ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Барометр за квітень 2006 року

23.05.2006, 00:57
У квітні у стосунках перси та влади в Україні відчувалося суттєве зниження конфліктності, що пов»язано із після виборчим періодом. Кількість всіх фактів у рубрику моніторингу значно менша, аніж в перші три місяці 2006 року.

Заслуговує на увагу побиття головного редактора тижневика «Столичные новости» Володимира Кацмана. Ця справа досі так і не розкрита, що вже стало типовою реакцією правоохоронців на злочини перед журналістами.

Важливим фактом були події і довкола медіа-групи «Об'єктив», де журналісти написали заяви про звільнення у зв»язку з відмовою влансика підписати угоду про редакційну політику.

Щодо резанансних справ, то очевидною стає тенденція затягування суду як у справі Гонгадзе, так і в справі Александрова. Попри обіцянки влади зробити ці суди публічними за забезпечити до них доступ громадськості, на практиці все це бак і залишилося деклараціями.

Загиблі та зниклі журналісти – 0

Нові елементи про загиблих та зниклих журналістів

Георгій Гонгадзе


04.04.2006 Мати журналіста Георгія Гонгадзе Леся Гонгадзе впевнена, що справа про вбивство її сина не просунулася за час президентства Віктора Ющенка. Про це вона заявила в інтерв'ю журналу «Профіль-Україна, опублікованому 3 квітня.

Так, стосовно того, що за її позовом до Європейського суду з прав людини, який Леся Гонгадзе має намір подати після закінчення процесу в Україні, відповідатиме уже інша влада, не екс-президент Леонід Кучма, а чинний глава держави Ющенко, вона відповіла: «Я тоді думала, що Президент всесильний і це він гальмує справу. А зараз я зрозуміла, що Кучма такий же, як і всі решта наших президентів. Він не був вільною людиною. Якщо вже другий Президент нічого не може зробити, значить, щось в цій країні ненормально», - додала Гонгадзе, повідомляє «УНІАН».

Також, за її словами, і у справі журналіста Руслана Антоніка: «Я зверталася до Президента Ющенка... Ющенко і мені, і мамі Антоніка пообіцяв, що посприяє його звільненню, але все не може цього зробити. Якщо не може, хай не обіцяє. Тоді народ зрозуміє, що Президент у нас не має ніякого впливу, що це всього лише весільний Президент».

28 грудня 2000 року Печерський райсуд Києва визнав журналіста Народного телебачення України Антоніка винним у вбивстві зятя на той час радника Президента Анатолія Гальчинського Петра Тичинського і засудив його до 13 років ув’язнення в колонії посиленого режиму.

«Ющенко дуже багато втрачає в очах українців через справу Гонгадзе, вона - як лакмусовий папірець для влади. І втратить ще більше», - заявила Гонгадзе.

«Я уже не раз говорила, що ні в мене, ні у моєї невістки Мирослави немає мети отримати матеріальну сатисфакцію від України. Просто я особисто хочу, щоб Європейський Союз, до якого я звертатимуся, вплинув на психологію цих посадовців. Для них це буде приводом подумати про те, що завтра вони можуть опинитися на моєму місці. В цивілізованій Європі є хоч якісь закони, і я хочу, щоб хоч одного з наших манкуртів, що сидять в судах, прокуратурах, міліції, покарали», - зауважила Гонгадзе.

Говорячи про результати останньої експертизи тіла її сина, Гонгадзе відзначила, що ні їй, ні її адвокату Андрію Федуру «ніхто їх не надав. В прокуратурі відповіли, що ці результати є в суді».

05.04.2006 Екс-майор Управління держохорони Микола Мельниченко виїхав з України у зв'язку з загрозою його життю. "Він змушений залишити територію України у зв'язку з загрозою його безпеці", - сказав "Українській правді" адвокат Мельниченка Павло Сичов.

На питання, яким чином була озвучена загроза, Сичов сказав: "Вона не була озвучена, вона реально існує, і ця загроза підсилилися".

"У нас є підтверджена інформація, що на Мельниченка готувався замах. Він виїхав з України, заходи безпеки щодо нього посилені", - сказав адвокат екс-майора. При цьому Сичов повідомив, що вони не зверталися до правоохоронних органів через загрозу життю Мельниченка, "оскільки їм і так усе відомо". Також, за словами Сичова, при виїзді з України Мельниченко відмовився від охорони СБУ, оскільки вона не може діяти на території інших держав. Адвокат повідомив, що Мельниченко "зможе повернутися в Україну після того, як зникне загроза його безпеці".

Він також відмовився повідомити, у яку країну виїхав Мельниченко, однак запевнив, що "на території Росії його нема".

06.04.2006 Сьогодні в приміщенні редакції всеукраїнської газети "Вечерние вести" (Київ, вул. Марини Расковой, 4а) співробітниками Служби безпеки України проводяться оперативні заходи в рамках розслідування кримінальної справи № 285 за фактом розголошення державної таємниці (ч. 2 ст. 328 Кримінального кодексу - розголошення державної таємниці, що привело до тяжких наслідків).

Причиною дій СБУ стала стаття відомого журналіста Станіслава Речинського "Полювання на Пукача: правда і міфи", опублікована в газеті "Вечерние вести" у жовтні 2005 року. (Див. http://www.obozrevatel.com/news/2005/10/10/50906.htm). Кримінальна справа порушена 1 березня 2006 року. Співробітники СБУ вилучили жорсткий диск із редакційного комп'ютера, за яким працює Станіслав Речинський. Напередодні, 4 квітня, протягом восьми з половиною годин проводився його допит у СБУ з приводу джерел інформації даної статті.

На думку самого Станіслава Речинського, кримінальна справа порушена з ініціативи Генпрокуратури, зокрема, заступника генпрокурора Віктора Шокіна, що фігурує в зазначених статтях. С. Речинский думає, що дана справа розкручується з метою дискредитації БЮТ у цілому й одного з його лідерів - Олександра Турчинова зокрема.

Нагадаємо, що в період із січня по вересень 2005 року О.Турчинов очолював Службу безпеки України. Станіслав Речинский працював прес-секретарем О.Турчинова.

11.04.2006 Колишній депутат Олександр Єльяшкевич, який нещодавно повернувся з США, підтвердив, що екс-майор Держохорони Микола Мельниченко покинув Україну через загрозу його життю.

"Микола Мельниченко виїхав з України тиждень тому. Він перебуває за кордоном, до нього застосовують серйозні заходи безпеки. Я не все можу говорити, але достовірно знаю, що офіційно була підтверджена серйозна загроза його життю. Йдеться про дуже серйозні речіі, - сказав він в інтерв’ю "Україні молодій".

На питання, які сили зацікавлені в тому, щоб переслідувати Мельниченка, Єльяшкевич зазначив, що це можуть бути "фігуранти плівок (Мельниченка), ті люди, які бояться, щоб процес по справі Гонгадзе проходив відкрито, які бояться інших кримінальних справ".

Єльяшкевич також заперечив, що Мельниченко відмовляється тісно співпрацювати зі слідством у справі Гонгадзе. "Це абсолютно надумана проблема! Щодо передачі оригіналів (записів), то як можна довіряти слідчим, які опікувалися цими справами за Кучми і продовжують займатися ними тепер? У мене та Мельниченка нема до них довіри", - сказав він.

За словами Єльяшкевича, Мельниченко не збирається передавати оригінали записів в прокуратуру. "Якщо Микола Мельниченко це зробить, я перестану його поважати. Тоді можна буде сказати, що злочинці через правоохоронців отримали докази, щоб знищити їх або пошкодити. Невже нам мало втручання Березовського в ці справи зі всіма його заявами, невже нам мало фальсифікацій записів?", - сказав він.

Записи ж, опубліковані "Українською правдою", на яких сам Мельниченко розповідає про свою співпрацю з Олександром Морозом та Євгеном Марчуком, Єльяшкевич назвав способом дискредитації інших записів майора.

"Створюються проблеми для того, щоб Мельниченко не приїжджав в Україну. За кордоном було чотири офіційних попередження про замах на його життя. Минулого року його двічі заарештовували за межами України через абсолютно вигадані вимоги Генпрокуратури", - сказав він.

20.04.2006 Президент України Віктор Ющенко звернувся до Секретаря РНБО Анатолія Кінаха та Голови СБУ Ігоря Дріжчаного із проханням надати матері журналіста Георгія Гонгадзе Олександрі допуск до інформації, що відноситься до державної таємниці, у справі про вбивство її сина. Проект відповідного розпорядження Президента має бути підготовлений у дводенний термін. Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

Олександра Гонгадзе звернулася до Президента України Віктора Ющенка з клопотанням про це 17 квітня. На думку Глави держави, прокуратура і суд, з огляду на резонансність справи, мають зробити судовий процес відкритим та публічним для суспільства і медіа.

Віктор Ющенко звертається до Генеральної прокуратури і суду із проханням проводити судові слухання у справі про вбивство Георгія Гонгадзе максимально відкрито, як того дозволяє національне законодавство та юридичні процедури.

26.04.2006 Результати останньої мюнхенської експертизи "таращанського тіла" знаходяться у представників громадського звинувачення у справі щодо вбивства Георгія Гонгадзе. Про це повідомив у вівторок на брифінгу заступник начальника управління з розслідування особливо важливих справ Юрій Грищенко.

"Результати останньої експертизи були направлені до суду разом з матеріалами справи... у зв’язку з тим, що деякі об’єкти не були досліджені суто по фізичному стану...коли експерти провели дослідження, вони направили залишки цієї експертизи нам", - сказав він.

Він також сказав, що, оскільки розслідування справи за фактом розслідування справи продовжується, зокрема щодо Пукача і організаторів злочину, у цій справі є копія висновків експертизи. На питання, коли результати експертизи отримає Леся Гонгадзе, Грищенко відповів, що все залежить від рішення суду.

26.04.2006 Виконуючи розпорядження Президента України Віктора ЮЩЕНКА, Служба безпеки України підготувала проект розпорядження щодо надання доступу громадянці Грузії Олександрі Гонгадзе до матеріалів кримінальної справи щодо вбивства її сина Георгія Гонгадзе, які розглядаються в Апеляційному суді м. Києва і становлять державну таємницю.

Про це повідомила УНІАН прес-секретар СБУ Марина Остапенко. Відповідні документи були направлено до Ради національної безпеки і оборони України 20 квітня.

Як зазначила М.Остапенко, відповідно до ст. 5 Закону України «Про державну таємницю», СБУ є органом державної влади у сфері охорони державної таємниці. Відповідно до ст. 27 того ж закону, доступ до державної таємниці іноземним громадянам або особам без громадянства надається у виняткових випадках за розпорядженням Президента на підставі пропозицій РНБОУ.

+++

РНБО передала пропозиції до Секретаріату президента та проект письмового розпорядження президента щодо надання матері Григорія Гонгадзе доступу до матеріалів справи щодо вбивства її сина, які становлять державну таємницю. Про це повідомляє прес-служба РНБО.

Цим самим РНБО виконала доручення президента про допуск до матеріалів кримінальної справи щодо вбивства її сина Георгія Гонгадзе, які розглядаються в Апеляційному суді м. Києва і становлять державну таємницю. Пропозиції РНБО та проект розпорядження глави держави передано до Секретаріату глави держави.

Ігор Александров

28.04.2006
Після травневих свят у Луганськом апеляційному суді почнуться дебати з кримінальної справи про вбивство журналіста Ігоря Александрова. Як повідомили в канцелярії суду, 25 квітня апеляційний суд завершив судове слідство у справі, повідомляє Обком з посиланням на УНІАН.

Під час судового слідства брати Рибаки (їх обвинувачують в організації й вбивстві Александрова) заявили про свою непричетність до вбивства.

Адвокат Рибакsd Андрій Федорович сказав журналістам, що, за його прогнозами, вирок буде винесений на початку червня.

Як відомо, слухання кримінальної справи про вбивство журналіста почалося в Луганськом апеляційному суді у вересні 2004 року. У безпосередньому здійсненні вбивства Александрова обвинувачуються Олександра Онишка, Руслана Турсунова і Корицького.

Онишко на суді заявив, що до нього звернувся його приятель Турсунов і сказав, що його знайомий Рибалка попросив побити Александрова за те, що журналіст у своїй передачі критично висловлювався на адресу кримінальних авторитетів регіону.

Арешти та затримання – 1

27.04.2006
Журналіст московської редакції РІА "Новий Регіон" Валерій Мясников без пред'явлення обвинувачень був затриманий міліцією в Києві і допитаний слідчими, повідомляють "Подробиці".

Біля метро "Лукьянівська" у Києві співробітники українських правоохоронних органів вимагали від Мясникова пройти до службового УАЗИКА, на якому журналіста доставили в одне з відділень міліції. Міліціонери не представилися і не пояснили причини затримки Мясникова. До відділення прибула адвокат журналіста, якого не допустили до затриманого. "Слідчий Буселков заявив мені: "навіть не сподівайся, що ми допустимо сюди адвоката", - затверджував М'ясников.

За словами Мясникова, у міліції його допитував слідчий, що відмовився представлятися і так і не назвав причину затримки журналіста. М'ясников стверджує, що на допиті правоохоронці цікавилися джерелами фінансування агентства "Новий Регіон", політичними силами,які його підтримують, а також структурою агентства.

Тим часом, деякі українські ЗМІ уже висунули версію, що арешт російського журналіста є політичним. "НР" відкрито не визнає приналежність Криму до України, і всі новини з півострова подає в розділі Внутрішніх Російських новин. Крім того "Новий Регіон" є рупором всіх антиукраїнських, російсько-шовіністичних і сепаратистських сил. У повідомленнях "НР" неодноразово звучали заклики не тільки до розчленовування України, але і про повну ліквідацію її незалежності", - пише українське агентство "Інтернет-Репортер".

Зі своєї сторони "Новий Регіон" повідомляє, що журналіст М'ясников прибув у Київ для підготовки двох матеріалів: про післявиборчу ситуацію на Україні і про взаємини релігії і влади. Після того як журналіст був звільнений, він вийшов на зв'язок з редакцією і повідомив, що вже залишив відділення міліції. Про це розповів генеральний директор агентства Олександр Щетинін.

"Ми вважаємо ситуацію правовим "бєспрєдєлом" і дивуємося як таке могло відбутися в "демократичній" Україні", - говорить Щетинін. "У цій країні вже один раз пропадав журналіст - Георгій Гонгадзе - і чим це закінчилося, усім відомо", - заявляє керівник "НР".

На дургий день журналіст повернувся до Москви. Українські правоохоронці заявили, що затримали його для перевірки особи і що вони мають на це право згідно українського законодавства. Після цього, журналіста відразу ж відпустили.

Побиття, напади, залякування - 1

08.04.2006
Близько 20:10 був скоєний бандитський напад на головного редактора Видавничого будинку "CN-столичные новости" Володимира Кацмана. Нападники чекали його в під'їзді, що закривається на кодовий замок. Злочинці били Володимира Кацмана в під'їзді дерев’яними бітами. «Ні гроші, ні паспорт, ні шкіряну сумку, ні швейцарський годинник (подарунок від одного з високопоставлених державних діячів - MіGnews.com.ua), що були при собі в нього злочинці не взяли.», - повідомляє MіGnews.com.ua.

Володимира Кацмана з численними травмами голови й ушкодженою рукою доставили до відділення нейрохірургії однієї з лікарень Києва.

Міліція вже почала розслідування. Веде його слідчий Печерського райвідділу Росовицька. Як заявляють журналісти «Столичных новостей», вони однозначно пов'язують напад на журналіста з його професійною діяльністю.

«У Володимира не було ворогів. За десять років нашої спільної роботи він вважався людиною, що вміє не допускати конфліктів», - наголошують колеги побитого журналіста.

У той же час, відповідальний секретар «Столичных новостей» Тетяна Воронова в коментарі ІМІ повідомила, що керівництво видавничого будинку не має якоїсь конкретної версії щодо нападу на Володимира Кацмана.

«Ми не можемо щось стверджувати напевне, у нас немає версій. Це робота міліції висловлювати версії. Але ми -політично-суспільне видання, до того ж єврейське, тому цей напад цілком може бути пов`язаний з професійною діяльністю журналіста», - зазначила вона.

Пізніше видавець газети Вадим Рабинович заявив, що напад на Кацмана пов»язаний з антисемітизмом. Міліція поки не повідомила результатів розслідування.

Керівництво Видавничого будинку "CN-столичные новости" оголосило про виплату винагороди в розмірі 100 000 гривень кожному, хто надасть достовірну інформацію, що допоможе затримати злочинців, які напали на головний редактор Видавничого дома Володимира Наумовича Кацмана.

Як сказав пан Кацман кореспонденту ІМІ, протягом перших двох тижнів міліція інформувала його про хід розслідування, однак пізніше жодної інформації не надходило. Останнє повідомлення, яке отримав журналіст, стосувалося перекваліфікації справи з частини 2 статті 296 на частину 4 статті 296. Ця частина передбачає підготовку до замаху, а відтак і більш серйозне покарання за заподіяний злочин (позбавлення волі на строк від трьох до семи років).

Нові елементи про побиття, напади, залякування

06.04.2006
Начальник головного управління МВСУ у Львівській області Віталій Максимов 6 квітня під час прес-конференції запросив через ЗМІ екс-начальника львівських правоохоронців Олега Сала у прокуратуру. „Прошу вас прийти у прокуратуру зі своїм адвокатом та дати пояснення щодо того букету злочинів, які вам інкримінують. Вам ніхто не чинитиме ніяких перешкод. Просто прийдіть і поясність”, - звернувся Максимов. Олега Сала звинувачують в організації підпалу газети «Поступ».

Перешкоджання виконувати професійні обов»язки, цензура - 3

04.04.2006
На одну службу новин у Харкові стало менше. Із сьогоднішнього дня в ефір не виходять новини каналу «Р1», який працював з восьмої вечора до другої години ночі на частоті обласної державної телерадіокомпанії.

За власною інформацією Медіа-групи «Об'єктив», адміністрація каналу запропонувала журналістам інформаційної служби написати заяви про звільнення за власним бажанням - в обмін на зарплату за березень і вихідну допомогу. Формулювання керівництва: «Стратегічне завдання виконане, новини закриваються. Засновники припинили фінансування». Крім новин, закривається й інформаційно-аналітична програма «Сфери». За інформацією Медіа-групи «Об'єктив», жоден з журналістів добровільно заяву про звільнення не написав.

05.04.2006 Автори і ведучі єдиної молодіжної передачі на державному радіо «Будьмо!», що виходить українською мовою, Андрій Івашко і Сергій Мокрушин, заявляють про факт цензури з боку керівництва «Радіо-Крим». Про це говориться в заяві текстом якої має Кримське агентство новин.

Як говориться в заяві, у четвер 30 березня 2006 року з ініціативи головного редактора відділу випуску Р.Семені виконуючим обов'язки заступника Генерального директора ДТРК «Крим» по радіомовленню Е. Резевич був знятий з ефіру підготовлений Андрієм Івашко і Сергієм Мокрушиним матеріал про проблему виборів в Україні й у Білоруcії. Оскільки замінити тему, яку не пропускають, виявилося нічим, черговий випуск «Будьмо!» вийшов в урізаному виді .

Автори заяви вважають, цей факт порушенням прав журналіста, у першу чергу Закону України «Про інформацію», статті 45-1, що забороняє цензуру в будь-якому її прояві. «Розуміючи, що «Будьмо!» під тиском зверху втратить свою суспільно-політичну спрямованість і актуальність, ми, ведучі Андрій Івашко і Сергій Мокрушин, заявляємо про свій намір відстоювати своє право на свободу слова і журналістської діяльності. Ми вирішили не піддаватися тискові керівництва «Радіо-Крим», яке тепер вирішує за редакторів що їм потрібно говорити, а що в ефір пускати не слід», - підкреслюється в заяві.

Як повідомляло агентство, радіопередача «Будьмо!» виходить на «Радіо-Крим» (УКВ 66.68 МГЦ і перший канал провідного мовлення) з вересня 2005 року щочетверга о 20.00.

21.04.2006 Вчорашній номер львівського тижневика «Молода Галичина» не вийшов у зв’язку із заборгованістю по заробітній платі журналістам. Про це повідомив заступник головного редактора «Молодої Галичини» Євген Тарнавський.

«У нас заборгованість по зарплаті вже майже три місяці. Ми вирішили не випускати газету поки не буде виплачена заборгованість», ― сказав Тарнавський. «Наш редактор поки у відпустці, після свят має з’явитись. Побачимо, що нам скажуть. Якщо раніше у нас були заборгованості, то нам принаймні обіцяли заплатити, а цього разу навіть не обіцяють», ― зазначив він. Львівська газета «Молода Галичина» виходить раз в тиждень, у четвер. Наклад ― 27 000 примірників.

Політичний, економічний, непрямий тиск - 4

13.04.2006
Чернігівський Інтернет-сайт "Високий вал" заявляє, що 13 квітня до їх редакції зателефонувала «представник облпрокуратури Євгенія Потапенко» (тел. 7-32-31) з вимогою з’явитися для дачі свідчень з приводу розміщення статті «На Черниговщине милицейский начальник зверски искалечил 18-летнего инвалида».

Як передають слова Євгенії Потапенко журналісти, підставою для виклику є вказівка начальника управління Прокуратури області Сліпачука Олега Васильовича. "При цьому ніяких письмових розпоряджень і повісток журналісти сайту в очі не бачили", - йдеться в повідомленні. Про факт «телефонного права» одразу було повідомлено представнику Незалежної медіа-профспілки (Київ).

У зв’язку з проявами телефонної цікавості до сайту «Високий Вал» вимушені повідомити наступне:

1. Зазначена стаття є републікацією матеріалу газети «Вечерние Вести». Відповідне посилання існує, на що мали б в першу чергу звернути увагу у шанованій нами Прокуратурі і звернутися за поясненнями саме ДО ПЕРШОДЖЕРЕЛА. «Високий Вал» дав лише коментар представника УМВС, дотримуючись принципу збалансованості подачі інформації. Ніяких інших «свідчень» «ВВ» надати просто не в змозі при всьому нашому бажанні.

2. Редакція не вважає телефонний дзвінок серйозною підставою переривати інформаційний процес та нести прямі і непрямі збитки у насичений подіями день за відсутності на те інших підстав.

3. Подібні дії Прокуратури після републікації «Валом» гострого критичного матеріалу газети «Вечірні Вісті» ніяким чином не можуть вплинути на інформаційну політику сайту і його зміст. Впевнені, що повторення подібних прецедентів у майбутньому не може спричинити нічого доброго крім негативної реакції ЗМІ і псування іміджу силових структур, до яких належить Прокуратура.

18.04.2006 Фінансове управління Київської міської державної адміністрації заблокувало рахунки комунальної телекомпанії "Київ". Про це повідомило джерело "Українських новин".

"Усі гроші з рахунків (ТРК "Київ") зняло фінуправління", - сказало джерело. Причини блокування рахунків джерело не уточнило. Як повідомлялося, директор ТРК "Київ" Валерій Ткачук 17 квітня був госпіталізований з підозрою на гіпертонічний криз і знаходиться в реанімації.

Раніше 17 квітня мер Києва Черновецький своїм розпорядженням відсторонив Ткачука від обов'язків до закінчення службового розслідування. Причина розслідування, зазначена Черновецьким у розпорядженні, - нібито виявлені факти неналежного виконання службових обов'язків, які заподіяли істотну шкоду. Раніше дві співробітниці ТРК "Київ" заявляли про погрози на свою адресу з боку тоді ще кандидата в мери Києва Черновецького.

18.04.2006 Колектив Чернігівської комунальної телекомпанії «Прилуки» заявляє про факт тиску на них з боку новообраного міського голови Юрія Беркута (член Соцпартії).

За словами журналістів ТРК «Прилуки», минулої п’ятниці на вимогу міського голови директор телекомпанії Валерій Дорошенко змушений був написати заяву про звільнення. У зв’язку з цим колектив телекомпанії заявляє, що категорично не згоден із заходами, завдяки яким нова влада намагається будувати стосунки із журналістами, засобами масової інформації.

«На телекомпанії працює команда, яку згуртовує, мобілізує, налаштовує на позитив її керівник Валерій Володимирович Дорошенко. Він завжди може дати фахову пораду. Він на сьогодні єдиний в місті дипломований спеціаліст в галузі телебачення. Це керівник, з яким колектив згодний працювати і виживати сьогодні», - йдеться в заяві колективу ТРК «Прилуки».

На зборах колективу КП ТК «Прилуки», яке відбулося 17 квтіня, журналісти вирішили просити нового міського голову залишити Валерія Дорошенка на посаді директора КП ТК «Прилуки», оскільки, на їх думку, немає об’єктивних причин для його звільнення.

«Ми розцінюємо це як факт тиску на засіб масової інформації та його керівника, що суперечить законодавству, а також принципам свободи слова та свободи преси, задек¬ларованим Президентом, Верховною Радою та Кабінетом міністрів України, партіями і блоками, що перемогли на парламентських виборах 26 березня ц.р.»

Також у своєму зверненні журналісти кажуть про критичний матеріальний стан телекомпанії і неможливість повноцінно працювати в таких умовах.

26.04.2006 Харківська медіа-група "Об'єктив" з наступного тижня припиняє випуски телевізійних новин.

Як повідомив один зі співвласників і неформальний лідер медіа-групи "Об'єктив" Зураб Аласанія, усі 46 співробітників медіа-групи написали заяви на звільнення. Як пояснив Аласанія, фактично це означає, що з наступного тижня "Об'єктив" припиняє випуск теленовин на місцевому каналі "Симон". Така позиція колективу пов'язана з тим, що власник ТРК "Симон", що має також 75% у статутному фонді медіа-групи "Об'єктив", великий харківський підприємець Олександр Давтян ввійшов у структури місцевої влади, ставши членом виконкому Харківської міської ради. Як відзначив Аласанія, цей крок "ставить під сумнів подальшу незалежність редакційної політики медіа-групи".

У зв'язку з цим, відзначив він, колектив МГ "Об'єктив" запропонував Давтяну підписати типовий договір, розроблений Українським центром "Медіа-реформ", про невтручання в редакційну політику. Даній темі було присвячено кілька зустрічей колективу і засновників, остання з яких завершилася у вівторок, 25 квітня, пізно ввечері. Оскільки найбільший акціонер МГ "Об'єктив" відмовився підписати документ, усі 46 співробітників медіа-групи подали заяви про звільнення.

Найближчим часом, відзначив Аласанія, "Об'єктив" не буде випускати теленовин, а стане робити різні інформаційні продукти і буде працювати в режимі продакшн-студії. У колективу з'явиться новий бренд "Об'єктив.ua". Засновниками нової компанії стануть у рівних частках усі 46 співробітників, заявив він. На його думку, така організація роботи дозволить максимально відгородити групу від втручань у її редакційну політику.

Він також завірив, що популярний інтернет-портал "Об'єктив" продовжить свою роботу в колишньому режимі. Також після невеликої перерви продовжиться випуск щотижневої газети "Об'єктивно". У перспективі, не виключив Аласанія, може бути відновлений випуск новин від "Об'єктив.ua" на інших місцевих телеканалах.

Медіа-група "Об'єктив" створена в серпні 2000 року. Це один з найбільших у регіоні виробників інформаційних програм: випускає щоденні теленовини, радионовости, низку авторських програм, щотижневу газету і підтримує Інтернет-портал. Аласанія є також директором Харківської державної обласної телерадіокомпанії.

Позови до журналістів - 1

07.04.2006
Чернігівська міська організація Партії регіонів звернулася до Деснянського районного суду міста з позовом до міської територіальної виборчої комісії про скасування рішення про підсумки голосування та встановлення результатів виборів депутатів міськради і зобов`язання проведення повторного підрахунку результатів голосування, передає кореспондент УНІАН.

Міська організація Партії регіонів також вимагала для забезпечення позову заборонити КП "Редакції газети "Чернігівські відомості" розповсюдження тиражу газети "Чернігівські відомості". Суд відхилив це звернення, мотивуючи, що така заборона є втручанням у комерційну діяльність юридичної особи. В ухвалі Деснянського райсуду м.Чернігова також вказується: "Заборона КП "Редакції газети "Чернігівські відомості" розповсюдження тиражу газети "Чернігівські відомості" введена бути не може тому, що заявником не вказано, який саме тираж газети необхідно заборонити розповсюджувати".

"Чернігівські відомості" в числі від 5 квітня 2006 року опублікували рішення міської територіальної виборчої комісії про скликання першої сесії депутатів міськради п`ятого скликання, список депутатів, а також рішення комісії "Про обрання Чернігівського міського голови", згідно з яким новим мером Чернігова став соціаліст Микола Рудьковський.

Нові елементи про позови до журналістів

11.04.2006
Відбулося судове засіданні у справі за позовом прокуратури Рівненської області до газети "Рівне вечірнє". Воно тривало упродовж двох годин.

Нагадаємо, що у позовній заяві обласний прокурор Леонід Ореховський просить визнати недійсною інформацію, викладену у статті "Прокурор "за викликом" і визнати, що сама публікація принижує честь і гідність правоохоронного органу.

Суддя Оксана Крижова заслухала пояснення осіб, які представляють прокуратуру як позивача, та редакцію "Рівне вечірнє" як відповідача у справі.

22 травня мало відбутися заключне засідання у справі, на якому планувалися дебати двох сторін та винесення вироку. Однак, як повідомили ІМІ в редакції газети, 28 квітня це засідання було перенесено на невизначений термін без пояснення причини.

Позови від журналістів - 0

Нові елементи про позови журналістів

03.04.2006
3 квітня 2006 року Господарський суд міста Києва визнав протиправними та недійсними рішення Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення від 27 квітня 2005 року про накладення на ЗАТ «Телекомпанія «ТЕТ» санкції у вигляді попередження та від 20 і 21 грудня 2005 року про вилучення з ліцензії телеканалу на право мовлення частотних присвоєнь 58 ТВК в м. Запоріжжя, 48 ТВК в м. Мелітополь, 43 ТВК в м. Токмак та 50 ТВК в м. Славута. Про це повідомляє прес-служба «ТЕТу».

Таким чином, Господарський суд м. Києва задовольнив у повному обсязі позови ЗАТ «Телекомпанія «ТЕТ» до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про визнання недійсними її рішень про оголошення ТЕТу попередження (№210 від 27.04.2005 р.), про вилучення з ліцензії частот у містах Запоріжжя, Мелітополь, Токмак, Славута (№843 від 20.12.2005 р., №896 від 21.12.2005 р.) та про оголошення конкурсу на мовлення в 2006-му році з використанням «вільних каналів та частот» у частині, що стосується згаданих частотних присвоєнь, які належать ТЕТу (№910 від 21.12.2005 р.).

Як повідомлялося раніше, 27 квітня 2005 року Нацрада телерадіомовлення застосувала проти ТК ТЕТ санкцію у вигляді попередження за нібито перевищення квоти рекламного часу та порушення умов ліцензії щодо обсягу російськомовних передач на каналі.

ІМІ
Liked the article?
Help us be even more cool!