ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Барометр свободи слова за липень 2013 року

07.08.2013, 11:41

У липні вдвічі зросла кількість випадків побиттів та нападів на журналістів – 10 (порівняно з червнем - 5 випадків, травень – 8, квітень – 1), проте зменшилася кількість випадків перешкоджань виконувати професійну журналістську діяльність – 9 (у червні - 15 випадків, травень – 8, квітень -11). Загалом, кількість порушень свободи слова у липні трималась на середньому рівні 2013 року.

Також у липні ІМІ зафіксував по 3 випадки погроз та перешкоджань в доступі до публічної інформації.

Вперше за 2013 рік у липні було зафіксовано 2 випадки затримання журналістів та випадок недопуску закордонних журналістів на територію України. Такі дані подає щомісячний моніторинг ІМІ «Барометр свободи слова».

 
Серед випадків побиття журналістів у липні найбільш кричущим стало побиття і арешт російського фотожурналіста Дмитра Костюкова, який співробітничає з The New York Times, Liberation, «Русским репортером», GEO, GQ, «Вокруг света». 27 липня, коли він знімав учасниць руху Femen,  його побили, відібрали камеру, заарештували, і змусили провести ніч в Оболонському РОВД. Мало того, на наступний день його протримали 7 годин в суді, і змусили сплатити штраф «за злісну непокору міліції». За словами журналіста, били його люди в цивільному одязі, міліція стояла поруч і спостерігала. У Костюкова також відібрали флешки з відзнятим матеріалом.

У Києві в ніч з 18 на 19 липня, під час розгону акції протесту на Майдані Незалежності бійці Беркуту побили журналіста 5 каналу Андрія Ковальова. Під час побиття у руках журналіста був мікрофон 5 каналу та посвідчення журналіста, проте "Беркут" це не зупинило. За словами Ковальова один з бійців навіть крикнув: "Журналіст, бл*ть! Да мне пох, що ти журналіст. Думаєш, ти Бог?".

В Херсоні вже вдруге протягом року напали на журналіста інформаційного агентства “Таврія ньюс” Олександра Тарасова, який проводив відеозйомку у момент спроби виселити з квартири багатодітну родину Сорокіних. Невідомі молодики хапали журналіста за руку, затуляли камеру мобільного телефону руками, погрожували фізичною розправою в разі, якщо журналіст не припинить зйомку. Зрештою, один із молодиків зіштовхнув журналіста зі сходів та викрутив йому руку, намагаючись вирвати мобільний телефон.

Вперше за декілька місяців ІМІ зафіксував випадок заборони в’їзду в Україну закордонному журналісту - російському кореспонденту Юрію Барабашу. 15 липня його депортували з України та заборонили в'їзд на територію України аж до 2018 року. Барабаш повідомив, що в’їзд заборонено з подання СБУ, але причини заборони йому не назвали. Так само, СБУ не повідомило причини заборони і на офіційні запити від Інституту Масової Інформації. Тим часом, за інформацією джерел Української правди, Барабашу заборонили в'їзд "за активну журналістську діяльність". В Україні Барабаш працював у видавництві Темпора, фотографував вуличні протести, і активно критикував українську владу. Українська правда неодноразово публікувала його фотографії з акцій протесту. Крім того, він був одним із постраждалих журналістів під час акції 18 травня. Коли він фотографував бійку білоцерківських молодиків, вони на нього також напали і намагалися вибити фотоапарат.

Що стосується випадків перешкоджань виконувати журналістську діяльність, у Києві журналістів знову не пускали на відкрите засідання бюджетного комітету ВР. Туди зміг прорватись лише один журналіст – Сергій Андрушко. Оскільки бюджетний комітет ВР вже не вперше перешкоджає журналістам висвітлювати свою діяльність, то створюється враження, що він просто намагається щось приховати від суспільства.

У липні найскандальнішим регіоном України, на додачу до Києва, стали Чернівці. Через низку неймовірних «збігів», коротких замикань та дивних технічних збоїв, 23 липня місцевий канал «ТВА» змушений був зупинити своє мовлення. Місцеві чиновники не дозволили технічним працівникам «ТВА» повернути відремонтоване обладнання в релейну станцію, яка знаходиться у приміщенні Чернівецької державної телерадіокомпанії «Буковина». Журналісти провели акцію протесту під ОДА та звернулись до українських та міжнародних організацій, владних структур, з проханням втрутитись у ситуацію і зупинити свавілля місцевих чиновників, яке загрожує каналу ліквідацією. Як наслідок, жителі Чернівців залишились без альтернативного джерела інформації, а 50 людей можуть втратити роботу.

«Прогрес» у ставленні до преси триває у місті Камінь-Каширський Волинської області. Там за три місяці мер міста Василь Бондар та секретар міськради Наталія Бащук тричі виганяли місцевого журналіста, редактора інтернет-видання “Вісті Каменя” та громадсько-політичної газети «Віддзеркалля Каширщини» Богдана Пташника з сесії міськради. Третій такий випадок стався 29 липня, коли мер міста заборонив журналісту бути присутнім на сесії міськради. Журналіст написав заяву у міліцію та прокуратуру з проханням порушити кримінальне провадження за 171 статтею ККУ.

У липні було зафіксовано всього два випадки цензури в ЗМІ. Віктора Леоненка - футбольного експерта програми "Профутбол", яка виходить в ефір на телеканалі "2+2", звільнили за його коментар на адресу бізнесмена Ріната Ахметова, наступного ж дня після виходу програми. Мало того, керівник управління спортивних проектів "1+1 медіа" Степан Щербачов ще й написав відкритого листа з вибаченнями за висловлювання експерта на адресу президента "Шахтаря" Ахметова та президента "Динамо" Ігоря Суркіса. А видання «Взгляд» прибрало з інтерв'ю власника грецького футбольного клубу ПАОК Івана Саввіді його твердження про те, що Сергій Курченко не є реальним власником футбольного клубу «Металіст».

Фізична агресія

Арешти, затримання – 2

1. У Врадіївці затримали п'ятьох журналістів

03.07.2013 У смт. Врадіївка Миколаївської області міліція затримала п'ятьох журналістів - кореспондента LB.ua Макса Левіна, знімальні групи каналів ТВі та «1+1», які мали намір взяти коментар у колишнього глави Врадіївського райвідділу міліції Віталія Синицького. Зокрема, затримані були журналіст програми "Гроші" Денис Данько та оператор Сергій Кіркіжа, кореспонденти ТВі Володимир Сіляков та Олександр Ніколенко.

Нагадаємо, 2 липня міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко підписав наказ про звільнення начальника Врадіївського райвідділу міліції Віталія Синицького з правоохоронних органів.

Журналісти під'їхали до будинку Синицького і постукали у двері. Двері відчинила господиня будинку зі словами "коментарів не даю. Після цього журналісти зайшли до сусідів, щоб поспілкуватися. Однак, через 10 хвилин під'їхала міліцейська машина з правоохоронцями у бронежилетах. Вони повідомили, що їм надійшло повідомлення, що на територію будинку проникли зловмисники. Дзвінок нібито надійшов від сусіда.

Після цього журналістів забрали в райвідділ для дачі пояснень. Слідчий повідомив, що журналістам інкримінується стаття 182 за втручання у приватне життя. Стало відомо, що заяву на знімальну групу написала господиня дому. Пізніше журналістів відпустили.

2.  Відомого російського фотографа заарештували у Києві під час виконання професійної діяльності

28.07.2013 Відомого російського фотографа Дмитра Костюкова, який співробітничає з The New York Times, Liberation, «Русским репортером», GEO, GQ, «Вокруг света», затримали 27 липня, під час виконання ним професійної діяльності, разом з трьома активістками FEMEN, яких він знімав. Про це повідомляє Телекритика.

Це сталося у момент, коли вони виходили з будинку на акцію протесту щодо урочистостей з нагоди 1025-річння хрещення Київської Русі. У міліції стверджують, що учасниці руху при цьому були оголені і розмальовані, а Костюков фотографував їх та не реагував на зауваження.

Костюкова змусили провести ніч в Оболонському РОВД м.Києва. На наступний день його протримали 7 годин в суді, і змусили сплатити штраф. Сума штрафу для фотокора склала 136 грн за статтею 185 КУпАП «Злісна непокора законній вимозі працівника міліції».  Про це з посиланням на дані затриманих розповів фотограф Максим Поліщук, який вів зйомку під стінами суду. У Костюкова також відібрали флешки з відзнятим матеріалом та фотокамеру, яку, втім, обіцяють повернути.

Погрози, залякування – 3

1. ТСН заявляє, що за одним із журналістів стежать після сюжету про наркоторгівлю

05.07.2013 Кореспондент ТСН каналу «1+1» Сергій Гальченко заявив, що за ним встановлено спостереження: за пересуваннями журналіста слідкує чорний джип з російськими номерами. Про це повідомляє прес-служба телеканалу.

19 червня в ефірі «ТСН.Тиждень» вийшов його сюжет про наркобізнес в Україні. У розслідуванні йшлося про масштаби виготовлення наркотиків в Україні: за підрахунками, щороку в Україні виробляють марихуани на два з половиною мільярда гривень, вивозячи з країни по 150 тонн.

Своє розслідування Сергій Гальченко розпочав за фактом убивства у Мелітополі. «Коли я приїхав у Мелітополь, то почав розслідувати можливу причетність підозрюваних у вбивстві до виготовлення та продажу наркотиків за кордон. Адвокат сім'ї загиблого мене відразу попередив, аби я не лишався у місті: за ними слідкують машини з російськими номерами, а свідкам трагедії погрожують - мовляв, в Мелітополі мені знаходитися дуже небезпечно», - сказав кореспондент ТСН.

Після повернення до Києва журналіст помітив, що за ним стежать. «Чорний джип стежив за мною до самого під'їзду. Машина стояла під вікнами навіть, коли я був дома. Номерні знаки свідчать про те, що автомобіль - з Російської Федерації. Думаю, таким чином ті, хто контролює трафік наркотиків з України в Росію, хочуть мене залякати», - впевнений Сергій Гальченко.

«Ми вважаємо, що переслідування нашого журналіста Сергія Гальченка пов'язане з розслідуванням у "ТСН.Тиждень".  Ми готові передати всі факти в правоохоронні органи та робимо цю інформацію публічною для того, щоб захистити нашого кореспондента», - заявив керівник ТСН Сергій Попов.  

2. П'яний чоловік з ксивою виконкому Миколаївської міськради погрожував фізичною розправою журналістам

10.07.2013 У Миколаєві затриманий працівниками ДАІ п'яний чоловік, який показав посвідчення працівника виконкому Миколаївської міської ради на ім'я Олександра Кір'янова, погрожував фізичною розправою журналістам інтернет-видання «Преступности.НЕТ».

Так, в ніч з 9 на 10 липня під час затримання співробітниками ДАІ автомобіля «Range Rover», один з пасажирів позашляховика почав ображати журналістів видання, які проводили фото-і відеофіксацію того, що відбувається.

Після того, як він пред'явив посвідчення працівника виконкому Миколаївської міськради, видане на ім'я Олександра Кір'янова, почав вимагати показати йому зроблені фотографії і видалити їх. Далі почав хапати фотоапарат журналістів. На прохання не чіпати фототехніку, молодий чоловік почав погрожувати фізичною розправою журналістам, використовуючи нецензурну лайку. Все відбувалося в присутності співробітників ДАІ.

“Слухай, друже. Якщо я зараз протягну руку, ти відразу їдеш на ЛШМД (лікарня швидкої меддопомоги - ред.), зрозумів? Я роблю раз клац - один поїхав, два клац - третій поїхав. Ще раз сфотографуєш, і я клянусь, я підкрадусь, і ти, с***, прикуриш ... Ще раз знімеш ... Я тобі зламаю цю шухлядку. Я відповідаю за свої слова”, - кричав чоловік, що показав посвідчення працівника виконкому.

3. Журналіст Сергій Левітаненко заявив, що депутат від Партії регіонів погрожувала йому вбивством

26.07.2013 В місті Котовськ Одеської області депутат місцевої ради від Партії регіонів Наталія Вайцеховська привселюдно погрожувала вбивством журналісту Олександру Ярошенку (псевдонім Сергій Левітаненко). Як розповів журналіст, дослівно її погроза звучала так: «Тебе днями відп... ять, зроблять із тебе інваліда і взагалі вб'ють! Я найму бандитів! Я тобі це обіцяю! Одним журналюгою стане менше!».

За його словами, приводом для погроз, що прозвучали у півгодинній нецензурній промові депутатки-регіоналки, стало те, що він від імені мешканців мікрорайону звернувся до виконавчого комітету міськради зі скаргою на роботу ПП «НА-Добробут», яке займається обслуговуванням житлового фонду, і яке очолює Вайцеховська. Левітаненко написав заяву в міліцію за даним фактом і серйозно побоюється за своє життя.

Побиття, напади – 10

1. У Херсоні вдруге напали на журналіста, який знімав незаконне виселення багатодітної родини

03.07.2013 У Херсоні вдруге напали на журналіста інформаційного агентства “Таврія ньюс” Олександра Тарасова, який проводив відеозйомку у момент спроби виселити з квартири багатодітну родину Сорокіних. Невідомі молодики хапали журналіста за руку, затуляли камеру мобільного телефону руками, погрожували фізичною розправою в разі, якщо журналіст не припинить зйомку. Також один із охоронців зіштовхнув журналіста зі сходів та викрутив йому руку намагаючись вирвати мобільний телефон.

За заявою Олександра Тарасова Комсомольським райвідділом міліції відкрито кримінальне провадження. Слідство доручено слідчому Дар’ї Зубко, тій самі яке вже двічі  закривала справу по нападу на журналістів, зазначили в медіа-профспілці.

2. У Запоріжжі невідомий чоловік напав на знімальну групу “Надзвичайних новин”

10.07.2013 У Запоріжжі охоронець штрафмайданчику напав на знімальну групу програми “Надзвичайні новини” телеканалу ICTV. До журналістів програми звернувся чоловік, який вважав, що його автомобіль працівники ДАІ забрали незаконно на штрафмайданчик. Коли чоловік спробував повернути авто, йому відмовилися видати його.

«Чоловік звернувся до журналістів «Надзвичайних новин». Наш власкор виїхав з власником машини на штрафмайданчик. Автомобіль знову відмовилися видавати. Тоді прибулі попросили показати, а чи є взагалі автомобіль! Або на ньому хтось розсікає по місту. Відповіддю був потужний удар оператору в обличчя», - повідомив ведучий телеканалу Костянтин Стогній.

«Охорона звалила його (оператора - ред.) на землю і продовжила бити. Сторонні люди заступилися за журналістів. На місце прибула міліція», - написав Стогній.

Як розповіла кореспондент “Надзвичайних новин” Олена Себелева, журналісти не заходили на територію штрафмайданчику. “Незважаючи на те, що журналісти завбачливо не заходили на територію і знімали здалеку, до них незабаром підбіг розлючений чоловік і вимагав припинити зйомку і забиратися, аргументуючи це тим, що вони стоять на його землі. Чоловік сильно розсердився і, в підсумку, кинувся на журналістів”, - розповіла вона.

“Викликана власником авто на місце події знімальна група «Надзвичайних новин» намагалася відзняти репортаж, проте приватний охоронець завадив їм здійснити цей процес, штовхаючи оператора, та відбираючи штатив камери. Після цього журналісти зателефонувала до міліції, яка оперативно відреагувала на сигнал про допомогу. Завдяки своєчасному втручанню співробітників міліції машину безкоштовно повернуто власникові. Розвиток конфліктної ситуації припинено. Наразі працівники міліції встановлюють повний перебіг подій, та опитують учасників та свідків подій”, - зазначили в міліції.

3. У Миколаєві міліціонер викручував журналістці руку і розбив телефон

11.07.2013 У Миколаєві міліціонер напав на журналістку інтернет-видання Podrobnosti.mk.ua Наталію Барбарош, відібрав її фотоапарат і розбив телефон. За її словами, в цей день будівлю по пр. Леніна, 101, у приміщенні якої розташована редакція, заблокували озброєні працівники спецпідрозділу міліції.

Коли кореспондент вийшла в хол подивитися, що відбувається, на неї й напав міліціонер. "Цей здоровань розбив мій телефон, вихопив його і шпурнув на сходи", - повідомила Наталія. За її словами, у неї відбирали фотоапарат, що висів на шиї, викручували руку і ремінець від фотоапарата її душив. Міліція протримала журналістку більш як 2 години в холі будівлі без засобів зв'язку, не пояснюючи в чому справа.

4. У Миколаєві ще двоє журналістів постраждали від дій міліції

11.07.2013 У Миколаєві співробітники Миколаївського УБОЗ напали на шеф-редактора видання інтернет-видання “Новости-N” Анатолія Онофрійчука та кореспондента видання Андрія Прокопенка при спробі представників ЗМІ з'ясувати, чому міліція заблокувала будівлю торгово-офісного центру “Техноконтракт”.

Журналісти “Новостей-N” прибули до “Техноконтракту” після численних дзвінків мешканців до редакції. Коли журналісти спробували зайти до будівлі з боку автомобільної стоянки, де двері були відчинені, на них відразу накинулися кілька людей у ??цивільному.

Двоє накинулися на кореспондента “Новостей-N” Андрія Прокопенка, вирвавши в нього фотоапарат. Ще двоє почали викручувати руки шеф-редактору видання Анатолію Онофрійчуку та відняли його мобільний телефон. Пізніше відібрані речі повернули журналістам.

5. "Беркут" побив журналіста "5 каналу" Андрія Ковальова на акції протесту на Майдані

19.07.2013 У Києві в ніч з 18 на 19 липня під час розгону акції протесту на Майдані Незалежності бійці Беркута побили журналіста 5 каналу Андрія Ковальова. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Під час побиття у руках журналіста був мікрофон "5 каналу та посвідчення журналіста, проте "Беркут" це не зупинило. За словами Ковальова один з бійців навіть крикнув: "Журналіст, бл*ть! Да мне пох, що ти журналіст. Думаєш, ти Бог?".

У лікарні Андрію Ковальову діагностували забої спини, грудної клітини, голови, рук та ніг. "Болить спина. Вдарили по голові. Не переживайте. Виробнича травма. "Беркут" бив і штовхав безбожно з матюка. Налітали, два рази збили з ніг. Підлітали ззаду. Виводили людей - затримували. В один момент навіть тиснули і збили з ніг мене з Олександром Аргатом (також журналіст 5 каналу). Ми знімали, знов і знов верталися на Майдан. Відірвали гудзик, забій спини, трохи набили голову", - написав Ковальов.

Як відомо, мітинг на Майдані розпочався 18 липня. Це мала бути завершальна акція Врадіївської ходи, що почалась як протест проти свавілля міліції та вимога відставки міністра МВС Віталія Захарченка. Близько 23:00 міліція почала зносити намети протестувальників.

6. "Беркут" повалив з ніг оператора "5 каналу", коли той знімав розгін акції протесту

19.07.2013 У Києві в ніч з 18 на 19 липня бійці Беркута звалили з ніг оператора "5 каналу" Дмитра Демишева, який фіксував на камеру розгін акції протесту на Майдані Незалежності. Про це повідомив у своєму блозі журналіст Мустафа Найєм. За словами Найєма, підполковник міліції намагався вибити камеру з рук оператора та погрожував йому арештом.

7. У Донецьку жорстоко побито активіста та журналіста газети "Дорожній контроль" Олега Богданова

21.07.2013 У Донецьку побили журналіста та активіста «Дорожнього контролю» Олега Богданова. Близько 19 години двоє невідомих чекали на Олега біля його будинку, і коли він увійшов до під'їзду, кинулись на нього і почали бити на очах у дружини й дитини.

Богданов пов'язує напад з діяльністю «Дорожнього контролю». «Йшов додому біля під'їзду стояли дві людини, середнього зросту. Перед тим як заходити, я сказав доньці йти до дружини. Коли я заходив - вони напали на мене. Я почав від них тікати, вони мене наздоганяють і роблять підсічку, б'ють по нирках ногами б'ють. Я їх ніколи не бачив. Думаю, що це пов'язано з нашою діяльністю. Нирки болять .. думаю відбили, щелепу болить, ніс болить», - розповів він.

Медики діагностували у потерпілого окрім перелому кісток носа і щелепи, ще й закриту черепно-мозкову травму та струс головного мозку.

8. Під час акції захисту київського скверу постраждав фотокор та журналіст "Дорожнього контролю"

22.07.2013 У Києві під час сутички в ході захисту місцевими жителями скверу на вулиці Тверській (Печерськ), від рук невідомих постраждав журналіст інтернет-видання «Дорожній контроль» Андрій Дзіндзя. За словами народного депутата Юрія Сиротюка ("Свобода"), забудовники 22 липня вранці з залученням техніки повністю зруйнували сквер, де було близько ста дерев, які вони зрізали. Для охорони забудовники "зігнали близько п'ятдесяти осіб".

"На місце прибуло багато активістів, журналістів. Там відбулася штовханина з так званою охороною. В результаті штовханина в журналіста "Дорожнього контролю" Андрія Дзіндзя забрали посвідчення, вдарили його", - розповів Сиротюк.

"Вони вдарили його один раз, потім ще раз. Також у спину вдарили фотокореспондента, який працював на місці", - додав нардеп. "Це звичайний типовий "бєзпредєл" з "тітушками" і прикриттям з боку міліції. Міліція стоїть, в очі дивиться, але не реагує. Ситуація погана, але типова", - сказав Сиротюк.

Водночас, як написав на своїй сторінці у Facebook громадський активіст Віталій Уманець, двох "спортсменів", які були в охороні, впізнали.

"... вони брали участь у рейдерському захопленні будинку вчительки Ніни Москаленко і проходять у кримінальній справі як невстановлені особи. Міліція нібито не може знайти цих людей, але зараз на Тверській відмовляється їх затримувати", - написав Уманець. За його словами, рейдери підігнали дві вантажівки, якими вивозять спиляні дерева. Одну з них активісти заблокували.

9. У Києві міліціонер відмовився захистити фотокора, на якого напали

26.07.2013 В центрі Києва на фотокореспондента одного з інтернет-видань Максима Требухова було скоєно напад під час зйомки ДТП. Требухов разом з іншими колегами-журналістами приїхали знімати ДТП, яке сталося на очах у співробітників ДАІ.

“Група людей з машини-учасниці аварії і, за словами свідків, винуватиці події, на очах у співробітника МВС і колег-журналістів напали на фотокореспондента, однак правоохоронець відмовився реагувати на звернення журналістів і допоміг втекти нападнику”, - повідомлялося на сайті радіостанції «Голос Столиці».

Водночас у ГУМВС України в Києві повідомили, що коли фотокор почав знімати деталі пригоди на фото та відео, з однієї з машин-учасниць ДТП вийшов громадянин і наказав припинити зйомку. Оскільки фотокор продовжував знімати, між чоловіками виникла сварка, і фотокор отримав удар рукою в обличчя.

На місце події виїхала слідчо-оперативна група Шевченківського райуправління, нападника затримано і доставлено до райуправління. Подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за кваліфікацією ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України: «Умисне легке тілесне ушкодження». Наразі проводиться досудове розслідування.

10. У Києві побили відомого російського фотокора

27.07.2013. Відомого російського фотографа Дмитра Костюкова побили співробітники правоохоронних органів у Києві 27 липня. Це сталося у момент, коли він знімав активісток руху Femen, які виходили з будинку на акцію протесту щодо урочистостей з нагоди 1025-річння хрещення Київської Русі.  У міліції стверджують, що учасниці руху при цьому були оголені і розмальовані, а Костюков фотографував їх та не реагував на зауваження, повідомляє Телекритика.

З цим категорично не згодний фотокореспондент. За його словами, люди у штатському напали на них при виході із під`їзду, коли він та одягнені  учасниці руху йшли до таксі.

«Я познімав дівчаток хвилин 20-30 дому, ми вийшли з під'їзду, я йшов перший. І відразу з криками на нас налетіли і почали бити. Перша людина мене вдарила, друга - вирвала камеру. Я сильно і не пручався, це марно: якщо почати тягнути камеру на себе, то набагато більше варіантів, що її розіб'ють», заявив журналіст в інтерв’ю Телекритиці. За його словами, його кинули обличчям в асфальт і почали штовхати. «У цей момент я сказав, що я журналіст з іншої країни. Але, мені здається, їх це ще більше заохочувало», заявив Костюков. Після побиття, журналіст провів 5 годин у лікарні Швидкої допомоги, де йому накладали на голову шви.

Після побиття Костюкова затримали і змусили провести ніч в Оболонському РОВД м.Києва. На наступний день його протримали 7 годин в суді, і змусили сплатити штраф у сумі 136 грн за статтею 185 КУпАП «Злісна непокора законній вимозі працівника міліції».  Про це з посиланням на дані затриманих розповів фотограф Максим Поліщук, який вів зйомку під стінами суду. У Костюкова також відібрали флешки з відзнятим матеріалом та фотокамеру.

Перешкоджання законній професійній журналістській діяльності – 9

1. У Львові журналістів не пустили в аеропорт на зйомку прильоту Принца Кентського

02.07.2013 Знімальну групу львівського телеканалу НТА не пустили на територію аеропорту “Львів” на протокольну зйомку прильоту Принца Кентського і членів Клубу любителів старовинної авіації. Служба охорони охорони ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького» пояснила це тим, що у списку акредитованих журналістів немає ні прізвища оператора, ні журналіста цього телеканалу.

НТА акредитувала у Львівській ОДА одну знімальну групу, а у самий аеропорт на зйомку прислали іншу, яка мала при собі редакційні посвідчення. Проте журналістів не пустили.

Більш того, журналісти інших ЗМІ не змогли зняти протокольну зйомку зустрічі Принца, оскільки прямо перед ними вже після приземлення літака Принца вишикувався військовий оркестр.

Пізніше журналісти почали вимагати коментаря керівника служби охорони львівського аеропорту щодо цього інциденту. Однак Ірина, яка представилась керівником прес-служби аеропорту на прохання журналістів організувати коментар, у однозначній формі заявила, що вона думає, що керівнику охорони зараз не зручно буде давати коментарі.

2. Журналістів не пускали на засідання бюджетного комітету

03.07.2013 Представників ЗМІ не пускали на засідання бюджетного комітету Верховної Ради. Про це повідомив журналіст Сергій Андрушко. "Від усієї країни на засіданні бюджетного комітету перебуває лише один журналіст", - повідомив він.

Пізніше журналісту все-таки вдалося потрапити на засідання. "Я потрапив на бюджетний комітет! Провів народний депутат," – написав він. Причиною відсутності журналістів на засіданні комітету назвали відсутність сидячих місць.

3. У Чернівцях чиновник не пустив журналістів на зустріч влади з підприємцями

11.07.2013 Перший заступник голови Чернівецької обласної держадміністрації Георгій Галиця перешкоджав професійній діяльності журналістів, які мали намір висвітлити зустріч представників влади з підприємцями краю в приміщенні облдержадміністрації та облради. Він разом з представником комісії Адміністрації Президента, яка працювала в області, Олександром Софроновим не допустив представників місцевих ЗМІ на відкритий публічний захід в приміщенні суб'єкта владних повноважень.

4. Журналістам ТВі під час заворушень біля Київради зламали відеокамеру

11.07.2013 Оператору телеканала ТВі Євгену Кіяшку під час заворушень під стінами Київської міськдержадміністрації зламали відеокамеру.

Як розповіла кореспондент телеканалу Олена Опанасенко: “Беркутівці” без попередження штовхнули групу актівістів, среди якіх були оператори різних каналів, люди попадали. Оператор ТВі Євген Кіяшко, який у той час знімав подію, теж впав разом з камерою, на ній розтрощився корпус”.

Постраждалий оператор звернувся до Шевченківського райвідділу міліції з вимогою розібратися в ситуації.

Нагадаємо, 10 липня близько 500 прихильників опозиційних політичних партій УДАР, Всеукраїнське об'єднання “Свобода" і Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" протестували проти продовження роботи Київської міської ради після закінчення терміну каденції його складу.

5. У Донецьку на нараду з нагоди призначення керівництва ГУ Міндоходів запросили лише комунальні ЗМІ

16.07.2013 У Донецьку на нараду з нагоди призначення керівництва Головного управління Міндоходов в Донецькій області запросили лише працівників контрольованих владою комунальних ЗМІ.

Як повідомляє Донецький Інститут Інформації, захід приховувався від журналістів, запросили лише працівників контрольованих владою комунальних ЗМІ. Власні матеріали вийшли в комунальних газетах «Життя» (власник - Донецька ОДА та Донецька обласна рада) та «Муніципальна газета» (власник - Донецька міська рада).

6.Журналістів не пустили на зустріч протестувальників з Врадіївки із Захарченком

18.07.2013 Журналістів не пустили на зустріч міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка із групою мешканців Врадіївки (Миколаївська область), які прийшли до Києва маршем протесту проти свавілля правоохоронців.

Представники ЗМІ не змогли потрапити на зустріч з міністром навіть попри те, що  учасники акції протесту  вимагали присутності представників преси.

7. Журналістів не впускають на зустріч Попова з нардепами від опозиції

19.07.2013 Журналістів, які прийшли висвітлити хід переговорів між головою КМДА Олександром Поповим та народними депутатами від опозиції, не пустили в зал, де проходила зустріч. Про це повідомила "Українська правда" з посиланням на прес-службу партії "Батьківщина".

Спершу журналістів взагалі не впускали до приміщення КМДА, тепер же їм дозволити зайти на 4-й поверх у прес-центр, де стоять столи з пиріжками, солодощами і чаєм, але не в кабінет, де відбувається зустріч. Депутати планували обговорити з Поповим ситуацію, що склалася в Києві після того, як міська рада втратила свою легітимність. Вони вимагатимуть, щоб глава КМДА направив звернення до президента та Партії регіонів з вимогою терміново призначити вибори міськради та міського голови столиці.

8. На Волині керівник підприємства перешкоджав та штовхав журналістку

21.07.2013 У місті Нововолинськи Волинської області керівник підприємства ПП "МП Сантехмонтаж" перешкоджав професійній діяльності журналіста нововолинської міської щотижневої газети "Наше місто" Наталі Камишникової.

Конфлікт між журналісткою та керівником підприємства виник на площі біля меморіального комплексу Вічного вогню та пам’ятника воїну-прикордоннику. Працівники підприємства проводили на площі демонтажні роботи. Коли журналістка спробувала завадити робітникам демонтувати плити, керівник підприємства, за словами Камишникової, незважаючи на те, що вона працює журналістом і виконує свої професійні обов’язки, кілька разів штовхнув та нецензурно висловлювався на її адресу.

9. Волинський журналіст поскаржився міліції та прокуратурі на мера, який тричі йому забороняв бути на сесії міськради

29.07.2013 Редактор інтернет-видання “Вісті Каменя” та громадсько-політичної газети «Віддзеркалля Каширщини» (місто Камінь-Каширський Волинської області) Богдан Пташник заявив у міліцію та прокуратуру, що мер міста Василь Бондар, а також секретар міської ради Наталія Бащук умисно перешкоджають його професійній діяльності.

Пташник повідомив, що у червні та у травні посадовці виганяли його з сесії міськради.

Третій такий випадок стався 29 липня, коли мер міста заборонив журналісту бути присутнім на сесії міськради. «Також 29 липня перед початком пленарного засідання сесії міської ради Бондар В.І. …заборонив мені бути присутнім на сесії міської ради», - вказав в заяві Пташник.

При цьому «Бондар В.І. та Бащук М.І. поводилися викликаюче, демонструючи при цьому зневагу і упередженість щодо моєї особи», - додає журналіст.

«Вважаю, що внаслідок порушення вищеназваних моїх професійних прав було вчинено діяння, яке має ознаки складу злочину, передбаченого ст. 171 Кримінального кодексу України, яка встановлює кримінальну відповідальність за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів», - заявив Пташник.

Пташник просить районну прокуратуру та керівництво районного управління МВС розслідувати вищевикладені факти та притягти винних осіб до відповідальності.

Цензура. Доступ до інформації

Цензура – 2

1. Експерта програми на "2+2" звільнили за коментар на адресу Ахметова та Суркіса

15.07.2013 Віктора Леоненка - футбольного експерта програми "Профутбол", яка виходить в ефір на телеканалі "2+2", звільнили за його коментар на адресу бізнесмена Ріната Ахметова, повідомляє Українська Правда.

Про це йдеться у відкритому листі керівника управління спортивних проектів "1+1 медіа" Степана Щербачова на адресу президента "Шахтаря" Ахметова та президента "Динамо" Ігоря Суркіса.

У заяві він вибачився за висловлювання експерта щодо клубу "Шахтар" у програмі, що вийшла 14 липня, та зазначив, що редакція не поділяє думок Леоненка і призупиняє співпрацю з футбольним експертом.

"Також ми вважаємо образливими слова Леоненка на адресу президента клубу ФК "Динамо" Ігоря Суркіса і просимо вибачення за це", - йдеться у листі Щербачова.

Як відомо, на запитання ведучого програми про те, чому Леоненко вважає "Шахтар" достроковим переможцем чемпіонату України з футболу, який щойно лише стартував, експерт відповів: "Він може просто все купити, ось і все…домовитися".

Як зазначає "ЛігаБізнесІнформ", Леоненко відмовлявся відповідати на запитання про клуб Ахметова доти, поки ведучий не сказав експерту: "За що ми вам гроші платимо?".

Стосовно Ігоря Суркіса Леоненко у прямому ефірі висловив сумнів у його якостях управлінця. "Футболісти не грають, при цьому отримуючи 2 млн. доларів зарплати. Ну і хто в цій ситуації нерозумний? Запитання до президента клубу", - сказав експерт.

2. «Взгляд» прибрав з інтерв’ю згадку про те, що Курченко не є власником «Металіста»

30.07.2013 Видання «Взгляд» прибрало з інтерв'ю власника грецького футбольного клубу ПАОК Івана Саввіді його твердження про те, що Сергій Курченко не є реальним власником футбольного клубу «Металіст».

Інтерв'ю передрукувала низка інтернет-видань, зокрема, «Сегодня». У початковій версії інтерв'ю були такі запитання і відповідь:

« - Вы не так давно организовали в Салониках представительный международный шахматный турнир. Не хотите предложить владельцу "Металлиста" Сергею Курченко накануне первого матча сыграть партию в шахматы?

- Я играю только с реальными владельцами. Кто реальный владелец "Металлиста"? Бросьте, я знаю чуть больше, чем вам кажется».

Однак після публікації цей уривок на сайті газети «Взгляд» зник.

Доступ до інформації – 3

1. СБУ Криму змусило міськраду Сімферополя приховувати від громадян Генплан

15.07.2013 Управління СБУ в Криму змусило міську раду накласти гриф «Для службового користування» на основне креслення Генерального плану, схему магістралей, опорний план, схему електропостачання, схему тепло- і газопостачання та інші. Про це повідомляє Східноукраїнського центр громадських ініціатив.

Свої дії працівники СБУ обґрунтували тим, що великомасштабні картографічні матеріали, на яких розроблено Генплан, Рада міністрів АРК вирішила вважати службовою інформацією.

За словами голови Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимира Щербаченка, такі дії є порушенням законів «Про регулювання містобудівної діяльності» та «Про доступ до публічної інформації». «Це схоже на перевищення службових повноважень або свідоме створення умов для корупції у земельній та містобудівній сфері», - зазначив він.

2. Голові слідчої комісії щодо побиття журналістів не надають інформацію про 18 травня

16.07.2013 Голові тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування подій 18 травня на Європейській площі, народному депутату України від ВО «Батьківщина» Віталію Яремі не надають повної інформації по справі. Про це він сказав в ефірі Радіо Свобода.

За його словами, машини БТР, які опинилися на вулиці Інститутській під час мітингів, пропустили туди саме працівники міліції. Проте, як голова слідчої комісії він не має допуску для перевірки цих фактів та розслідування справи, і на запити міністру внутрішніх справ відповіді не отримує.

«Я пишу запити Міністру внутрішніх справ, прошу його включити до розслідування мене особисто. Я маю таке право – вимагати від керівника виконавчого органу приймати участь у перевірці тих фактів, які вказані у моєму депутатському зверненні або депутатському запиті».

Як стверджує депутат, молодики, які напали на журналістів Ольгу Сніцарчук та Влада Соделя «діяли за підтримки працівників міліції».

«Це жахливі речі і одна із, на мій погляд, проблем сьогоднішнього керівництва МВС – це якраз прикриття цих негідників, тобто працівників міліції, які вчиняють злочини, а керівництво МВС займає їхню позицію, старається вигородити їх з тієї чи іншої ситуації».

3. Волинська ОДА відмовила журналістці в інформації про ремонт площі у місті

31.07.2013 Волинська облдержадміністрація відмовилася надати журналістці міської щотижневої газети "Наше місто" (місто Нововолинськ Волинська область) Наталі Камишниковій інформацію про ремонт площі біля пам'ятника воїнам-прикордонникам у Нововолинську.

У листі в облдержадміністрацію журналістка попросила надати копію договору підряду №1-СТМ від 4.6.2013 р., укладеного управлінням інфраструктури та туризму ВОДА із ПП МП "Сантехмонтаж", і додатків до цього договору. Зокрема, локальний кошторис робіт.

"Прошу також повідомити, хто відповідає за дотримання правил техніки безпеки під час ремонтних робіт на цьому об’єкті і хто контролює дотримання правил ТБ", - йдеться в запиті Камишникової.

В управлінні інфраструктури та туризму їй надали лише загальну інформацію щодо ремонту об'єкту. Решту інформації чиновники відмовилися надати. Мовляв, вона - конфіденційна.

Непрямий тиск

Недопуск закордонних журналістів – 1

1. Росіянину-фотографу до 2018-го заборонили в'їзд в Україну

15.07.2013 Громадянину Росії Юрію Барабашу, якого депортували з України, заборонили в'їзд на територію України до 2018 року.

Станом на 11:13 Барабаш перебував на станції Хутір-Михайлівський. "Зараз я на кордоні. Міліціонери, які мене затримали, сказали, що заборона в'їзду діє до 2018 року. Причини не називали, але сказали, що це все з подання СБУ", - сказав Барабаш.

Як повідомляє журналіст "УП" Катерина Аврамчук на своїй сторінці Facebook, міліціонери, які затримали Барабаша, кажуть, що заборона введена з подання СБУ, але причин не називають. За інформацією джерел "Української правди", Барабашу заборонили в'їзд "за активну журналістську діяльність".

Барабаш в Україні працював у видавництві Темпора, фотографував вуличні протести і активно критикував українську владу. "Українська правда" неодноразово публікувала його фотографії з акцій протесту. Крім того, під час акції 18 травня, коли він фотографував бійку білоцерківських молодиків, вони на нього також напали і намагалися вибити фотоапарат. Також він був серед затриманих під час проведення акції на Майдані Незалежності на честь 8-ї річниці Помаранчевої революції у 2012 році. Тоді правоохоронці затримали 7 осіб.

Політичний тиск – 1

1. Чернівецький телеканал ТВА Андрія Пишного не може вийти в ефір після пожежі в апаратній Чернівецької ОДТРК

24.07.2013 Генеральний директор чернівецького каналу ТВА Тата Кеплер заявляє про протидію виходу каналу в ефір після пожежі, що сталася в апаратній Чернівецької ОДТРК. Про це вона заявила в коментарі «Телекритиці».

За її словами, 23 липня в приміщенні апаратної Чернівецької ОДТРК, з якою ТВА ділить одну частоту (обидва канали мовлять на 34 ТВК у Чернівцях: ТВА має  20 годин на добу, а ОДТРК - 4 години на добу), трапилася пожежа, через яку постраждало обладнання приватного каналу.

«Через цю апаратну проходить сигнал чотирьох каналів. Однак, за дивним збігом обставин, тільки наш канал не вийшов в ефір. При цьому, як я читала на різних порталах, пожежа виникла о 19:23, тоді як о 19:30 вони завершують, а ми розпочинаємо мовлення. Тобто виходить, що 7 хвилин, як не дивно, під час пожежі вони мовили. А потім ТВА в ефір не вийшла», - каже пані Кеплер.

Після цього канал ТВА полагодив свою техніку, однак поставити її на місце і відновити мовлення співробітникам каналу не вдалося. До ОДТРК їх не пустили, а в Концерні РРТ, як звертає увагу Тата Кеплер, їй сказали, що для відновлення мовлення необхідний дозвіл державної телекомпанії.

«Ми зараз прокладаємо кабель і хочемо вийти напряму на Концерн РРТ, щоб мовити зі свого передавача. Справа в тому, що ми ділимо ефір з державним каналом, переключення з одного каналу на інший відбувається у них, тому ми комутувалися через них. Але зараз ми хочемо піти в обхід», - додала вона.

За її словами, у Концерні РРТ обговорюють можливість оперативного підключення, однак на це піде «певний час», оскільки вони очікують дозволу від київського керівництва.

Також Тата Кеплер зазначає, що написала листа до керівника ОДТРК Любові Годнюк з проханням пустити представників каналу до апаратної з власним обладнанням, принаймні на 10 днів, однак відповіді не отримала.

Пані Кеплер вважає, що всі ці події не є випадковими: «Я не вірю, що випадково міг загорітися старий телевізор у лінійній апаратній, що випадково тільки наше обладнання вийшло з ладу, я не вірю, що випадково тільки наш канал не вийшов в ефір. Якби це було випадково, то ми б не мали тепер проблем з виходом і спротиву як з боку Концерну, так і з боку ОДТРК».

Керівник ТВА розцінює ці проблеми як можливу протидію з боку представників місцевої влади. Втім, що могло її викликати, вона не знає: «Ніяких проектів проти влади у нас на каналі не було, у нас навіть немає політичної програми».

Генеральний директор Чернівецької ОДТРК Любов Годнюк у коментарі «Телекритиці» зазначила що, вважає закиди з боку керівництва ТВА невмотивованими: «Чернівецька ОДТРК не здійснює послуг із трансляції приватних каналів. ТВА має угоду з Концерном РРТ, який забезпечує послуги з трансляції телевізійного сигналу».

За її словами, ОДТРК має свою студію, на третьому поверсі якої розташована апаратна, де стоїть обладнання обласного радіопередавального центру. У цій кімнаті сталося коротке замкнення електромережі й сильне задимлення. «Полум'я ще не було, але наші працівники викликали дві бригади пожежної охорони, і вдалося локалізувати задимлення ще до того, як воно загорілося», - каже пані Годнюк.

Також пані Годнюк звертає увагу, що обладнання в цій апаратній перебуває на її «відповідальному зберіганні від обласного радіопередавального центру», який обслуговує та контролює Концерт РРТ. Вона запевняє, що про інше обладнання їй невідомо. Хоча, за інформацією джерел «Телекритики» з ТВА, в апаратній також розміщується техніка, що належить ТВА.

Любов Годнюк зазначила, що не може пропустити в приміщення представників ТВА, тому що наразі працює комісія МНС, яка має з'ясувати, внаслідок чого сталося коротке замкнення мережі: «Я не можу в кімнату, за яку я несу відповідальність, впустити представників приватного каналу. Коротке замкнення щось спричинило, і мені мають дати відповідне заключення. Поки його не буде, я туди не впущу нікого. Я не хочу, щоб державного мовника втягували в політичні ігри. Я дію в межах своїх повноважень».

Коли буде висновок МНС, поки невідомо.

Також пані Годнюк додала, що представники Концерну РРТ до неї не зверталися щодо каналу ТВА.

Юридичний тиск

Судові позови та заяви проти ЗМІ та журналістів – 1

1. Директор запорізького "Водокананалу" вимагає у суді від редактора "Суботи плюс" 100 тис грн

11.07.2013 Генеральний директор КП “Водоканал” міста Запоріжжя Ігор Очеретько подав судовий позов проти головного редактора місцевої газети “Субота плюс” Богдана Василенка та вимагає стягнути з нього 100 тис грн. Про це Василенко написав на своїй сторінці у Facebook.

У тексті позову директор “Водоканалу” просить суд домогтися спростування 12 витягів зі статті Богдана Василенка «Дряхлая прибыль запорожского Водоканала», яка була опублікована на сайті видання 25 березня 2013 року. Також позивач вимагає “заборонити розповсюджувати недостовірну інформацію будь-яким чином” (у тому числі в спілкуванні). Окремою вимогою у позові Очеретько вимагає стягнути з Василенка 100 000 гривень на користь КП «Водоканал», при тому, що позов подано від приватної особи, повідомляють “Местные вести”.

“Отримав ще один позов від "Водоканалу" - тепер від його директора Очеретька. Цей директор, який ховається від преси краще, ніж воша в бороді Распутіна, теж вирішив заявити про свою потоптану честі і відірваній ... вибачте, приниженій гідності. Крім купи спростувань і повторного бажання заборонити мені говорити, пан Очеретько вирішив вимагати у мене особисто (не у редакції!) 100 тисяч гривень. При цьому гроші він вимагає на користь "Водоканалу", - написав у Facebook Василенко.

Крім того, він зазначив, що нещодавно помітив стеження за собою.

“Сьогодні (8 липня - ред.) в районі площі Пушкіна помітив за собою стеження в особі двох малопомітних тіпочков. Хлопці, а навіщо стежити-то, невже мало прослуховування телефонів? Та й взагалі - я ж не ховаюся, підходите до редакції, поп'ємо чайку, поговоримо про невиразний життєвий шлях рядового шниря, анекдоти про Януковича потравимо...”, - написав Василенко.

Нові елементи про судові позови та заяви проти ЗМІ та журналістів – 2

1. Апеляційний суд постановив, що «Житомир.info» не платитиме 30 тис. грн за коментарі на сайті

2. У Запоріжжі суд вдруге заборонив журналісту говорити про «Водоканал»

Інтернет-тиск

Кібер-злочини проти журналістів і ЗМІ – 1

1. Сайт INTV атакували хакери

05.07.2013 З 5 липня на сайт INTV ведеться DDOS-атака. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив головний редактор INTV.UA Олександр Попов.

«Редакція каналу ІNTV повідомляє, що з вечора п‘ятниці на ресурс ведеться жорстка ДДОС-атака із залученням щосекунди до 40 тис комп‘ютерів з ІР-адресами з усього світу», - розповів він. Редакція пов‘язує атаку із «низкою резонансних матеріалів», які з`явилися на ресурсі цієї п`ятниці.

«Зокрема, причиною атаки на канал може бути матеріал, присвячений депутатському зверненню до генпрокурора з вимогою розпочати розслідування злочинної діяльності кіндер-олігарха Сергія Курченка, якого прикриває Міністр доходів Сім’ї Олександр Клименко», - уточнив Олександр Попов.

Захист свободи слова

Реакція влади на порушення свободи слова – 16

1. Напад на журналістів СТБ перекваліфікували на 171 статтю

02.07.2013 Міліція перекваліфікувала інцидент в Ірпені зі знімальною групою СТБ на перешкоджання законній професійній журналістській діяльності, повідомляється на сайті прокуратури Київської області.

Після перевірки інформації про інцидент зі знімальною групою телеканалу СТБ прокуратура м.Ірпеня надала вказівку слідчому відділу Ірпінського МВ ГУ МВС України в Київської області, який проводить досудове розслідування, перекваліфікувати кримінальне провадження із ст.296 КК України, тобто хуліганство, на ч.1 ст.171 КК України, тобто умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

“Ретельно вивчивши всі зібрані матеріали справи, прокуратура встановила, що є достатньо кваліфікуючих ознак саме статті “умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”, - зазначили в прокуратурі.

2. Міліція закрила кримінальне провадження за заявою Бурлакова проти “Аргументы недели - Крым”

03.07.2013 Кримінальне провадження за фактом незаконного збору і поширення конфіденційної інформації про першого віце-прем'єра Криму Павла Бурлакова закрито. Про це йдеться у відповіді першого заступника начальника Головного управління МВС у Криму - начальника слідчого управління ГУ Олега Кіріліна на інформаційний запит головного редактора інтернет-видання “Аргументы недели - Крым” Заїра Акадирова.

“Кримінальне провадження закрито на підставі ч.1 п.2 ст. 284 КПК України, тобто у зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення”, - йдеться у відповіді.

За даними Кіріліна, кримінальне провадження №4212130000000011, відомості про яке були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27 листопада 2012 року, закрито 27 лютого 2013 року.

3. "Регіонали" і комуністи зірвали засідання комісії з розслідування побиття журналістів

03.07.2013 Провладні члени тимчасової слідчої комісії (ТСК) ВР з розслідування фактів нападів на представників ЗМІ 18 травня знову зірвали засідання, яке мало відбутися 2 липня. Голова тимчасової слідчої комісії, народний депутат від «Батьківщини» Віталій Ярема заявив на початку засідання, що передав голові Верховної Ради попередній звіт ТСК, підписаний чотирма опозиційними депутатами.

У відповідь на цю інформацію член комісії, народний депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко заявила, що поданий звіт є сфальсифікованим. Вона повідомила, що чотири члени ТСК від Партії регіонів і КПУ підготують власний попередній звіт і також передадуть його на розгляд парламенту. «Ми ще побачимо, чий звіт підтримає Верховна Рада», - пригрозила Олена Бондаренко. Після її заяви члени ТСК від провладних фракцій залишили засідання комісії.

4. За фактом перешкоджання журналісту LB.ua у Врадіївці відкрито кримінальне провадження за 171 статтею

03.07.2013 Cлідчий відділ Врадіївського райвідділу міліції відкрив кримінальне провадження за ст 171 Кримінального кодексу України за фактом перешкоджання працівниками міліції фотокореспонденту LB.ua Максиму Левіну у смт Врадіївка Миколаївської області. Про це повідомило інформаційне агентство “Поряд з вами” з посиланням на начальника управління зв’язків з громадськістю МВС України С.В. Бурлакова. Провадження відкрито за заявою Максима Левіна, який звернувся до Врадіївського РВ щодо перешкоджання працівниками міліції його професійній діяльності журналіста.

5. Генпрокуратура назвала прізвища ще трьох обвинувачених у нападі на журналістів

04.07.2013 Заступник начальника управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Генеральної прокуратури Юрій Севрук повідомив імена обвинувачених, які разом з Вадимом Тітушком  брали участь у нападі на журналістів у Києві 18 травня. Про це він повідомив під час засідання Комітету з питань свободи слова та інформації 3 липня. Севрук зазначив, що 8 липня відбудеться попереднє засідання суду з розгляду кримінального провадження, по якому проходять Сергій Приходько, Андрій Ярошенко та  Михайло Пшук за напад на журналістів Ольгу Сніцачук та Владислава Соделя.

На засіданні Комітету звернули увагу на те, що у правоохоронних органів немає доказів, що обвинувачені є членами злочинного угрупування. На це повідомлення  голова тимчасової слідчої комісії з розслідування фактів побиття журналістів 18 травня в Києві Віталій Ярема зазначив, що вищезгадані особи були розпізнанні на відеозаписах рейдерського захоплення будинку вчительки з Києва Ніни Москаленко. За наявності таких доказів Ярема припустив, що молоді люди є учасниками злочинного угрупування. Цю гіпотезу підтримав і кореспондент газети «Коммерсантъ-Украина» Владислав Содель, що був присутній на засіданні Комітету.

6. Міліція закрила кримінальне провадження проти затриманих у Врадіївці журналістів

05.07.2013 У відповідності до вимог Кримінального процесуального кодексу це повідомлення було внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 182 (Порушення недоторканності приватного життя) Кримінального кодексу України.

5 липня Слідчий відділ Врадіївського райвідділу закрив кримінальне провадження проти затриманих у Врадіївці 3 липня журналістів ”1+1”, ТВі ті Лівого берега, повідомляється на сайті МВС України.

Таке рішення було прийняте за результатами проведеного досудового розслідування на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 Кримінального процесуального кодексу України – у зв’язку з відсутністю складу злочину.    

“Таке рішення прийнято слідчими у зв’язку з тим, що не було встановлено факт порушення працівниками засобів масової інформації права на приватне життя, оскільки цей злочин має місце тоді, коли особою незаконно збирається або поширюється конфіденційна інформація про іншу особу, дозвіл на розповсюдження якої вона не давала.

Такою інформацією можуть бути відомості про приватне життя особи, що становлять її особисту чи сімейну таємницю – зокрема, інформація про освіту, сімейний стан, релігійність, стан здоров’я, дату і місце народження, майновий стан та інші персональні дані про особу”, - зазначили в міліції.

7. За фактом перешкоджання журналістам ICTV відкрито кримінальне провадження за 171 статтею

10.07.2013 За фактом перешкоджання у Запоріжжі журналістам програми “Надзвичайні новини” телеканалу ICTV відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 171 Кримінального кодексу України (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів). Про це повідомляється на сайті ГУМВС в Запорізькій області.

Як повідомили в міліції, 10 липня до чергової частини Шевченківського РВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області надійшло повідомлення від журналістів програми «Надзвичайні новини» телеканалу ICTV про перешкоджання їх журналістській діяльності. За вказаною адресою терміново прибуло керівництво ГУМВС України в Запорізькій області та слідчо-оперативна група Шевченківського РВ.

З’ясувалося, що Хортицьким відділом Державної виконавчої служби було надано припис щодо поміщення на штрафний майданчик автомобіля «Деу», належного громадянину Н. Працівниками ДАІ 07 липня припис було виконано.

“Наступного дня, після звернення власника авто, з’ясувалося, що державні виконавці допустилися помилки, виписавши припис на однофамільця реального боржника, про що надали чоловікові відповідну довідку. Проте коли 10 липня, близько полудня, власник, маючи на руках документи на його користь, спробував забрати авто, працівники штраф майданчика не дозволили йому це зробити, мотивуючи необхідністю сплатити за послуги евакуатора”, - йдеться у повідомленні міліції.

“Викликана власником авто на місце події знімальна група «Надзвичайних новин» намагалася відзняти репортаж, проте приватний охоронець завадив їм здійснити цей процес, штовхаючи оператора, та відбираючи штатив камери. Після цього журналісти зателефонувала до міліції, яка оперативно відреагувала на сигнал про допомогу. Завдяки своєчасному втручанню співробітників міліції машину безкоштовно повернуто власникові. Розвиток конфліктної ситуації припинено. Наразі працівники міліції встановлюють повний перебіг подій, та опитують учасників та свідків подій”, - зазначили в міліції.

8. СБУ заявляє, що Барабашу заборонили в'їзд в Україну "в інтересах держави"

16.07.2013 Представник прес-служби СБУ Лада Сафонова заявила, що відповідно до правового статусу іноземців та осіб без громадянства СБУ заборонило в'їзд Юрію Барабашу на територію України "в інтересах держави".

"Ми не коментуємо це рішення. Взагалі не існує практики у світі, аби спецслужби пояснювали такі рішення. Спецслужба не пояснює ані громадськості, ані іноземцю причини такої заборони. Хочу додати, що "чорного списку громадян", яким заборонено в'їзд на територію України не існує", - заявила Сафонова.

Представник прес-служби також додала, що Барабашу можуть скоротити термін, впродовж якого йому заборонено в'їзд на територію України. Вона наголосила, що Барабаш може оскаржувати це рішення в суді, і в такому випадку СБУ може аргументувати більш детально свою заборону.

Також Сафонова запевнила присутніх, що це рішення не пов'язане ані з політикою, ані з професійною діяльністю Барабаша. Водночас вона наголосила, що присутні можуть не знати усіх нюансів справи, але про них представник прес-служби відмовилась розповідати.

9. Адміністрація Президента розбереться з "Беркутом", який перешкоджав журналістам

19.07.2013 В Адміністрації Президента взяли на контроль з’ясування обставин інциденту за участю журналістів 5 каналу під час знесення наметів на Майдані Незалежності в ніч з 18 на 19 липня. Про це повідомляє Комітет оперативного реагування на інциденти за участю ЗМІ, який діє при Міжвідомчій робочій групі з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів

"Комітет взяв на контроль з’ясування обставин інциденту за участю журналістів у Києві вночі, 19 липня, під час знесення наметів на Майдані Незалежності", - сказано у повідомленні.

"Про побиття та перешкоджання професійній діяльності з боку правоохоронців заявили кореспонденти 5 каналу у ніч проти п’ятниці. Обставини цих подій з'ясовуються, повідомили в МВС", - уточнили в АП.

10. Погрози миколаївським журналістам розслідують по 171 статті

17.07.2013 З ініціативи Прокуратури міста Миколаєва відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 171 Кримінального кодексу України (навмисне перешкоджання законній професійній діяльності журналіста) за фактом погроз фізичної розправи кореспондентам «Преступности.НЕТ». Про це йдеться на сайті видання.

19 липня кореспонденти Анатолій Чубаченко та Андрій Лохматов були опитані слідчим Слідчого управління Миколаївського міського управління міліції в якості потерпілих в рамках кримінального провадження, яке було відкрито за фактом публікації в ЗМІ.

Нагадаємо, інцидент стався під час затримання на перетині вулиць Пушкінської та Макарова у Миколаєві в ніч з 9 на 10 липня автомобіля «Range Rover» за непокору вимогам співробітників ДАІ і за керування автомобілем у нетверезому стані. Чоловік, що показав посвідчення, видане йому виконкомом Миколаївської міської ради, намагався вихопити фотоапарат у журналіста, а після став у грубій формі матом загрожувати представникам ЗМІ фізичною розправою та переслідуваннями.

Як з'ясувалося, цей чоловік виявився членом громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону міста Миколаєва при Миколаївській міській раді і звуть його Олександр Кір'янов. Як заявив начальник відділу з організації оборонної та мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Миколаївської міської ради Олександр Кондратьєв, Кір'янов був звільнений ще в грудні 2012 року з формування, так як нічого там за рік не зробив. Однак, забрати у нього посвідчення, яке дійсно ще до 2014 року, у міськвиконкомі просто ніхто не вважав за потрібне.

11. На Волині перешкоджання журналістці розслідують за 171 статтею

21.07.2013 Волинські правоохоронці проводять досудове розслідування за фактом побиття та перешкоджання професійній діяльності журналіста нововолинської міської щотижневої газети "Наше місто" Наталі Камишникової.

За даним фактом розпочато кримінальні провадження за ч. 1 ст. 125 (Умисне легке тілесне ушкодження), ч. 1 ст. 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналіста) Кримінального кодексу.

У прес-службі зауважили, що журналіст відмовилася від проведення судово-медичної експертизи для встановлення ступеню тяжкості нанесених тілесних ушкоджень.

12. За фактом побиття журналіста «Дорожнього контролю» відкрито кримінальне провадження за статтею хуліганство

21.07.2013 За фактом побиття у Донецьку журналіста та активіста «Дорожнього контролю» Олега Богданова відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст. 296 КК України (хуліганство, вчинене групою осіб). Ведеться розслідування. Робляться всі заходи до встановлення і затримання зловмисників. Розслідування даної події узяте на контроль керівництвом Донецького міськуправління міліції.

13. На Миколаївщині порушили кримінальне провадження за звільнення журналіста

23.07.2013 У м. Южноукраїнськ Миколаївської області відкрито кримінальне провадження за фактом звільнення з посади керівника комунального підприємства «Інформаційне агентство« Медіа-Простір» Ірини Головченко, повідомила прес-служба НМПУ.

Це сталося після звернення Незалежної медіа-профспілки України до Генеральної прокуратури. Раніше місцеві депутати зверталися до місцевих правоохоронних органів, але це не дало результату.

За словами Головченко, її викликали до Южноукраїнського міського відділу міліції для пояснень за фактом звільнення. Також у справі про звільнення були опитані і депутати Южноукраїнської міської ради, які, власне, і ухвалили рішення про її звільнення. Досі невідомо за якою статтею Кримінального кодексу відкрито провадження. На усні запитання потерпілої про статтю КК слідчий відбувається загальними фразами.

У листопаді 2012 року шляхом злиття двох комунальних ЗМІ в Южноукраїнську заодно звільнили Ірину Головченко. При цьому звільнена вона була рішенням міської ради заднім числом. Їй, редактору з семирічним стажем на керівній посаді і профільною освітою, запропонували у новоствореному підприємстві півставки менеджера з реклами або «монтажера газети». Южноукраїнський суд визнав законним звільнення редактора.

14. Закрито провадження щодо бездіяльності міліції 18 травня. Адвокати Сніцарчук оскаржуватимуть це рішення

25.07.2013 Столична прокуратура закрила кримінальне провадження щодо бездіяльності правоохоронців під час нападу на кореспондента 5-го каналу Ольгу Сніцарчук і фотокореспондента видання «Коммерсант-Украина» Владислава Соделя.

Кримінальне провадження за фактом нападу було відкрито спочатку за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України (умисне легке тілесне ушкодження), а після акції журналістів - також за 171-ю статтею (перешкоджання журналістській діяльності).

Адвокати журналістів Ольги Сніцарчук та Владислава Соделя планують оскаржити постанову по закриття кримінального провадження щодо бездіяльності правоохоронців під час нападу на них на мітингу 18 травня.

15. Міліція відкрила за фактом нападу на Остапенка кримінальне провадження

26.07.2013 За фактом нападу двох невідомих на журналіста луганського телеканалу "Ірта" Сергія Остапенка відкрито кримінальне провадження за попередньою кваліфікацією ч. 1 ст. 125 КК України (умисне легке тілесне ушкодження).

16. Обставини пожежі на Чернівецькій ОДТРК з`ясовують Комітет МРГ і міліція

27.07.2013 Комітет оперативного реагування на інциденти за участю ЗМІ, який діє при Міжвідомчій робочій групі з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів, взяв на контроль з’ясування обставин пожежі в Чернівецькій ОДТРК 23 липня 2013 року. Про це повідомляється на сайті президента Віктора Януковича, повідомляє Телекритика.

Як повідомили представникам Комітету у Міністерстві внутрішніх справ України, слідчим відділом Шевченківського райвідділу УМВС України в Чернівецькій області 26 липня внесено відомості про інцидент на території ОДТРК  до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.2.ст.270 Кримінального кодексу України (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки). Досудове розслідування триває.

Як повідомляла «Телекритика», 23 липня в приміщенні апаратної Чернівецької ОДТРК трапиласяпожежа. Внаслідок інциенту постраждало обладнання приватного каналу  ТВА, з яким ОДТРК ділить одну частоту (обидва канали мовлять на 34 ТВК у Чернівцях: ТВА має  20 годин на добу, а ОДТРК - 4 години на добу).

Генеральний директор чернівецького каналу ТВА Тата Кеплер вважає це протидією виходу каналу в ефір. Генеральний директор Чернівецької ОДТРК Любов Годнюк назвала це невмотивованими закидами з боку керівництва ТВА.

Реакція журналістської спільноти – 5

1. Медіа-профспілка та Спілка журналістів вимагають відставки міністра МВС Захарченка

19.07.2013 Національна спілка журналістів України і Незалежна медіа-профспілка звернулися до Президента України Віктора Януковича з вимогою звільнити міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка.

"Ми, Рада НМПУ і Національна спілка журналістів, вимагаємо звільнити Міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та провести реформу міліції. Міністр публічно давав обіцянки забезпечити безпеку журналістів, однак свого слова не дотримався. У сьогоднішньому вигляді міліція становить суспільну небезпеку", – йдеться в заяві НСЖУ і НМПУ.

Медіа-профспілка і Спілка журналістів також звертаються до Генеральної прокуратури з вимогою покарати міліціонерів, які побили журналістів у ніч з 18 на 19 липня. "Якщо 18 травня 2013 року міліція просто спокійно спостерігала, як невідомі лупцюють журналістів Ольгу Сніцарчук та Влада Соделя у центрі Києва, то тепер міліція сама атакує працівників ЗМІ", - йдеться в заяві.

НМПУ і НСЖУ вимагають від Генпрокуратури розслідувати ці злочини та покарати винних міліціонерів.

Медіаорганізації також вважають, що голова МВС Віталій Захарченко не контролює ситуацію у відомстві і має або сам написати заяву про відставку, або таке рішення має прийняти Президент Віктор Янукович.

2. Медіа-профспілка вимагає покарати чернівецького чиновника, який перешкоджав журналістам

20.07.2013 Рада Незалежної медіа-профспілки України звертається до Генеральної прокуратури України з вимогою притягнути до відповідальності першого заступника голови Чернівецької ОДА Георгія Галиця.

За даними профспілки, 11 липня Галиць перешкоджав професійній діяльності журналістів, які мали намір висвітлити зустріч представників влади з підприємцями краю в приміщенні облдержадміністрації та облради. Він разом з представником комісії Адміністрації Президента, яка працювала в області, Олександром Софроновим не допустив представників місцевих ЗМІ на відкритий публічний захід в приміщенні суб'єкта владних повноважень.

«Вважаємо такі дії чиновника протизаконними і такими, що грубо перешкоджають професійній журналістській діяльності, - зазначено в заяві НМПУ. - Георгій Галиць скоїв злочин, передбачений ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України "Перешкоджання професійній журналістській діяльності". Вимагаємо притягнення Георгія Галиця до кримінальної відповідальності».

3. НМПУ вимагає від Генпрокурора порушити кримінальне провадження проти Міністра внутрішніх справ

24.07.2013 Незалежна медіа-профспілка України, звернулася до Генерального прокурора України Віктора Пшонки з вимогою порушити проти Міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка та вищих посадових осіб МВС України кримінальне провадження за ознаками злочину передбаченого ч.2 ст.367 КК України – службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки.

Медіа-профспілка зазначає, що «під керуванням Міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка, внаслідок неналежного виконання ним та вищим офіцерським складом МВС України своїх посадових обов’язків, міліція перетворилась з озброєного органу виконавчої влади, який повинен захищати життя, здоров’я, права і свободи громадян та інтереси суспільства від протиправних посягань (ст.1 ЗУ «Про міліцію»), на озброєне кримінальне угрупування. Угрупування, яке являє собою реальну небезпеку як для журналістів, так і для суспільства в цілому».

У заяві до Віктора Пшонки НМПУ наголошує, що останнім часом міліція систематично порушує права журналістів, вчиняє щодо них кримінальні злочини: застосовує до журналістів фізичну силу. Як приклади наводяться побиття на Майдані незалежності журналіста «5 каналу» Андрія Ковальова та інших журналістів в ніч з 18.07 на 19.07. 2013, побиття 11.07.2013 р. співробітниками миколаївської міліції журналіста podrobnosti.mk.ua Наталії Барбарош.

Міліція також проводить незаконні обшуки, вилучає професійну техніку, погрожує незаконним притягненням до кримінальної відповідальності та позбавленням волі, якщо журналіст не припинить свою професійну діяльність. Приклад останнього часу: обшук та вилучення професійної техніки у коростенського журналіста Анатолія Лазаренка у Житомирській області.

Умисно не розслідує справи пов’язані із нападами на журналістів. Останні приклад: справи по нападу на херсонських журналістів Олександра Тарасова та Валерія Миронюка так і залишились не розслідуваними.

Пасивно споглядає напади на журналістів: під час побиття журналістів Ольги Сніцарчук та Владислава Соделя міліція проявила злочинну бездіяльність, до кримінальної відповідальності винні співробітники міліції та їх керівництво не притягнуті.

НМПУ вважає, що Віталій Захарченко своєю бездіяльністю на посаді Міністра внутрішніх справ України спричинив тяжку шкоду правам, свободам та інтересам як окремих журналістів, так і суспільства в цілому.

На рівні з Міністром внутрішніх справ, Незалежна медіа-профспілка України вимагає кримінальної відповідальності співробітників та керівників спецпідрозділу «Беркут» та інших «керманичів» операції по знесенню наметового містечка на Майдані незалежності. Бо саме внаслідок їхніх злочинних дій та бездіяльності стало можливим побиття київських журналістів.

Також профспілка журналістів вимагає від Генерального прокурора порушення кримінального провадження проти керівників Житомирського, Миколаївського, Херсонського обласних управлінь міліції, за службову недбалість, зловживання владою та службовими повноваженнями, грубе порушення прав журналістів.

4. Фотографи влаштували акцію під стінами Оболонського райсуду на підтримку затриманого фотокора

28.07.2013. У неділю 28 липня о 10-тій ранку Оболонський районий суд Києва розглядав справу затриманого сьогодні міліцією фотокореспондента New York Times Дмитра Костюкова. Про це на своїй сторінці у Facebook розповів фотограф Максим Дондюк, як повідомляє Телекритика.

Фотографи вирішили зібратися о 10-тій ранку біля будівлі суду, щоб підтримати фотокора Костюкова. Розгляд справи почався о 12й і тривав більше 5ти годин.

За даними Яценка, у Костюкова - зашита рана на обличчі, а «швидку» йому викликали за три години після завдання травми. Також фотографу невідомо, де перебуває його камера.

Усіх чотирьох, наголошує адвокат, затримали на ніч до початку судового засідання: «Зазначу, що положення КпАП про право міліції затримувати громадян на ніч до засідання суду вже давно скасовані, і зараз адміністративне затримання може тривати не більше 3 годин. Тобто, оболонська міліція зараз порушує закон».

Як повідомляє відділ зв`язків з громадськістю МВС України, фотографа затримали на Оболонському проспекті під час зйомки «оголених дівчат». «На зауваження правоохоронців вони не відреагували», -йдеться у повідомленні МВС України.

За даними міліції, всіх чотирьох було доставлено до Оболонського райуправління. На учасниць FEMEN складено адміністративні протоколи за статтею 173 КУпАП: «Дрібне хуліганство», а на Дмитра Костюкова – за статтею 185 КУпАП: «Злісна непокора законній вимозі працівника міліції». Матеріали буде передано до суду.

Як повідомляла «Телекритика», фотографа затримали сьогодні разом із трьома учасницями руху FEMEN. Як ідеться у поширеній рухом заяві, це сталося у момент, коли ті виходили з будинку на акцію протесту щодо урочистостей з нагоди 1025-річння хрещення Київської Русі.

Лідера руху Анну Гоцул сьогодні ввечері жорстоко побив невідомий, відібравши у неї лептоп. Нині вона перебуває у лікарні.

5. Журналісти каналу ТВА пікетували Чернівецьку ОДА і вимагали відновлення мовлення

29.07.2013 Журналісти телеканалу ТВА пікетували Чернівецьку ОДА з вимогою втрутитися в ситуацію, що спричинила майже тижневу відсутність мовлення каналу. Про це повідомляє прес-служба Незалежної медапрофспілки України (НМПУ).

У акції взяло участь більше 60 журналістів та інших мешканців міста, підтримали їх вимоги.

До  учасників акції вийшов перший заступник голови ОДАГеоргій Галиць, який повідомив, що не буде спілкуватися у «базарному режимі» та пішов від журналістів, запросивши  двох представників ТВА для перемовин у приміщенні ОДА.

Як ідеться у повідомленні НМПУ, пан Галиць повідомив, що влада має «політичну волю для відновлення мовлення ТВА, але не має юридичних інструментів».

Одночасно голова облдержадміністрації Михайло Папієв заявив на щотижневому брифінгу, що влада області не хоче брати участі в конфлікті довкола телеканалу й не має повноважень впливати на ситуацію з ТВА. Очільник області  порадив сторонам конфлікту розв'язувати проблему в судовому порядку.

«Це виключно корпоративний конфлікт. Нехай ТВА розбереться зі своєю технічною документацією та обладнанням. За тиждень можна було протягти оптоволоконну мережу до телетрансляційної вежі. Цих проблем би не було. Обласна адміністрація не буде ні закривати, ні відкривати жоден приватний телеканал», - прокоментував ситуацію пан  Папієв.

Працівники телеканалу ТВА сподіваються, що роботу засобу масової інформації вдасться відновити протягом дня. Наразі мовлення телеканалу ведеться в онлайні.

Як повідомляла «Телекритика», чернівецький приватний канал ТВА припинив мовлення 23 липня після пожежі в апаратній Чернівецької ОДТРК «Буковина».  Внаслідок інциденту постраждало обладнання ТВА, з яким ОДТРК ділить одну частоту (обидва канали мовлять на 34 ТВК у Чернівцях: ТВА має  20 годин на добу, а ОДТРК - 4 години на добу). Мовлення каналу  ТВА не відновлювалося через недопуск фахівців телеканалу до приміщення, де сталася аварія. Керівник ОДТРК «Буковина» заявив, що не має повноважень впускати туди сторонніх, адже це власність концерну РРТ (держструктури, що забезпечує трансляцію радіо та ТБ).

26 липня НМПУ виступила із заявою, що в кризовій ситуації  винна місцева влада, яка не бере на себе відповідальність і не хоче вирішувати технічну проблему, за якою, ймовірно, стоять політичні інтереси.

Нагадаємо, проблеми на ТВА  почалися після конфлікту співвласників каналу Людмили Пишної та Василя Забродського.  Події навколо ТВА створюють загрозу непродовження ліцензії на мовлення телеканалу. Через це можуть втратити роботу понад 50 працівників телекомпанії.

Судові позови від журналістів – 1

1. Журналіст, який від удару нападника втратив свідомість, вимагає 8 тис грн моральної компенсації

05.07.2013 Журналіст «Маєш право знати» Андрій Качор вимагає у суді стягнути з Сергія Стягова,  який наніс журналісту черепно-мозкову травму 25 травня в парку «Перемога» в Броварах, 8 тисяч гривень в якості компенсації моральної шкоди, повідомляє “Маєш право знати”

4 липня суддя Олена Кічинська на підготовчому судовому засіданні оголосила дату початку судового процесу над Сергієм Стяговим. Розгляд справи по суті розпочнеться 12 липня о 14:00 за адресою м. Бровари, вул. Возз’єднання, 1.

Перед засіданням суддя ще раз запропонувала сторонам спробувати досягти примирення, проте цього не відбулось: журналіст Андрій Качор як і раніше вимагає від Стягова викрити замовників провокацій – в цьому випадку журналіст готовий зняти з бойовика усі обвинувачення. Проте Стягов досі стоїть на позиції, що опинився тоді в парку випадково і «намагався захистити жінок та дітей від Качора», а тому «відштовхнув» журналіста правою рукою.

З огляду на це представник інтересів Качора у суді Валерій Лобок заперечив проти скороченого порядку розгляду справи та наполіг на всебічному дослідженні усіх матеріалів справи та допитів свідків під час відкритого та публічного судового процесу. Окрім того, Качор заявив цивільний позов проти Сергія Стягова в розмірі 8 тисяч гривень в якості компенсації моральної шкоди.

Liked the article?
Help us be even more cool!