ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Барометр за вересень 2007 року

28.09.2007, 07:21

Арешти та затримання-0

 Побиття, напади, залякування-2 

06.09.2007 В авто Світлани Пенчук (дружини Бориса Пенчука, автора "Донецкой мафии") коли вона виїжджала з двору власного будинку, врізався автомобіль

"Газель", пише газета "ВВ".

Після зіткнення водій автомобіля "Газелі", зник з місця аварії так швидко, що жінка навіть не встигла розгледіти номерні знаки. В результаті аварії дружина Пенчука отримала пошкодження середньої тяжкості: сильні удари в голову та грудну клітку. Крім того, як повідомляє Сергій Пенчук, вона перебуває уважкому психологічному стані.

 

Нагадаємо, автор "Донецької мафії", після презентації книжки, що відбулася 20 серпня, відчув значне погіршення стану здоров'я.

21.09.2007 Донецьку невідомі спалили 5 автомобілів, серед яких машина редактора Інтернет-видання "Остров".

Як повідомив головний редактор "Острова" Сергій ГАРМАШ, його автомобіль "Ланос", як і ще 4 автомашини, було підпалено близько 3 години ночі в Кіровском районі міста в дворах відразу декількох будинків. С.Гармаш також повідомив, що в міліції вже підтвердили факт умисних підпалів і почали розслідування.

 Нові елементи про побиття напади та залякування-1

***

24.09.2007 Головний редактор інтернет-видання "Остров" Сергій Гармаш вважає, що підпал його автівки був не випадковим і пов'язує його з власною журналістською діяльністю. Як відомо, "Остров" є авторитетним незалежним донецьким виданням.

За словами журналіста, невідомі першою підпалили саме його машину, і вже після того, як вона згоріла майже дотла, почали підпалювати інші автівки тієї ж марки "Деу-Ланос" в Донецьку.

Журналіст припускає, що це було зроблено спеціально, аби відвернути увагу від піпалу саме його авто. Нині міліція схиляється до версії, що це було дрібне хуліганство, не беручи до увагу версію про підпал через професійну журналістську діяльність.

Нагадаємо, вночі 21 вересня у Донецьку підпалили службове авто журналіста Сергія Гармаша, тоді ж згоріли ще декілька автомобілів цієї марки.

 Економічний, політичний, непрямий тиск-2 

3.09.2007 Керівництво 5-го каналу змусило написати заяву про звільнення за власним бажанням журналіста та ведучого І. Слісаренка 

Як повідомив ІМІ сам журналіст, це сталося після того, як в ефірі новин, Слісаренко подав інформацію про навчання дочок президента Ющенка та вартості навчання у приватній школі.

Спочатку від журналіста вимагали пояснювальну записку щодо цієї інформації, однак пізніше, попросили написати заяву про звільнення за власним бажанням.

Телеведучий пояснив , що ця інфрмація є відкритою для інших ЗМІ.

Зараз ми очікуємо на пояснення менеджменту 5-го каналу щодо цього випадку.

05.09.2007 Працівники комунального видання Рівненської міської ради "7 днів" протестують проти редакційної політики, яку здійснює головний редактор Олег Тищенко. В листі, який надійшов на адресу "Телекритики", голова профспілкової організації редакції Галина Дубова, голова первинної журналістської організації Поліна Вальчук, а також члени колективу Валентина Погонська, Валентина Гриб, Ольга Гаврилюк, Марія Драновська звертаються з проханням допомогти відстояти їх гідність та права. 

За їх словами, він обійняв посаду головного редактора півтора роки тому і вже через кілька місяців почалися перші конфлікти з колективом. Олег Тищенко категорично відмовився дотримуватися умов колективної угоди, яка була укладена між адміністрацією та колективом. Профспілкова організація запропонувала головному редакторові укласти нову, але цього не було зроблено донині.

Після проведеної перевірки прокуратура підтвердила факти порушень трудового законодавства, але Олег Тищенко досі перебуває на своїй посаді, готується до проведення реорганізації в редакції.

"Ми усвідомлюємо, що роздержавлення комунальних і державних ЗМІ неминуче, але звертаємо увагу на те, яким чином роздержавлення можуть проводити вже сьогодні без змін в чинному законодавстві", - розповіла "Телекритиці" Поліна Вальчук.  

 "ТК" звернулась по коментарі до головного редактора газети "24" Олега Тищенка. 

"Якби я діяв не в рамках закону та редакційного статуту, депутати міської ради нічого б не погодили. Рішення про скорочення було прийнято після аналізу стану ліквідності видання. Річний фонд зарплати - це десь 260 тисяч гривень, а міська рада виділяє нам тільки 180 - 200 тисяч гривень, - сказав пан Тищенко. - Люди, які до вас звернулися, висловлювали своє незадоволення і моїми попередниками Я знаю про їх скарги до СБУ та прокуратури, але перевірки не знайшли жодних порушень. Вони влаштували гру "з'їж редактора", і через них колектив розділився навпіл".

30.09.2007 Приміщення медіа-центру "Трибуна-ТВ" опечатали 28 вересня. За словами керівника медіа-центру Андрія Войцеховського, адміністрація готелю "Харків" пішнла на цей крок, не повідомивши його як керівника. Про це повідомляють "Українська правда" та "Обком" з посиланням на  "Українські новини".

За його словами, один із засновників ТОВ "Трибуна-ТВ", який є також одним із власників готелю "Харків", перестав фінансувати діяльність медіа-центру. Через це в медіа-центру виник борг перед готелем "Харків" у сумі 45 тис. гривень, де медіа-центр орендує приміщення.Войцеховський відзначив, що вважає причиною такого рішення не тільки заборгованість, але й можливе невдоволення засновників тим, що "Трибуна-ТВ" 27 вересня поширила на деяких харківських телеканалах відеоролик за участю мера міста Михайла Добкіна та секретаря Харкісвької міськради Геннадія Кернеса, повідомляє "Українська правда".

Ролик тривалістю 5 хвилин 10 секунд являє собою відеозапис робочих моментів запису телезвертання Добкіна до харків'ян і містить ненормативні вислови, "покриті" звуковим сигналом (писком). Згодом цей ролик неодноразово демонстрував ряд харківських телеканалів. Він був також розміщений у мережі Інтернет без заміни ненормативної лексики (з початковою звуковою доріжкою).

Як повідомив ІМІ Андрій Войцеховський, він переконаний у тому, що закриття відбулось з політичних мотивів. Заборгованість за аренду з"явилась внаслідок несплати одним з 5 співвласників медіа-центру, власника готелю "Харків". Оскільки центр знаходився у приміщенні готелю, він обіцяв пізніше погасити заборгованість, через яку закрили медіа-центр.

Скандальний відеоролик був не першим конфліктом з медіа-центру з Михайлом Добкіним. Три тижні тому, після того, як мер відмовися взяти участь у теледебатах, табличку з його ім"ям спалили у прямому ефірі. Войцеховський обізвав його боягузом за те, що чиновник відмовився обговорили у прямому ефірі нагальні проблеми міста. Тоді реакції з боку мерії не послідувало, а відеоролик вочевидь виявився останньою краплею.

 Перешкоджання виконувати обов'язки, цензура-2 

26.09.2007 Без камери та штатива залишилася знімальна група харківського телеканалу "Фора". 

Так закінчилися для телевізійників зйомки сюжету про акцію "Захистимо природні ресурси України".Як розповіла керівник служби новин ТРК "Фора" Тетяна Райда учасники акції протестували проти забудову улюбленого місця відпочинку харків"ян - джерала в Саржиному яру. Сміття, яке зібрали на місці проведення акції, активісти вирішили віднести до готелю "Національ", де розташований офіс секретаря міськради Геннадія Кернеса. Коли знімальна група розгорнула техніку, щоб зняти як учаснники акції кластимуть під двері "Націоналя"  сміття, з"явився охоронець і без пояснень відібрав  у телевізійників камеру та штатив. 

"Директор "Націоналю" Карен Геворкян пояснив: швейцари готелю подумали, що готується провокація. За словами директора, він не знає чи просили охоронці журналістів показати посвідчення. На сьогодні розслідуванням інциденту біля готелю "Національ" займаються харківські правоохоронці.

28.09.2007 Міжнародні спостерігачі від Канадсько-українського фонду, афілійованого з Конгресом українців Канади, фіксують низку порушень в обласних виборчих комітетах Сходу України, серед яких є і порушення прав журналістів.

Під час огляду 26 вересня дільничної виборчої комісії № 7 (ОВК № 48) у Маріуполі, міжнародним спостерігачам та журналісту Олексію Парафіну (газета "Точка опори") було відмовлено у реєстрації на дільниці і перегляді виборчого списку. У цей час підійшло двоє, що представились членами Партії регіонів.

Побачивши журналістське посвідчення, вони попросили також переглянути документ, що фіксує мету перебування журналіста на дільниці. За їх словами, цей документ необхідний був для реалізації прав журналіста. 

"Ми сказали, що пред'явлених посвідчень цілком достатньо, - розповів спостерігач Матей Грицина. - Тоді один із тих представників Партії регіонів почав дзвонити і консультуватися з кимось". У цей час інший представник вийшов і закрив двері в приміщенні комісії. У цілому, поведінка представників ПР суперечить статті 77 Закону України "Про вибори". 

Після телефонної розмови член ПР заявив, що спостерігач заважав виборчому процесу, вимагаючи списки виборців тоді, коли вони опрацьовувалися членами комісії. "Списки в цей час були у папці на столі і не оброблялися", - свідчить Матей Грицина. Коли спостерігачі та журналіст вийшли з приміщення ДВК, деякі члени комісії та голова попрямували за ними і почали вибачатися. Голова дільниці просила віддати їй відзняті відеоматеріали, оскільки, як вона сказала, боїться за своїх дітей.

Серед інших порушень, зафіксованих спостерігачами на Донеччині, найбільш численними є: неправильне написання прізвищ виборців, "мертві душі", неправильно оформлені чи сумнівні заяви (друковані на принтері, написані російською мовою, написані одним почерком).

30.09.2007 В  Алчевську Луганської області трьох журналістів не пустили в будівлю міського суду.  Про це Координаційний центр допомоги журналістам під час виборів повідомив Юрій Гуков, голова Алчевського незалежної медіа-профспілки.

Журналісти Богдан Бондаренко (газета "Дзеркало тижня"), Дмитро Карнаухов (газета "Погляд") і Юрій Гуков приїхали в Алчевський міський суд для того, щоб отримати інформацію про кількість заяв від громадян. Але голова суду Валерій Долматов в грубій формі вигнав їх з будівлі суду, що є серйозним порушенням прав журналістів. У Апеляційному суді Луганської області, куди юристи Координаційного центру звернулися за роз'ясненнями, пояснили, що існує порядок, згідно якого потрапити на територію суду можна  тільки з дозволу голови суду. Останній, нібито, має право навіть не пустити журналістів. Співробітники ЗМІ тимчасово покинули судовий орган, але мають намір повернутися і отримати потрібну їм інформації. У разі повторної відмови юристи продовжать відстоювати права журналістів.

30.09.2007 Журналіста газети "Свобода" Євгена Коновалова вигнали з виборчої дільниці, коли той намагався зробити фотографії та матеріал про перебіг голосування. Інцидент стався у місті Слов'янськ Донецької області. 

Голова та заступник дільничної комісії попросили чергового міліціонера вивести журналіста з приміщення. Вони відмовились надати будь-які пояснення. Про це повідомив голова Донецького представництва Комітету виборців України Сергій Ткаченко. Євген Коновалов одразу подав до суду позов щодо перешкоджання професійній діяльності. На разі це єдиний випадок перешкоджання роботі журналіста під час голосування.

 

 Позови до ЗМІ та журналістів-2 

26.09.2007 Перший номер блоку НУНС Юрій Луценко має намір у судовому порядку оскаржити неправдиву інформацію про свою діяльність у деяких засобах масової нформації.

Про це в середу на прес-конференції повідомив адвокат Луценка Віктор Василюк, передає Ліга.

Василюк підкреслив, що судові позови екс-міністр має намір подавати проти газет "2000" і "Сільські вісті" Івана Бокого, у яких були розмішені неправдиві матеріали про його діяльність.

Крім того, Василюк відзначив, що суми моральної шкоди будуть високими (згодом, за його словами, ці гроші будуть спрямовані на добродійність).

Василюк не зміг сказати, коли саме будуть подані позови, тільки зазначив, що в Луценка є такі наміри.

У той же час, Василюк підкреслив, що всі порушені проти Луценка кримінальні справи, а також заяви Генеральної прокуратури і МВС України, спрямовані проти Луценко, виявилися "передвиборними фальшивками".

Він додав, що всі суди щодо неправдивої інформації про нього були виграні.

Також, за словами Василюка, зараз у стадії розгляду в Шевченківському райсуді Києва знаходиться ще одна справа про спростування недостовірної інформації.

Відповідачем по цій справі виступає щотижневик "Українська столиця", у якому була розміщена стаття з неправдивою інформацією про діяльність Луценко.

Адвокат при цьому підкреслив, що представники газети зривають судові засідання і затягують розгляд справи.

28.09.2007 Блок Юлії Тимошенко має намір невідкладно домагатися у судовому порядку скасування ліцензії на мовлення каналу НТН. Відповідне повідомлення розміщене на офіційному сайті блоку.

Як зазначається у повідомленні, приводом до такого кроку став показ на каналі фільму "Хрещена мати", який "ганьбить діяльність" блоку.

 "Відповідно до Закону України "Про вибори народних депутатів України" поширення брехливої інформації щодо учасників виборчого процесу забороняється.

Порушення телевізійним каналом закону веде до втрати ліцензії на мовлення" - нагадує БЮТ.

 У повідомленні стверджується, що всі телеканали країни були попереджені про "ймовірну інфомраційну диверсію" проти блоку.

Наразі БЮТ має намір невідкладно домагатися в судовому порядку скасування ліцензії на мовлення телеканалу НТН та інших електронних ЗМІ, які "обмінюють журналістську гідність на брудну готівку за політичне замовлення" (конкретний список або критерії визначення відсутні). Також згаданим повідомленням БЮТ звертається до Нацради з питань телебачення і радіомовлення з вимогою негально розглянути інцидент, а до керівництва телеканалів - з проханням не продавати ефірний час для показу фільму, нагадуючи про криміналь відповідальність.

 Позови від ЗМІ та журналістів-1 

27.09.2007  27 вересня, відбулося попереднє засідання Печерського районного суду у справі Юрія Шеляженка щодо позбавлення його акредитації при Печерській районній раді. Підставою для позову стало рішення Печерської районної ради у місті Києві позбавити журналіста акредитації "за необ'єктивне висвітлення в газеті "Вечірні Вісті" діяльності районної ради, фальсифікацію фактів журналістом Шеляженком та зйомку засідання районної ради без погодження з секретаріатом".

Як стверджує сам Юрій Шеляженко, дані, подані ним у статтях, були достовірними, тому він і вирішив звернутися до суду. "Все, що написано у статтях - правда. Не маючи можливості заперечувати написане, депутати вчинили наді мною політичну розправу", - каже журналіст.

"Оскільки Медіа-профспілка переконана, що Печерська райрада перевищила повноваження в рамках закону України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації", ми підтримуємо Юрія в позові до суду", - каже Михайлина Скорик, голова Медіа-профспілки в Києві. За її словами, юридичну підтримку в цій справі надає Інститут масової інформації.

"Закон "Про пресу" чітко не встановлює підстави позбавлення акредитації у такому випадку", - каже юрист ІМІ Роман Головенко. За його словами, приводом для позбавлення акредитації може стати лише порушення порядку доступу до райради або перешкоджання її діяльності. "Ми збираємося закласти важливий прецедент, адже у законі мають на увазі порушення порядку доступу у приміщення ради, і не йдеться про зміст журналістських матеріалів, на який посилаються у цьому випадку", - зазначає пан Головенко.

Журналіст Юрій Шеляженко є членом Київської незалежної Медіа-профспілки з 15 червня 2004 року. Зараз він входить до Бюро фрілансерів і одночасно є членом Ревізійної комісії Медіа-профспілки в Києві.

Наступне слухання по справі "Шеляженко проти Печерської райради" відбудеться 24 жовтня цього року о 16:00 в приміщенні Печерського районного суду за адресою: вул.. Хрещатик, 42-а. Суддя - Оніщук Максим Іванович.

 Медіа-профспілка та Інститут масової інформації просять усіх журналістів звернути увагу на цю справу і, за змогою, інформувати про її перебіг.

Liked the article?
Help us be even more cool!