ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Барометр за травень 2009 року

03.06.2009, 00:40
Травень видався відносно спокійним в порівнянні з минулими місяцями. Не зафіксовано жодного випадку побиття нападів та залякувань. Водночас триває тенденція, що пов`язана з економічною кризою. Нові факти скорочень журналістів, а також погіршення умов праці в редакціях багатьох ЗМІ, зменшення розмріру заробітних плат тощо.

Нові елементи по справах загиблих журналістів - 1

22.05.2009
Півмільйона гривень можуть витратити на експертизу плівок Мельниченка у справі Гонгадзе.
Комітет у закордонних справах рекомендує парламенту прийняти Постанову "Про заходи щодо виконання Резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи №1645 (2009) "Розслідування злочинів ймовірно вчинених високими посадовими особами під час правління Кучми в Україні - справа Гонгадзе, як показовий приклад".
Постановою передбачено, що Верховна Рада України рекомендувала Генеральній прокуратурі України вжити невідкладні заходи для виконання Резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи "Розслідування злочинів ймовірно вчинених високими посадовими особами під час правління Кучми в Україні - справа Гонгадзе, як показовий приклад".
Відповідно до постанови, в Державному бюджеті на цей рік необхідно передбачити 500 тис. гривень для проведення експертиз аудіозаписів М.Мельниченка за участі іноземних експертів у справі Г.Гонгадзе та інших резонансних справ, зазначених у Резолюції ПАРЄ №1645(2009), в тому числі, і для забезпечення фінансування відряджень за кордон працівників Генеральної прокуратури України.
Окрім того, Кабінету Міністрів України пропонується профінансувати витрати, пов?язані з проведенням за кордоном експертиз та необхідних слідчих дій.

Арешти, затримання - 0
Нові елементи про арешти, затримання - 0
 
Побиття, напади, залякування- 0
Нові елементи про побиття напади та залякування - 0

Перешкоджання виконувати професійні обов’язки, цензура – 1


25.05.2009
У Вінниці перший заступник начальника управління житлово-комунального господарства, енергетики, транспорту і зв`язку В`ячеслав Шаповал напав на журналіста  ТРК «Вінниччина»  Олександра Ільницького.
Ільницький намагався зняти на камеру сварку між Шаповалом та адміністратором цирку. Останній звинуватив міську владу у вимаганні хабара в розмірі 8 тисяч (грошові одиниці не уточнювались). Побачивши, що його знімає камера, Шаповал накинувся на Ільницького. Пізніше лікарі констатували в журналіста забиття м`яких тканин голови. Постраждалий вважає напад чиновника перешкоджанням професійної діяльності журналіста.

Нові елементи про перешкоджання виконувати професійні обов’язки - 0

Економічний, політичний, непрямий тиск - 6

05.05.2009
У КМХ четвертий місяць не виплачують зарплату
Київська незалежна медіа-профспілка висловила стурбованість кількамісячною невиплатою зарплат у Київському медіа-холдингу ( газети „Хрещатик”, „Вечірній Київ”, і ТРК „Київ”) та видавничому домі „Галицькі контракти” (ділова газета „Контракти”). Голова комітету КНМП Юрій Луканов надіслав запит до Київського міського Голови Леоніда Черновецького, Секретаря Київради Олеся Довгого та керівникам КМХ. Він також звернувся до генерального директора ВД „Галицькі контракти” Сергія Іванова-Малявіна. Автор листа просив дати пояснення про причини невиплати зарплат і назвати дату, коли працівникам редакцій буде виплачено заборгованість.
У КМХ четвертий місяць не виплачують зарплату. У „Контрактах” – третій. Пояснень з цього приводу керівництво трудовому колективу не надає.

08.05.2009 У зв'язку із зміною формату програм, телеканал ТЕТ скоротить 30% персоналу, задіяного у виробництві власного продукту  (це приблизно 40 осіб). З двох ведучих «Дивись!» - Мартіни Лук'янченко та Ярослава Гуревича - в ефірі залишиться лише один - Мартіна Лук'янченко, яка також активно працює в проекті як журналіст.
Виробництво інших проектів власного виробництва телекомпанії ТЕТ - щоденні випуски програми «Семеро VJ» й програма «Дивись, хто прийшов!», яка виходить у будні, -  залишається незмінним.

14.05.2009 Радіостанція "Мюзік радіо" у травні припиняє існування як бренд і як формат. Про це в спільноті блогів Musicradio повідомив програмний директор станції Дмитро Турчин.
Він cказав, що радіостанція припиняє своє існування "у результаті зміни власника і реорганізації програмної частини ефіру".
Водночас, як повідомив Турчин, новим власником станції стала компанія Анатолія Євтухова ("Шансон", "Шарманка", "Ренесанс", "Континент", DJ-FM, "Бізнес-радіо").
Раніше "Мюзік радіо" входило до радіогрупи Українського медіахолдингу. Генеральний директор радіогрупи УМХ Борис Мотулько не зміг прокоментувати інформацію про продаж станції.

14.05.2009
Рекламно-інформаційна газета «Базар» із травня припинила вихід. Як пояснив генеральний директор ВД «Автоцентр» (видавець газети) Сергій Атаман, про повне закриття проекту мова поки що не йде - видання буде переформатоване під «нові умови ринку».
За його словами, «Базар» не буде виходити ще протягом найближчих 2 місяців. За цей час видавець планує змінити концепцію та бізнес-модель видання. Як саме - пан Атаман поки що не розголошує, зазначаючи лише, що проект буде адаптований під нові, «кризові» умови ринку.
Україномовна газета приватних оголошень «Базар» виходила двічі на тиждень у повнокольоровому друку, з глянцевою обкладинкою, на форматі А3. 95% накладу видання розповсюджувалося по Києву та Київській області. Заявлений наклад складав 91 тисячу примірників. У структурі газети було 4 тематичні блоки - «Нерухомість та будівництво», «Оренда». «Авто мотто», «Товари та послуги. Робота та навчання».

22.05.2009
На три літні місяці газета «Коммерсантъ-Украина» перейде на чотириденний робочий тиждень. Крім того, у видавництві передбачається скорочення зарплати на 20%.
Про можливі зміни в графіці і зарплаті розповів співробітник видавництва.
Головний редактор і генеральний директор ІД «Коммерсантъ-Украина» Андрій Гоголєв сказав, що зміни можливі, але остаточного рішення ще немає. «Наказу про зміни робочого графіка і зарплати доки немає і якщо він з'явиться то в червні. Є обговорення різних варіантів оптимізації витрат в літні місяці. Зрозуміло, що влітку доходи будуть не ті. Це питання ми обговорювали на редколегії», - в березні головний редактор і генеральний директор ІД «Коммерсантъ-Украина» Андрій Гоголєв.
Нагадаємо, в березні головний редактор і генеральний директор ІД «Коммерсантъ-Украина» Андрій Гоголєв розповів, що з початку року штат українського видавництва був скорочений на 10%.

26.05.2009 Журналістам інформаційної агенції «РБК-Україна» скоротили робочий тиждень до 4 днів. Цю інформацію,  підтвердив головний редактор агенції Данило Кир'яков, уточнивши, що для різних співробітників скорочення було різним: «Деякі працюють по 3 дні, деякі по 4, інші - по 5, як і раніше». За його словами, до такого заходу агенція вдалася з метою оптимізації.
Згідно інформації, тим журналістам, чий робочий тиждень було зменшено, відповідно урізали зарплатню. Пан Кир'яков не став це коментувати і деталізувати розмір урізання. За його словами, подальших оптимізаційних заходів найближчим часом не планується - навпаки, влітку можливе повернення до звичайного режиму роботи.
Акціонером інформаційної агенції «РБК-Україна» є російський холдинг РБК, де оптимізаційні заходи розпочались ще на початку осені 2008 року.

Нові елементи економічного, політичного та непрямого тиску  – 4


5.05.2009
Європейська федерація журналістів (EFJ) засуджу’ звільнення  журналіста тижневика «Український тиждень» Сергія Гузя через його профспілкову діяльність. Відповідну заяву опублікував сайт  EFJ. Аналогічну заяву підготувала Незалежна медіапрофспліка України, де Сергій Гузь є першим заступником голови.
Сергій Гузь, кореспондент відділу економіки журналу «Український тиждень» та голова редакційного профспілкового осередку, отримав повідомлення про скорочення після спроби провести з керівництвом журналу переговори щодо врегулювання питань зарплатні і внутрішньо-редакційних прав журналістів, пише EFJ.
Президент  Європейської федерації журналістів також вважає, що менеджмент УТ має негайно поновити Сергія Гузя на посаді й належним чином провести переговори з співробітниками журналу щодо їхніх прав і умов роботи.
Нагадаємо, офіційна позиція адміністрації журналу полягає в тому, що скорочення Сергія Гузя ніяк не стосується його профспілкової роботи.

07.05.2009 Профспілкову комісію не допустили в «Український тиждень».
Коли профспілкова комісія спробувала потрапити в редакцію "Українського тижня" щоб поспілкуватися з його керівництвом з приводу проблем з колективними переговорами та звільнення журналіста відділу економікі Сергія Гузя. Керівництво редакції  ввідмовилося спілкуватися з нею та впускати її в приміщення редакції.
Директор ТОВ  "Український тиждень" А.М. Решетник повідомив про те, що  багатьох представників менеджменту немає на роботі,  а інші не можуть зустрітися з членами комісії, оскільки готується до здачі в друк номер журналу. На їхні прохання  надати документи щодо колективних переговорів та делегувати для спілкування особу, не задіяну на той момент у процесі здачі журналу, пан Решетник також відповів відмовою. Далі він вимагав від членів комісії залишити приміщення редакції, викликавши при цьому охорону.   
Профспілкова комісія склала акт по факту її недопуску в «Український тиждень». Після того, як акт відмовися підписувати представник роботодавця, свої підписи на ньому поставили два працівники видання.
Профспілкова комісія по "Українському тижню" була утворена рішенням комітету НМПУ 5 травня 2009 року, яку очолив Олександр Зінченко.

14.05.2009
  Журналісти «Українського тижня» оприлюднили факти збору інформації про них через комп’ютерну програму servemp.exe, яка зчитувала інформацію з ПК журналістів і передавала її на головний сервер видання. В цьому вони вбачають загрозу їхній приватності (через ненормований робочий день багато особистих питань доводиться вирішувати через Internet з місця роботи) і таємності журналістських джерел. За їх німи словами програма-шпигун працює на 24-ох комп'ютерах праціників "УТ" і про її встановлення ніхто не попереджав.
Про це повідомили голова НМПУ Роман Скрипін, журналісти «Українського тижня» Сергій Гузь (заступник голови НМПУ), Анна Бабінець та колишній працівник видання Анатолій Бондаренко.

20.05.2009 Комісія з журналістської етики сформувала робочу групу, яка займатиметься розглядом заяви співробітників Київського Медіа Холдингу з проханням проаналізувати дії видання «Українська правда» на предмет участі в політичній провокації, спрямованій проти мера Києва Леоніда Черновецького. Про це журналістів КМХ повідомила секретар Комісії Ольга Канська.
За словами пані Канської, до робочої групи увійшли Завідувач кафедри реклами та зв'язків з громадськістю Київського національного університету імені Тараса Шевченка Валерій Іванов, Медіа-консультант/регіональний представник The Thomson Foundation, UK Тарас Кузьмов, журналіст Сергій Рахманін і Голова Української Асоціації медіа-юристів Тетяна Котюжинська.
Перше засідання робочої групи, за словами Ольги Канської, відбудеться наступного тижня. На ньому розглянуть попередні результати роботи Комісії щодо заяви співробітників КМХ.

Судові позови до ЗМІ та журналістів - 3

26.05.2009 Юрій Свірко виграв суд проти видавців газети «Экономические известия».
За його словами, 26 травня заступник голови Шевченківського районного суду міста Києва Наталя Бужак ухвалила рішення поновити Юрія Свірка на посаді в. о. головного редактора газети «Экономические известия». Також вона постановила стягнути з видавців 216 тисяч гривень зарплати за 13 місяців, протягом яких пан Свірко домагався поновлення на роботі. Вимогу позову про відшкодування моральної шкоди (позивач вимагав одного мільйона гривень) задоволено частково - у сумі двох тисяч гривень.
Нагадаємо, що Юрія Свірка було звільнено з посади в. о. головного редактора газети «Экономические известия» 7 квітня 2008 року. 23 квітня він подав позов до Шевченківського райсуду. Таким чином, процес тривав понад 13 місяців.

Нові елементи про судові позови до ЗМІ та журналістів - 2


12.05.2009 Головне управління МВС України в Дніпропетровській області просить  Державний комітет з питань телебачення та радіомовлення відсторонити директора Дніпропетровської ОДТРК Вікторію Шилову на час проведення розслідування у кримінальній справі за фактом розкрадання майна телекомпанії. Про це йдеться в листі старшого слідчого з особливо важливих справ Геннадія Руденка до Держтелерадіо.
Нагадаємо, слідчим управлінням ГУМВС України в Дніпропетровській області порушено кримінальну справу за ст. 190 ч. 4 Кримінального кодексу України за фактом заволодіння шахрайським шляхом майном Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії в особливо великих розмірах. Підставою для порушення кримінальної справи стали матеріали дослідчої перевірки за заявою голови облдержаднімістрації Дніпропетровської області Віктора Бондаря. Зокрема, у 2008 році Дніпропетровська ОДТРК з метою придбання апаратури радіомовлення, телебачення та зв'язку за рахунок коштів, наданих з обласного бюджету, уклала договір із переможцем тендера – приватним підприємством «Гарант-Сервіс». Останнє, за інформацією ГУМВС, обов'язків за угодою не виконало, апаратуру покупцеві не поставило та шахрайським шляхом заволоділо вищевказаними бюджетними коштами.
Пан Руденко наголошує на тому, що Вікторія Шилова в телеефірі обласного телебачення дала коментар щодо факту  порушення вказаної кримінальної справи «з особистою негативною оцінкою», і таким чином  порушила таємницю слідства та конфіденційність інформації пов'язаної з розслідуванням кримінальної справи. «Прошу надати належну оцінку діям генерального директора ДОДТРК Шилової В.В., вжити заходів щодо недопущення у подальшому посадовими особами даних досудового слідства», – йдеться в листі Геннадія Руденка. На підставі цього  ГУ МВС у Дніпропетровській  області просить відсторонити пані Шилову.
Заступник голови Держкомтелерадіо  Олександр Курдинович наголосив на тому, що рішення з цього питання комітет прийматиме не раніше наступного тижня.
«Ми ще не маємо всіх матеріалів, на підставі яких прийматимемо рішення. Адже окрім цього листа, у нас поки немає жодного документального підтвердження щодо ситуації, яка стала підставою для написання цього листа. Ми зараз  оформлюємо офіційні запити до МВС і до КРУ».

13.05.2009
Печерський районний суд міста Києва відмовив колишнім ведучим телеканалу «1+1» Анні Безулик, Людмилі Добровольській та Олесю Терещенку у задоволенні їхнього позову. Нагадаємо, позивачі оскаржували наказ про їхнє скорочення. Рішення прийняла судя Олена Кафідолва. Третіми сторонами у справі виступає Київська незалежна медіа-профспілка та Національна рада з питань телебачення та радіомовлення, повідомляє Телекритика.
 Нагадаємо, колишні співробітники «Студії 1+1» Олесь Терещенко, Анна Безулик та Людмила Добровольська подали позов до Печерського районного суду проти каналу у грудні 2008 року. Ведучі оскаржували наказ про їхнє скорочення, підписаний генеральним директором каналу Олександром Ткаченком, наполягаючи на тому, що зміна редакційної політики каналу являла собою зміну умов роботи, що давало їм право на звільнення із відповідною мотивацією. 18 листопада Терещенко, Безулик і Добровольська подали заяви про звільнення через зміну умов роботи, проте їх не було підписано. Пізніше Олександр Ткаченко заявив в інтерв'ю газеті «Факты и комментарии», що намагався залучити ведучих до нових проектів, проте їх не влаштувала сума запропонованої винагороди. Добровольська і Безулик категорично спростували цю заяву. Ведучі були скорочені разом із низкою (за різною інформацією - від кількох десятків до понад 200 осіб) співробітників «1+1» на початку 2009 року.
 Судові позови від ЗМІ та журналістів

Нові елементи про судові позови до ЗМІ та журналістів - 0

ІМІ

Liked the article?
Help us be even more cool!