ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Барометр за листопад 2004 року

20.12.2004, 13:00
[b]Загиблі та зниклі журналісти –0
Нові елементи про розслідування загибелі та зникнення журналістів – 0
Арешти та затримання – 1
21-11-04[/b] неподалік відділку міліції міста Глухова Сумської області затримано знімальну групу [b]ТРК "Ера"[/b]. За інформацією самих журналістів, начальник Глухівського РОВС Сергій Ткаченко застосовував при затриманні силові методи, намагався забрати відеокамеру. Протримавши телевізійників у відділку 3 години, затриманих у Глухові журналістів відпустили.
За фактом порушння направлено вимогу припинити незаконні дії щодо журналістів. Аналогічну вимогу направлено до прокуратури області.
[b]Нові елементи про арешти та затримання - 0
Побиття, напади, залякування-11[/b]
02-11-04      відомий з ножем напав на директора комунальної [b]телекомпанії "Гребінка"[/b] Ніну Третяк, відібравши гроші. За словами президента Полтавського медіа клубу Людмили Кучеренко напад не пов”язаний з журналістською діяльністю, оскільки потерпіла не зверталася до правоохоронних оргнів.
[b]18-11-04[/b] У Києві на вулиці 50-річчя Жовтня був скоєний напад на [b]журналіста ТРК "Ера" Сергія Сидорука. [/b]В нього були поламані ребра, одне з яких пробило легені. Наразі потерпілий перебуває вдома. За повідомленням Центру громадських зв"язків Головного управління МВС України у місті Києві, працівники криміналльного розшуку райуправління за скоєння цього злочину вже затримали 23-річного мешканця Черніговської області. Проте, за словами Сергія Сидорука, затримано було саме ту людину, яка допомогла йому дістатися до лікарні. Порушено кримінальну справу за статтею ККУ “Хуліганство”. Журналіст заявляє, що скоріше за все нападники хотіли залякати не його, а колектив ТРК “Ера”.
[b]18 –11-04[/b] у Кіровограді двоє невідомих жорстоко побили [b]Олександра Дануцу – директора з інформації на телеканалі ТРК „ТВ-Стимул”[/b], який здійснює ретрансляцію „5 каналу” на Кіровоградщині. На журналіста напали близько 19.30 у ліфті готелю „Турист”, де знаходиться студія телекомпанії. Нападники забрали відеокамеру та відеокасети з відзнятими сюжетами, які висвітлюють протизаконні дії міської влади напередодні другого туру виборів.
Олександра з численними травмами госпіталізовано до міської лікарні. Журналіст пов’язує напад зі своєю професійною діяльністю, оскільки його попереджали припинити поширювати інформацію стосовно перебігу виборчих перегонів в області. Порушено кримінальну справу за статтею ККУ “Хуліганство”.
 [b]21-11-04[/b] Біля однієї з дільниць територіального виборчого округу 165 у місті Тростянці Сумської області сталася сутичка між спостерігачами, журналістами та невідомими молодиками, які мали біти. Повідомлялося, що було побито близько 30 спостерігачів, що мали посвідчення журналістів журналу "Панорама". Цей журнал виконував виборчий проект "Нічна варта", фінансований фондом "Відродження". У результаті сутичнок постраждав журналіст[b] Ростислав Мельник[/b], представник видання "Площа Незалежності", його було сильно побито, але поки що заяви до міліції про побиття він не написав, оскільки не пов'язує побиття з професійною діяльністю, оскільки перебував на місці пригоди не за редакційним завданням.
[b]21-11-04 [/b]На дільниці № 12 виборчого округу № 71, розташованій у Мукачевому, 15-20 молодчиків побили журналістів газет "Старий замок" і "Трибуна", було розірване журналістське посвідчення кореспондента[b] Тетяни Ратушняк[/b]. Ужурналіста [b]"Старого замку" Андрія Зеленка[/b] відібрали відеокамеру. В обох випадках міліція, присутня на дільницях, не реагувала. За всіма згаданими фактами порушень подано скарги до районних та міських судів, а також до прокуратури.

[b]24-11-04[/b] Президент України Леонід Кучма завив на засіданні Нацради за узгодженням діяльності загальнодержавних і регіональних органів і місцевого самоврядування в Києві, що мовлення [b]"5 каналу"[/b] спрямовано на підготовку ґрунту для державного перевороту.
"Керівництво країни, фахівці з питань безпеки попереджали про те, що провокаційне мовлення так званих "чесних новин" на "5 каналі" спрямовано на підготовку ґрунту для такого перевороту, незалежно від результатів виборів", - заявив Кучма. "минулого всі підстави" виходячи з того, що "5 канал" не виконує зобов’язання, взяті на себе при одержанні ліцензії.
 [b]25-11-04 [/b]у Кіровограді невідомі побили журналіста газети [b]"Украина-Центр"[/b], редактора газети [b]"Репортер" Геннадія Рибченкова[/b]. Це сталося о 22.00 поблизу будинку, де мешкає потерпілий. Його били двоє чоловіків, кажучи, що "після цього він буде писати за Януковича". У редакції напад пов"язали з професійною діяльністю, оскільки матеріали журналіста завжди були присвячені злободенним темам та діяльності опозиції.Злочинці відібрали у журналіста мобільний телефон, мотивуючи дію тим, що він “нікому не зможе зателефонувати”. Журналіст самостійно дістався до дому, але потім його госпіталізували. Наразі він знаходиться в обласній лікарні у відділенні нейрохірургії, де перебуваэ досі
 Заяву до міліції було подано 27 листопада.  Щотижневик "Украина-центр" розповсюджується в усіх регіонах України і має не один судовий позов за конфліктні публікації про діяльність регіональної та місцевої влади. Його наклад становить 31 415 экземплярів. "Репортер" є додатком до цього видання.
[b]28-11-04[/b] у Донецьку невідомі напали знімальну групу [b]німецького каналу ARD[/b], а також кореспондентів [b]"Укрінформ"[/b] та донецької газети [b]"Салун&q
Liked the article?
Help us be even more cool!