Барометр за червень 2006 року
04.07.2006, 13:00
Як свідчить моніторинг Інституту масової інформації, у червні сталося декілька дуже тривожних щзлочинів проти журналістів. Серйозне занепокоєння викликає напад на журналіста Сергія Яновського у Херсоні. Напад, який мав на меті спробу вбивства журналіста засвідчує рівень незахищеності українських журналістів, що займаються гострими та резонансними темами. Традиційно правоохоронці не змогли «по гарячим слідам» росзлідувати цю справу., і станом на сьогодні злочинці не знайдені.
Так само непокоїть і напад на фотооператора Андрія Авдошина у Харкові, фактично напад на нього є спробою перешкодити виконувати журналісту свої професійні обов»язки. Запрошений на сесію Харківської обласної ради депутат Верховної Ради Дмитро Шенцев напав на журналіста, фотокора агентств "Assocіated Press", "ІТАР-ТАРС", "Photolenta" Андрія Авдошина та побив його. Журналіст подав скаргу до міліції.
Загалом у червні було зафіксовани 4 напади на журналістів, що є високим показником після помаранчевої революції.
Серед позитивних тенденцій – судове рішення на користь журналіста Юрія Чумака (журнал «Права людини»). Позов був поданий до Президента України за бездіяльність через нереагування глави держави на журналістські запити і був задоволений судом, що є позитивним прецедентом для українського правосуддя.
Загиблі та зниклі журналісти - 0
Нові елементи про загиблі та зниклі журналісти
Георгій Гонгадзе
07.06.2006 Триває розгляд справи про вбивство журналіста Георгія Ґонґадзе. В апеляційному суді Києва за закритими дверима знову допитують першого із трьох підсудних виконавців убивства - Олександра Поповича. Попри хворобу, судове засідання відвідала мати загиблого журналіста Леся Ґонґадзе. Вона обурена тим, що засідання проводять у закритому режимі, тоді як більшість інформації слідства вже набула розголосу через засоби масової інформації.
Валентина Теличенко, адвокат вдови Ґонґадзе: "Це незаконно і це шкодить насправді слуханню в судовому процесі. Через те, що не дай Бог мені завтра хтось ображено заявить: а я не буду давати свідчення, он розголосили все те, що я говорив до суду, або: там є інформація, під яку я давав підписку про нерозголошення".
08.06.2006 Апеляційний суд Києва продовжить розгляд справи за обвинуваченням виконавців убивства журналіста Георгія Гонгадзе в четвер о 10.30. Надалі засідання будуть проходити практично щодня.
Як повідомила в інтерв'ю журналістам представник інтересів дружини журналіста Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко, на засіданні в середу була присутня мати журналіста Леся Гонгадзе. Вона надала довідку про стан здоров'я, і пояснила, що не може брати участь у кожному засіданні, оскільки вона нездужає.
Крім того, Гонгадзе попросила приєднати до матеріалів справи ксерокопію повідомлення про вручення листа Гонгадзе на адресу генерального прокурора, яке було відправлене в липні 2000 року. У цьому листі журналіст повідомив про стеження за ним, а також номер машини, з якої велося стеження.
Суд приєднав до матеріалів справи цю ксерокопію. Теличенко відзначила, що в матеріалах справи є відмітки і підтвердження існування цього листа. Вона також додала, що засідання будуть проходити практично щодня, поки суд не допитає всіх підсудних. На засіданні в середу допит підсудного Олександра Поповича так і не завершився.
08.06.2006 Для проведення експертизи "таращанського тіла" у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе був наданий фрагмент тіла, що раніше не досліджувався – п'яткова кіста. Про це в четвер повідомляє Комерсант-Україна.
Зокрема, матір загиблого журналіста Леся Гонгадзе звернулася до суддів із проханням затребувати з ГПУ результати експертизи як передбачається останків Георгія Гонгадзе ("таращанське тіло"). За словами її адвоката Андрія Федура, важливість даної експертизи пояснюється тим, що для її проведення був наданий фрагмент "таращанського тіла", який раніше не досліджувався. За інформацією видання, для дослідження була надана п'яткова кіста.
Раніше повідомлялося, що німецькі фахівці, що проводили цю експертизу, винесли висновок про ідентичність фрагментів тіла убитого наданим зразкам. Імовірність того, що "таращанське тіло" належить убитому журналісту Гонгадзе, за версією експертів, складає 99,7%.
У відповідь на прохання матері журналіста представник державного обвинувачення Володимир Шилов заявив про свою готовність надати результати експертизи учасникам процесу в четвер.
13.06.2006 Наступне засідання у справі про вбивство Георгія Гонгадзе відбудеться 20 червня. Про це журналістам повідомила представниця інтересів Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко.
За її словами, засідання перенесено через те, що одна з суддів "буде зайнята в іншому судовому процесі".
Теличенко також зазначила, що сторони-учасниці процесу "принаймні захисники потерпілих використають цю перерву для роботи з матеріалами кримінальної справи".
Також вона повідомила, що на засіданні у п’ятницю представники державного обвинувачення надали на розгляд учасників процесу результати останньої мюнхенської експертизи таращанського тіла. "Висновки повністю підтримують висновки попередніх експертиз щодо приналежності фрагментів до тіла Георгія Гонгадзе", - зазначила вона
19.06.2006 Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вважає, що колишнього міліцейського генерала і фігуранта справи про вбивство Георгія Гонгадзе Олексія Пукача вже немає в живих. Таке припущення глава МВС висловив під час зустрічі з журналістами у Львові в суботу, коментуючи інформацію про те, що днями був знайдений закордонний паспорт Пукача.
"Для мене це абсолютна несподіванка, я не знаю, як це інтерпретувати. Відверто кажучи, я вважаю, що Пукача вже немає в живих. Я не маю права на цьому наполягати, але я так вважаю" - сказав Луценко. За його словами, якщо "уже Кравченку (колишній глава МВС Юрій Кравченко) допомогли піти в інший світ", то малоймовірно, щоб "Пукача залишили, а його паспорт тримали для повернення в Україну".
На думку міністра, поява паспорта Пукача "це якась випадковість", однак глава МВС не виключає, що паспорт міг "виявитися там певним чином". "Це також можливо - серед нашого політикуму все можливо", - додав Луценко.
У п'ятницю Служба безпеки повідомила, що під час проведення спецоперації з викриття діяльності конвертаційного центру співробітники СБУ знайшли іноземний паспорт на ім'я колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача.
20.06.2006 Суд допитує свідків: Протасова, Поповича та Костенка. Адвокат Лесі Гонгадзе Андрій Федур розповів про наступні стадії судового процесу. Адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко заявляє, що висловлювання міністра внутрішніх справ Луценка заважають розгляду справи. Кілька днів тому Юрій Луценко заявив, що головний звинувачуваний - Олексій Пукач - скоріше за все мертвий. Валентина Теличенко, адвокат Мирослави Гонгадзе: - Слухаємо справу по звинуваченню трьох з чотирьох виконавців. І ниточка, яка пов’язує виконавців із замовниками, схоже на те, що справді йшла через Пукача. А заява міністра внутрішніх справ, який встановлює якийсь логічний зв’язок смерті Кравченка із Пукачем... і йому здається, що Пукача нема в живих... так не можна говорити. Я дуже сподіваюсь, що Пукач живий.
26.06.2006 Мати вбитого журналіста Георгія Гонгадзе Леся Гонгадзе відмовляється ховати "таращанське тіло", оскільки упевнена, що це не тіло її сина. "Я не хочу ховати останки чужої людини. Те, що кістки, що лежать у морзі, не належать моєму Георгію, я впевнена цілком", - сказала Леся Гонгадзе в інтерв'ю "Газете по-киевски".
За словами матері Гонгадзе, прокуратура навмисно хоче позбутися тіла, щоб зняти із себе відповідальність.
"Мене фактично змушують їхати в Таращу, брати там папір, у якому, переконана, не будуть позначена ні причина смерті, ні час і місце смерті. Потім мені з цим папером треба буде йти в РАГС Шевченківського району Києва, щоб одержати там свідчення про смерть. А потім йти в морг, де мені повинні видати труну з останками, підкреслюю, чужої людини", - сказала вона.
"Можливо, у ГПУ вважають, що, віддавши мені останки тіла, вони знімуть із себе відповідальність за затягування справи, що відбувається з їхньої вини. Повторюся – я не збираюся влаштовувати похорон чужих останків. Але якби я була впевнена, що це мій Гія, то я б поховала його у Львові", - додала Леся Гонгадзе.
За словами уповноваженої з прав людини Карпачової, Леся Гонгадзе наполягає на експертизі краплі крові тіла, знайденого в Таращанському лісі, і без цього не вважає за можливе дати дозвіл на поховання тіла.
"Пані Леся мала час, одержавши цей документ, для того, щоб прийняти остаточне рішення. Вранці вона прийшла до мене і сказала про те, що все-таки її материнське серце не дозволяє їй ухвалити рішення про поховання тіла як власного сина, оскільки, на її думку, так і не було остаточно доведено, що фрагменти цього тіла, зокрема і стопа, належать Гонгадзе, на її думку", - сказала Карпачова.
26.06.2006 Голова СБУ Ігор Дрижчаний стверджує, що закордонний паспорт на ім’я колишнього начальника зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача, знайдений при ліквідації конвертаційного центру в Києві, дійсний, передає УНІАН. "Наскільки мені відомо, експертиза (паспорта) закінчена. Паспорт дійсний. Він разом з матеріалами обшуку (у приміщенні, де було розташовано конвертаційний центр) переданий до Генпрокуратури для перевірки в ході розслідування справи по вбивству журналіста Георгія Гонгадзе", - сказав голова СБУ. "Зараз знаходиться в Генпрокуратурі України", - ще раз підкреслив Дрижчаний. Знайдений Службою безпеки закордонний паспорт на ім`я колишнього начальника зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача приєднано до справи Гонгадзе.
27.06.2006 Підсудний у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе Микола Протасов, покази якого вивчає Апеляційний суд Києва, намагається пом'якшити свою вину і відповідальність. Таку думку після закінчення засідання суду висловила представник інтересів вдови журналіста Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко.
"У мене складається враження, що він намагається видати себе за більш хворого, який нічого не тямить, і забудькуватого, ніж є насправді, для того, щоб зменшити свою відповідальність", - сказала Теличенко.
Ігор Александров
06.06.2006 Слов'янський журналіст, директор телекомпанії "ТОР" Ігор Александров намагався попередити про небезпеку В'ячеслава Синенко, обвинувачуваного у вбивстві президента футбольного клуба "Шахтар" Ахатя Брагіна. Про це сьогодні сказала дружина колишнього майора міліції В. Синенко Ніна, у ході слухання справи в Апеляційному суді Донецької області за обвинуваченням В. Синенко в організації вибуху на стадіоні "Шахтар" у Донецьку 15 жовтня 1995 року. За її словами, після того, як у її чоловіка стріляли, до нього в лікарню прийшов І. Александров і поговорив з ним, і після цього, начебто написав статтю.
"У зв'язку з тим, що в чоловіка стріляли, у нас в будинку й у нашому магазині чергувала міліція. Якось до нас у магазин зайшов І. Александров, але, побачивши міліціонерів з автоматами, занервував, упустив на підлогу папірець і сховався", - розповіла Н. Синенко.
"Коли я підняла записку, у ній було написано: "Я Ігор Александров. Мені загрожують і загрожують вашому чоловіку". Я тоді не додала цьому значення, а потім записка загубилася", - говорить дружина В. Синенко. "Я тільки недавно довідалася, що Александрова немає в живих", - додала вона.
Арешти, затримання – 0
Побиття, напади, залякування – 4
3.06.2006 Запрошений на сесію Харківської обласної ради депутат Верховної Ради Дмитро Шенцев напав на журналіста, фотокора агентств "Assocіated Press", "ІТАР-ТАРС", "Photolenta" Андрія Авдошина та побив його. Це відбулося під час голосування по питанню про недовіру губернатору. Коли представники Партії регіонів, узявши бюлетені для голосування, закрилися в Малому залі обласної адміністрації, журналіст намагався сфотографути те, що відбувається і це спричинило агресію депутата-реігонала.
07.06.2006 Харківський журналіст-фотограф Андрій Авдошин подав заяву в міліцію в зв'язку з інцидентом, що стався в минулу суботу під час засідання сесії обласної ради, коли журналіста вдарив депутат від Партії регіонів Дмитро Шенцев.
Як повідомив у середу Авдошин, він подав заяву до Київського райвідділення міліції Харкова ввечері 7 червня. У своїй заяві він просить правоохоронців розібратися з інцидентом. На його думку, дії депутата підпадають під дію ст. 171 Кримінального кодексу (навмисна перешкода законної професійної діяльності журналіст
Так само непокоїть і напад на фотооператора Андрія Авдошина у Харкові, фактично напад на нього є спробою перешкодити виконувати журналісту свої професійні обов»язки. Запрошений на сесію Харківської обласної ради депутат Верховної Ради Дмитро Шенцев напав на журналіста, фотокора агентств "Assocіated Press", "ІТАР-ТАРС", "Photolenta" Андрія Авдошина та побив його. Журналіст подав скаргу до міліції.
Загалом у червні було зафіксовани 4 напади на журналістів, що є високим показником після помаранчевої революції.
Серед позитивних тенденцій – судове рішення на користь журналіста Юрія Чумака (журнал «Права людини»). Позов був поданий до Президента України за бездіяльність через нереагування глави держави на журналістські запити і був задоволений судом, що є позитивним прецедентом для українського правосуддя.
Загиблі та зниклі журналісти - 0
Нові елементи про загиблі та зниклі журналісти
Георгій Гонгадзе
07.06.2006 Триває розгляд справи про вбивство журналіста Георгія Ґонґадзе. В апеляційному суді Києва за закритими дверима знову допитують першого із трьох підсудних виконавців убивства - Олександра Поповича. Попри хворобу, судове засідання відвідала мати загиблого журналіста Леся Ґонґадзе. Вона обурена тим, що засідання проводять у закритому режимі, тоді як більшість інформації слідства вже набула розголосу через засоби масової інформації.
Валентина Теличенко, адвокат вдови Ґонґадзе: "Це незаконно і це шкодить насправді слуханню в судовому процесі. Через те, що не дай Бог мені завтра хтось ображено заявить: а я не буду давати свідчення, он розголосили все те, що я говорив до суду, або: там є інформація, під яку я давав підписку про нерозголошення".
08.06.2006 Апеляційний суд Києва продовжить розгляд справи за обвинуваченням виконавців убивства журналіста Георгія Гонгадзе в четвер о 10.30. Надалі засідання будуть проходити практично щодня.
Як повідомила в інтерв'ю журналістам представник інтересів дружини журналіста Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко, на засіданні в середу була присутня мати журналіста Леся Гонгадзе. Вона надала довідку про стан здоров'я, і пояснила, що не може брати участь у кожному засіданні, оскільки вона нездужає.
Крім того, Гонгадзе попросила приєднати до матеріалів справи ксерокопію повідомлення про вручення листа Гонгадзе на адресу генерального прокурора, яке було відправлене в липні 2000 року. У цьому листі журналіст повідомив про стеження за ним, а також номер машини, з якої велося стеження.
Суд приєднав до матеріалів справи цю ксерокопію. Теличенко відзначила, що в матеріалах справи є відмітки і підтвердження існування цього листа. Вона також додала, що засідання будуть проходити практично щодня, поки суд не допитає всіх підсудних. На засіданні в середу допит підсудного Олександра Поповича так і не завершився.
08.06.2006 Для проведення експертизи "таращанського тіла" у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе був наданий фрагмент тіла, що раніше не досліджувався – п'яткова кіста. Про це в четвер повідомляє Комерсант-Україна.
Зокрема, матір загиблого журналіста Леся Гонгадзе звернулася до суддів із проханням затребувати з ГПУ результати експертизи як передбачається останків Георгія Гонгадзе ("таращанське тіло"). За словами її адвоката Андрія Федура, важливість даної експертизи пояснюється тим, що для її проведення був наданий фрагмент "таращанського тіла", який раніше не досліджувався. За інформацією видання, для дослідження була надана п'яткова кіста.
Раніше повідомлялося, що німецькі фахівці, що проводили цю експертизу, винесли висновок про ідентичність фрагментів тіла убитого наданим зразкам. Імовірність того, що "таращанське тіло" належить убитому журналісту Гонгадзе, за версією експертів, складає 99,7%.
У відповідь на прохання матері журналіста представник державного обвинувачення Володимир Шилов заявив про свою готовність надати результати експертизи учасникам процесу в четвер.
13.06.2006 Наступне засідання у справі про вбивство Георгія Гонгадзе відбудеться 20 червня. Про це журналістам повідомила представниця інтересів Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко.
За її словами, засідання перенесено через те, що одна з суддів "буде зайнята в іншому судовому процесі".
Теличенко також зазначила, що сторони-учасниці процесу "принаймні захисники потерпілих використають цю перерву для роботи з матеріалами кримінальної справи".
Також вона повідомила, що на засіданні у п’ятницю представники державного обвинувачення надали на розгляд учасників процесу результати останньої мюнхенської експертизи таращанського тіла. "Висновки повністю підтримують висновки попередніх експертиз щодо приналежності фрагментів до тіла Георгія Гонгадзе", - зазначила вона
19.06.2006 Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вважає, що колишнього міліцейського генерала і фігуранта справи про вбивство Георгія Гонгадзе Олексія Пукача вже немає в живих. Таке припущення глава МВС висловив під час зустрічі з журналістами у Львові в суботу, коментуючи інформацію про те, що днями був знайдений закордонний паспорт Пукача.
"Для мене це абсолютна несподіванка, я не знаю, як це інтерпретувати. Відверто кажучи, я вважаю, що Пукача вже немає в живих. Я не маю права на цьому наполягати, але я так вважаю" - сказав Луценко. За його словами, якщо "уже Кравченку (колишній глава МВС Юрій Кравченко) допомогли піти в інший світ", то малоймовірно, щоб "Пукача залишили, а його паспорт тримали для повернення в Україну".
На думку міністра, поява паспорта Пукача "це якась випадковість", однак глава МВС не виключає, що паспорт міг "виявитися там певним чином". "Це також можливо - серед нашого політикуму все можливо", - додав Луценко.
У п'ятницю Служба безпеки повідомила, що під час проведення спецоперації з викриття діяльності конвертаційного центру співробітники СБУ знайшли іноземний паспорт на ім'я колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача.
20.06.2006 Суд допитує свідків: Протасова, Поповича та Костенка. Адвокат Лесі Гонгадзе Андрій Федур розповів про наступні стадії судового процесу. Адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко заявляє, що висловлювання міністра внутрішніх справ Луценка заважають розгляду справи. Кілька днів тому Юрій Луценко заявив, що головний звинувачуваний - Олексій Пукач - скоріше за все мертвий. Валентина Теличенко, адвокат Мирослави Гонгадзе: - Слухаємо справу по звинуваченню трьох з чотирьох виконавців. І ниточка, яка пов’язує виконавців із замовниками, схоже на те, що справді йшла через Пукача. А заява міністра внутрішніх справ, який встановлює якийсь логічний зв’язок смерті Кравченка із Пукачем... і йому здається, що Пукача нема в живих... так не можна говорити. Я дуже сподіваюсь, що Пукач живий.
26.06.2006 Мати вбитого журналіста Георгія Гонгадзе Леся Гонгадзе відмовляється ховати "таращанське тіло", оскільки упевнена, що це не тіло її сина. "Я не хочу ховати останки чужої людини. Те, що кістки, що лежать у морзі, не належать моєму Георгію, я впевнена цілком", - сказала Леся Гонгадзе в інтерв'ю "Газете по-киевски".
За словами матері Гонгадзе, прокуратура навмисно хоче позбутися тіла, щоб зняти із себе відповідальність.
"Мене фактично змушують їхати в Таращу, брати там папір, у якому, переконана, не будуть позначена ні причина смерті, ні час і місце смерті. Потім мені з цим папером треба буде йти в РАГС Шевченківського району Києва, щоб одержати там свідчення про смерть. А потім йти в морг, де мені повинні видати труну з останками, підкреслюю, чужої людини", - сказала вона.
"Можливо, у ГПУ вважають, що, віддавши мені останки тіла, вони знімуть із себе відповідальність за затягування справи, що відбувається з їхньої вини. Повторюся – я не збираюся влаштовувати похорон чужих останків. Але якби я була впевнена, що це мій Гія, то я б поховала його у Львові", - додала Леся Гонгадзе.
За словами уповноваженої з прав людини Карпачової, Леся Гонгадзе наполягає на експертизі краплі крові тіла, знайденого в Таращанському лісі, і без цього не вважає за можливе дати дозвіл на поховання тіла.
"Пані Леся мала час, одержавши цей документ, для того, щоб прийняти остаточне рішення. Вранці вона прийшла до мене і сказала про те, що все-таки її материнське серце не дозволяє їй ухвалити рішення про поховання тіла як власного сина, оскільки, на її думку, так і не було остаточно доведено, що фрагменти цього тіла, зокрема і стопа, належать Гонгадзе, на її думку", - сказала Карпачова.
26.06.2006 Голова СБУ Ігор Дрижчаний стверджує, що закордонний паспорт на ім’я колишнього начальника зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача, знайдений при ліквідації конвертаційного центру в Києві, дійсний, передає УНІАН. "Наскільки мені відомо, експертиза (паспорта) закінчена. Паспорт дійсний. Він разом з матеріалами обшуку (у приміщенні, де було розташовано конвертаційний центр) переданий до Генпрокуратури для перевірки в ході розслідування справи по вбивству журналіста Георгія Гонгадзе", - сказав голова СБУ. "Зараз знаходиться в Генпрокуратурі України", - ще раз підкреслив Дрижчаний. Знайдений Службою безпеки закордонний паспорт на ім`я колишнього начальника зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача приєднано до справи Гонгадзе.
27.06.2006 Підсудний у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе Микола Протасов, покази якого вивчає Апеляційний суд Києва, намагається пом'якшити свою вину і відповідальність. Таку думку після закінчення засідання суду висловила представник інтересів вдови журналіста Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко.
"У мене складається враження, що він намагається видати себе за більш хворого, який нічого не тямить, і забудькуватого, ніж є насправді, для того, щоб зменшити свою відповідальність", - сказала Теличенко.
Ігор Александров
06.06.2006 Слов'янський журналіст, директор телекомпанії "ТОР" Ігор Александров намагався попередити про небезпеку В'ячеслава Синенко, обвинувачуваного у вбивстві президента футбольного клуба "Шахтар" Ахатя Брагіна. Про це сьогодні сказала дружина колишнього майора міліції В. Синенко Ніна, у ході слухання справи в Апеляційному суді Донецької області за обвинуваченням В. Синенко в організації вибуху на стадіоні "Шахтар" у Донецьку 15 жовтня 1995 року. За її словами, після того, як у її чоловіка стріляли, до нього в лікарню прийшов І. Александров і поговорив з ним, і після цього, начебто написав статтю.
"У зв'язку з тим, що в чоловіка стріляли, у нас в будинку й у нашому магазині чергувала міліція. Якось до нас у магазин зайшов І. Александров, але, побачивши міліціонерів з автоматами, занервував, упустив на підлогу папірець і сховався", - розповіла Н. Синенко.
"Коли я підняла записку, у ній було написано: "Я Ігор Александров. Мені загрожують і загрожують вашому чоловіку". Я тоді не додала цьому значення, а потім записка загубилася", - говорить дружина В. Синенко. "Я тільки недавно довідалася, що Александрова немає в живих", - додала вона.
Арешти, затримання – 0
Побиття, напади, залякування – 4
3.06.2006 Запрошений на сесію Харківської обласної ради депутат Верховної Ради Дмитро Шенцев напав на журналіста, фотокора агентств "Assocіated Press", "ІТАР-ТАРС", "Photolenta" Андрія Авдошина та побив його. Це відбулося під час голосування по питанню про недовіру губернатору. Коли представники Партії регіонів, узявши бюлетені для голосування, закрилися в Малому залі обласної адміністрації, журналіст намагався сфотографути те, що відбувається і це спричинило агресію депутата-реігонала.
07.06.2006 Харківський журналіст-фотограф Андрій Авдошин подав заяву в міліцію в зв'язку з інцидентом, що стався в минулу суботу під час засідання сесії обласної ради, коли журналіста вдарив депутат від Партії регіонів Дмитро Шенцев.
Як повідомив у середу Авдошин, він подав заяву до Київського райвідділення міліції Харкова ввечері 7 червня. У своїй заяві він просить правоохоронців розібратися з інцидентом. На його думку, дії депутата підпадають під дію ст. 171 Кримінального кодексу (навмисна перешкода законної професійної діяльності журналіст
Liked the article?
Help us be even more cool!
Help us be even more cool!