ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Барометр свободи слова за серпень 2010 року

07.09.2010, 02:04
Головною подією місяця стало зникнення харківського журналіста Василя Климентьєва.  Його пошуки наразі залишаються безрезультатними. Було ухвалене рішення у ще одній резонансній справі - Київський апеляційний адміністративний суд позбавив телекомпанії ТВІ і «5 канал» ліцензій на мовлення на низці частот в регіонах. Рішення було винесене на користь медіа-холдингу УНТК, власником якого є голова СБУ Валерій Хорошковський. З'явилися новини і у справі Гонгадзе  – головний обвинувачений у справі Гонгадзе – екс-генерал міліції Олексій Пукач назвав замовника вбивства журналіста. Ним, за його свідченням є покійний міністр МВС Юрій Кравченко. Ця звістка стала розчаруванням для родини Гонгадзе, які переконані, що головні замовники живі і можуть уникнути покарання.

Зниклі та загиблі журналісти

16.08.2010 У Харкові зник головний редактор газети Новий стиль" Василь Климентьєв. Із заявою про зникнення журналіста звернулася в міліцію 12 серпня його співмешканка. Її заява була зареєстрована, працівники міліції провели комплекс оперативно-розшукових заходів, зазначається в повідомленні.

"Протягом двох днів з моменту звернення не вдалося встановити місцезнаходження розшукуваного, у зв'язку з цим 15 серпня слідчий відділ Дзержинського райвідділу Харківського міськуправління ГУ МВС порушив кримінальну справу за статтею умисне вбивство", - зазначається в повідомленні.

Проводяться слідчо-оперативні заходи з метою встановлення місця знаходження зниклого без вісті, відпрацьовуються різні версії зникнення, у тому числі пов'язані з виконанням професійних обов'язків. Газета «Новий стиль» спеціалізується на правовій та розсліду вальній тематиці. Водночас, наклад газети був незначним – до 1 тисячі екземплярів і вона поширювалася переважно безкоштовно.

У ході перевіркибуло встановлено, що 11 серпня головний редактор виїхав з дому з невідомим чоловіком на автомобілі «БМВ» сріблястого кольору в невідомому напрямку.

***

16.08.2010 У експертів виникли зауваження щодо дій міліції у цій справі. Депутат від НУНС Володимир Ар'єв вважає, що МВС може приховувати інформацію про вбивство головного редактора харківської газети Василя Климентьєва. "Головний редактор газети "Новий стиль" зник 11 серпня. Перший варіант - коли порушується справа по факту зникнення, застосовується менше оперативних заходів, ніж коли порушується справа по факту вбивства", - зазначив він.

Ар'єв повідомив, що газета дуже сильно критикувала саме правоохоронні органи. "Напевне в силових структурах щось знають і тому порушили справу по такій статті (вбивство), але мені це достеменно не відомо", - сказав він.

***

17.08.2010  Колеги зниклого редактора в Харькові заявили, що остання поїздка Климентьєва була робочою - він вирушив фотографувати дачу великого харківського податкового чиновника. Про це повідомляє newsru.ua в рубриці "Огляд преси".

"Він лауреат конкурсу "Часопис-2009", член Спілки журналістів. Я його знаю як позитивну людину, дуже серйозну, яка не розкидається словами, - розповіла секретар харківського відділення Спілки журналістів Нонна Зотова. - У нього були дуже відверті, сміливі матеріали".

Не сумнівається в тому, що зникнення Климентьєва пов'язане з професійною діяльністю, його знайомий - харківський журналіст Андрій Войцеховський. "Людина пішла на зустріч з інформатором і зникла, - каже Войцеховський. - Вмить забили на сполох, тому що чекали його повернення. Після фотографування дачі він хотів ще з кимось зустрітися і зник. На жаль, ніякої чіткої інформації немає".

У 2008 році Василь Климентьєв заявляв в обласну прокуратуру, що за ним стежать. Тоді співробітники редакції фотографували переслідувачів, але виявилося, що номери на машинах підроблені, і справа закінчилася нічим.

Нещодавно на сайті "Нового стилю" з'явилося повідомлення про те, що герої журналістських розслідувань замовили відомому телеканалу викривальний фільм про Климентьєва. Серед тих, по кому пройшлася газета, були головний податківець Харківської області Станіслав Денисюк і заступник прокурора області Сергій Хачатрян. Відразу після зникнення редактора журналісти "Нового стилю" заявили, що шеф вирушив фотографувати заміські особняки Денисюка і через кілька годин зник. Учора колеги навідріз відмовлялися коментувати НП, а заступник Петро Матвієнко пішов на лікарняний.

***

17.08.2010
17 серпня о 18.00 у човні, який плавав на Печенізькому водосховищі, було знайдено мобільний телефон зниклого головного редактора харківської інформаційної газети «Новий стиль» Василя Климентьєва. Телефон знайшли люди, які відпочивали на березі водосховища, як повідомили кореспонденту УНІАН у Центрі зв’язків із громадськістю ГУМУС України у Харківській області.

**

Liked the article?
Help us be even more cool!