Барометр за березень 2010 року
Нові елементи у справах загиблих журналістів -0
Справа Гонгадзе - 0
Арешти та затримання -0
Нові елементи про арешти та затримання - 0
Побиття, напади, залякування - 1
23.03.2010 На Прикарпатті невідомі жорстоко побили головного редактора газети «Коломийський вісник» Василя Дем’яніва.
Це сталося ввечері біля під’їзду його будинку. Дем’яніву невідомі проламали голову твердим предметом і поваливши на землю били ногами. Василеві Дем’яніву було зроблено складну операцію і він потребує тривалого лікування. Медики констатували у потерпілого важку черепно-мозкову травму і продовжують боротися за життя журналіста.
За даним фактом порушено кримінальну справу і ведеться розслідування.
Згідно інформації прес-служби НСЖУі напад на Дем’яніва пов’язують з його журналістською діяльністю. 50-річного журналіста в Коломиї знають як людину, яка кілька років очолювала колектив газети "Коломийський вісник". Дем’янів часто воював з місцевою владою, яка була співзасновником газети і обмежувала видання у фінансуванні.
Нові елементи про побиття, напади, залякування - 0
Перешкоджання професійній діяльності журналістів, цензура - 1
24.03.2010 На Львівщині напали на фотографа та керівника Сокальської пресслужби ВО "Свобода" Юрія Товарянського. Нападник, перешкоджаючи йому виконувати професійні обов’язки, відібрав і розбив камеру.
Це сталося під час сесії Волсвинської сільської ради, Сокальського району, на якій депутати мали розглянути питання про виділення земельних ділянок під індивідуальну забудову.
Як повідомив пан Юрій, нападник не був зацікавлений в тому, щоб сесія проходила прозоро та правомірно, тому таким чином вирішив заборонити йомузйомку. Через численні обурення мешканців села про незаконний розподіл землі, на засідання приїхали також депутати Сокальської районної ради від ВО «Свобода» Роман Запісоцький та Богдан Шклянка.
Сільські депутати, яких підтримала група селян, з усіх сил намагалися не допустити депутатів-свободівців на сесію. Зчинилася штурханина. Постраждав свободівець, який намагався зняти на камеру цей безлад. Інцидентом займаються правоохоронні органи.
Нові елементи у перешкоджанні виконувати професійну діяльність - 0
Економічний та політичний тиск - 5
05.03.2010 ТаблоIDу відмовили в акредитації на прес-конференцію і телешоу Василя Лазаровича, яке має відбутися на Першому каналі.
Як повідомляє видання, отримавши прес-реліз «Обираємо пісню для "Євробачення-2010" на Першому!», ТаблоID подзвонив до прес-служби НТКУ, щоб акредитуватися на подію, проте отримав відповідь: «Акредитувати ваше видання ми не можемо».
У неформальній розмові виданню пояснили, що був створений список конкретних ЗМІ, яких наказано не допускати на телешоу і прес-конференцію Лазаровича.
Коли ТаблоID звернувся по коментар до директора Василя Лазаровича Ольги Яринич, то знову отримав негативну відповідь. Відмову в акредитації пані Яринич мотивувала тим, що ТаблоID подає про Лазаровича неправдиву інформацію, «що Лазарович - гей», а найбільшим гріхом видання є те, що воно не підтримує представника України на «Євробаченні-2010».
Згідно з законодавством, недопущення журналіста до участі у прес-конференції, безпідставна відмова в акредитації, позбавлення можливості скористатися правом на одержання інформації розцінюється як перешкоджання професійній діяльності журналіста.
05.10.2010 Окрім ТаблоIDа на програму до Лазаровича не впустили видання : «Газета по-киевски», Новый канал (всі програми), «Телекритика», газета «Жизнь», портал «Вся правда», «Попса.net», телеканал «ТЕТ» (лише одну конкретну журналістку не можна пускати).
Прес-служба НТКУ пояснила , що канал змушений був відмовляти в акредитації тим виданням, які, на думку команди співака, писали неперевірену інформацію про Василя Лазаровича. «Ми були змушені не запрошувати або відмовляти в акредитації низці видань, які хотіли потрапити на відбір пісні та прес-конференцію. Це було зроблено на прохання директора Василя Лазаровича. Ці видання, на думку команди співака, писали неперевірену інформацію про Василя Лазаровича. Оскільки відбір пісні для Євробачення-2010 - це спільний проект НТКУ та команди виконавця, ми мусимо зважати на прохання нашого партнера», - зазначає керівник управління зв`язків з громадськістю та ЗМІ НТКУ Юлія Савостіна.
27.03.2010 Співробітники Голосіївського районного відділу внутрішніх справ провели обшук у квартирі журналістки Олени Білозерської.
За її словами, слідчі пішли об 11 годині, конфіскувавши 2 диски, що містять фотозвіти з акцій протесту. Зокрема йшлося про акцію протесту біля магазину дорогого хутра, спрямовану на захист тварин. Як зазначила пані Білозерська, під час обшуку перевіряли її персональний комп’ютер. Щодо вилучених світлин, зазначає журналістка, на них зафіксовано лише спини учасників мітингу, практично всі ці фото були опубліковані в інтернеті.
Як розповіла Білозерська, правоохоронців цікавили фото, де зафіксовано кидання димових шашок під час акцій протесту. «У лютому і березні столичні радикали провели серію таких акцій. Зокрема, вони закидали «димовухами» магазин дорогого хутра біля метро «Республіканський стадіон» на знак протесту проти вбивства тварин. Я особисто з цією акцією не згодна, але я її знімала. По цій акції була заведена кримінальна справа. Одного хлопця затримали охоронцями, окрім цього незаконно був затриманий охоронцями фотокор, який висвітлював цю акцію», - наголосила вона.
Адвокат журналістки Сидір Кізін заявив, що вилучення матеріалів суперечить статті 17 Закону України Закону України «Про державну підтримку ЗМІ і соціальний захист журналістів», де сказано: «Службова діяльність журналіста не може бути підставою для його арешту, затримання, а також вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених ним матеріалів і технічних засобів, якими він користується у своїй роботі».
За словами Білозерської, її викликали до Голосіївського РВВС. «Якщо чинитимуть тиск, то звичайно писатиму скаргу на такі дії. Справа в тому, що якби в мене не проводили обшук, а просто попросили це фото, я б їх надала. Тому що я такі акції фотографую так, що облич людей там не видно. І вони не можуть нікому зашкодити», - додала вона.
25.03.2010 Редактора Долинської районної газети "Свіча"(Івано-Франківська область) незаконно звільнили.
Сесія Долинської районної ради, «порушивши Статут редакції», звільнила редактора газети Оксану Ровенчак, яка перебувала на лікарняному, і призначила нового – Ярослава Савчина.
«На сесії районної ради керуючий справами Іван Данилів у черговий раз увів своїх колег в оману щодо прав трудового колективу редакції газети «Свіча», як співзасновника, – йдеться у редакційній заяві. – Депутати районної ради на цій же сесії затвердили новий Статут редакції, який подала райрада як співзасновник, без врахування думки іншого співзасновника – трудового колективу редакції газети «Свіча», чим порушили чинний Статут редакції, зокрема пункт 11.1 розділу ХІ: («Статут газети приймається на загальних зборах працівників редакції і затверджується співзасновником на сесії Долинської районної ради. Засновники вправі вносити зміни в Статут за спільним погодженням», – ЗІК). На цій же сесії за пропозицією Івана Даниліва звільнили редактора «Свічі» Оксану Ровенчак, порушивши статтю 23 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»(«Редактор (головний редактор), обраний на посаду трудовим колективом, не може бути звільненим з посади без згоди трудового колективу», – ЗІК). Редактор Оксана Ровенчак обрана трудовим колективом редакції згідно з протоколом зборів засновників районної газети «Свіча» від 31.12. 2008 року й затверджена на цій посаді рішенням районної ради від 12. 03. 2009 року.
Уже після прийнятих рішень голова районної ради Василь Романюк, заступник голови районної ради Віктор Макосій, керуючий справами Іван Данилів та Ярослав Савчин побували в редакції й чинили тиск на працівників редакції, залякуючи звільненням, якщо не підпишуть протокол про призначення Ярослава Савчина «25 березня керівники районної ради ініціювали розгляд цього питання у час перебування редактора газети Оксани Ровенчак на лікарняному. Трудовий колектив редакції газети вважає її законним редактором і захищатиме свої права, незважаючи на тиск з боку керівників районної ради, і робитиме все, щоб не допустити зриву випуску газети», – зазначено у заяві колективу.
30.03.2010 Генеральний директор запорізької телекомпанії «Алекс» Володимир Кузенко звільнився через втручання власників в «економічну та редакційну політику каналу». У повідомленні зазначено, що власники телекомпанії вдавались до дій, які суперечать статуту ЗАТ «Телекомпанія "Алекс"» та законодавству України .
За словами Кузенко, менджмент телеканалу хотів створити керуючу компанію і таким чином диктувати свої умови щодо фінансової діяльності та висвітлення подій.
Гендиректор не погодився з такою позицією власника, в результаті чого його було відсторонено від виконання обов'язків «на час перевірки компанії». Хоча, за його словами, статут телекомпанії не передбачає наявність керуючої компанії і містить розділ, де йдеться, що гендиректор компанії витрачає кошти на свій розсуд.
Голова Наглядової ради телекомпанії «Алекс» Михайло Молчанов зазначив, що йому не відомі випадки втручання в економічну та редакційну політику каналу з боку власників. «Він звільнився за власним бажанням. Це його особисті питання та його особиста думка», - зазначив він.
Нові елементи політичного та економічного тиску - 4
03.03.2010 Колектив журналу «Главред» та групи сайтів «Главред» припинив страйк, який розпочався 22 лютого через заборгованість по зарплатах і гонорарах. Рішення про відшкодування заборгованості було ухвалено після того, як напередодні керівництво холдингу „Главред” і керівники деяких його проектів зустрілися з новим власником холдингу Ігорем Коломойським.
Міжнародна федерація журналістів через три дні після початку страйку закликала Ігоря Коломойського до цивілізованого вирішення конфлікту і до задоволення вимог журналістів. Київська незалежна медіа-профспілка висловила солідарність із страйкуючими журналістами і надала їм юридичну підтримку.
Зарплату працівникам „Главереда” не виплачували із грудня минулого року, а гонорари – із вересня.
04.03.2010 Конфлікт між видавцем запорізького тижневика «Остров свободы» Валерієм Фоменком та колективом вичерпано.
За словами колишнього редактора газети Наталії Виговської, співробітникам повернули трудові книжки і розрахувалися з ними. «Всі претензії зняли, в тому числі, і щодо необхідності поширити спростування щодо розповсюдженої раніше інформації», - розповіла пані Виговська.
Нагадаємо, у лютому редакційний колектив газети звільнився майже у повному складі після приходу в газету нового видавця Валерія Фоменка. За словами пані Виговської, це рішення співробітники прийняли самостійно через те, що було порушено домовленості щодо редакційної політики газети. На доказ вони надали фотокопії темників, що їх поширював видавець.
За інформацією співробітників «Острова свободы» пан Фоменко примушував працівників, які ще не встигли звільнитися офіційно, підписувати і поширювати заяву про те, що їх рішення не пов`язане із тиском на редакційну політику. Тих, хто відмовлявся це робити, видавець буцімто обіцяв звільнити з формулюванням «за прогули».
09.03.2010 Перший національний приносить вибачення представникам ЗМІ, яким було відмовлено в акредитації на відбір пісні для Євробачення-2010.
«Як представники четвертої влади, як і ви, наші колеги, ми зазначаємо, що будемо раді бачити на події, яка має для нас велике значення, всіх представників ЗМІ. Сподіваємося на розуміння та плідну співпрацю», - ідеться в релізі НТКУ.
У НТКУ пояснили, що відмовилися пускати деякі ЗМІ на захід на прохання партнерів, «які вважали, що поширення неперевіреної інформації - привід для відмови в участі в прес-конференції журналісту та виданню, яке він представляє».
29.03.2010 Правоохоронці мали право на обшук в квартирі журналістки Олени Білозерської і діяли за поданням суду. Про це говорить керівник Центру громадських зв'язків Головного управління МВС у місті Києві Володимир Поліщук. На його думку, в межах розслідування цієї справи голосіївський суд дав санкцію на обшук квартири цієї журналістки. У неї були вилучені електронні носії, де задокументовано це правопорушення
Нагадаємо, 11 лютого о 15.26 на Великій Васильківський, 26, відбулась акція протесту, під час якої закидали фарбою та яйцями магазин "Хутро", Олена Білозерська також була там присутня і фотографувала.
Як відомо, 27 березня співробітники Голосіївського районного відділу внутрішніх справ провели обшук у квартирі журналістки Олени Білозерської. За її словами, слідчі пішли об 11 годині, конфіскувавши 2 диски, що містять фотозвіти з акцій протесту. Зокрема йшлося про акцію протесту біля магазину дорогого хутра, спрямовану на захист тварин.
У коментарях юрист Наталія Петрова наголосила на тому, що з огляду на практику Європейського суду з прав людини, правоохоронні органи можуть вдаватись до обшуків у домівці чи в офісі журналістів лише після вичерпання всіх можливих засобів пошуку потрібної інформації.
На думку пані Петрової, журналістка має повне право оскаржувати цю постанову Голосіївського суду в апеляційному суді. «В її конкретній справі це може й не допоможе. Але тоді можливо в українських судах складатиметься певна практика, і судді не будуть на першу вимогу правоохоронних органів санкціонувати обшуки в офісі чи удома в журналістів», - додала вона.
Судові позови до ЗМІ та журналістів - 3
04.03.2010 Прокурор Львівської області Олексій Баганець подав судовий позов про захист честі і гідності до газети «Експрес». Приводом для судового позову стали публікації у газеті «Експрес» про махінації щодо виділення коштів на ремонт будинку львівської прокуратури.
«На ці всі публікації я зреагував як громадянин. Я звернувся в суд про захист честі і гідності, і мій заступник звернувся до суду про захист ділової репутації. У той час щодо мене були скеровані заяви в СБУ про те, що я злочинець, і в них є конкретні матеріали, які підтверджують мою вину; заяви Генеральному прокурору України про те, що я злочинець і мене треба притягувати до кримінальної відповідальності. Публікації з цього приводу у газеті йдуть кожен день», – розповів прокурор Львівщини вчора на прес-конференції.
"Позовної заяви особисто від самого прокура ми не бачили. Проте, нам надійшов позов від його заступника , в якому він просить господарський суд Львовської області заборонити публікації в газеті, які порочать честь, гідність та ділову репутацію прокурора.Згідно з позовною заявою, яка надійшла в суд, Прокуратура Львівської області вимагає по суду заборонити поширення про себе недостовірної інформації та оприлюднення спростування шляхом публікації тексту судового рішення " "- про це в коментарі ІМІ заявив головний редактор "Експресу" Ігор Починок.
За словами головного редактора, Баганець на прес-конференції заявив про те, що хоче стягнути з редакції 100 тисяч гривень, або за рахунок видання поремонтувати 800 шкільних туалетів у Львівській області.
Також Починок повідомив ІМІ: "Починаючи з 10 години ранку, сьогодні по всьому місту їздять машини, які скуповують газету. Це найкращий спосіб боротьби з редакцією: не дати можливість людям читати усі публікації, які пов'язані з діями прокурора".
12.03.2010 proUA виграв суд у «Комерсант-Україна» Голосіївський районний суд м. Києва відмовив в позові ЗАТ «Комерсант-Україна» до головного редактора «proUA» Олексія Шалайському, ТОВ «Еволюшен Медіа» і ВАТ «Турбоатом».
ЗАТ «Комерсант-Україна» вимагав від інтернет-видання «proUA» спростувати статтю «Полный Ъ», опубліковану 14 жовтня 2008 року.
У статті було процитовано думку прес-служби ВАТ «Турбоатом», про те, що один з постійних коментаторів видання – генеральний директор ЗАТ «Харьковавтоматіка» Євгеній Кисель – вигадана особа.
«Комерсант-Україна» вважав, що подібні твердження шкодять честі та гідністі видання. Матеріальний позов був виставлений символічний: 1 грн. з редактора "proUA" і 3 грн. з – ВАТ «Турбоатом».
Після декількох судових засідань Голосіївський суд вирішив відмовити позивачеві.
30.03.2010 Верховний суд України («ВСУ») задовольнив повторну касацію ТОВ «Поверхность Спорт-ТВ» у справі проти ТОВ «Віжн ТБ» (Viasat) щодо порушення прав інтелектуальної власності на трансляцію програм та матчів Ліги Чемпіонів сезону 2008/2009. Верховний суд України залишив у силі рішення першої судової інстанції та присудив ТОВ «Віжн ТБ» виплатити на користь компанії «Поверхность Спорт-ТВ» матеріальну компенсацію у розмірі 8 млн. гривень. ВСУ є останньою судовою інстанцією, а тому його рішення є остаточним та оскарженню не підлягає. Про це повідомляє прес-служба «Поверхності».
Як повідомляє компанія «Поверхность Спорт-ТВ», вона має виключні права (в тому числі ефірні, кабельні, супутникові) на програми та матчі Ліги Чемпіонів сезону 2008/2009 на території України. «Поверхность Спорт-ТВ» надала певним телеканалам лише ефірні права на такі програми та матчі. Проте, ТОВ «Віжн ТБ» («Viasat») в період з 8 квітня по 7 травня 2009 року ретранслювало ці телеканали у складі свого супутникового телевізійного пакету, тобто розповсюджувало програми і матчі Ліги Чемпіонів сезону 2008/2009 у прямому ефірі та у записі незаконно, чим порушило виключні права компанії «Поверхность Спорт-ТВ» та чинне законодавство України про авторське право та суміжні права.
Отже, «Поверхность Спорт-ТВ» звернулася до господарського суду і виграла справу в першій інстанції, але таке рішення не було підтримано в апеляційному та Вищому господарському суді України.
Нагадаємо, «Віжн ТБ» оскаржила рішення першої інстанції, оскільки воно ухвалювалося за відсутності їхніх представників.
Рішення Господарського суду міста Києва в апеляційній інстанції оскаржував і позивач, оскільки його не задовольняла сума компенсації. «Поверхность Спорт-ТВ» вимагала за порушення інтелектуальних прав відшкодування від «Віжн ТБ» в розмірі 31 млн 125 тис. грн, суд першої інстанції постановив стягти з «Віжн ТБ» чверть цієї суми - 8 млн грн. (12800 мінімальних заробітних плат). При цьому претензій до телеканалів ТЕТ і ТРК «Україна» «Поверхность Спорт-ТВ» не мала.
Нові елементи про судові позови до ЗМІ та журналістів - 1
17.03.2010 Апеляційний суд міста Києва частково задовольнив скаргу Юрія Свірка на рішення Печерського районного суду і відправив на повторний розгляд справу за позовом пана Свірка проти головного редактора газети «КоммерсантЪ» Андрія Гоголєва.
Рік тому, 12 березня 2009 року, Печерський районний суд міста Києва відмовив Юрієві Свіркові в задоволенні його позову про захист честі й гідності, у якому він вимагав від Андрія Гоголєва спростування деяких його тверджень, висловлених, зокрема, і в інтерв'ю «Дусі». Юрій Свірко подав позов ще в січні 2009 року.
Пан Свірко наголосив, що вимагав надрукувати спростування лише в газеті «КоммерсантЪ» та на сайті kommersant.ua. Утім, за його словами, під час розгляду справи в першій інстанції, представник відповідача Олександр Войтов намагався залучити в якості співвідповідача «Дусю» й «Телекритику», однак суддя відхилив його клопотання.
Представник Андрія Гоголєва Олександр Войтов сказав , що не оскаржуватиме це рішення, оскільки справа направлена на повторний розгляд. «І ми збираємося знову її виграти», - додав він.
Судові позови від ЗМІ до журналістів - 3
04.03.2010 Юрій Шеляженко позивається до "Комісії з журналістської етики" про захист честі, гідності та відкликння документу, який містить недостовірну інформацію.
Нагадаємо, у 2008 році Комісія за скаргою Едуарда Багірова своїм рішенням засудила статтю Шеляженка під назвою «Правозащитный Хлестаков надувает простаков», яка була опублікована на сайті «Народна правда».
" Таким чином «Комісії з журналістської етики» розтоптала моє право на вільне вираження своїх поглядів та переконань, гарантоване статтею 34 Конституції України. В позовній заяві я вимагаю відкликати це «рішення» та заборонити протиправну діяльність «комісії»" - повідомляє Ю.Шеляженко в коментарі ІМІ.
За словами журналіста, він не отримав відповіді на жодну із своїх скарг про порушення його прав, направлених поштою.
"Мене не ознайомили зі скаргою пана Багірова, не дали можливість заперечити проти висунутих звинувачень, а також не запросили на засідання, де ухвалювалось рішення, а в самому рішенні оприлюднено неправдиву інформацію про те, що я нібито не зустрічався з Багіровим як з об'єктом критики"- сказав він.
10.03.2010 Харківський апеляційний адміністративний суд відмовив в задоволенні апеляційних скарг Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та прокуратури Харківської області проти АТ «Онікс» (радіо «Мелодія»). Своєю ухвалою апеляційний суд залишив без змін постанову Харківського окружного адміністративного суду від 25 вересня 2009 року, яка забороняла анулювання ліцензії радіо «Мелодія». Про це ТК повідомив Олександр Крижний.
Нагадаємо, суд першої інстанції визнав недійсним рішення Нацради про анулювання ліцензії, а також частково недійсним рішення Нацради, згідно з яким був нарахований ліцензійний збір «Оніксу».
Олександр Крижний начальник юридичного відділу АТ «Онікс» нагадує, що раніше Харківський окружний адміністративний суд розглянув ще кілька справ за позовами «Оніксу». Судові постанови визнали нечинними приписи Генеральної прокуратури про анулювання ліцензії радіо «Мелодія» і рішення Національної ради про констатацію факту втрати чинності ліцензії та оголошення конкурсу на частоти радіо «Мелодія».
«Крім цього, Харківським окружним адміністративним судом визнано нечинними рішення Національної ради про застосування санкцій у вигляді оголошення попереджень. Саме наявність даних рішень стало формальною причиною для неприйняття Національною радою рішення про продовження ліцензії радіо "Мелодія" на строк, встановлений Законом України "Про телебачення і радіомовлення"», - додав пан Крижний.
Також, як стало відомо від юриста радіо «Мелодія», Харківський окружний адміністративний суд постановою від 29 січня 2010 року зобов'язав Національну раду видати АТ «Онікс» ліцензію на мовлення з вказівкою строку дії ліцензії 10 років.
Як уточнили в юридичному управлінні Національної ради, усі рішення Харківського окружного адміністративного суду, прийняті за позовами «Оніксу» проти Нацради, оскаржуються в апеляції, тож вони поки не набрали законної сили. 10 березня розглядалася лише одна з багатьох апеляційних скарг. Представники Нацради не знайомі з ухвалою апеляційного суду, оскільки не змогли бути присутніми на засіданні.
«Ми готові до оскарження у Вищому адміністративному суді, тому що ми захищаємо позицію держави», - наголосив начальник юридичного управління Михайло Пушкаренко.
22.03.2010 «Поверхность ТВ» виграла суд у НТКУ.
Суд задовольнив позов компанії «Поверхность ТВ» до Національної телекомпанії України щодо показу КВК. Про це повідомляє президент компанії Віктор Самойленко.
За його словами, «Поверхность ТВ» є представником російського продакшну Олександра Маслякова «АМиК» в Україні, між яким та НТКУ два роки тому мала бути укладена угода щодо показу ігор КВК в ефірі першого каналу.
«У нас були домовленості щодо трансляції КВК. Перший канал КВК транслював, але угоду не уклав. І ми подали в суд на бездіяльність, не укладання угод і не оплати КВК», - зазначив він.
За неофіційною інформацією, сума позову становить 20 мільйонів гривень. Проте пан Самойленко цю цифру ані підтвердив, ані спростував: «Ми просили укласти договір на ту суму, про яку домовлялись з Олександром Масляковим (засновник «АМиК» -- ТК). Але це була реальна сума... А щодо суду, то Масляков взагалі сказав хоч на 100 мільйонів подавайте, бо це жах - пройшло два роки, а угоди досі немає».
При цьому Віктор Самойленко підкреслює, що зараз сподівається розпочати переговори з новим керівництвом НТКУ і все-таки підписати мирову угоду. «Нам ще далі працювати», - зауважує він, наголошуючи, що його цікавить лише відшкодування реальних витрат.
Нові елементи про судові позови від ЗМІ та журналістів -2
13.03.2010 На засіданні Шевченківського районного суду міста Києва слухалася справа за позовом колишнього працівника Національної телекомпанії України Віри Буков‘як до НТКУ про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу.
Суд заслухав пояснення позивачки, яка твердить, що скорочення відбувалося з порушенням закону. Адже загалом не існувало підстав для скорочення штату, бо після нього було здійснено новий набір працівників.
Суд зобов'язав представників НТКУ на наступне засідання надати документи, які б спростовували або підтверджували інформацію від позивачки.
Віра Буков‘як була звільнена в результаті масового скорочення штату, проведене в НТКУ на початку 2009 року разом з багатьма іншими працівниками телекомпанії.
19.03.2010 Журналістці «Главреду» Марії Лебедєвій відмовили у порушені кримінальної справи за фактом перешкоджання її професійної діяльності. Про це пані Марії повідомив слідчий Прокуратури Шевченківського району Вадим Хоменко.
Також, представники прокуратури інформували кореспондентку, що її справу перенаправили в Шевченківський районний відділ міліції для повторного розгляду за фактом хуліганства.
Нагадаємо, під час акції на місці незаконної забудови земельної ділянки у сквері на Прорізній 5, двоє невідомих чоловіків напали на журналістку «Главреду» Марію Лебедєву і головреда «Trast.ua» Ігоря Луцеко, намагаючись відібрати у них фото- та відеотехніку, на яку здійснювався запис події. Під час інциденту невідомий вивихнув журналістці руку. Пізніше в міліції журналістці повідомили, що один з чоловіків був працівником Київської мерії, а інший - представником забудовника.
Марина Лебедєва звернулася в прокуратуру Шевченківського району м. Києва через перешкоджання у виконанні її професійної діяльності.
Help us be even more cool!