ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Барометр за січень 2006 року

23.02.2006, 01:10
Головною подією січня 2006 року в галузі медіа став початок слухань по суті справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Перше засідання у цій резонансній справі, що відбулося 9 січня в апеляційному суді Києва, не обійшлося без гучного скандалу. Справа в тому, що суддя обрала для слухання справи надто мале приміщення, яке не могло вмістити усіх охочих представників ЗМІ та інших зацікавлених осіб. Журналістів просто не пускали до зали засідань, до деяких охоронці навіть застосовували фізичну силу. Цей інцидент викликав низку заяв та звернень до силових структур з боку народних дупутатів, громадських організацій та самих журналістів щодо перешкоджання ЗМІ висвітлювати хід справи Гонгадзе.

Однак, обурення громадськості не змінило ситуацію на краще. Більше того, суддя Ірина Григор'єва прийняла рішення про частково закритий режим слухання справи Гонгадзе, посилаючись на нібито державну таємницю, що міститься в ній. Досі усі бажаючі журналісти не можуть потрапити на розгляд справи Гонгадзе. Цей факт також викликав низку гостро критичних заяв з боку міжнародної громадськості.

Загалом, кількість порушень свободи слова у січні 2006 року знизилась. Конфлікти зі ЗМІ вирішувались переважно в правовій площині, через судові позови, що відповідає європейській традиції взаємовідносин медіа і суспільства.

Минулого місяця судові позови до ЗМІ подав лише Блок Юлії Тимошенко, один з яких – до «Української правди» - відкликав, а другий – до «України молодої» - виграв і добився права на відповідь.

Всі інші тенденції були типовими для останніх місяців. Факти цензури фіксувалися переважно у регіонах.

Загиблі та зниклі журналісти – 0

Нові елементи про розслідування загибелі та зникнення журналістів

Справа Гонгадзе


09.01. 2006 Об 11.00 в Апеляційному суді Києва розпочалися розгляд по суті кримінальної справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Перше засідання

Мати журналіста, Леся Гонгадзе, вирішила не приїздити до Києва і не брати участь у судових слуханнях: "Я не вбачаю в цьому необхідності, бо розгляд справи - одна й та сама гра, у яку продовжує грати вже п'ятий генеральний прокурор. Я дивуюся, що змінюються генеральні прокурори, парламенти, президенти, а все залишається на тому ж рівні: вони роблять одне і теж за тими ж стандартами і за тими ж трафаретами", - сказала вона.

***

Після оголошення перерви в Апеляційному суді м. Києва у справі Гонгадзе. Першим Клопотанням потерпілої сторони буде перенесення засідання до іншої зали. Про це заявила журналістам Мирослава Гонгадзе, яка прибула на засідання суду.

Мирослава Гонгадзе каже, що їй доводиться сидіти на одній лавці зі звинуваченими, що не є прийнятним.

Добре те, що засідання оголошено відкритим, журналістів пускають до зали по двоє в порядку живої черги, переважно операторів. Відтак про те, що відбувається можна дізнатися від учасників процесу.

Також приходять громадяни, які переймаються справою, але за браком місця у залі суду на слухання справи вони не потрапляють.

Андрій Федур, адвокат матері убитого журналіста, каже, що йому не зрозумілі такі мотиви створення незручностей у роботі суду. Він вважає, що це зроблено свідомо.

Федур наголошує, що сьогодні вихідний
Liked the article?
Help us be even more cool!