ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Барометр за червень 2004 року

01.07.2004, 13:00
[b][i]Загиблі та зниклі журналісти-0.
Нові елементи про розслідування загибелі та зникнення журналістів-1[/i][/b]
08-06-04 Наприкінці серпня Генеральна прокуратура України має отримати результати міжнародної експертизи плівок майора Мельниченка. Група спеціалістів у галузі фоноскопії уже здійснила свій другий візит до Києва, про це кореспонденту ІМІ повідомив литовський експерт, що входить до складу робочої групи Дернардас Шална. За його словами, спеціалісти перебували в Україні з 3 по 9 травня.
Крім Дернардеса Шални до складу комісії з дослідження записів майора Мельниченка, входять двоє спеціалістів з Росії та троє співробітників Київського науково-дослідницького інституту судових експертиз, зокрема, лабораторії з фоноскопічних досліджень.
За словами литовського експерта, експерти досліджують 30 годин «записів Мельниченка» зроблених у 2000 році. На запитання кореспондента ІМІ, з оригіналами чи копіями працюють фахівці пан Шална відповів: «Те що нам дали, то і є. Ми досліджуємо оригінали. А які оригінали – ті самі чи ні? Що отримали, то й отримали. Ми ж не можемо вимагати інших».
Прес-секретар Генпрокуратури Оксана Соколова у розмові з ІМІ зазначила, що в процесі слідчих дій прес-служба не отримує від слідчих жодної інформації. “Навряд чи хтось зараз коментуватиме ситуацію”, - додала вона.
-Ми більше розповідаємо своїй пресі, коли в нас проходять резонансні справи, проте, не я один проводжу це дослідження й, намагаюся , наскільки це можливо, бути коректним. Оскільки я, як іноземний спеціаліст, присягнув за українськими законами, що не розголошуватиму секретної інформації, - розповів Дернардас Шална.
Нагадаємо, що до України направили фахівців з Робочої групи судової експертизи мови та аудіозапису (FSAAWG) при Європейській мережі інститутів судової експертизи (ENFSI) на запрошення української сторони. Загалом до FSAAWG входять 30 членів з 20 країн світу. Як повідомив ІМІ пан Шална, він як раз цими днями повернувся з Толедо (Іспанія), де відбувалася конференція ENFSI, на якій обговорювалися результати діяльності міжнародних експертів і плани на майбутнє.
21-06-04 Британська газета “The Independent” опублікувала матеріал у якому, із посиланням на джерела у Генпрокуратурі, звинуватила Олексія Пукача у даванні вказівок щодо стеження за Георгієм Гонгадзе, а потім наказав знищити документи, які підтверджували, що стеження велося.
22-06-04 Слідчо-оперативна група Генпрокуратури у справі Гонгадзе висловила обурення публікацією британської газети "The Independent" про нові подробиці убивства журналіста. Як зазначається в заяві прес-служби Генпрокуратури, ця публікація є "розкручуванням нового витка політичних спекуляцій навколо справи Георгія Гонгадзе".
За
Liked the article?
Help us be even more cool!