпанії, захопили місця в студії та вчинили галас, вимагаючи випустити студію в прямий ефір у такому вигляді. Ці хуліганські дії призвели до зриву ефіру.

Інцидент був запланований і знімався учасниками хуліганської акції на телекамеру. В акції були також задіяні малолітні діти.
 Подібні дії під проводом комуністів вже застосовувалися щодо ТРК “Крим” і залишилися без оцінки, що сприяло повторенню хуліганства”.
Ольга Герасим’юк у своєму зверненні просить Генерального прокурора притягти до відповідальності хуліганів а також представників правоохоронних органів, які своєю бездіяльністю сприяли зриву ефір.

19.09.2008 Народний депутат – Ольга Герасим’юк отримала відповідь на направлене нею 1 вересня депутатське звернення на ім’я Генерального прокурора України Медведька з проханням забезпечити проведення розслідування інциденту, який стався 21 серпня в Сімферополі на території державної телерадіокомпанії «Крим».Про це повідомляє Прес-служба НУНС.

"Крім того Генеральна прокуратура України доручила Генеральному прокурору Криму Володимиру Бойко провести розслідування по цій справі”, - повідомила депутат.

Як вже повідомлялося в ІМІ, 21 серпня групи кримських комуністів на чолі із народним депутатом Л.Грачем зірвали прямий ефір ДТРК «Крим» та застосували силу проти журналістів.
 
Герасим’юк нагадала, що "саме під прикриттям депутатської недоторканності член президії Верховної Ради Криму В’ячеслав Захаров та народний депутат України Марина Перестенко зірвали прямий ефір програми, присвяченої перспективі євроатлантичної інтеграції України.

Перешкоджання виконувати професійні обов’язки, цензура – 1

04.09.2008 Відбулося рейдерське захоплення «Спортивної газети».

Як повідомила головний редактор «Спортивної газети» Людмила Мовчан, завтрашній номер видання читачі не побачать, адже відбулося рейдерське захоплення редакції видання.

«Ввечері першого вересня після того, як ми підготували номер на вівторок, в редакцію газети, в якій залишилися я і директор, зайшли невідомі і наказали нам залишити приміщення. Ми досі не знаємо, хто це. Ми не можемо навіть забрати наші речі і комп’ютерну техніку», – розповіла головний редактор. 

Людмила Мовчан, яка пропрацювала в «Спортивній газеті» 41 рік, переконана, що це захоплення стосується не приміщення (це була орендована приватна квартира), а саме видання, його бренду.

«Спортивна газета» – одне з найстаріших спортивних видань України. Перший номер вийшов друком 18 квітня 1934 року в Харкові, тоді газета називалася «Красный спорт». Потім вона перебралася до Києва, з 1949 року називалася «Радянський спорт», а з 1965-го отримала теперішню назву. Газета працює за угодою з Міністерством сім’ї, молоді та спорту, має партнерські стосунки з Національним олімпійським комітетом. Виховала багатьох журналістів, які зараз очолюють інші спортивні видання. І ось на 75-му році життя читачі не зможуть її отримати», – сказала Людмила Мовчан. Вона припускає, що із захопленням пов'язані особи, близькі до галузі, «оскільки ні нафтовикам, ні газовикам, це видання не потрібне». 

У Міністерстві сім’ї, молоді та спорту цю подію поки що не коментують. У прес-службі міністерства «ТК» зазначили, що зараз розбираються у ситуації, яка склалася. Головний редактор Людмила Мовчан зараз перебуває у лікарні. З'ясувати, хто захопив редакцію видання, поки що не вдалося.

«Спортивна газета» виходила двічі на тиждень (щовівторка і щоп’ятниці) на 16 шпальтах у повному кольорі. 

Судові позови від ЗМІ та журналістів - 0

Нові елементи про судові позови від ЗМІ та журналістів

02.09.2008 За позовом головного редактора Ладижинської газети окрім міськради відповідатиме і міський голова Ладижина В. Коломійцев.

Судове засідання в справі за позовом головного редактора Ладижинської газети (м. Ладижин Вінницької області) Е.Косяка до Виконкому Ладижинської міськради відбулося 2 вересня 2008 р. Сторони не досягли компромісу щодо укладення мирової угоди. Суд також задовольнив клопотання сторони позивача про залучення міського голови Ладижина В.Коломійцева як співвідповідача.

Нагадаємо, що позов стосується надання належної відповіді на низку інформаційних запитів головного редактора газети, надісланих до Виконкому Ладижинської міськради та міського голови. Розгляд справи по суті призначено на 19 вересня.

Судові позови до ЗМІ та журналістів - 0

Нові елементи про судові позови до ЗМІ та журналістів

24.09.2008 Апеляційний суд України Миколаївської області ухвалив виправдальний вирок за всіма пунктами звинувачення відомому своїми викривальними статтями головному редакторові газети «Евпаторийская неделя» Володимиру Лутьєву. Безпрецедентному для нашої країни судовому рішенню передувала 6-річна боротьба Омбудсмана України Ніни Карпачової за конституційні права цієї мужньої людини, котра кинула виклик викривленням діяльності міліційної, прокурорської та судової систем.

Восени 2002 року Володимира Лутьєва, головного редактора газети «Евпаторийская тиждень», заарештували за підозрою в підготовці замовленого замаху на життя одного з тодішніх депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Уповноважений ВР України Ніна Карпачова на звернення Володимира і його кримських колег Лілії Буджурової та Володимира Притули одразу відреагувала й протягом шести років захищала журналіста від переслідувань. «На Володимирі Лутьєві, – зазначила Ніна Карпачова, – представники силових структур намагалися відпрацювати новий підступний метод протидії свободі слова: не вбиваючи, нищити журналіста довічним ув’язненням за сфабрикованим звинуваченням у вчиненні тяжкого злочину».

Лутьєва (інваліда другої групи) тримали в одній із найгірших камер Сімферопольського ізолятора тимчасового змісту МВС України. У грудні 2005 року прямо в ізоляторі йому було вручено нагороду Уповноваженого ВР України у правах людини – нагрудний знак «За мужність». Улітку 2006 року Апеляційний суд Севастополя засудив Лутьєва до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна і зобов’язав його виплатити 100 тисяч гривень за моральний збиток одному із кримських депутатів, що разом із працівниками УБОЗ АРК, за словами Ніни Карпачової, інсценував замах на своє життя.

Утім, Верховний Суд України взяв до уваги аргументи Уповноваженого ВР України у правах людини і скасував рішення Апеляційного суду Севастополя. Володимира Лутьєва прямо в залі суду звільнили з-під варти, а гучну справу було відправлено на розгляд в Апеляційний суд Миколаївської області, що і виніс 17 вересня 2008 року вирок: Володимира Лутьєва виправдано по всіх статтях висунутого звинувачення.

У вироку, зокрема, відзначаються: «Небезпідставними є твердження підсудного про те, що значну частину первинних оперативно-розшукних слідчих дій було здійснено за участі співробітників УБОЗ, які на момент розслідування цієї справи самі були звинувачуваними у кримінальних справах, у котрих потерпілим був Лутьєв В. Г. Це видно із відповідних документів, наявних у матеріалах кримінальної справи. Ця обставина свідчить про зацікавленість цих осіб у залученні Лутьєва В. Г. до кримінальної відповідальності з метою помсти».

24.09.2008 Апеляційний суд Києва на засіданні 24 вересня частково змінив рішення Деснянського районного суду за позовом голови консультаційної ради Консорціуму «ЄДАПС» Юрія Сидоренка до ЗАТ «Бліц-інформ», редакції газети «Бізнес» та журналіста цього видання Максима Біроваша. Про це «Телекритику» повідомив представник Максима Біроваша Олександр Бурмагін.

Зокрема, суд повністю відмовив позивачу у задоволенні його вимог щодо компенсації моральної шкоди. Йдеться про стягнення 22 мільйонів гривень із ЗАТ «Бліц-інформ», 5 тисяч гривень із Максима Біроваша і 5 тисяч гривень із Сергія Кобишева, в минулому редактора газети «Бізнес». Водночас суд залишив у силі частину рішення Деснянського райсуду щодо спростування та заборони використання фотографії позивача. Також суд стягнув із позивача судові витрати у зв’язку з поданням «Бліц-інформом» апеляційної скарги у сумі 1 мільйон 250 тисяч гривень.

«Після того, як буде оприлюднено повний текст судового рішення, зокрема його мотивувальну частину, будемо визначатися, чи подавати касаційну скаргу щодо тієї частини рішення, яку суд залишив у силі», – прокоментував «ТК» рішення суду Олександр Бурмагін. Він зауважив, що журналіст і ЗМІ діяли абсолютно добросовісно і проводили журналістське розслідування на підставі документів.

Нагадаємо, що своє рішення Деснянський районний суд ухвалив 23 травня 2008 року. В листопаді 2007 року Юрій Сидоренко подав позов до «Бліц-Інформу» на суму 46 млн грн., а також сплатив держмито у розмірі 4,6 млн грн.

Максим Біроваш на сторінках газети «Бізнес» публікував своє журналістське розслідування, яке стосувалося проблем паспортної системи України.

Економічний, політичний, непрямий тиск- 1

11.09.2008 Шосту добу поспіль редакція національного порталу «Аратта. Вікно в Україну» зазнає масованої DDoS-атаки.

На жаль, багаторівнева технологія
DDoS (Distributed Denial Of Service Attack) практично не дозволяє вирахувати командний сервер кібер-терористів, оскільки наразі сервер порталу атакують сотні зомбованих ПК із різних країн світу. Однак, рівень технічної підготовки атаки та її виконання переконує, що це не витівка інтернет-хулігана, а добре підготовлена умисна акція, мета якої очевидна – перетнути джерело інформації, яка комусь явно дошкуляє. Про те, що ця атака добре керована свідчить й те, що інтенсивність фальшивих запитів не є постійною, тобто вона є керованою оператором. Звертаємо вашу увагу, що така масована атака на сервер, за експертними оцінками, може коштувати замовнику близько $2000 на добу.

Ми ввважаємо, що ця атака є цілеспрямованою спробою спецслужб затнути пельку незалежному інформаційному ресурсові, який не належить до жодного кланово-політичного угруповання і дозволяє собі критику перших осіб влади за їхні конкретні справи. Тобто, абсолютно закономірно, що об’єктом атаки став «некерований» владою чи олігархами ресурс, вплинути на інформаційну політику якого неможливо традиційними методами тиску на власників.

Зокрема, як можливу причину атаки ми не виключаємо критичну позицію редакції щодо Президента України Віктора Ющенка та його клерків, які вже давно перетнули межу не тільки здорового глузду, а й адекватного сприйняття реальності.

Ми також неодноразово звертали увагу аудиторії на конкретні факти, що опосередковано свідчать про плідну співпрацю Партії регіонів, КПУ, ПСПУ деяких інших політичних партій із спецслужбами Російської Федерації і неодноразово публічно зверталися до Президента, Генерального прокурора, Голови СБУ із проханнями, звернути увагу на це і надати правову оцінку щодо відповідності подібної діяльності вимогам законодавства України.

Особливу увагу у публікаціях міжнародної тематики ми приділяємо таким резонансним подіям, як російська агресія Росії проти Грузії. Під час активної фази військового конфлікту оперативна інформація із зони військових дій домінувала над власне українськими подіями. Після припинення вогню – ми розпочали публікацію аналітичного дослідження «Грузинський сценарій – засторога українцям», де на конкретних публічних фактах доводимо, що агресія проти Грузії має початок ще від часів СРСР і сама природа конфлікту є штучною, тобто інспірованою ззовні, КДБ-ФСБ РФ. Наразі друком вийшли дві частини дослідження і в понеділок, мала вийти третя частина, присвячена аналізу військових дій російської армії проти суверенної Грузії.

Окремо зазначимо, що останній аналітичний матеріал знайшов достатньо велику аудиторію не тільки в Україні, а й в Росії. Взагалі, друкуючи інформацію російського блоку, ми свідомо дотримуємося принципу альтернативної інформації, тобто подачі фактів, які спростовують міфи офіційної російської пропаганди.

 Проте, подаючи критичну інформацію української та закордонної тематики, ми принципово не тиражуємо сумнівного компромату, різного роду «джинси», вважаючи що така інформація не тільки не відповідає принципам журналістської етики, а й принижує людську гідність споживачів нашої інформації.

На наше глибоке переконання масована й тривала DDoS-атака на «Аратту» є технологією політичної цензури в Інтернет-просторі. Ми звертаємося до колег із проханням проявити солідарність і використати свої інформаційні можливоті для інформування громадськості про цей неприпустимий факт.

Наголошуємо й на тому, що подібні, за технологією, атаки масовано здійснювалися на інформаційні ресурси Грузії під час війни із Росією. І ця DDoS-атака свідчить лише про те, що війна проти України вже розпочалася і активно ведеться у інформаційному просторі. Попри райдужні сподівання українских державних керманичів, що лихо омине нашу хату.

Ми впевнені, що у разі, якщо усі мовчатимуть, завтра спецслужби безкарно атакуватимуть і ваш ресурс, якщо ви дозволите собі розкіш просто писати правду.

Засновник проекту Валерій Колосюк

Головний редактор порталу Сергій Дмитриченко

ІМІ

Liked the article?
Help us be even more cool!