ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Барометр свободи слова за листопад 2014 року

04.12.2014, 13:03

У листопаді найбільшу кількість порушень експерти ІМІ зафіксували у категорії «погрози, залякування» - 10. Цього місяця ця кількість незначно зросла у порівнянні з жовтнем (8 таких випадків), (у вересні – 9, у серпні – 7, у липні – 5, у червні 6, у травні - 4, у квітні – 11, у березні - 9 випадків, у лютому - 7, у січні - 13).

Далі йдуть випадки «перешкоджання законній журналістській діяльності» - 5. Хоча у порівнянні з жовтнем цей показник знизився майже в три з половиною рази (жовтень – 17, у вересні – не зафіксовано, у серпні – 6, у липні – 13, у червні – 10, у травні - 22, у квітні – 6, у березні – 34, у лютому - 18, у січні – 11).

Такі дані подає щомісячний моніторинг порушень прав журналістів Інституту масової інформації «Барометр свободи слова».

Також у листопаді знизилася кількість випадків «побиття та нападів» - 2. У порівнянні з жовтнем ця кількість зменшилася у п’ять з половиною разів (у жовтні 11, у вересні – 5, у серпні - 8, у липні – 8, у червні – 13, у травні - 18, у квітні – 22, у березні – 44, у лютому - 70, у січні - 82).

У листопаді зафіксовано 1 випадок утримання журналіста. Нюансом цього випадку є те, що це сталося не у Криму чи на Сході України, як у попередні місяці, а у Тернополі. Минулого місяця ІМІ не зафіксував таких випадків. Найбільша кількість таких випадків зафіксована у квітні – 20 та у травні – 13.

Зменшилася у листопаді кількість кібер-злочинів - 4 випадки (у жовтні – 9, у вересні – не зафіксовано, у серпні – 4, у липні – 4, у червні – 4, у травні - 6, у квітні – 1, у березні - 18, у лютому - 5, у січні - 13).

Цього місяця ІМІ, як і у жовтні, зафіксував 3 випадки «нападів на офіси ЗМІ» (у вересні – не зафіксовано, у серпні – 2, у липні – 5, у червні – 7, у травні - 14, у квітні - 13, у березні – 12, у лютому - 4, у січні не зафіксовано). Крім того, три випадки зафіксовано у категорії «Доступ до інформації», хоча у жовтні був зафіксований 1 такий випадок.

Крім того, цього місяця зафіксовано 2 випадки «економічного тиску», хоча попередні місяці таких порушень не фіксувалося. Також зафіксовано один випадок «судових позовів проти ЗМІ та журналістів», а також 1 випадок у Криму (у жовтні – 5, у вересні - 9, у серпні – 9).

Водночас цього місяця ІМІ не зафіксував жодного випадку цензури. Найвищі показники цієї категорії були зафіксовані з квітня по червень включно, коли на Сході України масово відключалися українські телеканали.

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував 7 випадків убивств журналістів, 283 випадки побиття та нападів на журналістів, 142 випадки перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та 130 випадків цензури.

Випадок незаконного утримання журналіста стався у Тернополі. Так, журналіста місцевого видання “Доба” Назарія Наджогу незаконно утримував і допитував представник ГО «Комітет по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією» Ігор Таловов, про діяльність якого журналіст провів розслідування.

З 10 випадків погроз три сталося у Києві. Зокрема, невідомі продовжують, як і у попередні місяці, «мінувати» будівлю 5 каналу. Також був зафіксований випадок «мінування» будівлі «Київміськбуду», де знаходяться редакції «Української правди» та Громадського телебачення. Також випадки погроз сталися у Херсоні, Львові, Миколаєві, Дніпропетровську, Тернополі та Чернівцях.

Перешкоджання цього місяця сталися на Дніпропетровщині і Одещині, у Сумах і Житомирі. Так, очевидний наступ на свободу слова стався у селі Крижанівка Одеської області, де журналіста голова сільради вигнала з засідання з сесії сільської ради, заборонивши попередньо знімати, та проголосувавши за проведення сесії у закритому режимі.

Серед трьох випадків нападів на офіси ЗМІ, два сталися в редакції чернівецької газети «Час» - двічі за тиждень було пограбовано офіс редакції і викрадені ноутбуки.

Детальніше з барометром можна ознайомитися за посиланнями:

частина 1

частина 2

Фото з 3222.ua

Liked the article?
Help us be even more cool!