ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Барометр за листопад 2007 року

06.12.2007, 02:23
У листопаді спостерігаємо пожвавленя навколо справи Гонгадзе, проте її закінчення можна прогозувати же не скоро. Також цей місяць видався багатий на випадки цензури та перешкоджання журналістській діяльності, економічного тиску.

Загиблі та зниклі журналісти – 0

Нові елементи про розслідування загибелі та зникнення журналістів: 6
Георгій Гонгадзе
:
16-11-07 - Наказ про убивство Георгія Гонгадзе Олексієві Пукачу міг віддаватися через міліцейських генералів Юрія Дагаєва й Едуарда Фере.Таку версію озвучує газета «Сегодня».
Автор матеріалу Олександр Корчинський відзначає, що в справі, яку зараз розглядає Апеляційний суд Києва, є свідчення обвинувачуваного Поповича, який повідомив: якось він проходив повз джип "Ніссан-Патрол", яким напередодні користувався Пукач."І відчув у машині "трупний дух", начебто в автомобілі незадовго до того перевозили мертве тіло. Слідство думає, що перевозили саме тіло Георгія в Таращу. До речі, незабаром після цього Пукач їздив вечеряти (або доповідати?) до відомих міліцейських генералів Едуарда Фере (тоді — керівникові апарата глави МВС) і Юрія Дагаєва", - йдеться в матеріалі. Як відзначає автор матеріалу, була версія, що саме Дагаєв і Фере в 2000-му керували Пукачем, навіть не ставлячи до відома міністра Юрія Кравченка. При цьому відзначається, що влітку 2003-го року, коли слідча група в справі Гонгадзе вийшла вже на виконавців убивства, трапилося дві події, що викликали в слідчих підозри.

9 липня в госпіталі МВС раптово "впав у кому" багаторічний начальник "наружки " МВС, а в останні роки керівник апарата міністра (при Кравченку) генерал-полковник міліції Едуард Фере.

А через три тижні також раптово занедужав, був доставлений на лікування за кордон і там помер колишній заступник Кравченка, а на той час шеф ДУСі теж генерал-полковник міліції Юрій Дагаєв.

"І нібито саме вони могли передати Пукачу наказ справжніх замовників "справи Гонгадзе" на усунення журналіста. …Якщо справжні замовники, в Україні або за кордоном, реально існують, то про те, хто вони, Пукач міг і не знати, а от Фере з Дагаєвим при такій версії знали їх обов'язково, виходить, були небезпечніші ніж Пукач", - йдеться в матеріалі.

Однак, далі таких підозр слідство щодо Дагаєва і Фере не пішло, хоча час від часу і починало спроби допитати Фере, який знаходиться в комі – за словами лікарів, у нього відмерла кора голового мозку, а значить заговорити він ніколи не зможе.

Що стосується Пукача, то, на думку, одного високопоставленого правоохоронця, можливо він переховується в Україні.

Зараз у суді в справі Гонгадзе оголошена перерва - чекають результатів комплексної медичної і психіатричної експертизи Протасова, і психологічної — Костенка і Поповича.

На думку адвоката Валентини Теличенко, через затримку цих експертиз навряд чи рішення суду відбудеться цього року.

***

22-11-07 - Більшість експертиз «таращанського тіла» не підтверджує його належність Георгію Ґонґадзе, сказав в інтерв'ю УНІАН заступник Міністра охорони здоров'я Валерій Івасюк, який упродовж існування слідчої комісії Верховної Ради у справі Ґонґадзе був її медичним експертом

«Якщо взяти всю кількість ДНК-експертиз у цій кримінальній справі, то більшість з них не підтверджує належність тіла Георгію. І що мене дивує – я це казав колишнім ген прокурорам генпрокурору Потебеньку та Піскуну, головному судмедексперту, – чому вони офіційно не витребують електронний чи біологічний зразок ДНК з тієї краплі крові, що досліджувалася в Німеччині? Шукають відповідь на належність трупа Георгію у зразках волосся – хоча волосся не має ядерного ДНК, там матричне ДНК, і результати суттєво відрізняються. Є ж кров самого Георгія! Уся аналітика мною виведена та подана у відповідний комітет ВР. Я можу стверджувати: усі пошуки в площині парадоказових баз – ніщо, порівняно з перспективою довести істину, якщо професійно і правдиво послуговуватись судово-медичною доказовою базою. Там є відповідь на запитання щодо тих, хто замовляв і запрограмував саме такі експертизи, такі об’єкти та результати експертиз, і відповідно трактував їх», - сказав пан Івасюк.

Liked the article?
Help us be even more cool!