Барометр за лютий 2009 року
Нові елементи по справах загиблих журналістів -2
Справа Александрова:
19.02.2009 Обвинувачені у справі про вбивство журналіста Александрова звільнені в залі суду. Підполковник міліції Ігор Криволапов, який звинувачувався у фальсифікації справи про вбивство слов’янського тележурналіста Ігоря Александрова та організації низки вбивств звільнений сьогодні в Апеляційному суді Запорізької області.
Судова колегія під головуванням судді Олега Дутова, судді Валерія Фоміна і народних засідателів ухвалила звільнити прямо в залі суду з-під варти Ігоря Криволапова. З нього зняті звинувачення за епізодами Карпенка і Жемова, а епізод (історія зі списаним службовим авто), що залишився, за покаранням був співвіднесений зі вже відсидженим терміном (більше 5 років).
Інші міліціонери - Альберт Винничук, Сергій Шломін і Олександр Герасименко також сьогодні виїхали додому. Суд визнав, що у держзвинувачення не виявилося достатніх доказів їх провини, слідство проведене з грубими порушеннями КПК і Конституції України. В’ячеслав Апоз’янц (також фігурант історії з Вередюком) як і вищезазначені громадяни, залишені на підписці про невиїзд. Так вирішив суд, у зв’язку з направленням «справи Александрова на ДС.
Довічні терміни одержали Володимир Бойко і Михайло Орлов - за вбивства братів Карпенків і Жемова. Ще один в’язень - Сергій Костюченко одержав термін 7 років в’язниці (за нанесення важких тілесних пошкоджень учасникові «розбирань» в Краматорську). Двоє інших (Сергій Шерковец і Юрій Шевченко) також були звільнені в залі суду, так як їх термін знаходження під вартою погасив одержані терміни.
Після вироку суд оповістив ще і приватне визначення. Воно стосується слідчого Генпрокуратури України Олександра Каліфіцького. Як вважає суд, в ході досудового слідства він практикував незаконні методи збору доказів, тиск на обвинувачених і свідків, маніпулював громадською думкою (роздаючи інтерв’ю). Крім того, пан Каліфіцький відмітився рідкісною зухвалістю: надаючи свідчення як свідка, він погрожував підсудним прямо в залі судових слухань. Тобто виявив демонстративну неповагу суду.
Нагадаємо, в ході процесу на лаві підсудних сиділо 10 чоловік, жителів Донецької області. Четверо з них - офіцери міліції. Ця група іменувалася до сьогоднішнього дня як «ОЗУ Криволапова», «банда «перевертнів у погонах», «ОЗУ Старе місто» та ін.
Обвинуваченим ставилася низка важких злочинів, зокрема: фальсифікація розслідування вбивства слов’янського тележурналіста Ігоря Александрова; отруєння раніше звинуваченого у вбивстві журналіста, але потім виправданого в суді Юрія Вередюка та його «інструктора» Ігоря Благова; викрадання і вбивство підприємців Краматорська братів Карпенків; викрадання і вбивство краматорського колекціонера ретро-авто Ігоря Жемова; викрадання краматорської школярки та ін.
Кримінальна справа, яка розслідувалася працівниками Генпрокуратури, складалася з десятків томів і судом досліджувалося 2 роки в Запоріжжі.
До сьогоднішнього дня визначенням суду всі епізоди, пов’язані зі справою Александрова, були виведені в окреме виробництво, і за ними знову належить провести нове розслідування.
Справа Гонгадзе:
25.02.2009 Заступник генпрокурора Микола Голомша підтверджує, що Генпрокуратура допитала екс-президента Леоніда Кучму у справі Георгія Гонгадзе.Про це він сказав перед початком розширеної колегії ГПУ.
"Так, дійсно, екс-президента Кучму було допитано у цій справі", - зазначив Голомша. Пан Микола не став коментувати інформацію про те, що Кучма нібито підтвердив на допиті те, що зустрічався з екс-президентом Росії Володимиром Путіним до зникнення Гонгадзе.
"Я би хотів залишити це без коментарів", - сказав Голомша.
"Зараз його (Кучму) відпустили і процес (допиту) завершено", - додав він.
Заступник генпрокурора також підтвердив, що допит Кучми відбувся у понеділок, водночас він не сказав, коли відбудеться наступний.
"Я думаю, це справа слідчих. Це не коментується і не опубліковується", - сказав він.
Разом з тим Голомша повідомив, що це вже не перший допит Кучми у цій справі.
На запитання, чи не пов’язаний нинішній допит з новими обставинами у справі, він відповів: "Це були старі факти, уточнення, які витікали зі свідчень учасників процесу".
Арешти, затримання
Нові елементи про арешти, затримання
Побиття, напади, залякування -4
2.02.2009 Під час виконання своїх службових обовязків здійснено напад на знімальну групу телерадіокомпанії «Град».
Знімальна група у складі кореспондента Басюка Юрія Олексійовича та оператора Весилика Юрія Вікторовича знімала на Думській площі Одеси людей, що «поспішали привітати мера Гурвіца».Під час зйомки, на них здійснив напад помічник мера Ігор Хотін у присутності співробітника міліції. «Вони відібрали камеру у оператора та намагались відібрати мобільний телефон. На прохання про захист співробітник міліції не реагував. Пізніше камера була повернена у пошкодженому вигляді та без касети з відзнятими матеріалами».
Головний редактор ТРК «Град» Лариса Швець підтвердила цю інформацію та уточнила, що під час здійснення зйомки до журналістів підійшов працівник міліції і поцікавився, яку телекомпанію вони представляють. Кореспондент та оператор назвалися та пред’явили посвідчення, після чого до них підійшла «людина у штатському», силою відібрала камеру та понесла до будівлі міськвиконкому. За словами журналістів, у нападнику вони впізнали саме пана Хотіна.
Також пані Швець повідомила, що телекомпанія направила відповідні заяви до міліції, прокуратури та СБУ.
5.02.2009 Знімальна група дніпропетровської телевізійної студії «Резонанс-ТБ» зазнала нападу співробітника охорони ТОВ «Агроаврора» в селі Придніпровське Нікопольського району Дніпропетровської області.
Як розповіла випусковий редактор студії «Резонанс-ТБ» Наталя Грекова, до редакції в Дніпропетровську звернулися мешканці села Придніпровське Нікопольського району, пайщики колишнього колгоспу ім. Крейсера «Аврора». Вони мали претензії до ТОВ «Агроаврора» – одного з приватних підприємств, утворених на базі колгоспу, оскільки були не задоволені виділеними майновими паями і процесом розподілу земельних наділів. Конфлікт тягнеться вже декілька років, і сторони ніяк не дійдуть згоди. «Ми пообіцяли людям виїхати на місце, вирішили зібрати коментарі всіх сторін конфлікту», – розповіла пані Грекова.
5 лютого знімальна група в складі редактора Наталі Грекової, журналістки Марії В’яткіної та оператора Андрія Ковбаси приїхала до села. Вони зняли стихійний мітинг селян, записали їхні коментарі та інтерв’ю з директором і головним економістом. «Коли ми вже просто знімали на вулиці фасад будинку, раптом вибіг чоловік кремезної статури. Нічого не пояснюючи й не представляючись, він накинувся на камеру, відірвав її частини», – повідомила випусковий редактор. За її словами, знімальна група показала йому свої посвідчення, але він так і не представився. Мешканці села впізнали чоловіка, який виявився охоронцем ТОВ «Агроаврора» Олександром Федірком. На спробу односельчан угамувати його, охоронець відповів нецензурною лайкою.
«Ми одразу викликали міліцію з Нікопольського райвідділку. За 10 хвилин приїхав дільничний інспектор, який записав наші свідчення. Вже після того, як наші колеги з Дніпропетровська зателефонували до обласного керівництва міліції, до нас приїхав заступник начальника Нікопольського РВ УМВС у Дніпропетровській області. А трохи згодом ще й оперативна група», – розповіла Наталя Грекова.
Представники правоохоронних органів записали свідчення членів знімальної групи і склали протокол. Зі слів Наталі Грекової, за попередніми висновками буде порушена справа за статтею про хуліганство.
11.02.2009 Співробітник ділового ньюзруму Київського медіахолдингу (оглядач відділу «Органи влади і політика» газети «Хрещатик») Євген Дикий заявляє про те, що зазнав нападу й побиття з боку виконувача обов’язків головного редактора газети «Вечірній Київ» Романа Костриці. За словами Дикого, Костриця напав на нього через те, що він вимагав виплатити заборгованість по зарплатні. Роман Костриця відкидає звинувачення і стверджує, що зарплатня була виплачена журналістові в повному обсязі, а сам Євген Дикий написав заяву про звільнення за власним бажанням минулого тижня.
За словами Євгена Дикого, інцидент стався 9 лютого в редакції газети «Хрещатик». Журналіст стверджує, що під час розмови Роман Костриця зіштовхнув його зі стільця і «почав лупцювати». Як доказ він наводить диктофонний запис свого спілкування з керівництвом.
«Інцидент відбувся після того, як я оголосив Роману Костриці претензії щодо невиплати мені зарплати у повному обсязі, починаючи з осені минулого року. В Київському медіахолдингу цими питаннями займається саме Роман Костриця. Проте заборгованість мені так і не повернули. Більше того, пан Костриця пригрозив мені не видати гонорари за попередні місяці взагалі. Окрім того, Роман Костриця зажадав від мене заяву про звільнення (на попередньому тижні 5 лютого я сам написав заяву “за власним бажанням”, намагаючись вплинути на повернення мені зароблених коштів, а оскільки це не вплинуло на керівництво, я забрав її назад)», – заявив «Телекритиці» Євген Дикий. Також він підозрює, що тиск на нього спричинений тим, що 4 лютого він опублікував в інтернет-журналі «Пропаганда» статтю під назвою «Двухметровый удар от Леонида Черновецкого».
Роман Костриця відкидає звинувачення журналіста й зазначає, що мотиви, які називає Євген Дикий не відповідають дійсності. «Задержки по заработной плате, как он утверждает, в коммунальных СМИ нет. Заработная плата за 2008 год начислена и в полном объеме перечислена на зарплатную карточку Дикого. Поэтому и предмет конфликта, указанный Диким, попросту отсутствует», – стверджує Роман Костриця. За попередній рік Євген Дикий отримав близько 56 тисяч гривень, що зафіксовано в довідці про доходи, яку надали в Київському медіахолдингу.
Однак конфлікт усе ж має місце, зауважує пан Костриця. «Он заключается в том, что в минувший четверг, 5 февраля, Евгений Дикий написал заявление об увольнении. Вчера, в понедельник, он пытался его отозвать – в этом ему было отказано. После чего, вчера же, во второй половине дня, Евгений Дикий ворвался в кабинет, в котором находился я и еще один сотрудник газеты, и попытался устроить скандал. Сначала он начал мне приписывать слова, которые я никогда не говорил, потом с применением уголовной лексики принялся меня обвинять в том, что ему не платят деньги. А потом у Евгения Дикого из-под куртки выпал диктофон, из которого вывалились батарейки, и он покинул помещение», – розповів в. о. головного редактора «Вечірнього Києва».
Євген Дикий звернувся до Шевченківського РУ ГУ МВС України у місті Києві, де написав заяву про напад. Побої, за його словами, не були зафіксовані за відсутності видимих ознак побиття. Заяву прийнято за реєстраційним №3628 від 9 лютого 2008 року, про що заявнику повідомили талоном-повідомленням №38. Також пан Дикий надав копії медичних документів, що підтверджують наявність у нього травм (1, 2).
Безпосередній керівник Євгена Дикого Тарас Загородній, який, за словами журналіста, був свідком його сутички з Романом Кострицею, висловив здивування поведінкою свого підлеглого. «Драки не было. Где он получил травмы, не знаю. Вчера они зафиксированы не были, а сегодня уже появились», - сказав пан Загородній.
16.02.2009 В Черкасах вибухнув автомобіль марки Hyundai, який належить відомому в області журналістові, власникові медіагрупи «Антена» Валерію Воротнику.
Вибух стався біля редакції медіагрупи (в яку входить телеканал і газета) за адресою м. Черкаси, бульвар Шевченка, 220., коли Валерій Воротнік після участі в прямому ефірі, під час якого була анонсована акція протесту проти закриття п’яти шкіл у м. Черкаси, підійшов до автомобіля і хотів у нього сісти. У цей час спрацював сильний вибуховий пристрій. Вибуховою хвилею журналіста відкинуло від машини.
Вибухом вибиті шибки в навколишніх будинках, пошкоджені десятки автомобілів. Уламки машини розлетілися в радіусі більше 200 метрів. Очевидно, зловмисники розраховували, що журналіст під час вибуху знаходитиметься в автомобілі.
На місце вибуху оперативно прибули працівники СБУ, міліції, рятувальники. На думку фахівців, під автомобілем була закладена вибухівка фугасного типу в еквіваленті 100-200 грамів тротилу.
Нові елементи про побиття напади та залякування -2
13.02.2009 Прокуратура Одеської області порушила кримінальну справу за фактом перешкоджання журналістській діяльності кореспондентів телерадіокомпанії «Град».
Справу порушено за заявою директора ТРК «Град», депутата Одеської міської ради Анатолія Балінова.
Дослідчою перевіркою встановлено, що 30 січня співробітники ТРК «Град» кореспондент Юрій Басюк та оператор Юрій Весилик згідно з завданням головного редактора проводили на Думській площі у м. Одесі відеозйомку осіб, які входили та виходили із будівлі Одеської міської ради. В цей час до знімальної групи підійшов «невстановлений дослідчою перевіркою чоловік, котрий з метою перешкоджання журналістській діяльності, не представляючись, хто він є, застосував фізичну силу, вихопив із рук оператора відеокамеру, при цьому пошкодивши її, та заволодів відеокасетою з відзнятим журналістами відео- матеріалом». Такими діями, зазначається й повідомленні, невідомий зірвав виконання журналістами редакційного завдання, а місцезнаходження відеокасети в подальшому так і не було виявлено.
Зі свого боку НАМ звернулася до Генпрокурора України та Прокурора Одеської області із вимогою ретельного розлідування справи та притягнення винних до відповідальності. Нагадаємо, що до цього на підтримку телекомпанії «Град» виступила група депутатів від Партії регіонів.
18.02.2009 Засновник черкаської медіагрупи «Антена» Валерій Воротник підозрює в організації вибуху міську владу і пов’язує інцидент із своєю професійною діяльністю.
"Це не був підрив автомобіля, це був замах на вбивство – моє та мого колеги-журналіста, - сказав пан Воротник. Ми з моїм колегою Володимиром Мамалигою проводили прямий ефір у студії телеканалу «Антена плюс». По завершенні ефіру вийшли з офісу й рушили до автомобіля, що стояв на парковці. Я підійшов до автомобіля, буквально за метр-два за мною йшли Володимир і його десятирічний син, який прийшов до батька на роботу. Я натиснув дистанційне керування сигналізацією, і після того, як спрацювали фари – я стояв майже впритул до заднього колеса машини – пролунав сильний вибух. Далі пам’ятаю уривчасто: дзвін скла, вогонь, крики… Ми повернулися в офіс, дочекалися прибуття міліції, були допитані. Вибухотехніки працювали на місці до середини 17 лютого. Машину забрали для подальших експертиз. Під машиною в асфальті виявилась 40-сантиметрова вира."- повідомив Валерій Воротник.
«Керівники медіагрупи «Антена» впродовж останніх трьох років займали жорстку та непримиренну позицію щодо неправомірних дій черкаської міської влади та черкаського міського голови Сергія Одарича. Замовниками терористичного акту Валерій Воротник та Володимир Мамалига однозначно вважають черкаську міську владу», - йдеться у повідомленні на сайті «Антени».
Цей інцедент пан Валерій пов'язує із професійною діяльністю. За його словами, міліція вже порушила кримінальну справу за статтею "навмисне пошкодження майна". В замовленні замаху, засновник черкаської медіагрупи «Антена» підозрює міську владу.
"За великим рахунком у Черкасах ми більше не маємо ворогів. Бізнес-інтересів ми не маємо, тому списувати це на якісь розбірки, боргові зобов’язання – це повна маячня. Так вийшло, що справді жорстка конфронтація з міською владою з усіх черкаських ЗМІ лише в «Антени» - і в газети, і в телеканалу. Ми в опозиції, критикуємо їх, постійно якась судова тяганина"- сказав він.
Перешкоджання виконувати професійні обов’язки, цензура -2
11.02.2009 На засіданні Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності відбулися слухання щодо відсутності ефективного нагляду за проведенням досудового слідства у кримінальній справі за фактом протидії журналісту Кочкіній Альоні у здійсненні законної професійної діяльності журналіста.
На засідання комітету також запрошено генерального прокурора України Олександра Медведька. Доповідатиме у справі народний депутат України Андрій Кожем’якін.
Кримінальна справа № 67-1709 була відкрита ще 1.07.2006 року за фактом порушення недоторканості приватного життя за ознаками злочину, передбаченого ст. 182 Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, 13 травня 2006-го року у місті Донецьку невідомі вели відеонагляд за журналісткою Альоною Кочкіною та оператором ТРК «Експрес-інформ», які перебували на редакційному завданні. Проте слідство виявилося неспроможним ані встановити осіб, які вчинили злочин, ані провести як належно необхідні експертизи. Справу було закрито 20.01.2009, офіційно – за відсутністю в діях складу злочину. 30 травня 2007 року невідомі також розбили вікно в квартирі пані Кочкіної (7 поверх, 12-поверхового будинку).
Альона Кочкіна впевнена, що слідство затягується свідомо, а письмові відповіді з правоохоронних органів називає «окозамилюванням в письмовій формі». На засіданні Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності на запитання журналістки відповідатиме генеральний прокурор.
17.02.2009 «Міська варта» звинувачує харківські телеканали АТВК і «Фора» в цензурі. Журналістський колектив телепрограми «Міська варта» надіслав лист голові Харківської облдержадміністрації Арсену Аракову, в якому повідомляється, що керівництво телеканалів АТВК і «Фора» в односторонньому порядку розірвало з ними угоду.
Журналісти просять губернатора вжити заходів, щоби запобігти цензурі на телеканалах, що відмовилися ставити в ефір програми «Міської варти». Вони переконані: це пов’язано із сюжетами, які відбивають ситуацію, що склалася на будівельному ринку Харкова.
Генеральний директор телеканалу АТВК Василь Третецький, коментуючи ситуацію, відкинув усі звинувачення в цензурі: «Ми не розривали в односторонньому порядку угоду, тому що між нами угоди немає. Ми не є суб’єктами взаємовідносин. Суб’єктами взаємовідносин є “Фаворит-медіа”, або на сьогодні це видавничий дім “Прем’єр” (який розміщує програми на телеканалі АТВК), і “Міська варта”. Вся проблема в тому, що “Міська варта” заборгувала 43 тисячі гривень. Їх попереджали про заборгованість, коли ж вони її не погасили, угоду й було перервано. Я погодився з таким рішення “Фаворит-медіа”, тому що 43 тисячі – це гроші для телеканалу». На думку пана Третецького, в цій ситуації «Міській варті» потрібно звертатися не до прем’єр-міністра, прокуратури чи губернатора, а до суду.
Через фінансові проблеми не виходить тепер програма «Міська варта» й на телеканалі «Фора». Про це повідомив генеральний директор каналу Віктор Постольний. «Ми розміщували їхню програму, а вони два місяці за це не сплачували. І про жодну цензуру тут не йдеться», – зазначив гендиректор «Фори».
Нині «Міська варта» виходить двічі на тиждень на обласному телеканалі ОТБ. За словами генерального директора телеканалу Зураба Аласанії, фінансових проблем у каналу й «Міської варти» наразі немає.
Нові елементи про перешкоджання виконувати професійні обов’язки - 1
12.02.2009 Незалежна медіа-профспілка звернула увагу Генерального Прокурора України Олександра Медведька на бездіяльність Прокуратури Печерського району міста Києва у справі побиття трьох журналістів 2 жовтня 2008 року, які виконували свої професійні обов’язки біля Будинку звукозапису на вулиці Первомайського у Києві під час протестів громадян проти, на їхню думку, незаконної забудови.
Голова Комітету київської організації НМПУ Юрій Луканов звернувся до Генерального прокурора зі скаргою, яку підготував юрист Андрій Нечипоренко. Раніше Головне управління МВС України в м. Києві повідомило профспілку, що матеріали службового розслідування неналежного реагування працівників міліції Печерського РУ ГУМВС України в м. Києві було направлено на адресу прокурора Печерського району м. Києва для надання правової оцінки діям працівників міліції.
«Ні прокуратура Печерського району м. Києва, - сказано у скарзі Юрія Луканова, - ні інші органи прокуратури не надали жодної інформації щодо результатів перевірки матеріалів службового розслідування дій співробітників міліції. Так само, органи прокуратури не дали жодної правової оцінки тій обставині, що мали місце протиправні дії щодо журналістів, які виконували свої професійні обов‘язки зі збирання інформації на місці події. Таку діяльність органів прокуратури інакше як бездіяльністю і «спусканням справи на гальмах» назвати не можна». Автор скарги просить Генерального Прокурора взяти цю справу під особистий контроль.
13 жовтня 2008 року медіа профспілка звернулася до Генеральної прокуратури із заявою, в якій просила порушити кримінальні справи проти тих, хто перешкоджав професійній діяльності журналістів, а також проти працівників міліції, котрі не втручалися у конфлікт і не поклали йому край, чим порушили закон.
2 жовтня 2008 року біля Будинку звукозапису у Києві під час акцій протесту проти незаконної забудови було побито фотожурналістів Олександра Течинського і Володимира Гонтаря. Олександрові Течинському зламали руку. В журналіста Ігоря Луценка відібрали фотокамеру і повернули її з пошкодженнями. За свідченнями постраждалих журналістів, біля місця події перебувала група міліціонерів, котра мовчки спостерігала за подіями. Як випливає з листа Печерського районного управління ГУМВС України в м. Києв на адресу медіа-профспілки, було порушено дві кримінальні справи проти тих, хто перешкоджав професійній діяльності журналістів та завдав їм шкоди.
Економічний, політичний, непрямий тиск - 8
6.02.2009 «Ситуація критична», - так прокоментував стан справ у виданні «Газета 24» генеральний директор холдингу «Медіадім» («Газета 24» і портал «24.ua») Віктор Тимченко.
За словами пана Тімченка, складну ситуацію спричинено не діями редакції чи менеджменту, а загальним станом економіки.
«При цьому варто врахувати, що газета так і не вийшла на самоокупність, а фінансування власників є спорадичним та недостатнім», - пояснив причини занепокоєння Віктор Тімченко.
Зараз менеджмент обговорює різні варіанти виходу з кризи, остаточне рішення щодо долі видання має бути прийнято найближчим часом, імовірно, навіть сьогодні.
Неофіційні джерела переповідають факти, що суперечать один одному: в газеті планують ще скоротити штат, редактор оголосив людям, що ті можуть не виходити на роботу, бо немає коштів на друк, газета на межі закриття.
10.02.2009 Не вийшов випуск друкованої версії щоденного видання «Газета 24».При цьому, як запевняють її власники, працюватиме електронна версія видання — портал 24.ua. Штат газети складав більше 100 журналістів, працювати над порталом залишилися 15 осіб.
Як заявляють в медіахолдинзі, газета лише тимчасово припиняє вихід і її випуск буде відновлений. «У зв`язку з переформатуванням щоденна «Газета 24» на якийсь час припиняє вихід друкованої версії. Необхідність посилення позицій на медіаринку вимагає проведення ребрендинга видання», — пояснює Людмила Ярошенко, прес-секретар головного акціонера «МедиаДом» Володимира Костеріна. За її словами, на зміну формату видання планується витратити місяць.
Експерти, проте, не вірять у те, що невдовзі вдасться відновити роботу газети.
11.02.2009 В газеті «Жизнь» скоротили штат. Видавець газети ТОВ «Ньюс медіа Україна» здійснив такий захід з метою оптимізації зарплат. Генеральний директор ТОВ «Ньюс-медіа Україна» і головний редактор «Жизни» Тимур Мардер підтвердив інформацію про скорочення, однак зазначили, що звільнено лише декількох співробітників.
"Справді, наразі проходить оптимізація витрат.Я прийняв рішення, що ми не зменшуємо зарплати, але скорочуємо людей... З людьми ми розпрощалися нормально, пояснивши їм ситуацію.Думаю, коли ми переживем кризу, ми всіх їх повернемо, принаймні спробуємо все для того зробити." -запевнив головний редактор "Жизни".
Тимур Мардер повідомив, що у антикризових заходах розглядаються ще варіанти та сценарії."Періодичність точно не зміниться. Розглядається політика зміни кількості шпальт.В "толстушке" точно нічого не зміниться та: залишиться 32 шпальти тижневика. А по щоденному виданню ще будемо дивитися"- сказав головний редактор.
12.02.2009 Видавництво KP Media запропонувало штатним журналістам звільнитися за власним бажанням і працювати за системою авторських договорів, згідно яких не потрібно платити внески до соціального та пенсійного фондів.Це дозволить видавництву скоротити витрати на оплату праці.
Журналістам обіцяють зберигти ту зарплату, яка була і до звільнення, проте соціальні гарантії повернуть після кризи.
Видавництво KP Media скоротило третю частину співробітників.Інша частина штату була працевлаштована приватними підприємцями.
20.02.2009 Тижневик «Коментарі» скоротив обсяг. Такі заходи пов'язані із скорочення листажу із антикризовими заходами в холдингу «Evolution Media» (компанія, яку пов’язують із Віталієм Гайдуком), так само як і звільнення окремих журналістів, і попередження про зменшення зарплат працівників.
Головний редактор видання Вадим Денисенко заперечив, що в газеті проводяться «антикризові» заходи. «40 сторінок – це був експеримент і достатньо недовго. Тепер ми знову виходимо на 32 шпальтах», – зазначив він. Обсягом 40 шпальт видання виходило із вересня 2008 року до січня 2009-го.
За словами, Вадима Денисенко чутки про зменшення грошових виплат (як зарплат, так і гонорарів), а звільнення охарактеризував як поодинокі.
«Наразі скорочень не планується. У нас були достатньо збалансовані зарплати. Загадувати наперед не можу, але станом на сьогодні можу сказати, що скорочення заробітних плат чи гонорарів ми не плануємо», – сказав він.
24.02.2009 Журналістів телерадіокомпанії «Ера» змушують писати заяви про перехід на 4-годинний робочий день «у зв’язку з сімейними обставинами». Ті, хто відмовляється це робити, можуть позбути грошових виплат ще за 2008 рік.
Як зазначає джерело, подібні заяви написали усі співробітники компанії близько двох тижнів тому. Після цього компанія розрахувалася за минулий рік. Водночас кошти, зароблені за січень, працівникам не виплачено.
24.02.2009 Дніпропетровські телевізійники заявляють про тиск з боку влади. Із заявою про «безпрецедентний тиск» з боку облдержадміністрації колектив Дніпропетровської обласної держтелерадіокомпанії звернувся до голови комітету з питань свободи слова та інформації.
У своєму листі медійники розповіли про черговий виток конфлікту між телекомпанією та владою. В облдержадміністрації, як стверджують представники телеканалу, постійно диктують їм умови подачі того чи іншого сюжету, в телефонному режимі перевіряють тексти.
Директор обласної телерадіокомпанії Вікторія Шилова також заявила про тиск на телеканал з боку обласного керівництва й особисто голови ОДА Віктора Бондаря.
В облдержадміністрації всі ці звинувачення відкидають. За дивним збігом обставин, кажуть у владній структурі, заяви про тиск з’явилися після того, як правоохоронні органи вирішили перевірити використання бюджетних коштів державною телерадіокомпанією.
Перевірка цілком нормальна, впевнені в облдержадміністрації, адже торік телекомпанія отримала близько 5 мільйонів гривень бюджетних коштів на свій розвиток, а це більше, ніж за попередні п’ять років.
За словами Віктора Бондаря, обласна влада не втручається в інформаційну політику державної телекомпанії: жодного разу її керівникові не ставили питання, за яким принципом та чи інша політична партія або громадська організація отримує ефірний час і як оплачена самореклама політичних партій і діячів на державному каналі.
Водночас, кажуть в облдержадміністрації, від телеглядачів надходить чимало скарг на роботу самої телекомпанії: керівник телекомпанії, яка є депутатом обласної ради від однієї з політичних партій, постійно з’являється в ефірі очолюваного телеканалу, рекламуючи таким чином себе і свою політичну силу державним коштом.
25.02.2009 В НТКУ плануються скорочення журналістів. «Василь Ілащук, президент компанії зауважив, що телекомпанії цього року не надали належного фінансування, тому планується скорочення 10% штату», - повідомила член комітету Київської незалежної медіа-профспілки Михайлина Скорик. За її словами, віце-президент телекомпанії Михайло Кобля назвав суму недофінансування за січень 2009 року – 1,5 млн гривень.
Як повідомила член осередку КНМП у Національній телекомпанії Катерина Кацан, під першу хвилю скорочення потрапляє майже 180 працівників, із яких понад 10 – члени Медіа-профспілки. Представників осередку на зустріч не запросили. На думку пані Кацан, є підстави сумніватись у законності скорочення, яке відбувається, а списки мали бути оприлюднені до 22 лютого. Натомість Василь Ілащук заявив, що списки є закритою інформацією і будуть надані лише профспілкам, не вточнивши, коли саме керівництво планує їх надати.
«У телекомпанії працює низка людей, що працює за цивільно-правовими угодами, і скорочення їх практично не стосується. Коли ж представники профспілкового осередку скерували до президента НТКУ запити щодо того, чи є у штаті каналу працівники ESGroup (продакшн-компанія, яка виробляє контент для НТКУ та інших каналів), і чому після 17 січня у штат було прийнято понад 10 нових працівників, відповіді надано не було», - каже Катерина Кацан.
Наступний раунд переговорів відбудеться 4 березня. У ньому візьмуть участь керівники підрозділів НТКУ.
Нові елементи економічного, політичного та непрямого тиску- 1
27.02.2009 На зборах, в редакції «Газети 24», колективу представили нового генерального директора та роздали офіційні попередження про скорочення.
В офіційних попередженнях, які було роздано усім співробітникам, ішлося про те, що скорочення відбудеться 4 травня «у зв’язку з скороченням чисельності штату та працівників ТОВ «Медіадім» і скасування посадових одиниць».
6 лютого випуск «Газети 24» було припинено, в.о. генерального директора Віктора Тімченка усунено від роботи, а на його місце призначено Олександр Бовтача. 25 лютого «ВОКСтрім» офіційно оголосила про припинення фінансування проекту і закликала пана Тімченка повернутися до виконання посадових обов’язків, щоб провести процедуру скорочення. Однак екс-гендиректор відмовився від такої пропозиції.
Поки не закритими лишаються питання щодо процедури скорочення працівників та розрахунку із трудовим колективом.
Судові позови до ЗМІ та журналістів -0
Нові елементи про судові позови до ЗМІ та журналістів -0
Судові позови ЗМІ та журналістів-0
Нові елементи про судові позови ЗМІ та журналістів -0
ІМІ
Help us be even more cool!