ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Барометр за березень 2011 року

01.04.2011, 00:41

Головною новиною березня стала кримінальна справа проти екс-президента Леоніда Кучми у зв’язку зі справою вбивства Георгія Гонгадзе. За цей час вже з’явилися нові свідчення. Водночас, наголошуємо, що слідство також має дати відповідь і на питання щодо затягування розслідування вбивства журналіста, що є окремим, але важливим компонентом справи загалом. Окрім того, відзначаємо, що у квітні виявилися типові вже тенденції щодо посилення тиску на журналістів.



Нові елементи щодо вбивств та зникнення журналістів
Справа зниклого журналіста Василя Климентьєва - 2


11.03.2011  Міліція оголосила в розшук двох підозрюваних у справі зниклого харківського журналіста Василя Климентьєва. Про це повідомили в Харківському облуправлінні ДАІ.
За даними міліції, за підозрою у скоєнні злочину проти Климентьєва розшукується Дмитро Анатолійович Уваров, 1979 року народження, уродженець і мешканець міста Первомайського Харківської області. Має навички володіння вогнепальною зброєю та рукопашного бою, може пересуватися на автомобілях іноземного виробництва. Перебуває в міжнародному розшуку.
Також розшукується Андрій Володимирович Козар, 1977 року народження, уродженець міста Первомайського, мешканець Харкова. Колишній працівник УБОЗ, володіє прийомами конспірації та оперативно-розшукової діяльності, легко входить у довіру, може використовувати документи інших осіб, пересувається переважно на автомобілях іноземного виробництва.
Має численні зв’язки серед діючих і колишніх працівників органів внутрішніх справ та СБУ. Перебуває в міжнародному розшуку.

18.03.2011 У справі про зникнення Климентьєва слідство розглядає дві версії. Про це на засіданні парламенту у п’ятницю заявив міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов.
"На сьогодні залишено для відпрацювання дві версії. Перша, пріоритетна, версія - у зв’язку з виконанням професійних обов’язків, друга – викрадення і подальше вбивство Климентьєва з метою дискредитувати певних посадових осіб, які перебувають на високих посадах в органах виконавчої влади Харківської області", - сказав він.
За словами Могильова, слідство також встановило, що поява човна на Печенізькому водосховищі з ключами і мобільним телефоном Климентьєва була цілеспрямованою спробою направити слідство хибним шляхом.
"Тому за результатами перевірки виключена версія нещасного випадку на воді за участі потерпілого", - сказав він.
"На сьогодні проводиться низка заходів, спрямованих на встановлення місцезнаходження певних фігурантів, які мають безпосереднє відношення до злочину. Тому в мене немає жодних сумнівів, що цей злочин буде розкрито, а причетних до нього осіб притягнуто до кримінальної відповідальності", - додав Могильов.

Справа Гонгадзе – 20

01.03.2011  Адвокат Мирослави Гонгадзе вважає, що прокуратура намагається зменшити провину Олексія Пукача й уберегти від відповідальності замовників убивства Георгія Гонгадзе.
Про це Валентина Теличенко заявила, коментуючи рішення Печерського суду Києва, який погодився з рішенням слідчого не обвинувачувати Пукача в замовному убивстві Гонгадзе й дозволив закрити справу в цій частині обвинувачення.
Слідчий і суд вважають, що Пукач убив журналіста, виконуючи злочинний наказ екс-голови МВС Валерія Кравченка, але не замовлення.
"Але в Кримінальному кодексі немає статті, яка передбачає провину за виконання наказу. Будемо подавати скаргу до Апеляційного суду", - заявила Теличенко.
"Це рішення суду означає, що прокуратура робить спроби зменшити провину Пукача й приховати від відповідальності замовників убивства. Тобто хоче закінчити це розслідування встановленням провини Пукача і не з'ясовувати ролей у справі Кравченка й Кучми", - упевнена вона.
"Що стосується строків, то чим менше обтяжливих обставин (а такою могло бути вбивство на замовлення), тим більше в Пукача шансів не отримати довічний термін", - додала адвокат, яка захищає інтереси вдови Гонгадзе.
У Генпрокуратурі це не коментують, говорячи, що в них ще немає постанови суду.

03.03.2011 Екс-начальнику департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача продовжили арешт на 2 місяці. Відповідне рішення один із судів Києва прийняв 3 березня.

03.03.2011 Комітет з захисту журналістів глибоко стурбований останніми діями української влади, які ведуть до згортання прогресу десятирічного розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе
Так, незалежна організація Комітет з захисту журналістів, яка базується в Нью-Йорку, прокоментувала рішення апеляційного суду, яким вбивство Гонгадзе більше не визнається замовним.
"Новий статус справи покладає відповідальність за вчинення злочину на єдиного винуватця – колишнього міністра внутрішніх справ (Юрія Кравченка). Та технічно не дає слідчим вийти за межі кола підозрюваних", - зазначається в повідомленні.
Прокурори провалили розслідування причетності до справи колишніх та нинішніх високопосадовців, включаючи колишнього президента Леоніда Кучму та тодішнього голову президентської адміністрації та нинішнього спікера Володимира Литвина. Вони довгий час підозрювалися у причетності до вбивства Гонгадзе.
"Це ніщо інше, як спроба влади блокувати подальше розслідування вбивства Георгія Гонгадзе", - вважає координатор програми в Європі та центральній Азії Ніна Огніанова.
"Всі виконувачі цього злочину, не зважаючи на ранг, вплив та посаду мають бути притягнуті до відповідальності", - наголосила вона.
Комітет захисту журналістів – неприбуткова незалежна організація, метою якої є захист свободи преси у світі.

04.03.2011 "Репортери без кордонів" глибоко приголомшені рішенням суду, що запобігає будь-яким подальшим спробам визначити замовників вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Про це йдеться в офіційній заяві міжнародної організації, оприлюдненій у четвер.
Як відомо, в середу Апеляційний суд відмовився задовольнити клопотання Мирослави Гонгадзе і залишив у силі рішення Печерського суду про законність закриття кримінальної справи щодо Пукача в частині обвинувачення в замовленому характері вбивства Гонгадзе.
"Репортери" вважають, що інші дуже високопоставлені чиновники, які фігурували у справі, "більше не будуть мати чого боятися". "Це масивний удар по всім тим, хто все ще сподівається, що світло буде пролите на всі аспекти справи", - зазначається в заяві.
Адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко розповіла "Репортерам без кордонів", що "апеляційний суд чітко досяг часткового і незаконного рішення під тиском".
"Репортери без кордонів" поділяють думку адвоката, підтримують її плани оскаржувати це рішення. "Дуже важливо, щоб українська судова система, нарешті, почала поводитися неупереджено", - зазначають в організації.

22.03.2011 Екс-президенту Леоніду Кучмі поки не пред'явлені звинувачення в рамках порушеної у понеділок кримінальної справи.
Разом з тим підтверджено факт порушення кримінальної справи, пов'язаної з убивством журналіста Георгія Гонгадзе.

22.03.2011 Адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко вважає дії Генпрокуратури непослідовними і такими, що свідчать про політичний вплив на відомство.
Про це вона сказала "Інтерфакс-Україна", коментуючи інформацію про можливе порушення кримінальної справи проти екс-президента Леоніда Кучми.
"Прокуратура мала рано чи пізно визначитися з приводу наявності ознак злочину у діях Кучми. Але дії прокуратури дуже непослідовні", - зазначила Теличенко.
Вона підкреслила, що ще до недавнього часу "прокуратура відстоювала виключення замовного характеру вбивства Гонгадзе з обвинувачення Пукача, навіть чинячи тиск на суддів". "Це свідчить про наявність впливу політики, політичних інтересів в діях Генеральної прокуратури України", - сказала Теличенко.
Між тим вона підкреслила, що не може говорити про те, винен чи не винен Кучма. "Але підстави для порушення кримінальної справи стосовно нього є", - вважає Теличенко.
Також на її думку, фігурантами у звинуваченні повинен бути не тільки Кучма, але і низка інших осіб. Крім того, Теличенко висловила надію на те, що "плівки Мельниченка так чи інакше знайдуть належну оцінку у судовому слідстві".
У свою чергу газета Сегодня, посилаючись на експертів, пише, що не виключено, що результатом кримінальної справи буде виправдання Кучми або за реабілітуючими ознаками (якщо складу злочину не знайдуть), або за нереабілітуючими (якщо просто провину не доведуть). Експерти вважають, що саме виправдання екс-президента і служить метою порушення проти нього справи.
Водночас у Фонді Кучми "Україна" не коментують інформацію про нібито порушену проти екс-президента кримінальну справу.
Прес-секретар фонду Михайло Малий заявив, що за відсутності офіційної інформації Генпрокуратури з цього приводу, жодних коментарів з боку фонду "Україна" не буде. "Те, що пишуть в інтернеті, ми не коментуємо. Взагалі нічого", - підкреслив Малий.
Як відомо, за даними джерел "Української правди" і низки інших ЗМІ, ГПУ порушила кримінальну справу проти Кучми в рамках розслідування справи про вбивство журналіста Гонгадзе.

22.03.2011 Записи Миколи Мельниченка у кабінеті Леоніда Кучми залучені в якості речових доказів у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Про заявив перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін.
"Плівки визнані речовим доказом по справі, вони фігурують у справі Пукача і в цій справі (порушеній стосовно Кучми)", - сказав він.
На питання, чи порушено справу стосовно спікера Володимира Литвина, чий голос також фігурує на плівках Мельниченка, Кузьмін не дав прямої відповіді.
"У рамках кримінальної справи будуть перевірені всі версії, і відповіді на питання, які вас цікавлять, ви отримаєте після її завершення", - сказав він.
Кузьмін також повідомив, що Кучмі ще не висунуто обвинувачення. За його словами, справу було порушено у понеділок, 21 березня. Кузьмін також не дав прямої відповіді на питання, чому ГПУ закрила справу Пукача у частині замовного вбивства, а тепер висуває обвинувачення Кучмі. "Хто в чому буде в підсумку обвинувачений, ви дізнаєтеся пізніше", - сказав він.
Як відомо, Кузьмін підтвердив порушення кримінальної справи у відношенні Кучми за статтею "перевищення влади" і віддання незаконного розпорядження керівництву МВС, що призвело до вбивства Гонгадзе.

22.03.2011 Якщо слідство вважає, що екс-президент Леонід Кучма наказав вбити Георгія Гонгадзе, то такі дії мають бути кваліфіковані за статтею про вбивство. Про це заявила адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко у коментарі "Українській правді".
"Якщо слідчий вважає, що Кучма давав вказівку вбити журналіста Гонгадзе, то такі дії слід кваліфікувати за статтею 93 Кримінального кодексу, тобто за статтею про вбивство, а не за статтею про перевищення повноважень. Той факт, що Кучма використовував своїх підлеглих, замовляючи вбивство Гонгадзе, він повинен бути поглинутий більш тяжкою статтею про вбивство", - наголосила Теличенко.
За її словами, "якщо слідчий вважає, що Кучма казав якісь інші дії вчинити, тоді це можна кваліфікувати за статтею про перевищення. Перевищенням повноважень кваліфікуються дії, коли Кучма замовляв виховні заходи щодо Подольського - затримати, вивезти в ліс і так далі".
Як відомо, раніше заступник генпрокурора Ренат Кузьмін підтвердив порушення кримінальної справи проти Леоніда Кучми. "Сьогодні Леонід Данилович підозрюється у перевищення влади, дачі незаконного розпорядження посадовим особам МВС, яке призвело до вбивства журналіста", - зазначив він.

23.03.2011 Екс-президент Леонід Кучма заявляє про свою непричетність до вбивства Георгія Гонгадзе. Про це він сказав перед допитом у Генпрокуратурі.
"Я спокійний, тому що я не відчуваю за собою провину. Я був 10 років в умовах жорстокого пресу, але сьогодні я морально готовий пройти всі муки пекла, щоб всі знали, що я зробив для країни, а чого я не робив взагалі. Я вчора дивився по "5 каналу", як я рівно п'ять років тому сказав, що це була жахлива провокація проти України і проти президента. Я на цих позиціях стояв і буду стояти ", - сказав Кучма.
На питання, чи бачить він політичну складову у порушенні кримінальної справи, екс-президент відповів: "Можна висувати багато версій і передумов, але я вважаю некоректно саме мені коментувати це під таким кутом. Я думаю, що у журналістів буде багато інформації".
Відповідаючи на питання, чи знає він за якою статтею його звинувачують, Кучма заявив: "Я не вникав у суть справи. Я погано знаю Кримінально-процесуальний кодекс. Але наскільки я розумію, там щось про перевищення службових повноважень та зловживання владою".
На питання, чи говорили йому його адвокати, що ці статті мають термін давності, який вже минув, Кучма відповів: "Адвокати можуть говорити все що завгодно. Я б хотів мати прямий діалог зі слідством".
Крім того, Кучма прокоментував питання, як сприйняли порушення справи щодо нього його рідні: "Ви знаєте, я можу сказати, що моя дружина довгі роки не спить без снодійного. Мабуть, батьки заклали мені гарні гени, але людський організм не безкінечний".
Як відомо, перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін підтвердив порушення кримінальної справи щодо Кучми за статтею "перевищення влади" і віддання незаконного розпорядження керівництву МВС, що призвело до вбивства Гонгадзе.

23.03.2011 Кримінальну справу стосовно Леоніда Кучми порушено на основі свідчень Олексія Пукача у справі про вбивство Георгія Гонгадзе. Про це заявив екс-глава СБУ, глава політради партії "Наша Україна" Валентин Наливайченко.
"Ця тема з'явилася саме зараз, оскільки був затриманий у липні 2009 року генерал Пукач, який дає серйозні свідчення", - сказав він.
При цьому Наливайченко висловив сподівання, що свідчення Пукача стануть основою не тільки для розслідування кримінальної справи, порушеної стосовно Кучми, а й проти інших посадових осіб, які знали про цей злочин, але покривали його.
Як відомо, перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін підтвердив порушення кримінальної справи щодо Кучми за статтею "перевищення влади" і віддання незаконного розпорядження керівництву МВС, що призвело до вбивства Гонгадзе.

24.03.2011 Справа проти Леоніда Кучми базується на плівках та свідченнях Миколи Мельниченка та Олександра Мороза. Про це заявив сам Кучма, прийшовши до Генпрокуратури, інформує .
"Мені не повідомили, про що свідчать покази Олександра Мороза. Мені вручили постанову про порушення кримінальної справи за статтею, про яку говорив Ренат Кузьмін. Нічого нового в цій справі немає, крім одного: я в цій постанові згадуюсь в однині. Я не погоджуюсь з жодним пунктом обвинувачення", - сказав Кучма.
Як відомо, перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін заявив, що справа проти Кучми порушена за статтею про перевищення службових повноважень та зловживання владою, що призвели до вбивства Георгія Гонгадзе.
Слід звернути увагу, що за даною статтею вже сплив строк давності. А відповідно до статті 49 Кримінального кодексу України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минув строк давності, визначений для даного виду злочину.
Тому, навіть якщо у цій справі буде винесений вирок суду, фактично притягнути Леоніда Кучму до кримінальної відповідальності за вказаною статтею неможливо.

24.03.2011 Екс-майор Держохорони Микола Мельниченко вважає, що за вбивство Георгія Гонгадзе має відповідати Володимир Литвин. Про це він заявив в ефірі ТВі, коментуючи порушення справи проти Леоніда Кучми за підозрою в причетності до вбивства журналіста Гонгадзе у 2000-му році.
"Я абсолютно переконаний, що це не кінець. І у справі Гонгадзе Кучма не є головним злодієм. На моє особисте переконання, головна особа, яка це все організувала і зробила вбивство і потім робила колотнечу, це – (нинішній) голова Верховної Ради, Литвин Володимир Михайлович. Я абсолютно переконаний, що Литвин має відповідати за фактом убивства журналіста Георгія Гонгадзе", - сказав Мельниченко, цитує прес-служба каналу.
За словами Мельниченка, "Кучму використали у справі Гонгадзе. Це була інтрига, і Кучму у вбивстві підставили. Підставив Литвин. Литвин планував зробити державний переворот, щоб самому бути при владі, самому очолити державу Україна".
"Я абсолютно переконаний в тому, що полковник СБУ, учасник бойових дій Литвин Володимир Михайлович – він злітав в Косово на одну годину і став учасником бойових дій, у нього звання – полковник СБУ – робив пастки, бо він професійна людина по проведенню спец операцій", - сказав Мельниченко, колишній майор Держохорони і майор запасу СБУ.

25.03.2011 Кримінальна справа проти екс-президента Леоніда Кучми може бути особистим "зведенням рахунків" із ним, вважає берлінський політолог Олександр Рар.
"Звичайно, хтось маніпулює цією ситуацією. Це моє припущення. Я стовідсотково цього не знаю. Хтось зводить рахунки з Кучмою особисто", - заявив він.
За словами Рара, "ситуація вкрай дивна. Звичайно, у випадку важкого убивства терміну давності не існує. Але у той самий час "касетний скандал" настільки вже відійшов у минуле, і, у принципі, доведено з усіх сторін, що це було дешевою спробою компрометації влади і боротьбою за владу, причому в близькому оточенні самого Кучми у той час".
"Там воювали Мороз, Марчук проти Кучми. Якби за цією справою справді щось серйозне стояло, то під час періоду влади "помаранчевої революції" хтось дуже б постарався дістатися до Кучми. Повірте мені, пані Тимошенко цим би стовідсотково скористалась, коли вона стояла на чолі уряду", - вважає німецький політолог.
Рар вважає, що "зараз, за Януковича, це виглядає справді дивним може бути спробою людей, які були арештовані свого часу, якимсь чином викручуватися".
"Ті люди, які були, можливо, стовідсотково або частково пов’язані з цими справами, або покінчили самогубством, або сидять за ґратами. А вище поставлені до цієї справи жодного відношення не мали, тому що якби це було, то, повторюсь, за 5 років правління "помаранчевих" це б розкрили", - сказав він.
"Але я не думаю, що ця справа піде далеко і серйозно. З мого погляду, доказів ніяких нема.  І сам Кучма, наскільки я його знаю, за складом (характеру) – людина, яка жодним чином не могла дати таке розпорядження. От просто не можу собі таке уявити", - заявив Рар.
Він припускає, що у Кучми є вороги в нинішній українській верхівці, бо в людини, яка керує країною, "мають бути вороги, які, можливо, не отримали або не "відхапали" того, що хотіли".
Рар також сумнівається, що справа проти Кучми викликана тим, що "українське правосуддя стало європейським" і за 11 років зібрали достатньо матеріалів, щоб порушити її.
"У Франції через 10 років відкривають серйозну справу проти французького президента, якого обвинувачують у шахрайстві. У Франції це скандал. Я гадаю, що в Україні не може так бути, тому що не думаю, що її правосуддя за останні 10 років настільки європеїзувалося, що стало таким незалежним і проводить це розслідування", - зазначив політолог.
Рар входить у правління "Ялтинської європейської стратегії" (YES), яку підтримує Фонд Віктора Пінчука – зятя Леоніда Кучми.

29.03.2011 Екс-адвокат Олексія Пукача Олег Мусієнко переконаний, що записи екс-майора УДО Миколи Мельниченка не є належними доказами у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, у причетності до якого Генпрокуратура висунула обвинувачення Леоніду Кучмі. До того ж, згідно з українським законодавством обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях та доказах, добутих незаконним шляхом, сказав О.Мусієнко в ефірі "5 каналу.
"Я не вважаю записи Мельниченка належними доказами у цій справі. Згідно з постановою пленуму Верховного Суду України № 9 обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях та доказах, добутих незаконним шляхом. А до доказів, добутих незаконним шляхом, слід віднести й ті, які здобуті не уповноваженою на те особою з порушенням встановленого кримінально-процесуальним законом порядку", - сказав адвокат.
О.Мусієнко зауважив, що у даній справі і без славнозвісних плівок Мельниченка доказів вистачає: "Для суду немає наперед визначених доказів... Суд має оцінювати всі докази в їх сукупності, але ставити упор на те, що докази Мельниченка – основні докази, я б не став. У справі досить багато доказів, яких вистачить на три такі криміналі справи. Заявляю про це як фахівець".
"Стосовно того, чи був склад злочину у діях Миколи Мельниченка, який незаконно прослуховував кабінет Президента, Генпрокуратура має робити висновок після того, як буде поставлена крапка у кримінальній справі проти екс-президента", - зазначив О.Мусієнко.
На його думку, треба спочатку визначитись із закінченням цієї справи, а потім уже визначатися, чи є склад злочину в діях майора Мельниченка, оскільки він наполягає на тому, що діяв "у стані крайньої необхідності".

28.03.2011 Екс-президент Леонід Кучма запевняє, що не давав наказу вбити журналіста Георгія Гонгадзе у 2000 році.
"Сьогодні слідчий знову питав мене про справу, але я можу ще раз сказати, що я можу поклястися на Конституції, на Біблії, що я не давав цього злочинного наказу, бо я просто не міг цього робити", - сказав Кучма.
Говорячи про свого нового адвоката, Кучма зазначив, що Ігор Фомін раніше захищав Олексія Пукача, у 2003-2004 роках. Але тоді Пукач не проходив по справі про вбивство Георгія Гонгадзе, а слідство стосувалось обвинувачення Пукача в тому, що він приховував злочин, заявив екс-президент.
Наразі Ігор Фомін є адвокатом Юрія Луценка та Євгена Корнійчука.

29.03.2011 Робоча версія слідства у справі проти Леоніда Кучми – що він доручив налякати Георгія Гонгадзе, а вбити журналіста зважився вже Юрій Кравченко. Це випливає зі слів представника інтересів Мирослави Гонгадзе у суді Валентини Теличенко.
"Оскільки я тепер маю і постанову щодо порушення кримінальної справи щодо Кучми, і відповідні постанови щодо Пукача, я можу стверджувати, що робочою версією слідства на сьогодні є версія за якою Леонід Кучма давав вказівку вжити тих заходів, які були вжиті щодо журналіста Подольского у червні 2000-го року", - сказала адвокат в ефірі ТВі.
"А вже далі, мовляв, тодішній міністр МВС Кравченко сам вирішив вбити журналіста, сам дав наказ Пукачу вбивати журналіста (Гонгадзе)", - цитує Теличенко прес-служба каналу.
Як відомо, донедавна слідство вважало покійного Юрія Кравченка останньою ланкою в ланцюжку причетних до убивства Георгія Гонгадзе: нібито саме екс-голова МВС дав доручення своєму підлеглому Олексію Пукачу убити журналіста.
Тепер справа за підозрою у дачі такого наказу порушена проти екс-президента України Леоніда Кучми. Пукач проходить у цій справі свідком.
Журналіст Олексій Подольський також є постраждалим у справі проти екс-генерала міліції Пукача. Подольський був побитий у червні 2000 року. Гонгадзе зник у вересні того ж року.
Подольський вважає, що його вивезли в іншу область і били підлеглі Кравченка – з наміром залякати. Він пов’язував побиття зі своєю тодішньою професійною діяльністю в правозахисному об’єднанні "Ми".

30.03.2011 У кримінальній справі проти Олексія Пукача фігурує нині покійний керівник апарату Міністерства внутрішніх справ Едуард Фере.Про це стало відомо "Українській правді" з поінформованих джерел.
Зокрема, за даними слідства, наказ Пукачу слідкувати за громадським діячем Олексієм Подольським, що в подальшому вилилося в його викрадення, екс-міністр Юрій Кравченко передав через Фере.
"Кравченко Ю.Ф., перевищуючи владні та службові повноваження, через керівника апарату міністра внутрішніх справ Фере Е.В. дав наказ Пукачу О.П. здійснювати негласні оперативно-розшукові заходи щодо Подольського О.І., а також викрасти останнього, вивезти за місто, побити, вчинити підпал дверей квартири...", - ідеться в постанові про порушення кримінальної справи проти Кучми.
Як відомо, з 1995 по 2000 рік Фере був керівником апарату міністра внутрішніх справ Кравченка. Фере впав у кому в 2003 році, з якої він так і не вийшов. Смерть Фере було констатовано в 2009 році.

30.03.2011 Адвокат Кучми Алан Дершовіц вважає, що в справі найбільше питань викликають "записи Мельниченка". Про це повідомляє прес-служба фонду Леоніда Кучми.
"З погляду криміналістики, у цифровому записі відносно легко можна зробити зміни, які здатні створити враження про винуватість мовця. Різні частини такого запиcу легко видаляються, копіюються, вставляються й міняються", - заявив Дершовиц.
Він також розповів, що на початку його кар'єри він, молодий юрист, "сам став жертвою маніпулювання доказами". "Звідси моя особиста зацікавленість знайти правду в цій справі", - сказав він.
В одній з виграних ним справ також фігурували записи, "якими намагалися скомпрометувати колишнього прем'єр-міністра Ізраїлю Аріеля Шарона", відзначається в повідомленні.
У цей час професор Дершовиц є одним з адвокатів засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа.

31.03.2011 Екс-адвокат Олексія Пукача Сергій Осика стверджує, що в Пукача намагалися отримати свідчення проти екс-президента Леоніда Кучми ще в 2003 році. Про це сказав  Осика, який захищав Пукача під час його першого затримання в 2003 році.
"Днями з’явилася інформація, що Пукач, будучи затриманий у 2003-му, нібито дав свідчення про вбивство Гонгадзе. Але це неправда. Згадайте хронологію подій. Кучма вилітає в Угорщину з тридобовим візитом. Генпрокурор Піскун одразу санкціонує затримання Пукача. І наступного дня, до закінчення візиту, Кучма терміново повертається в Україну. Чому? Відповідь на поверхні: для того, щоб одразу зняти Піскуна й прибрати його команду, яка розслідувала справу Пукача", - упевнений адвокат.
Він повідомив: "Сам Пукач мені розповідав, що, коли його затримали, перед ним слідчі виклали 4 фотографії: Кучми, Литвина, Кравченка й Фере (не називаючи прізвищ, але, звісно, Пукач усіх знав на обличчя). І запропонували: здай цих людей, розкажи, як вони дали тобі команду вбити Гонгадзе. Тобто готувалася змова проти Кучми. Якби Пукач погодився, Кучма незабаром, образно кажучи, одягнув би наручники".
"Причому впевнений, це не було особистою ідеєю Піскуна, він на той момент був у команді з кимсь, хто й затіяв цю змову. Причому генпрокурор Піскун добряче ризикував і програв, його зняв президент, який повернувся надто рано", - зазначив він.
"А Пукач не погодився тоді когось здати, тому все розсипалося. Потім "відрегулювали" питання в суді - повірте, дуже серйозні люди займалися тим, щоб випустити Пукача. Тому що команда, швидше за все, була від президента", - сказав Осика.
"Кучма зрозумів, що Піскун зіграв подвійну роль, ось і зняв його. А Пукач не зламався, нікого не здав, тому його на волю й випустили. Зараз – інша річ, у Пукача явно погоджена позиція з ГПУ. Тому, вважаю, він отримає в суді максимум 12 років. А Кучма знову вийде сухим, тому що плівки не визнають речдоком", - вважає колишній захисник Пукача.
 
Нові елементи про побиття, напади, залякування

02.03.2011 Служба охорони президента запідозрила журналіста Сергія Андрушка в тому, що він тримав "гранату чи якійсь вибуховий пристрій", тому й застосувала до нього силу. Такі пояснення дали представники служби охорони 1 березня під час розгляду справи за позовом Андрушка у Адміністративному суді міста Києва.
"Їм так здалось, бо він різко підняв руку. З багатьох інших відповідей свідків стало зрозуміло, що інші журналісти теж йшли за президентом і у них не було ніяких проблем. А самого охоронця попередили, що його зніматимуть. Тому думка про вибуховий пристрій виглядає нелогічно", - розповів адвокат Андрушка Олександр Заруцький.
"Головна ідея працівників УДО полягала в тому, що була загроза президенту. Вони стверджували, що відстань між мною і президентом була не більша 10 метрів. Хоча якщо дивитись відео, то стає очевидно, що його не видно на півсотні метрів", - сказав сам Андрушко.
За його словами, на засіданні 1 березня були опитані шестеро співробітників Управління державної охорони.

Економічний,  політичний та непрямий тиск - 5

01.03.2011 З 1 березня на  телеканалі  UBC планують скоротити  від 10 до 15 осіб. Про це сказав директор телеканалу Олександр Соломахін.
За словами директора UBC, причина таких скорочень - бажання оптимізувати штатну структуру та закрити нерейтингові проекти: «Були люди, які дублювали функції одне одного і працювали не 8 годин на день і не 40 годин на тиждень, і взагалі - не кожен тиждень. Ми вважаємо, що всі мають працювати повний робочий день. Ми хочемо, щоб наші співробітники працювали лише в нас, а не у трьох місцях одразу».
Звільнення керівника програми «UBC: Капітал» Ольги Піневич він пов'язує зі станом її здоров'я: «Людина часто була на лікарняному, тому випуски опинялися на межі зриву». Скорочення авторів та ведучих інших програм пан директор пояснює  невисокими рейтингами цих програм.
За словами Олександра Соломахіна, замість деяких звільнених працюватимуть стажери та студент

Liked the article?
Help us be even more cool!