ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Барометр за листопад 2008 року

05.12.2008, 07:42

Глобальна економічна криза не обійшла стороною і українські мас-медіа. Навіть економічно успішні ЗМІ та медіа холдинги почали так звану «оптимізацію штату», тобто звільнення журналістів Проте, варто зауважити, що під такі, на перший погляд, економічно- обґрунтовані звільнення, можуть потрапити і журналісти , які не поділяють редакційної політики власників, а це вже ознаки цензури.

Саме це стало основною тенденцією барометра за листопад 2008 року.

Нові елементи по справах загиблих журналістів Георгій Гонгадзе  - 0

Арешти, затримання – 2

10.11.2008 Приморський районний суд міста Одеси оголосив вирок щодо журналіста проекту «Динаміт» телекомпанії СТВ Ігоря Яковлєва: шість років позбавлення волі та конфіскація майна, а також взяття під варту у залі суду. Як повідомляють співробітники телекомпанії СТВ у своєму зверненні, завершилася трирічна судова боротьба колишнього генерального директора ТРК «Академія» зі своїм колишнім роботодавцем – Одеською національною юридичною академією в особі народного депутата України Сергія Ківалова.

Конфлікт між Сергієм Ківаловим та Ігорем Яковлєвим відбувся у вересні 2005 року, після чого екс-голова ЦВК запропонував керівникові «Академії» звільнитись, пригрозивши, за словами самого Яковлєва, порушенням кримінальної справи. Після цього Яковлєва перестали пускати на робоче місце, і через 10 днів він був звільнений за прогули. Крім того, він був виключений із юридичної академії, де вчився на 4-му курсі, та виведений зі складу співзасновників ТРК «Академія».

Малиновський районний суд, до якого звернувся Яковлєв, 13 грудня 2005 року постановив поновити Яковлєва на одній із посад, яку він обіймав – начальника відділу ТРК «Академія». Проте цей відділ у структурі телекомпанії був ліквідований. Після цього Яковлєв звернувся до суду з іншими скаргами, зокрема щодо поновлення у складі співзасновників ТРК «Академія» та визнання його прав на майно телерадіокомпанії.

31 січня 2006 року прокуратура Приморського району Одеси за ініціативою засновників ТРК «Академія» порушили щодо Ігоря Яковлєва кримінальну справу. Його звинувачували у спробі ухилитись від призову до армії (Яковлєв служив у радянській армії у 1981-1983 роках). Помилку було виправлено, проте вже 13 червня Яковлєва знову затримали, після чого випустили під підписку про невиїзд.

Тепер Яковлєву інкримінувались злочини за чч.1,3; ст. 190, ч.4 через ст.15, ч.2; ст. 386 Кримінального кодексу України, себто підроблення документів, шахрайство, перешкоджання з’явленню свідка, потерпілого, експерта, примушування їх до відмови від давання свідчень або висновку.

Представники Яковлєва мають намір подати апеляцію і вважають, що переведення справи із сфери господарських правовідносин у кримінальний процес є незаконним.

10.11.2008 Журналістові "Української правди" Віталію Селику дали добу адмінарешту за непокору міліції, стаття 185 кодексу про адміністративні правопорушення.

Селика затримали  біля будинку Київської міської адміністрації, коли він вирішив постежити за акцією протесту проти підвищення тарифів на проїзд у комунальному транспорті.

Підійшовши до місця події, журналіст побачив як зіштовхнулися дві міліцейські машини і поплескав у долоні. Після цього його затримав міліціонер. Селика взяли під руки, але він спробував вирватися, сказавши, що піде сам. Саме за ці дії журналісту дали одну добу арешту за 185 статтею.

28.11.2008 Служби Безпеки України забрали в машину і відвези в невідомому напрямі журналіста сайту Daily.ua Назара Цапка. Йому навіть не дали можливості передзвонити і повідомити, куди його везуть.

Згодом Голова Служби безпеки В.Наливайченко підтвердив, що журналіст перебуває на допиті в СБУ. Причина - публікація на сайті копії документу про продаж зброї Україною

Побиття, напади, залякування – 2

25.11.2008 Журналістці „Львівської газети Вісника міста” погрожує фігурантка її статті, тому редакція звернулася до прокурора області Олексія Баганця та начальника УСБУ у Львівській області Анатолія Матіоса з проханням захистити їхнього журналіста від фізичної розправи.

 У номері за 20 листопада „Газета” надрукувала матеріал під назвою „Чи можна вірити медичним лабораторіям?”. У ньому йшлося про якість аналізів, що їх роблять у медичних лабораторіях Львова. Зокрема розповідалося, як з метою експерименту журналіст „ЛГ” Ірина Березовська здала на аналіз замість сечі чай мате. Отримані із двох лабораторій висновки заскочили і редакцію, і фахівця, який ознайомився із результатами аналізів, написаних, образно кажучи, зі стелі.

Відразу після виходу публікації в автора статті почалися неприємності. Спочатку їй телефонували і переконували, що вона не мала права друкувати такий матеріал. А коли вона ввечері поверталася з роботи додому, вже в маршрутці, на очах у пасажирів, якийсь незнайомець спробував залізти їй до кишень. Разом із ним було ще двоє приятелів.

Вони переслідували працівницю „Газети” навіть тоді, коли та вискочила з автобуса. Один із переслідувачів гукав: „Тепер ми знаємо, де живе журналістка „Львівської газети”. Ці слова свідчать, що згадані особи не були звичайними хуліганами. Того вечора журналістка врятувалася втечею. Вона не хотіла звертатися за допомогою до правоохоронних органів, сподіваючись, що трапилося якесь непорозуміння, і що якщо публікація когось не влаштовує, то для цього є інші способи з’ясувати істину.

Однак після цього випадку, до головного редактора „Газети” зателефонувала розлючена жінка, що назвалася працівницею однією із згаданих у публікації поліклінік, і зажадала негайної зустрічі із журналісткою.

25.11.2008 Кореспонденту інформаційної програми «ТСН»  телеканалу «1+1» Жану Новосельцеву  погрожують.

Анонімні погрози почались після показу в програмі «ТСН» першого сюжету з циклу журналістських розслідувань «Жерсть мундиру», де розкривається  корупція в правоохоронних органах.

Керівник департаменту інформаційного та суспільно-політичного мовлення «1+1» Наталія Катеринчук звернулась до Генерального прокурора та керівника Служби безпеки України з проханням надати журналістові тимчасову охорону.

«Автор проекту Жан Новосельцев у своїх репортажах розповідає саме про тих, хто незаконно опинився за ґратами та взяв провину на себе через катування співпрацівниками міліції, про історії кари без злочину та приголомшливі подробиці того, що зазвичай залишається поза міліційними звітами та офіційною статистикою МВС.  Зрозуміло, що ідея створення та оприлюднення проекту далеко не всім прийшлась до вподоби. В першу чергу, це стосується тих, хто боїться бути покараним за злочини, що до цього залишалися нерозкритими завдяки прикриття їх так званим «міліцейським мундиром», - йдеться у зверненні Наталії Катеринчук.

 За словами Жана Новосельцева, погрози почались наступного дня після виходу першого сюжету. «Я не розумію, хто б це міг бути. Однак погрози надходять із декількох джерел. По-перше, людям, які брали участь у сюжеті, недвозначно дали зрозуміти, що «вам торба і торба вашому журналісту». По-друге, мені подзвонили з невідомого номера й повторювали погрози з нецензурщиною. Тому моє керівництво вирішило перестрахуватись», - сказав він. За його словами, під час роботи над сюжетами циклу виникали конфліктні ситуації, які могли призвести до погроз на його адресу.

Перешкоджання виконувати професійні обов’язки, цензура – 0


Нові елементи про перешкоджання виконувати професійні обов’язки - 0

Економічний, політичний, непрямий тиск – 9

03.11.2008 Арт-директору телеканалу «1+1» Ользі Захаровій запропонували звільнитись з каналу.

Пропозиція, яка начебто була висловлена генеральним директором групи «1+1» Олександром Ткаченком, була мотивована тим, що пані Захарова поєднує роботу на каналі із керуванням власною компанією ЗАТ «1+1 відео дизайн» (яка, незважаючи на назву, не входить до групи «1+1»). «1+1 відео дизайн» займається розробкою дизайну для українських та російських теле- та кінопроектів.

Ольга Захарова від коментарів утримується, проте схиляється до того, аби зробити вибір на користь власної компанії і покинути «1+1».Однак заяви про звільнення вона не написала.

04.11.2008 У групі компаній «Український медіахолдинг» звільнено понад 30 співробітників. Більшість із них працювали в радіогрупі «УМХ», зокрема в інформаційній службі.
 
Відбуваються планові скорочення в радіогрупі. Ці звільнення не пов’язані з фінансовою кризою. Про це заявляє генеральний директор радіогрупи «УМХ» Богдан Мотулько.

Наразі звільнено 2% співробітників. Плинність кадрів спостерігається серед водіїв і в технічному відділі. Невелике планове скорочення відбулось в інформаційній службі. Водночас деякі з вакансій залишаються відкритими.

За словами президента групи компаній Бориса Ложкіна спільного рішення про кількісні звільнення в «УМХ» не приймали. Нагадаємо, що тільки видавничий холдинг та радіогрупа повинні були прийняти рішення щодо оптимізації розходів. Безумовно, будуть скорочені посади адміністративно-господарського персоналу.

06.11.2008 Видавнича група «Галицькі контракти», до якої входять діловий тижневик «Контракти», журнал «Личный счет», скорочує штат працівників та зарплати.
У зв’язку зі скороченням штатів, кількох журналістів попросили написати заяви на звільнення. Тим, хто залишиться в штаті, зарплату скоротять.
За словами президента видавничої групи «Галицькі контракти» Володимира Чепового, зараз розглядаються  всі варіанти оптимізації витрат в умовах кризи. Спершу скоротиться кількість шпальт, а потім усе інше.   

Необхідність скорочення витрат постала передусім через скорочення рекламних доходів на 10%. «У нас чудова передплата, шикарні продажі. Тому що за таких економічних обставин ділові видання для читачів – як таблетка від хвороби. І я вважаю, що ділові видання постраждають менше за інші, а тим більше видання нашого видавництва, у якого великий запас міцності. Проте ми не благодійники, і скорочення реклами змушує провести оптимізацію», – зазначив пан Чеповий.

10.11.2008 Щоденна ділова газета «Экономические известия» почала виходити на 8 шпальтах замість 12. Це один із кількох антикризових заходів, серед яких також розглядається можливість скорочення штату.

 Головний редактор газети Олександр Бердинських повідомив, що скорочено 2 тематичні шпальти (нерегулярні, присвячені щоразу новій тематиці), відділ «Спорт» та «Досуг» об’єднано на одній шпальті (раніше у кожного з них була окрема шпальта).

Нагадаємо, минулого тижня на 8 шпальт раз або двічі на тиждень також перейшла газета «КоммерсантЪ-Украина».

В «Экономических известиях», редакторам відділів також запропонували скоротити по 1-2 кореспонденту. Пан Бердинських не заперечив можливість скорочення штату, проте, за його словами, це питання не стоїть у порядку денному першим і ще обговорюється, повідомляє Телекритика.

10.11.2008 Телеканал «1+1» припинив проект «100% Україна». Цю інформацію підтвердив керівник проекту Володимир Оселедчик.
 
«Рішення зняти ”100% Україна” з ефіру було прийняте достатньо давно – якщо не помиляюсь, уже після третього випуску програми. Мені повідомив про це директор “1+1 Продакшн” Влад Корчин», - сказав пан Оселедчик.

Нагадаємо, проект спершу виходив увечері в п’ятницю, проте незабаром через невисокі показники був перенесений на суботній ранок. Було знято 9 випусків програми.
 
За словами Володимира Оселедчика, канал не запропонував Анні Безулик інший проект замість «100% Україна». Нещодавно керівництво каналу оголосило про припинення роботи редакторської групи програми «Я так думаю», яка розробляла формат нової суспільно-політичної програми.

19.11.2008 Проект «Газета по-українськи» остаточно припинений. 

Колектив видання – майже 200 осіб – за інформацією джерел, буде звільнено.

Нагадаємо, на початку листопада газета перейшла із щоденного режиму виходу до щотижневого, а також заморозила проект тижневика «Країна».

20.11.2008 ТОВ «Гравіс» (телеканали «Сіті» та «Кіно») з 1 грудня скоротить понад 50 осіб. Це стосується людей, які працювали у ранковому шоу «Ранок-Сіті» та у службі новин. Цю інформацію  підтвердив генеральний директор «Гравіса» Онно Зонневельд, пояснивши, що виробництво новинних програм для «Гравіса» невиправдано дороге.

За словами пана Зонневельда, йдеться не зовсім про скорочення, оскільки з працівниками намагаються «домовитися полюбовно» - пропонують їм звільнятися за власним бажанням. Додамо, що у цьому випадку компанії не доведеться чекати 2 місяці і виплачувати компенсації. «Уже более полугода длится реструктуризация "Грависа", разделение двух каналов. Соответственно, это часть рекструктуризации. Мы оптимизируем неоправданно большие затраты на утреннее шоу и на производство новостей. Теперь новостей на "Сити" не будет, - повідомив гендиректор «Гравіса» - При этом мы пытаемся минимизировать кадровые потери. Некоторым людям предложили работать внештатно – они могут перейти в продакшен-компании, с которыми мы сотрудничаем». Вартість «невиправдано витратних» програм Онно Зонневельд не вточнює.

Нагадаємо, програму «Ранок-Сіті» було закрито на початку листопада. Кількість людей, із якими каналу доведеться розпрощатися, становить 18 чоловік. Через закриття служби новин буде скорочено 34 людини.

25.11.2008 Трудовий колектив компанії «Телевізійна служба Дніпропетровська» («34-й канал»)  почав безстрокову голодовку на знак протесту проти ліквідації компанії і звільнення керівництва.

Про це журналісти заявили в прямому ефірі телеканалу, повідомляє «Пік України».

За кілька днів може відбутися рейдерске захоплення телеканалу, заявляє журналіст «34-го каналу» Руслан Смирнов. Тому вони змушені були розпочати голодовку.

За  словами Смирнова, 20 листопада, державному реєстраторові Дніпропетровського міського управління держреєстрації надійшов сфальсифікований протокол про збори акціонерів «34-го каналу». Там зазначалося, що було прийнято рішення про ліквідацію компанії і призначення ліквідаційної комісії

Журналісти пов'язують спробу захоплення з бажанням депутата Верховної Ради від БЮТ Михайла Соколова через компанію  придбати контроль над телеканалом.

Раніше директор комунального підприємства «Дніпропетровська міськастудія телебачення» Євгеній Надіон і голова правління Телевізійної служби Дніпропетровська Владимир Білий заявляли, що Соколов неодноразово пропонував продати 36% акций.

28.11.2008 Значній частині технічних працівників телеканалу «1+1» оголосили про те, що їхні посади за 2 місяці буде скорочено. За інформацією джерел, співробітникам пропонують, не чекаючи на офіційне скорочення, написати заяву про звільнення і обіцяють у майбутньому залучати до окремих проектів, повідомляє Телекритика.

Також джерела повідомляють, що мають відбутися  збори колективу «1+1» за участю генерального директора «1+1» Олександра Ткаченка, де буде оголошено про скорочення частини творчих працівників каналу. За непідтвердженою інформацією, йдеться про більшу частину людей, які займаються власним виробництвом (джерела називають цифру 80% штату).

Причиною скорочень, за інформацією джерела, є економічна криза, зменшення бюджету каналу та нижчі від очікуваних прибутки від реклами за 2008 рік. Поки що невідомо, чи торкнеться скорочення інформаційної служби каналу.

Раніше представники каналу заявляли про заплановану оптимізацію структури компанії, в рамках якої штат виробничих підрозділів «1+1» буде скорочено, а людей залучатимуть лише на час виробництва конкретних проектів.

Нові елементи економічного, політичного та непрямого тиску-2

 20.11.2008 Працівникам «Газети по-українськи» запропонували шукати іншу роботу, якщо вони не готові чекати на виплату зарплати від кількох тижнів до двох місяців.
19 листопада Володимир Рубан розіслав усьому колективу лист, у якому пояснив ситуацію у проекті. 
«Криза в нашій компанії може тривати ще від тижня до місяця. Станом на сьогоднішній день, 19 листопада 2008 року, незрозуміло коли “ГПУ” почне виходити чотири рази на тиждень і коли вдасться розрахуватися з боргами, що накопичилися. Гарантувати можна тільки те, що: 1) газета продовжуватиме виходити в режимі тижневика, 2) всі борги будуть покриті. Можна напевне сказати, що це станеться ще в цьому році, але коли точно – неясно. Роботу над журналом “Країна” призупиняємо до вирішення фінансових проблем.
 
Ми не ініціюємо скорочення працівників та не закриваємо проект. Але, з огляду на ситуацію, що склалася, кожен працівник компанії має сам приймати рішення щодо подальшої співпраці із ГПУ. Якщо у когось є поточні вигідні пропозиції, він вправі звільнитися з будь-якої дати і продовжувати професійну діяльність в іншій компанії. Працівники редакції, які хочуть і можуть працювати в проекті далі, продовжують виконувати свої обов’язки в робочому режимі.
 
Будемо вдячні всім, хто переживе цей непростий час у складі “ГПУ”. Керівництво компанії докладає максимум зусиль для вирішення фінансових проблем. У випадку суттєвих зрушень, будемо негайно інформувати всіх співробітників. Дякуємо за розуміння»,- йшлося у листі.

 26.11.2008 Сторони конфлікту, який розгорнувся навколо дніпропетровського 34 каналу, досягли згоди.

Про це повідомив  директор 34 телеканалу Володимир Білий. За словами пана Білого, у ніч з 25 на 26 листопада сторони конфлікту сіл за стіл переговорів і досягли низки основних домовленостей, про що і було повідомлено в прямому ефірі телеканалу о 9 годні ранку.

Зокрема, за результатами переговорів, 34 канал продовжить працювати, залишаючись рівновіддаленим від усіх політичних сил. Керівники телеканалу Євген Надіон та Володимир Білий залишаться на своїх посадах.

«Емоцій у цьому конфлікті було через край, але всі сторони переговорів змогли їх відкинути, і тому я хочу висловити вдячність Олегу Царьову та Михайлові Соколову за виважену та помірковану позицію. Я вдячний за втручання і допомогу у розв’язанні конфлікту депутатам міської ради, а також меру міста Івану Куліченку та губернатору Віктору Бондарю. Головне – що все залишається на своїх місцях. Муніципальний канал у міста буде, і він буде працювати, і надалі залишаючись незаангажованим», - підсумував Володимир Білий. Переговори сторін щодо деталей триватимуть.

Нагадаємо, 24 листопада, очікуючи на рейдерське захоплення, колектив муніципального каналу оголосив голодування. Конфлікт виник після того, як Євген Надіон та Володимир Білий, кожен із яких володіє 18% акцій, передали свої пакети в управління сторонній компанії, аби, за їхніми словами, убезпечити свою власність від рейдерів. За неофіційною інформацією, першопричиною конфлікту є спроба народних депутатів від Блоку Юлії Тимошенко Михайла Соколова та Гарегіна Арутюнова отримати контроль над каналом; після цього воно начебто мають намір передати його керівнику дніпропетровських регіоналів Олегу Царьову. 25 листопада ІА «Новий міст» оприлюднило документ, який доводить, що офшорна компанія, що володіє 32% «34 каналу», належить Михайлові Соколову. Ця компанія ініціювала позачергові збори акціонерів, що мають відбутись 26 грудня.

Судові позови до ЗМІ та журналістів - 0
Нові елементи про судові позови до ЗМІ та журналістів - 4

04.11.2008. Дніпрвський районний суд м. Києва частково задовольнив позов «Дельта-банку» до Тараса Загороднього. Суд зобов'язав спростувати інформацію, проте відхилив грошові вимоги позивача. Позов розглядала суддя Тетяна Савлук.

Таке рішення суду першої інстанції не влаштовувало пана Загороднього, тому він подав скаргу до Апеляційного суду міста Києва.

Нагадаємо, 31 жовтня 2007 року «Дельта-Банк» подав до суду на інформаційну агенцію «Економічні новини» з вимогою відшкодувати шкоду, нібито завдану діловій репутації банку у розмірі 100 тис. грн.

24.11.2008 Офіційне вибачення  Рінату Ахметову розмістив на своєму сайті інтернет - видання "Оглядач" .

 В даному вибаченні редакція визнає, що в статтях, опублікованих 19-го та 26-го січня 2007-го року, була присутня неправдива та неперевірена інформація про пана Ахметова.

"Вищий Суд в Лондоні задовольнив позовну заяву і присудив нам  компенсувати панові Ахметову завданого збитку і витрати у зв'язку з судовим процесом. Ми приймаємо вердикт суду, і на підтвердження нашого жалю про заподіяні незручності, ми готові заплатити $100 тис. як компенсацію нанесеного збитку на користь будь-якої добродійної організації, яку вибере Рінат Ахметов. Ми приносимо офіційне вибачення Рінату Ахметову за проблеми, виниклі в результаті публікації згаданих статей "- сказано в офіційному вибаченні інтернет- видання "Оглядач" .

26.11.2008 Печерський районний суд Києва під головуванням судді С.Вовк задовольнив позовну заяву міністра внутрішніх справ Юрія Луценка до народного депутата від Партії регіонів Владислава Лук’нова і редакції газети «Республіка Крим» про захист честі, гідності і ділової репутації.

 Згідно з рішенням суду, В.Лук'янова зобов‘язали спростувати у запланованому найближчому випуску газети «Республіка Крим» недостовірну інформацію щодо Ю.Луценка, поширену депутатом в інтерв`ю: «Владислав Лукьянов: Луценко - плохой милиционер, но хороший пиарщик», опублікованому 31 липня поточного року.

Відповідачі та їхні представники до суду не з‘явилися.

На думку представника позивача О.Хоменка, рішення Печерського райсуду столиці зайвий раз доводить, що «…роздута у пресі певними політичними колами кампанія щодо дискредитації міністра внутрішніх справ Ю.Луценка має суто замовний і наклепницький характер. Проте усі ці звинувачення легко спростовуються у суді».

27.11.2008. У Печерському районному суді міста Києва відбулось попереднє слухання у справі за позовом Ігоря Урбанського проти газети «КоммерсантЪ»,

 Нагадаємо, після того, як 15 жовтня у газеті було опубліковано матеріал під заголовком «Греческий сухогруз "Faina" может оказаться украинским», заступник Міністра транспорту та зв’язку заявив, що викладена «Коммерсантом» інформація про його зв’язок із фірмою-власником захопленого сомалійськими піратами судна є неправдивою і замовною. Урбанський подав позов про захист честі, гідності і ділової репутації проти редакції газети «КоммерсантЪ» та авторів матеріалу – Костянтина Усова та Марти Бондаренко. Він вимагає від газети спростування.

Адвокат Ігоря Урбанського Віктор Петруненко на початку слухання заявив, що його сторона згодна вирішити справу мирним шляхом, якщо відповідач погодиться з позовом і дасть спростування. Адвокат ЗАТ «КомменсантЪ-Украина» Олександр Войтов не прийняв цю пропозицію.

Представник позивача наполягав на тому, аби були спростовані не окремі факти, а весь матеріал. «У нас претензії до всієї статті. Крім того, що вона зухвало написана, її головна мета – показати суспільству, що Урбанський має стосунок до судна ”Фаїна”. Оскільки мій клієнт обіймає посаду заступника міністра транспорту і зв’язку, через таку публікацію його можна запідозрити в корупції», - сказав адвокат Урбанського. Проте суддя наполягала, аби він назвав конкретні фрази із статті, до яких позивач має претензії

Після попереднього слухання представник Ігоря Урбанського заявив, що пропонуватиме своєму клієнту вимагати від відповідачів компенсації моральної шкоди, яка, за його словами, може досягти 1 мільйона гривень. . Після цього було оголошено перерву до 11 грудня.

Судові позови ЗМІ та журналістів – 0

Нові елементи про судові позови ЗМІ та журналістів - 3

03.11.2008 Суд частково задовольнив позовні  вимоги головного редактора «Ладижинської газети» Едуарда Косяка до виконкому Ладижинської міськради і міського голови.

Нагадаємо, що редакція «Ладижинської газети» подала до суду за ненадання інформації за трьома запитами до міськвиконкому Ладижинської міськради та мера Валерія Коломєйцева.

03.11.2008  Шевченківський районний суд  Києва розглянув справу за позовом Юрія Свірка до холдингу «Медіа інвест груп» щодо права власності на домен izvestia.info. Нагадаємо, колишній головний редактор газети «Экономические известия» (входить до МІГ) вимагає повернути йому цей домен, оскільки, за його словами, холдинг за нього не розрахувався.

За словами позивача, МІГ усіляко намагається затягнути справу. Зокрема, одна з представниць холдингу – директор юридичного департаменту Тетяна Відді – з’явилася на  судове засідання із довіреністю, в якої минув термін дії. Окрім цього, як повідомив пан Свірко, МІГ не надав необхідних документів, що підтверджують укладання угоди про продаж izvestia.info. Відтак суддя зобов’язав представників МІГ надати необхідні копії угод та отримати нову, діючу довіреність під час наступного засідання, призначеного на 21 січня 2009 року.

27.11.2003. Газета "Ратуша" виграла суд у львівського мера Андрія Садового. Суддя Галицького районного суду Львова Людмила Городецька, 26 листопада винесла рішення: спростувати на сесії Львівської міської ради поширену міським головою Андрієм Садовим неправдиву інформацію щодо газети «Ратуша».
У жовтні 2007 року на сесії Львівської міської ради, міський голова Львова Андрій Садовий заявив: «Гроші вони отримують вчасно і систематично, правда в конвертах. І це робота для правоохоронних органів». Йдеться про колектив газети «Ратуша», журналісти якого на той час не отримували зарплати вже три місяці через відсутність державного фінансування.

За ці слова головний редактор «Ратуші» Микола Савельєв подав до суду. Суд тривав більше як рік, але жодного разу ні Садовий, ні його представники на суд не з’явилися. Врешті суддя Галицького районного суду Львова Людмила Городецька винесла рішення: спростувати на сесії Львівської міської ради поширену міським головою Андрієм Садовим неправдиву інформацію щодо газети «Ратуша».

Liked the article?
Help us be even more cool!