ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Барометр за грудень 2004 року

07.01.2005, 13:00
[b]Загиблі та зниклі журналісти – 0

Нові елементи про розслідування загибелі та зникнення журналістів – 1
23-12-04 [/b]редактор західноукраїнської газети “Експрес”  Ігор Починок повідомив, що на 99,9% переконаний у тому, що знає, хто вбив журналіста Георгія Гонгадзе.  23-12 у газеті “Експрес” вийшов матеріал “Новий поворот у справi Гонгадзе”. Починок писав, що ключ до розслідування треба шукати у кримiнальнiй  справi N 565, яку в червнi 1999 року порушилаСБУ. Георгiй мав стати першою людиною, яка дiстала змогу документально довести iснування у нашiй країнi повноцiнної  мафiї, механiзмiв використання державних посад для вилучення  коштiв з державного бюджету.Того ж дня Починок повідомив ІМІ, що має зустріч із представниками СБУ. Проте редактор заявив, що “не впевнений, що його дані прискорять розслідування, оскільки все буде залежати тільки від позиції СБУ.”  Також редактор заявив, що на газету , у зв”язку з позицією по справі Гонгадзе чиниться тиск, проте назвав його “абсолютно безперспективним» : “нiякi телефоннi погрози, нiякi кримiнальнi справи тут не допоможуть”.  Редактор не побажав уточнювати, коли саме  на адресу редакції і від кого конкретно лунали ці погрози.

[b]Арешти та затримання – 0
Нові елементи про арешти та затримання - 0
Побиття, напади, залякування- 12
02-12-04[/b]скоєно напад на журналістку новокаховської газети „Ділові новини” Галину Ширшик. Журналістка зі своїми колегами поверталася із завдання до редакції газети, коли до неї підійшов незнайомий і вдарив по голові. Нападник дав зрозуміти, що вірогідною причиною нападу стала помаранчева косинка, яка була на журналістці. Галина Ширшик одразу повідомила про випадок правоохоронців, проте після цього вона не цікавилася станом розслідування, оскільки не пов»Язує це з професійною діяльністю.
[b]10-12-04[/b] побито фотокореспондента газети “Салон Дона і Баса” Сергія Ваганова у той час, коли він знімав, як група невідомих намагалася знести намети, встановлені у центрі Донецька активістами кампанії ПОРА. 13-12-04 Ворошилівський районний відділ внутрішніх справ Донецька порушив кримінальну справу за фактом нанесення тілесних пошкоджень та пошкодження майна за статтею 296 ККУ "Хуліганство",- повідомив начальник Ворошилівського РОВС у Донецьку Олександр Ляшко. За словами Ляшка, у цій справі підозрюються четверо, двоє з них - студенти Донецького техніченого університету, одного виключено з Донецьокого інституту фізкультури, але він відновлюється, останній - ніби безробітний. 14-12-04 керівництво газети "Салон Дона и Баса” звернулося з відкритим листом до губернатора області Анатолія Близнюка, міського голови Донецька Олександра Лук’янченка, начальника УМВС МВС України в Донецькій області Володимира Малишева, начальника Донецького міського управління міліції Анатолія Корольова, а також керівників обласних виборчих штабів Віктора Януковича і Віктора Ющенка.
Журналісти заявили наступне:  1) напад на фотокореспондента "Салону" - не перший випадок "вуличного терору щодо журналістів"; 2) заявлено вимогу прискіпливого, ретельного розслідування цієї справи; 3) закликали кандидатів в президенти звернутися до своїх прихильників із закликом не заважати працювати журналістам.
[b]12-12-04[/b] у центральній частині міста Алчевськ група з чотирьох людей напала на 2 автомобілі знімальної групи телеканалу “Інтер». Перший автомобіль був оздоблений помаранчевою символікою, у другому, без символіки, знаходився оператор з прихованою камерою. Люди намагалися відірвати оглядові дзеркала, через відчинені вікна пошкодити обличчя водія та пасажирів. Знімальна група телеканалу “Інтер” не зверталася до правоохоронних органів із заявами, повідомив Михайло Дворянчук, редактор та журналіст, що входив до складу групи телевізійного проекту “Донбас-Карпати”.
Серед причин, через які працівники “Інтера” не звернулися із заявою про напад до правоохоронних органів, було те, що вони не мали на меті нікого покарати. Окрім того, за словами журналіста, правоохоронці могли у якості речових доказів вилучити плівки із записами подій. Відео, відзняте в Алчевську, було показане по телеканалу “Інтер” 15-16 грудня. Окрім Михайла Дворянчука, до знімальної групи входили журналіст Олена Пастушенко, 2 оператори та водій.
[b]12-12-04[/b] Близько 23.00 на квартиру власного кореспондента "Дзеркала тижня" по Черкаській області Олега Слєпиніна здійснений напад. Про це кореспондентові ІМІ повідомив сам Олег Слєпинін.  За словами Слєпиніна, у його квартирі, розташованій на третьому поверсі, розбите вікно. У вікно поцілили шматком асфальту вагою до 300 грамів, який і розбив подвійне скло і влетів до кімнати, мало не поранивши людей, які там знаходилися.
Слєпинін відзначив, що правоохоронці — оперативна група Соснівського райвідділу МВС — досить швидко відреагували на інцидент і встановили особу підозрюваного, одного із сусідів журналіста. Нині розпочате слідство, яке відпрацьовує версію, згідно з якою даний злочин не пов’язаний з професійною діяльністю журналіста.
Олег Слєпинін тим часом не виключає, що напад міг бути пов’язаним із професійною діяльністю, наразі з тим, що він представляє у регіоні “Дзеркало тижня”, і звертає увагу на те, що інцидент стався саме у ніч підрахунку голосів.
[b]13-12-04[/b] близько 21.00 у Львові напали на художника газети „Поступ” Володимира Костирка Двоє збили його з ніг і почали бити (у нього зафіксований струс мозку, а також різні пошкодження голови та тіла). У ситуацію втрутилися перехожі, які намагалися знешкодити нападників. Через 20 хвилин Володимир Костирко повернувся разом із знайомими. У відділку, куди звернувся потерпілий, з”ясувалося, що працівники міліції незадовго до цього відпустили затриманих, оскільки, на їх думку, не мали підстав утримувати нападників. Зокрема, міліція пояснила свої дії тим, що не мала свідчень потерпілого, а також вона ніби врахувала те, що нападники заявили себе неповнолітніми, а документів при них не було.  Пізніше працівники „Поступу” разом із представниками міліції відвідали квартири, вказані нападниками як місце їхнього проживання, але дані не відповідали дійсності.
 Не виключаючи того, що напад на Володимира Костирка був здійснений із хуліганських мотивів, головний редактор відзначив, що за декілька днів до нападу Костирко отримував телефонні погрози. Зокрема, громадянин Ігор Калинець у гострій формі висловлював своє незадоволення ілюстраціями в газеті „Поступ”, автором яких є Костирко. За словами головного редактора газети, він обіцяв застосувати щодо Костирка “форми впливу, не передбачені законодавством”, оскільки вважав, що звернення до відповідних органів (раніше Калинець звертався із скаргою на ілюстрацію Костирка до прокуратури) не дасть ефекту.За словами львівського кореспондента ІМІ Ігор Калинецть не відреагував на публікації щодо його причетності до побиття Костирка. Його колеги кажуть, що навряд чи інцидент пов”Язаний з профдіяльністю.
[b]15-12-04[/b] близько 9-ї вечора невідомі жорстоко побили системного адміністратора інформаційного агентства “Контекст-Черкаси” і верстальника газети черкаського наметового містечка “Оранжист. Вісник помаранчевої революції” Ігоря Гоцева. Перш ніж вдарити Ігоря по голові, нападники крикнули йому: “Це тобі за “Оранжиста”!”  від нападу в Ігоря було розсічене підборіддя, залишились численні сліди побоїв на обличчі, голові та тілі.
 Головний редактор ІА “Контекст-Черкаси” і “Оранжиста” Андрій Лубенський повідомив, що агентство вже звернулося до УМВС України в Черкаській області із вимогою розслідувати напад. Водночас про погрози на свою адресу заявив і директор агентства В. Борисов. За його словами, у подвір’ї його приватного будинку у пізній час почали з’являтися дивні незнайомці. Раніше він встановив, що його хатній телефон прослуховується. Борисов написав відповідну заяву керівництву УМВС України і Черкаській області 6 грудня, проте від часу написання заяви ніякої реакції від правоохоронних органів не було.
[b]
16-12-04[/b] вночі побито журналіста "Львівського радіо" Петра Запотичного. Начальник Львівського міського управління УМВС у Львівській області Михайло Курочка повідомив, що потерпілий має численні травми. Грабіжники забрали особисті речі журналіста та незначну суму грошей та зникли з місця пригоди.
Пана Запотичного було госпіталізовано. Працівники міліції по гарячих слідах затримали нападників, один з яких мав судимості. У злочинців вилучено речові докази.  Головний редактор "Львівського радіо" Мирослава Лубкович повідомила ІМІ, що напад не можна пов"язувати із журналістською діяльністю, оскільки 50-ти річний Петро Запотичний не займався гострими темами сьогодення.
[b]22-12-04 [/b]Газета черкаського наметового містечка “Оранжист” одержала два попередження від влади: 1) від управління у справах преси та інформації Черкаської ОДА, представниця якого 21 грудня у телефонній розмові доскипливо цікавилась у ІА “Контекст-Черкаси”, чому агентство дозовляє собі “під боком” у обласної влади розповсюджувати “незареєстроване видання”. Аргументи, що “Оранжист” є додатком до інформаційної стрічки агентства, як це вказано у вихідних даних видання, і фактично, є листівкою, на співбесідницю із ОДА не дуже вплинули; 2) виходило від місцевих “тіньових співробітників” ОДА. Пізніше редакція “Контекст-Черкаси” виявила, що листівку “Оранжист” почали підробляти. Головний редактор ІА “Контекст-Черкаси” А.Лубенський розповів, що до агентства масово телефонували обурені читачі, які виявили у своїх поштових скриньках псевдо-“Оранжист” “з матеріалами, які ганьблять ветеранів”. Агентство цього ж дня розповсюдило заяву, у якій попередило, що не має ніякого відношення до поширених матеріалів. Пан редактор зазначив, що редакції відомо, хто саме займається фальшуванням “Оранжиста”, проте прямих доказів проти цих осіб у нього немає.  До правоохоронних органів редакція агентства “Контекст-Черкаси” не зверталася, оскільки журналісти “не бачать у цьому сенсу”.
[b]23-12-04[/b] редактор західноукраїнської газети “Експрес” Ігор Починок заявив про те, що на адресу редакції лунають погрози у зв”язку із проведенням журналістського розсідування у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Проте  він назвав тиск “абсолютно безперспективним» : “нiякi телефоннi погрози, нiякi кримiнальнi справи тут не допоможуть”.  Проте редактор не став уточнювати, коли саме і від кого він чув погрози. [b]
26-12-04[/b]У Сімферополі невідомі побили вікна в редакції кримсько-татарської газети «Голос Криму». Про це повідомив голова Комітету з моніторингу преси в Криму Володимир Притула. Невідомі каменями розбили скло в кімнаті для кореспондентів. 25-12-04 в такий самий спосіб були розбиті вікна в комп’ютерній кімнаті газети. Головний редактор газети Ельдар Сеітбекіров, за словами Притули, пов’язує інцидент із професійною діяльністю журналістів «Голосу Криму». До міліції головний редактор не звертався, оскільки «не вірить» у допомогу правоохоронних органів, сказав Притула.
[b]26-12-04 [/b]ввечері невідомі розбили автомобіль кореспондента радіо «Свобода» Володимира Притули, який також є Повністю розбите заднє скло, вирвані фари, антена, склоочисник. Притула пов’язує напад зі своєю професійною діяльністю і громадянською позицією. На лобовому склі його автомобіля є логотип «Преса» і український тризуб. До міліції Притула також не звертався, виходячи з «бездіяльності міліції в таких випадках».
[b]Нові елементи про побиття, напади, залякування - 2
02-12-04[/b] Співробітники карного розшуку Київського райвідділу міліції Донецьку  затримали двох підозрюваних у нападі на громадянина США, журналіста британської газети «Financial Times» у Донецьку.
За словами начальника карного розшуку Київського райвідділу міліції Донецька Сергія Бушуєва, проти затриманих порушена кримінальна справа за статтею 186 ч.2 «Грабіжництво», що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від 4 до 8 років. Бушуєв додав, що обидва затриманих визнали свою провину.
[b]13-12-04 [/b]стало відомо про розкриття нападу на кореспондента "України Молодої" Сергія Довгаля.  Нагадаємо, що на кореспондента напали у Дніпропетровську 22 листопада 2004 року. Невідомий вдарив журналіста по голові і забрав мобільний телефон та портфель. За інформацією видання, у портфелі були документи стосовно фальсифікацій на виборах Президента України.
На початку слідства версія про політичне підгрунтя нападу розглядалася, проте не підтвердилася. Співробітники Індустріального райвідділу міліції міста затримали 30-ти річного підрозрюваного. Проти нього було порушено кримінальну справу за статтею 186 ч.2 Кримінального Кодексу України (грабіж, поєднаний з насильством). Підлозрюваний зізнався у тому, що метою нападу було викрадення мобільного телефона, оскільки за місяць до цього мобільник поцюпили в його дружини і він у такий спосіб вирішив відновити справедливість. Злочинця знайшли за контрактом з провайдером мобільного зв"яку, послугами якого користувалася дружина нападника.
Також затриманий зізнався у тому, що портфель з документами викинув на смітник.
[b]Перешкоджання виконувати обов”язки, цензура – 11
01-12-04[/b] Представників трьох ЗМІ не пустили до облдержадміністрації Кіровограду. Як розповіла журналіст газети “Страна советов” Любов Лук”янцева, вона разом з колегами піднялась на другий поверх Кіровоградської облдержадміністрації, де повинна була відбутись зустріч губернатора області Василя Компанійця з представника регіонального відділення Комітету національного порятунку. Керівник прес-служби облдержадміністрації Любов Лобус заявила: “на другий поверх не можна” , мотивуючи тим, що “тут вам не вокзал”. Завідуюча прес-службою також заявила журналістам, що вони спеціально прийшли, оскільки знали, що їх не пропустять і хотіли про це написати.
[b]02-12-04 [/b] ввечері близько 13 машин блокували виїзд з "5-го каналу", скандуючи "Янукович!", "П’ятий канал, на виход!", "Янкі, гоу хоум!". Також ці люди світили у вікна каналу потужними ліхтарями.  Прихильники Януковича повідомили кореспонденту  ІМІ, що вони "приїхали зі всієї України", хоча  їх авто мали переважно київські та донецькі номери. До демонстрантів вийшло близько сотні прихильників Ющенка з сусідніх будинків, також приїхали кілька машин з помаранчевими прапорами. Жодних ексцесів між представниками різних таборів не виникло. Загалом мітинг та дискусії тривавали не більше 20 хвилин.  Коли кількість прихильників Ющенка почала збільшуватися, януковичівці сіли у машини і поїхали від каналу.  
[b]07-12-04 [/b]Журналісти Миколаєва з мас-медіа газета “Южная правда”, газета “Взгляд”, газета “Победа”, журнал “Имена” та телерадіокомпанія “НИС-ТВ” розповсюдили заяву, де вони стверджували, що під час виборчої кампанії засоби масової інформації області надзвичайно незбалансовано подавали інформацію про ситуацію в регіоні, чим посприяли фальсифікації результатів другого туру виборів. Так, напередодні виборів, усі потужності обласної друкарні були задіяні для випуску останнього передвиборчого номера газети “Скіф”. Газета була віддрукована тиражем 100 000 екземплярів, а номер був відверто однобоким і агітував за провладного кандидата. Внаслідок цього, зазначають журналісти, усі обласні газети не мали нормальної можливості розтиражувати свої випуски.
Про намір працювати чесно і професійно заявили також журналісти Миколаївської державної телерадіокомпанії. В документі наголошувалося, що в даний момент Миколаївська облдержадміністрація виступає в ролі політичного цензора.
Незалежна профспілка журналістів Одеси і гільдія власних кореспондентів Одеської області направили заяву прокурору міста і області про порушення кримінальної справи проти начальника управління інформації Одеської обласної державної адміністрації Олексія Зарічанського. Журналісти регіону звинувачують його у запровадженні тотального контролю над інформаційними продуктами, що виробляються, а тому вважають за необхідне боротись з такими проявами відповідно з законом.
[b]09-12-04[/b] Кіровоградська міська влада обмежила права журналістів на присутність під час нарад міської ради і виконкому. Відтепер для того, щоб спостерігати за роботою виконавчих органів влади, проводити кіно-, відео, фотозйомки і звукозаписи у приміщенні міськвиконкому, представникам кіровоградських ЗМІ потрібно отримати дозвіл у заступника міського голови, керуючої справами виконкому Віри Сухопарової на підставі постанови „Про регламент роботи виконавчих органів Кіровоградської міської ради”, де в ІІ розділі пункті сьомому вказано про обмеження присутності представників ЗМІ, було підписана 14 квітня 2004 року.
 За словами секретаря Кіровоградської міської ради Миколи Цуканова, цей розділ постанови не відповідає вимогам законодавства. Він повідомив, що направив у юридичний відділ міськвиконкому подання, у якому просить зробити висновки щодо правомірності дії антижурналістської постанови.
[b]13-12-04 [/b]Депутати Луганської обласної ради ухвалили рішення звернутись до Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення з вимогою призупинити дію ліцензій "5-го каналу" та ТРК "Ера".  Облрада просить це зробити у зв`язку з розповсюдженням цими каналами матеріалів, які суперечать Конституції України та закону про телебачення та радіомовлення.
Водночас, сесія Луганської обласної ради скасувала своє рішення від 24 листопада поточного року про заборону трансляції цих каналів на території області.
[b]16-12-04[/b] Служба безпеки України  заявила про те, ніби Українська служба ВВС перекрутила інформацію. У її повідомленні сказано: «14 грудня українською редакцією британського інформаційного агентства “Бі-Бі-Сі” було поширено огляд статті кореспондента англійської газети “Гардіан” Девіда Аароновича під назвою “...Спочатку нам треба знайти ножі...”. У статті, зокрема, йдеться про можливий замах на життя кандидата у Президенти України – народного депутата України Віктора Андрійовича Ющенка». Проте, після надання додаткового коментаря керівництвом ВВС у Лондоні, конфлікт було вичерпано і СБУ більше не мало питань до ВВС.  
[b]23-12-04[/b] Народний депутат Юрій Кармазин направив депутатський запит до Голови державного комітету телебачення і радіомовлення Івана Чижа та Голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Бориса Холода щодо скасування ліцензії на право телерадіомовлення ТРК “Україна”.
 Підставою для такого бажання Кармазін вважає грубе порушення ст. 37 Конституції України, ст.ст. 2, 37, 39, 46 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” та ст.ст. 46, 47 Закону України “Про інформацію”, що відображалось в трансляції публічних закликів до порушення суверенітету і територіальної цілісності України та зміни меж території України під час проведення політичного з’їзду, який відбувся 28 листопада в м. Сєвєродонецьку.
Харківська правозахисна група охарактеризувала запит як протизаконний, оскільки він він не є підставою для того, щоб Нацрада України з питань телебачення та радіомовлення вжила відповідних заходів, а саме скасувала ліцензію на право телерадіомовлення ТРК „Україна”. Більше того, на жумку харківських юристів своїм запитом Кармазін замахується на дотримання іншого права - на свободу слова."
[b]26-12-04[b/] у містах Макіївка, Сніжне, Торець Донецької області на 59 територіальному окрузі журналістів газети “України молода” не допускали  на виборчі дільниці, мотивуючи відсутністю фотографії у посвідченні журналіста. Проте, Марина Савнійчук заперечила існування розпорядження, що посвідчення без фото не може вважатися дійсним.
[b]26-12-04 [/b]Тетяну Швачко („Україна молода”) у Джанкої голова дільничної виборчої комісії №14 (територіальний округ №3) Сергій Мальченко не допустив на виборчу дільницю, - повідомив Інтернет-ресурс „Обком”. За словами керівника Джанкойського штабу Ющенка Бориса Шкоденка, голова виборчкому мотивував свою відмову тим, що печатка редакції нібито зроблена на ксероксі, а на посвідченні кореспондента немає фотографії.
[b]28-12-04[/b] представники Російської державної радіомовної компанії заявили, що мовлення радіостанції "Голос Росії" з першої половини грудня 2004 року частково глушиться на території України на середніх хвилях. Сигнал, що заважає , зафіксований у 3-4 кгц від основної частоти мовлення "Голосу Росії" і виявляє себе винятково на території Києва, відзначили в радіокомпанії. "Де-факто має місце "накладення" на програми "Голосу Росії" мовлення українською мовою. Дане мовлення не санкціоноване Міжнародним союзом електрозв'язку і не передбачено міжнародним частотним планом середньохвильового і довгохвильового радіомовлення", - говориться в повідомленні російського радіо.
"Вважаємо, що факт несанкціонованої трансляції, що збігся за часом з розпалом президентської кампанії в Україні, має ознаки навмисної протидії прийому радіопрограм з Росії", - заявив голова РДРК "Голос Росії" Армен Оганесян, передав "Інтерфакс". За словами голови прес-служби Національної ради з питань ТРМ  Миколи Грищенка, за законодавством здійснення мовлення російської радіокомпанії могло відбуватися тільки на підставі угоди із українським мовником, передачі мали йти у запису. Без відповідної ліцензії та реєстрації в Україні жодна іноземна кампанія мовити в ефірі не може.
[b]Економічний, політичний, непрямий тиск – 3
03-12-04[/b] Редакції херсонської газети „Чесне слово” запропоновано звільнити приміщення, яке вона орендує в міському будинку профспілок, у зв’язку з тим, що в їхньому вікні висить помаранчевий плакат, - повідомила КНМП. Це неофіційна інформація, яку отримали журналісти редакції від тих співробітників будинку профспілок, які співчувають громадянській позиції газети. Приводом для можливого виселення редакції може стати начебто необхідна реконструкція цілком придатного для експлуатації приміщення. Все це відбулося після того, як редакція попросила надати офіційне письмове звернення з обґрунтуванням причин, за якими редакція-орендар начебто повинна зняти помаранчевий плакат. Зараз, за словами вип.ред. Ірини Михайлової, редакція знаходиться в тому самому приміщенні, після обрання президентом Ющенка, керівництво будівлі лише підвищило для газети орендну плату.
[b]03-12-04 [/b]Директор дніпропетровської недержавної музично-інформаційної радіостанції Радіо МІКС Дмитро Запащиков повідомив „Телекритику” про пильну увагу до компанії з боку перевіряючих та податкових органів. „У день, коли ЦВК оголосила результати виборів у другому турі, нам відключили електрику, - говорить Дмитро Запащиков, - потім приїхали працівники управління внутрішніх справ по боротьбі з економічними злочинами, і показали розпорядження, згідно з яким нас просили надати серію документів, у тому числі і ліцензію на мовлення, договори і т.д.  Міліція посилається на ст.. 11 п. 24 Закону „Про міліцію”, відповідно до якого ми повинні надати ці документи. Але підстав для цього у них немає. Ніякої кримінальної справи не порушено”. Керівник Центру зі зв’язків з громадськістю Дніпропетровського обласного управління внутрішніх справ Олексій Щербатов повідомив, що ніяких планових перевірок ЗМІ міліція у цей час не проводить. Хоча відзначив, що працівники органів внутрішніх справ мають право таким чином перевіряти оперативну інформацію.
[b]Нові елементи про політичний, економічний, непрямий тиск –  0
Позови до ЗМІ та журналістів – 0
Нові елементи про позови до ЗМІ та журналістів –  4
14-12-04 [/b]апеляційний суд міста відмовив газеті "Луганчане" прийняти скаргу на рішення міського суду за позовом голови Луганської обладміністрації  Олександра Єфремова про захист честі, гідності та ділової репутації. Головний редактор газети Ярослав Гребенюк повідомив ІМІ, що юристи видання, не дивлячись на відмову апеляційного суду, будуть далі шукати засобів доведення своєї правоти.  Судова тяганина газети з Луганською обладміністрацією триває з жовтня. Тоді голова адміністрації області Олександр Єфремов оцінив моральну шкоду, спричинену, на його думку, публікацією газети у 150 000 гривень.
Приводом для позову була стаття "Остап Бендер - пацан", у якій автор матеріалу заявляв про те, ніби голова області має зв’язки із місцевою корумпованою чиновницькою верхівкою, а також привласнив 76 мільйонів грвень, спрямованих на створення робочих місць у шахтарських селищах. На думку юриста видання Олександра Мухи, були порушені деякі юридичні аспекти: Каміннобородський суд виніс рішення про задоволення позовних вимог (частково). Суму компенсації було знижено до 100 000 гривень. На судовому засіданні відповідач присутнім не був. Рахунки газети було заарештовано.
9 жовтня апеляційний суд міста відхилив скаргу посилаючись на те, що адвокат газети не має адвокатської ліцензії і тому не має компетенції складати подібні документи.
[b]21-12-04 [/b]Апеляційний суд Києва повернув  до Печерського райсуду міста скаргу Міжрегіональної академії управління персоналом із вимогою від газети “2000” вибачитися за публікацію порівняльної таблиці фрагментів книги Адольфа Гітлера “Майн Кампф” з елементами статей працівників МАУП.
25 жовтя Печерський райсуд відмовився розглянути скаргу МАУП, після чого акаддемія оскаржила це рішення в Апеляційному суді.
[b]24-12-04[/b] Печерський районний суд Києва залишив без розгляду позов директора Центру кризової журналістики Марії Самбур та головного редактора газети „Антенна” Валерія Воротніка до Інтернет-видання „Українська правда”, журналіста Володимира Бойка та керівника радіо „Континент” Сергія Шолоха про захист честі та гідності.
Позов, поданий 28 квітня 2004 року, стосувався публікацій в „Українській правді” матеріалів Бойка і Шолоха, у яких йшлося про причетність Самбур і Воротніка до переслідування радіо „Континент” і участі в піар-проектах партії СДПУ (о).  Моральний збиток позивачі оцінили у 10 тисяч гривень кожному. Суд ухвалив рішення про залишення позову без розгляду на підставі того, що позивачі три рази поспіль не були присутні на судових засіданнях.
За угодою з ІМІ Інтернет-видання “Українська правда” захищає адвокат Микола Полудьонний.
[b]28-12-04[/b] Місцевий суд Франківського району Львова задовольнив позовні вимоги народного депутата Володимира Яворівського з приводу захисту честі, гідності та ділової репутації та спростування недостовірної інформації до газети „Молода Галичина”.
Суд зобов’язав газету всі поширені про Яворівського відомості у номері від 13 листопада у 2003 р. спростувати як такі, що не відповідають дійсності. Відповідно до рішення суду, „Молода Галичина” повинна виплатити як компенсацію депутату 30 тис. гривень.
Позов Яворівський подав у грудні минулого року. В ньому депутат вимагав відшкодування моральної шкоди у розмірі 100 тис. гривень.
У статті газета поширила інформацію про те, ніби у радянські часи Володимир Яворівський був агентом КДБ і разом з Дмитром Павличком у 1973 році писав доноси тодішньому голові КДБ В. Андропову та голові Спілки письменників СРСР Маркову, а також ніби він був причетним до вбивства головного редактора „Літературної України” Л. Плюща.
Повідомлення щодо імовірної співпраці Яворівського з КДБ вже були опубліковані у 1993 році газетою „Товариш”, після чого були спростовані у суді.
Яворівський заявив, щоо не згоден з рішенням суду, бо моральну шкоду оцінено, на його думку, задешево, і подав апеляцію. Редактор Євген Тарнавський зазначив, що газета буде чекати на рішення суду.
[b]Позови від ЗМІ та журналістів –0
Нові елементи про позови від ЗМІ та журналістів-4
22-12-04[/b]Завершився чотирнадцятимісячний судовий процес “журналіст Микола Савельєв проти газети “Молода Галичина”. Суддя Франківського суду Львова Віра Дячишин винесла ухвалу на користь журналіста. Газета “МГ” зобов’язана впродовж місяця спростувати неправдиві відомості, які вона поширила щодо Миколи Савельєва, та виплатити йому за завдані моральні збитки 500 гривень компенсації плюс 17 гривень держмита. Микола Савельєв каже, що він задоволений рішенням Франківського суду, хоча в судових засіданнях йому не вдалося довідатись, “який саме негідник” сховався за псевдонімом “Савелій Газетний”, котрим підписано статтю, спрямовану проти нього. Водночас Микола відмовився давати будь-яку характеристику тодішньому редакторові “МГ” Романові Шостаку, зауваживши, що “особиста зневага до цієї людини за-важає йому бути об’єктивним і неупередженим”.
За словами нинішнього редактора – Євгена Тарнавського - не правий був журналіст, який у статті про пограбування офісу газети у 2003 році звинуватив саме керівництво видання в організації цього пограбування.
[b]24-12-04[/b] рішенням Київського апеляційного суду скарга екс-директора Вишгородської редакції радіомовлення Катерини Олексій щодо її звільнення з посади має бути знову розглянута у Броварському райсуді, але іншим суддею.У Броварському райсуді розглядався трудовий спір між пані Олексій та засновниками редакції – Вишгородською райрадою та райдержадміністрацією, - щодо її звільнення. Катерину Олексій було звільнено з роботи у липні минулого року. За словами журналістки, Вишгородська міська державна адміністрація була незадоволена тим, що вона працювала відповідно до чинного законодавства, надаючи ефіри різним кандидатам у президенти України.  Броварський суд відмовив в задоволенні скарги позивача. Тоді Катерина Олексій звернулась зі скаргою до апеляційного суду, де вимагала визнання рішення райсуду недійсним і поновлення її на роботі. Апеляційну скаргу було задоволено частково, рішення Броварського суду скасовано. То ж знову скаргу Катерини Олексій розглядатимуть у тому суді, але іншим суддею. Наразі звільнена з посади директора Вишгородської редакції радіомовлення Катерина Олексій працює позаштатним працівником газети "Вишгород" та займається розробкою сайту міста. Про це журналіст повідомила ІМІ. Вона чекає на повістку до Броварського райсуду щодо дати засідання за її позовом до Вишгородської районної ради та райдержадміністрації.
[b]29-12-04[/b] Апеляційний суд не задовольнив скарги генерального директора Львівської ОДТРК щодо Світлани Хитрової, колишнього старшого режисера дирекції політичних програм. Тепер вона вже не працює на телебаченні, а є прес-секретарем голови УМВСУ у Львівській області Олега Сала. У липні Світлана Хитрова звернулася до Сихівського районного суду стосовно переслідування за професійну діяльність з боку керівництва Львівського телебачення. За твердженням пані Хитрової, через її відмову працювати за темниками Ярослав Климович перевів її із займаної посади в дирекцію дитячих програм, а також стягнув штраф і висловив догану. Суд визнав правоту Світлани Хитрової та зобов’язав керівництво телерадіокомпанії скасувати догану та санкції. Після поразки в суді пан Климович подав апеляцію, повідомивши, що причиною програшу став той факт, що через заклопотаність він не був присутнім на судових слуханнях. Цього разу, як стверджує Світлана Хитрова, Ярослав Климович теж проігнорував судові розгляди.  Пані Хитрова також звернулася у прокуратуру щодо образи її честі та гідності з боку Ярослава Климовича, який у липневому коментарі “Газеті” не вельми коректно відізвався про журналістку. Прокуратура зволікала з розслідуванням, посилаючись на відсутність рішення Апеляційного суду.
[b]30-12-04 [/b]Відбулося  завершальне судове засідання у справі про побиття журналістів у Криму у березні 2004 року.  Головного обвинуваченого Куртсеїту Абдуллаєва засудили до 9 років ув”язнення, іншого учасника побиття -  Сейтхавілова – до 3,5.
IMI
 
Liked the article?
Help us be even more cool!