ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Барометр за квітень 2009 року

05.05.2009, 01:29
У місяці квітні 2009 року ми зафіксували 10 випадків пов'язаних із економічним, політичним тиском у ЗМІ. У порівнянні з троьма минулими місяцями,  заборгованість заробітньої плати журналістам починає значно зростати. Далі продовжуються  побиття, напади та залякування  представників засобів масової інформації.      

Нові елементи по справах загиблих журналістів - 3

08.04.2009
Кабінет Міністрів виділив 150 тис. гривень Генеральній прокуратурі на проведення експертизи записів колишнього співробітника президентської охорони Миколи Мельниченка, які стосуються справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Про це повідомив перший замміністра фінансів Ігор Уманський.
«Додатково виділено 150 тис. гривень на експертизу плівок у справі Гонгадзе», - сказав Уманський.

За його словами, відповідне розпорядження Кабмін прийняв на засіданні в середу.

Нагадаємо, 4 лютого Ющенко доручив Кабінету Міністрів забезпечити виділення Генпрокуратурі коштів на проведення закордонних експертиз записів Мельниченка.

У кінці грудня 2008 європейські експерти приступили до фоноскопічної експертизи оригіналів фрагментів записів Мельниченка, що стосуються обставин вбивства Гонгадзе.

Гонгадзе зник 16 вересня 2000 р., потім у лісі під Києвом знайшли його обезголовлений труп.

15.04.2009 Генеральна прокуратура України продовжує фоноскопічну експертизу плівок екс-майора держохорони Миколи Мельниченка.

Про це  в інтерв'ю журналістам заявив заступник Генерального прокурора Микола ГоломшаГоломша, зокрема, відзначив: "Там усе проходить за планом, ніяких зривів немає".

Говорячи про те, коли буде завершена експертиза плівок, Голомша відзначив, що це залежить тільки від роботи експертів, зокрема, закордонних.

Раніше на проведення незалежної експертизи і необхідних слідчих дій по кримінальній справі про убивство журналіста Георгія Гонгадзе Кабінет Міністрів виділив Генеральній прокуратурі 134,5 тисячі гривень.

Відповідне розпорядження уряду N389 датоване 8 квітня 2009 року.

У прес-службі Генпрокуратури підтвердили, що мова йде про "записи Мельниченка", а сама експертиза буде проводитися за кордоном.

29.04.2009
Екс-майор Микола Мельниченко стверджує, що голова ВР також відмовився надати зразок свого голосу для порівняння із записаним на плівках Мельниченка Екс-майор Державної служби охорони Микола Мельниченко заявляє, що голова Верховної ради Володимир Литвин не з'являється до Генеральної прокуратури для надання показів у кримінальній справі про вбивство журналіста Георгія Ґонґадзе.

Про це Мельниченко сказав  під час прес-конференції колишнього генпрокурора, депутата від ПР Святослава Піскуна.

"Я заявляю про те, що голова Верховної ради Володимир Михайлович Литвин вже неодноразово ігнорує виклики у Генпрокуратуру", - сказав Мельниченко.

У свою чергу, Піскун зауважив, що Генпрокуратура не має такого засобу впливу на Литвина, як примусовий привід.

"Але я вважаю, що це питання генерального прокурора. Якщо генеральний прокурор переговорить з Литвином, то він прийде і дасть покази", - сказав Піскун.

Як повідомлялося, Мельниченко неодноразово заявляв про причетність Литвина до справи про вбивство Ґонґадзе.

Нещодавно екс-майор заявив, що голова ВР відмовився надати європейським експертам зразок свого голосу для порівняння його із голосом, записаним у кабінеті екс-президента Леоніда Кучми, і які Мельниченко передав експертам у рамках розслідування кримінальної справи про вбивство журналіста Ґонґадзе.

Крім того, Мельниченко стверджував, що нинішнє керівництво Росії хоче бачити на посаді наступного президента України саме Литвина.


Арешти, затримання- 0
Нові елементи про арешти, затримання - 0
 
Побиття, напади, залякування- 4


02.04.2009 Невідомі особи погрожують головному редактору інтернет-видання Football.ua Кирилові Крижанівському. 30 березня він отримав анонімне смс-повідомлення з погрозами про вбивство на адресу його сім'ї із зазначенням імен членів сім'ї.Про це повідомляє Телекритика.

Перед цим протягом декількох днів з 18 березня інтернет-видання Football.ua зазнавало хакерських атак. Невідомі зловмисники зламали паролі облікового запису Кирила Крижанівського на сайті, де на різних веб-сторінках розміщували шкідливі коди (віруси), а також зламали паролі доступу до його особистої електронної пошти та робочого комп'ютера, яким здійснювали віддалене управління і створювали текстові документи образливого змісту. 31 березня на сайті www.football.ua невідомими зловмисниками знову було розміщено шкідливий код, цього разу - через зламаний обліковий запис одного з редакторів, який проживає в іншому місті.

Компанія «Український медіахолдинг», до складу якої входить інтернет-видання Football.ua, 1 квітня звернулася до головного управління Служби безпеки України в Києві та області із заявою, у якій повідомила про всі факти вчинених з боку невідомих осіб дій. На думку представників «УМХ», ці дії містять ознаки злочину, передбаченого ст. 361 Кримінального кодексу України. Зокрема мали місце злам облікових записів редакторів веб-сайту www.football.ua, а також злам комп'ютера головного редактора Кирила Крижанівського.

У компанії «УМХ» погрози Кирилові Крижанівському пов'язують з його професійною діяльністю і припускають, що до протиправних дій можуть бути причетними футбольні фанати, не згодні з публікаціями пана Крижанівського, або співробітники видань-конкурентів.

 03.04.2009 Одеські журналісти Григорій Кваснюк та Світлана Фабрикант заявляють, що представники Служби безпеки України погрожували їм 15-ма роками ув'язнення за звинуваченням у державній зраді.
Інформація про такі погрози оприлюднена прес-службою партії «Родина», представник якої Ігор Марков є власником одеського телеканалу АТВ. «1 квітня о 10 ранку СБУ запросила до себе Світлану Фабрикант і Григорія Кваснюка, щоб оголосити їм офіційне попередження. СБУ може звинуватити журналістів у зраді Батьківщини. На думку співробітників спецслужби, дії журналістів підпадають під статтю 111 Кримінального кодексу України», - йдеться у заяві прес-служби партії.

За словами Фабрикант, у СБУ їй не пояснили, які саме її дії могли призвести до державної зради, але натякнули, що це пов'язано з подіями 21 березня, коли СБУ штурмувала офіс лідера «Родини»  Ігоря Маркова. Ведучий АТВ Григорій Кваснюк повідомив «Новому регіону», що написав пояснювальну записку, в якій наголосив про свою непричетність до державної зради і шпигунства. «На мою думку, ця ситуація притягнута за вуха. Хоча, чесно скажу, з дитинства мріяв стати шпигуном», - каже Кваснюк. Журналісти мають намір звернутись до журналістських правозахисних організацій для захисту своїх прав.

Нагадаємо, раніше телеканал АТВ був виключений із універсальної програмної послуги кабельних операторів за рішенням Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, яка вбачає у програмах Григорія Кваснюка ознаки порушення законодавства і намагається позбавити телекомпанію ліцензії через суд.

13.04.2009
Група козаків у Бахчисараї побила координатора мережі кримських євроклубів, редактора інтернет-видання «Медіа-Крим» Айдера Муждабу. За його словами, в міліції відмовилися прийняти заяву про цей напад.

Активіст громадянського руху і журналіст Айдер Муждаба повідомив, що з чотирма учнями українського класу, де раніше викладав, у вихідні він прогулювався околицями Бахчисарая. У районі печерного міста Чуфут-Кале вирішив підняти дітей на плато, але їх наздогнали двоє козаків і заборонили йти далі. Коли ж Муждаба продовжив розмову з козаками українською мовою, то отримав кілька ударів в обличчя.

Дільничний міліціонер, до якого звернувся постраждалий, вибачився, але заявив, що нічого зробити не може, тому що Свято-Успенський монастир «уклав угоду з козацтвом, і козаки зараз опікуються правопорядком, разом з міліцією, за згоди місцевої влади».

Раніше, після того, як кримська влада передала монастиреві колишні вакуфні землі (землі мусульманських громад) в Бахчисараї виникали зіткнення між кримськими татарами і проросійськими козаками.

24.04.2009 24 квітня невідомі стріляли у вікно кабінету ведучого одеського телеканалу АТВ Григорія Кваснюка. .

 Отвір від кулі виявив у вікні кабінету сам Григорій Кваснюк, після чого відразу викликав міліцію. Як з'ясувалося, постріл було зроблено, ймовірно, з будинку навпроти з пневматичного пістолета з 12-грамовим балоном СО2. «Вважаю це спробою залякати мене особисто. Це свідчить, до речі, про слабкість замовників цієї акції. Вони самі бояться», - прокоментував цю подію Григорій Кваснюк. Він вважає, що його хотіли «не вбити, а лише налякати».

 В Одесі Григорій Кваснюк - ведучий аналітичної програми «Правда» - позиціонується як опозиційний журналіст. Об'єктом його критики є як міська, так і центральна влада.
 
Нові елементи про побиття напади та залякування - 0

Перешкоджання виконувати професійні обов’язки, цензура - 1


07.04.2009 Волинських інтернет- журналістів,  не пустили на територію аеродрому військової частини А-3186 в Луцьку. Саме туди прибули експерти УЄФА для  обговорення стану готовності аеропорту до проведення "Євро-2012".  

Журналістам пояснили, що дозвіл на відвідини цієї події потрібно було отримати не пізніше, ніж за тиждень.Хоча самі військові зізналися ЗІКу, що про робочу зустріч керівництва області з експертами УЄФА  дізналися лише учора.

Нові елементи про перешкоджання виконувати професійні обов’язки - 0

Економічний, політичний, непрямий тиск - 10

01.04.2009
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення дозволила радіо «Голос Києва» (Київська державна регіональна ТРК) скоротити обсяг мовлення: тепер компанія не мовитиме з 22.00 до 6.00. Як пояснив представник КДР ТРК, така заява до регуляторного органу була викликана недофінансуванням компанії, пов'язаним із кризою.

Дискусію в Нацраді викликав пункт проекту рішення щодо того, чи виставляти цей часовий проміжок на конкурс. У результаті обговорення Нацрада потрактувала скорочення радіомовлення КДР ТРК як тимчасове явище і вирішила не оголошувати конкурс на вивільнений відрізок мовлення.

 02.04.2009
Осередок Київської незалежної медіа-профспілки у Національній телекомпанії України отримав список із 6 членів профспілки, які мають бути скорочені 22 квітня. Про це повідомив голова КНМП Юрій Луканов.

Нагадаємо, президент НТКУ Василь Ілащук під час зустрічі з керівництвом профспілки, яка відбулася 4 березня цього року, особисто обіцяв надати списки. Не отримавши документів, КНМП 28 березня подала позов до суду, позаяк згідно із законами про працю список мав надійти до осередку КНМП 22 лютого.

«2 квітня 2009 начальник управління кадрів НТКУ Олексій  Лисенко надав комітету осередку КНМП список із шести членів профспілки, посади яких керівництво НТКУ хоче скоротити, - зазначив Юрій Луканов. - Саме таку вимогу ставив перед керівництвом НТКУ осередок Київської незалежної медіа-профспілки. За законом комітет осередку КНМП  має 15 днів на надання чи ненадання згоди на звільнення. До списку на скорочення потрапила член комітету осередку профспілки НТКУ Інна Удовенко, що є порушенням закону. Крім того, голова осередку Катерина Кацан вважає, що список надано неповний». Рішення щодо надання згоди  на скорочення осередок КНМП ухвалить на відкритому засіданні, запланованому на наступний тиждень. На засідання будуть запрошені юрист КНМП Валентина Прибильська та керівництво Національної телекомпанії.

За словами Юрія Луканова, дотепер осередок не отримав жодних документів, які були б юридичною підставою для скорочення штатної чисельності в НТКУ, окрім повідомлення про кількість тих, хто підлягає скороченню - 156 співробітників. Комітет осередку також не отримав копію наказу № 3 від 17 січня президента телекомпанії про скорочення штатної чисельності. Справа із оскарження цього наказу перебуває в Шевченківському районному суді міста Києва.

06.04.2009 У виданні «Кримська світлиця» з початку року не виплачують заробітної плати. Про це  розказав головний редактор видання Віктор Качула.

Співзасновниками «Кримської світлиці» є Міністерство культури й туризму та редакційний колектив видання. На сьогодні у виданні працюють 20 осіб. Часопис також видає дитячий додаток «Джерельце». «"Кримська світлиця" в цьому році ще ні копійки не отримала, люди четвертий місяць сидять без зарплати. Прикриваючись кризою, яку нині можна підставляти під кожну проблему, вводиться просто найжорсткіший режим економії державних коштів», - заявляє пан Качула.

За його словами, 1 квітня до редакції видання надійшло розпорядження від керівництва, в якому вимагається «у зв'язку з недостатнім бюджетним фінансуванням у поточному році надати пропозиції по скороченню штатних одиниць та оплати праці».

«Я не буду скорочувати жодної людини, а навпаки - ми нарощуватимемо нашу присутність, щоб розпочати виходити хоча б двічі на тиждень. Я відповів їм, що в цій непростій кримській ситуації скорочувати й так не надто заповнений штат єдиного україномовного видання, є досить недоцільним, - каже Віктор Качула. - Прибутковим "Кримська світлиця" в цьому чужомовному кримському середовищі не може бути. Таке видання потрібно або закрити, бо воно ніколи швидко не стане прибутковим, або створити умови, за яких воно зможе досягнути вищої якості за ту ж "Кримську правду"».

За словами пана Качули, таке розпорядження з проханням надати до 2 квітня пропозиції щодо скорочень надійшли й іншим виданням, які виходять за підтримки Міністерства культури й туризму.

 Нагадаємо, 31 березня міністр Василь Вовкун оголосив про плани міністерства створити медіахолдинг, до якого мають увійти видання «Культура і життя», «Український театр», «Українська культура», «Музика», «Кримська світлиця», «Театрально-концертний Київ». За його словам, планується також запуск інтернет-порталу «Культурний простір України», який також стане частиною культурного медіахолдингу.

09.04.2009
Газета «Вечерком» перейде  в on-line режим у зв’язку з підвищенням ціни на газетний папір. Про це розповів Гільєрмо Шмітт, генеральний директор видавництва «Сьогодні Мультимедіа».
За його словами після стабілізації економічної ситуації у країні видання може повернутися на київський ринок.  

13.04.2009
Керівництво телеканалу UBC має намір виплатити колективу лише половину зарплатні за березень. Цю інформацію  підтвердив співробітник UBC, керівник проекту «Політики про економіку» Дмитро Гнат.
 За словами пана Гната, про те, що зарплата за березень не буде виплачена у повному обсязі, заявив представник інвестора (нагадаємо, UBC належить народному депутату України, члену фракції Партії регіонів Геннадію Васильєву).  За інформацією інших джерел, частині співробітників каналу заборгували частину зарплатні за лютий і повністю за березень. Таку ситуацію представник інвестора охарактеризував як тимчасову, проте не вточнив, протягом якого періоду зарплата виплачуватиметься частково.

Також, як повідомляють джерела, представник інвестора заявив про заплановані на травень скорочення штату, а також про те, що частині колективу, ймовірно, буде запропоновано взяти відпустку за власний рахунок.

22.04.2009 Працівники ТОВ «Медіа Поінт», компанії, яка займалася випуском щоденної безкоштовної газети «Пульс Киева» і підтримкою однойменного міського порталу, створили первинну організацію незалежної профспілки «Захист Праці» і заявили про намір захищати свої права, порушені працедавцем.
Як повідомили члени новоствореної профспілкової організації, із січня 2009 року колективу компанії не була виплачена заробітна плата. Таким чином, заборгованість перевищила три місяці, що є кримінальним злочином (ст. 175 Кримінального кодексу України).

 За інформацією профспілки, з 3 червня увесь колектив буде скорочено. Проте більшість співробітників уже написали заяви про звільнення за згодою сторін. «Крім того, співробітників незаконно примусили підписати документ про те, що нараховану заробітну плату вони отримали», - заявляють у профспілці. На думку профспілчан, звільнення адміністрації компанії за власним бажанням не звільняє її від відповідальності за затримки виплат і незаконне скорочення працівників, наказ про яке не був узгоджений з профспілкою, що була на підприємстві.

Члени профспілки збираються відстоювати порушені права в тому числі й у судовому порядку.

 23.04.2009
Перший національний канал у зв'язку з поганим фінансуванням може припинити нічне мовлення, заявив президент НТКУ Василь Ілащук.

НТКУ попереджала Нацраду з питань телебачення і радіомовлення про те, що не має коштів на трансляцію свого сигналу вночі ще восени минулого року, пише Телекритика.

Ілащук заявив, що восени 2008 року нічне мовлення припинилося у зв'язку з поганим фінансуванням.

"Ми попередили про це Нацраду ще у вересні 2008 року. Через недофінансування ми припинили трансляцію з 1:30 до 6:00. Розпорядниками наших коштів є Держтелерадіо. Тому це питання швидше до них і до Кабміну", - сказав Ілащук.

За словами президента НТКУ, у 2009 році нічні трансляції було відновлено, але, очевидно, незабаром їх знову доведеться припиняти, бо ситуація з фінансуванням не покращилася.

Крім того,  22 квітня почалися скорочення працівників НТКУ, яке було заплановано три місяці тому.

27.04.2009 У журналі «Український тиждень» скорочують три посади. Одну з них - посаду оглядача відділу економіки - посідає перший заступник голови Незалежної медіа-профспілки України Сергій Гузь, якого мають звільнити у зв'язку із скороченням.

Як розповів  Сергій Гузь, із наказом про своє звільнення він ознайомився 13 квітня. Осередок Незалежної медіа-профспілки України, який очолює в «Українському тижні» пан Гузь, не дав згоди на його звільнення, хоча списку скорочених осіб до осередку не надходило. «Неофіційно мені пояснили, що звільнення пов'язане з моєю профспілковою діяльністю», - сказав Сергій Гузь. Його перевели на роботу в домашньому режимі. Переговори з роботодавцем наразі спинилися, оскільки є відмова осередку, а пан Гузь консультується з юристами, як йому чинити далі. Імена двох колег, які також підпадають під скорочення, йому невідомі через те, що він не має письмову копію наказу.

На захист Сергія Гузя вже стала Британська Національна спілка журналістів (NUJ), яка вимагає його поновлення на роботі в журналі «Український тиждень». Про це повідомляє Тлелекритика з посиланням на офіційний сайт спілки.

 «NUJ протестує проти звільнення провідного активіста Незалежної медіа-профспілки України з його роботи в київському журналі», - йдеться в заяві на сайті. Про своє звільнення британських колег повідомив сам Сергій Гузь електронною поштою. Він пояснив, що був змушений піти із журналу після того, як його колеги, незадоволені низькою заробітною платою та втручанням власників у редакційну політику, сформували осередок профспілки й попросили власника про колективну угоду. Коли колектив попросив про колективну угоду, Сергія Гузя було звільнено.

На підтримку Сергія Гузя виступили голова осередку NUJ в газеті Financial Times Девід Крауч (David Crouch) та президент NUJ Джеймс Доерті (James Doherty). Пан Доерті звернувся електронною поштою до менеджменту «Українського тижня», у якому вимагає поновлення Сергія Гузя на роботі. Також NUJ закликає своїх членів надсилати протести керівнику «Українського тижня» Романові Цуприку.

Британська Національна спілка журналістів підтримує зв'язки з Незалежною медіа-профспілкою України з 2003 року, коли допомагала розбудовувати НМПУ.

Генеральний директор журналу «Український тиждень» Микола Шейко пояснює рішення про скороченя необхідністю провести оптимізацію. « Безумовно, фінансова криза не оминула і „Український тиждень". В першу чергу через різке скорочення рекламних надходжень, зменшення купівельної спроможності читачів тощо. Незважаючи на це,  протягом останніх шести місяців в журналі не скорочували штат і заробітну плату співробітників. Оптимізаційні заходи керівництво видання проводило за допомогою інших економічних важелів.  Проте, на жаль, довелося вдатися до оптимізації штатного розкладу, скоротивши кілька посад. Зокрема у виданні, яке не належить до ділових, працювало троє журналістів у відділі економіки (натомість в жодному іншому відділі немає більше двох творчих працівників). Одну з цих посад і довелося скоротити», - пояснив пан Шейко. Він висловив здивування з приводу того, що скорочення саме Сергія Гузя набуло розголосу і викликало інтерес у галузевого видання, та припустив, що журналіст «скористався своїми службовими можливостями першого заступника голови Незалежної медіа-профспілки України, аби використати своє скорочення для якомога ширшої самореклами».

28.04.2009
"Галицькі контракти" заборговують зарплату працівникам.
Нагадаємо, що восени в рамках оптимізації в тижневику «Контракти», що випускається ВД «Галицькі контракти», було скорочено штат. Згодом, у березні 2009 року, з посади президента видавництва пішов Володимир Чеповий. Нового президента холдингу так і не було призначено.

У видавничому домі «Галицькі контракти» співробітникам заборгували заробітну плату за січень і лютий. Про це минулого тижня у своєму блозі, а також на форумі сайту Kontrakty.ua повідомила журналіст тижневика «Контракти» Олена Шкарпова, звернувшись з відкритим листом до видавця Сергія Іванова-Малявіна. Згодом записи було видалено.

 Інформацію про заборгованість  підтвердили декілька працівників видавничого дому на правах анонімності. Перед більшістю співробітників залишається заборгованість за два перші місяці року. При цьому за березень, а також частину квітня керівництво з ними розрахувалося.

29.04.2009
У столичних муніципальних  засобах масової інформації деякі журналісти вже четвертий місяць не отримують зарплати. Про це повідомили співробітники одного із ЗМІ, що належить до так званого Київського медіахолдингу - неформального об'єднання комунальних і приватних медіа, підконтрольних Леоніду Черновецькому.
 
За словами джерела, у колективі ведуться розмови про відновлення осередку медіа-профспілки - активісти трьох засобів масової інформації таємно здійснюють кроки, спрямовані на активізацію профспілкового руху. Джерело навіть не виключає можливість страйку.  
 
Медіа-профспілка була розформована у ЗМІ умовного Київського медіахолдингу  ще два роки тому - із приходом на керівні посади в муніципальних ЗМІ команди Казбека Бектурсунова. На ТРК «Київ» пан Джангіров, за словами джерела , заборонив під загрозою звільнення всі профспілкові збори в приміщенні телерадіокомпанії.
 
Голова Київської незалежної медіа-профспілки Юрій Луканов повідомив, що в загальних рисах поінформований щодо ситуації і готує запит із цього приводу до керівництва Київської міської державної адміністрації та Київської міської ради, яка є засновником муніципальних ЗМІ.
 
«Якщо журналісти комунальних ЗМІ не мають можливості відкрито створити осередок, то раджу їм вступати до КНМП як окремі члени. Тоді ми зможемо їх захищати ефективніше і допоможемо створити осередок у редакціях», - порадив він.    
 
Керівник відділу зовнішніх комунікацій умовного Київського медіахолдингу Петро Щербина підтвердив у коментарі факт невиплати зарплатні в повному обсязі, наголосивши на слові «затримка».
 
«Оскільки всі ЗМІ, які входять до Київського медіахолдингу, є бюджетними організаціями, і їх фінансування здійснюється через Головне управління взаємодії із засобами масової інформації КМДА, то у нас справді є часткова затримка виплати заробітної платні. Але при цьому жоден співробітник не буде звільнений, оскільки ми цінуємо кожного», - сказав він.  Що ж до профспілки, то пан Щербина назвав озвучену інформацію «історією річної давнини».
 

 Нові елементи економічного, політичного та непрямого тиску - 0

Судові позови до ЗМІ та журналістів- 3


08.04.2009
Голова Секретаріату Президента України Віктор Балога подав до суду на видавців журналу «Фокус» і ужгородської газети "Трибуна".
Позов про захист честі й гідності та спростування недостовірної інформації подано 26 березня до Ужгородського міського районного суду.
Приводом до позову Віктора Балоги стало інтерв'ю міністра внутрішніх справ Юрія Луценка журналу «Фокус», опубліковане в №12 від 20 березня 2009 року. Відповідачами у справі є Міністерство внутрішніх справ і Юрій Луценко, а також видавці журналу «Фокус» і ужгородської газети «Трибуна», яка передрукувала частину інтерв'ю.

В інтерв'ю міністр розповів, що Віктора Балогу викликатимуть на допит слідчі МВС. На думку позивача, Юрій Луценко фактично стверджував, що кримінальна справа була порушена відносно самого Віктора Балоги. «Однак на сьогодні відносно Віктора Балоги не порушена й не розслідується жодна кримінальна справа. По суті, заяви міністра є брехнею й наклепом, розтиражованими журналом "Фокус" і газетою "Трибуна". Ці два видання не зробили нічого, аби отримати й подати точку зору самого Віктора Балоги», - йдеться в заяві прес-служби Секретаріату.

14.04.2009
В Апеляційному суді міста Києва відбудеться розгляд справи за позовом Ігоря та Григорія Калетніків до вінницької обласної газети «33-й канал».

Нагадаємо, згідно рішення Шевченківського суду міста Києва від 4 лютого 2009 року було повністю задоволено вимогу позивачів, які вимагали від  видання сплатити їм разом з судовими витратами більше 300 тисяч грн. Причиною позову став передрук з газети "Дело" та інінтернет-видань. Відповідно до статті 42 Закону України про пресу у разі передруку газета не відповідає за таку інформацію. Але суд першої інстанції з цим не погодився, оскільки цитати з тексту першоджерела не були взяті в лапки і не вказувалася точна адреса інтернет - сайтів та номеру газети "Дело".  

На захист газети "33-й канал" журналісти з різних видань написали своє звернення до Президента  України з проханням створити комісію з моніторингу всіх суддівських рішень пов’язаних із ЗМІ.Тих, які вже винесені, та тих, що виноситимуться. До її складу просять ввести представника Верховного Суду, представника журналістських організацій, представника Служби безпеки, представника Верховної Ради – депутата-журналіста, представника Генеральної прокуратури, Вищої ради юстиції.

 27.04.2009
Печерський районний суд 23 квітня задовольнив клопотання Едуарда Багірова про залучення головного редактора “Української Правди” Олени Притули у якості співвідповідача по справі щодо відшкодування моральної шкоди розміром 1 гривня за критичну статтю про Е.Багірова в інтернет-виданні “Народна правда”. Досі відповідачем по цій справі був лише автор статті Юрій Шеляженко.

Стаття, яка, на думку Е.Багірова, нанесла йому моральну шкоду, була опублікована на сайті “Народна правда” 9 жовтня 2008 року і зветься “Правозащитный Хлестаков" надувает простаков”. У своїй позовній заяві Едуард Багіров стверджує, що фраза “правозащитный Хлестаков” не відповідає дійсності. Спростування викладених у статті відомостей Багіров не вимагає.

Стаття, яка стала предметом судового розгляду, написана зі слів жінки брата Е.Багірова, Ірини Косміної-Багірової, народного депутата України III скликання і Президента МГО “Міжнародна ліга захисту прав громадян України” Миколи Габера, секретаря Громадської ради з питань дотримання прав людини при МВС України Олега Левицького. Ці особи також залучені до справи у якості співвідповідачів, аудіозаписи інтерв’ю з ними приєднано до справи і буде заслухано в судовому засіданні. Також свідком по справі є член Правління МГО “Міжнародна ліга захисту прав громадян України”, депутат Печерської районної у м. Києві ради Григорій Костинський.

За словами Юрія Шеляженка, перед судовим засіданням Едуард Багіров в приватній розмові зізнався йому, що він особисто вимагав від Олени Притули прибрати з її сайту “незручну” статтю, але журналістка не піддалася на тиск “правозахисника”.

Нові елементи про судові позови до ЗМІ та журналістів  - 1


16.04.2009 Апеляційний суд м. Києва майже на половину зменшив компенсацію моральної шкоди у справі за позовом Григорія та Ігоря Калетніків до вінницької газети «33-канал».

Раніше суд першої інстанції присудив сплатити  270 тисяч моральної шкоди разом з судовими витратами, загалом близько 300 тисяч. Апеляційний суд зменшив суму компенсації до 157 тисяч гривень.

Як раніше повідомляв ІМІ, причиною позову до «33- каналу» став передрук з газети "Дело" та інінтернет-видань. Відповідно до статті 42 Закону України про пресу у разі передруку газета не відповідає за таку інформацію. Але суд першої інстанції з цим не погодився, оскільки цитати з тексту першоджерела не були взяті в лапки і не вказувалася точна адреса інтернет - сайтів та номеру газети "Дело".  

Газета планує подавати касаційну скаргу .

За деякою інформацією це не останній позов до газети з боку Калетніків.

Судові позови від ЗМІ та журналістів- 
1

16.04.2009 Львівський адміністративний апеляційний суд визнав дії депутатів, котрі на так званій «нічній сесії» звільнили з посади головного редактора газети «Ратуша» Миколу Савельєва, незаконними.  ЛААС відхилив апеляцію міськради й залишив в силі постанову Личаківського райсуду, якою було скасовано ухвалу сесії Львівської міськради від 5 липня 2007 року.

Нагадаємо, пізно ввечері 5 липня Львівська міська рада звільнила з посади Миколу Савельєва і затвердила нового головного редактора – колишнього керівника прес-служби міської ради Ярославу Вовк.

7 квітня 2008 року Личаківський районний суд Львова проголосив ухвалу, якою задовольнив адміністративний позов Миколи Савельєва до Львівської міської ради.

Відтак, сьогодні ЛМР було відмовлено у відповідній апеляції, утім касацію на це рішення можна ще подавати у Вищий адмінсуд.
Нагадаємо, головний редактор газети «Ратуша», засновником якої є Львівська міська рада, неодноразово критикував міську владу і особисто мера Львова Андрія Садового. На сесії 5 липня 2007 року міський голова наполягав на необхідності прийняття рішення про приватизацію видання, однак більшість депутатів проголосували проти.

Рішення про звільнення Савельєва було ухвалено з другої спроби, котра відбулася пізно вночі.


Нові елементи про судові позови ЗМІ та журналістів - 0

 

ІМІ

Liked the article?
Help us be even more cool!