ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Барометр свободи слова за грудень 2012 року

14.01.2013, 03:03

У грудні в Україні основним порушенням прав журналістів стали випадки перешкоджання виконувати професійну журналістську діяльність та цензура –  18. Зафіксовано також 3 випадки побиття, нападів та залякування журналістів.

Такі дані подає щомісячний моніторинг ІМІ «Барометр свободи слова».

ІМІ зафіксував такі випадки перешкоджання професійній діяльності журналістів. Зокрема, 7 грудня у Бердичеві під час зйомок обставин ДТП один з його учасників - директор Бердичівського медичного коледжу Володимир Клименюк - напав на телеоператорів програми "Надзвичайні новини" (ICTV) Андрія Борисова та ТРК «ВІК» Віталія Сінєльнікова. Клименюк виривав з рук відеокамеру, намагався її розбити, штовхав операторів, нецензурно лаявся на їх адресу.

17 грудня у Криму у Бахчисарайському районі співробітники міліції залили водою відеокамери знімальних груп Нового каналу та “1+1”, які прибули знімати акцію протесту місцевих жителів, у яких відбирають землю. Міліціонери спеціально почали поливати водою операторів, коли намагались погасити вогонь під час акції протесту.

Розголосу набув випадок цензури, коли в кабельних мережах почали відключати парламентський телеканал «Рада». Про це  заявив 18 грудня народний депутат Микола Томенко, зазначивши, що відключення відбувається на підставі рішення Нацради, згідно з яким, до соціального пакету, тобто переліку обов'язкових для показу каналів кабельними операторами, уведені інші канали, «близькі до влади та з надзвичайно низьким рейтингом». У свою чергу голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Володимир Манжосов спростував заяву Томенка про те, що Нацрада відключає телеканал «Рада» в кабельних мережах. «За інформацією керівника каналу "Рада", відключення трапилося в якомусь районі Дніпропетровська. Ніяким чином Нацрада не ініціювала таких дій. Навпаки, існує рішення Нацради, згідно з яким цей канал є обов'язковий для показу у всіх кабельних мережах. Його не включено до універсальної програмної послуги, але він повинен бути в соціальному пакеті, який іде відразу після УПП. Можливо, в якомусь районі кабельний оператор перекинув цей канал з одного пакета до іншого. Ми завтра будемо з'ясовувати, де і чому це відбулося і, звичайно, будемо дуже жорстко реагувати. Нацрада намагається забезпечити перегляд цього каналу всіма абонентами кабельних мереж», - сказав Манжосов.

Ще один випадок можна розцінювати як цензуру, коли в Адміністрації Президента на запит «Української правди» відмовилися надати копію моніторингу преси, яку готують для президента Віктора Януковича. Журналіст Сергій Лещенко попросив моніторинг за 21, 22 та 23 жовтня 2012 року, оскільки в ці дні у німецькій газеті "Франкфуртер Альгемайне" на цілу шпальту вийшла стаття під назвою "Сім"я", що стосується клану Януковича, проілюстрована зображенням гаранта у образі дона Корлеоне. "Банкова відмовилася надати моніторинг новин, який готується для Януковича, з поясненням, що ця інформація не підлягає розголошенню та є службовою, тому що громадяни раптом можуть дізнатися, з яких джерел інформований президент – і це поставить під загрозу нацбезпеку", - повідомив журналіст. При цьому АП стверджує, що "випуски моніторингів ЗМІ, які отримує президент, складаються з загальнодоступних повідомлень".

19 грудня журналіст 5 каналу Ксенія Дворнікова та оператор каналу Ян Доброносов постраждали під час акції протесту у Гостинному дворі у Києві, їх атакували сльозогінним газом. Їх знімальна група разом з іншими представниками медіа знімали протестну акцію у Гостинному дворі. У той момент, коли громадські активісти почали ламати загорожу, особи в чорному, які були по інший бік паркану, почали розпилювати сльозогінний газ. «А коли я їх попередила, що ми журналісти, і вони не мають права цього робити, то вони випустили газ прямо мені в обличчя. Я викликала міліцію», - сказала журналістка.

Справа Гонгадзе – 9

1.Суд знову переніс засідання у справі Пукача для пошуку Мельниченком нового адвоката
  1.  

Побиття, напади, залякування - 3

1. У Тернополі представники «Тризуба» напали на журналістів видання «Спільне»

01.12.2012 У Тернополі у обласному Краєзнавчому музеї на чотирьох журналістів видання «Спільне» напали 10 представників організації «Тризуб». Журналісти планували провести у музеї презентацію випуску, присвяченого темам класової експлуатації та класової боротьби. Нападники застосували газові балони, а одному з організаторів розбили голову, наносячи удари стільцем. Організація «Тризуб» пояснила свої дії ставленням до анархо-комуністів, якими вони вважають редакцію видання «Спільне». Тризубівці зазначили, що «бійкою з прихильниками лівого руху вдалося захистити пам’ять жертв Голодомору та відстояти честь держави і Бога».

2. Нікопольському журналісту у двір будинку кинули гранату

07.12.2012  У двір будинку позаштатного кореспондента газети «Город Никополь» Руслана Соловйова кинули гранату, яка вибухнувши, пошкодила будинок. Соловйов займається розслідуваннями корупції в місті. Видання вважає вибух «черговим попередженням місцевої влади, яка не терпить справедливої критики, і викривальних матеріалів у свою адресу». «Останні надані Русланом Соловйовим редакції матеріали були про попередню перевірку КРУ "Від кого треба, позбулися, благо паперу збереглися". Завданням редакції, над яким в даний час працює Р.Солойов, є "добути" акти перевірок КРУ, яке зараз проводяться в місті. А так само нами планується створення громадської організації по боротьбі з корупцією в НАШОМУ місті, в якому діяльності Соловйова відведено ключове значення. Організація буде створена в перших місяцях 2013 року», - писало видання.

За фактом вибуху біля оселі нікопольського журналіста порушили кримінальну справу

Нікопольський журналіст вважає, що йому хочуть помститися за розслідування місцевої корупції

3. Журналісткам "Первой Крымской" погрожують після розслідування причин смерті ув'язненого в Керченській колонії

14.12.2012 Головному редактору газети «Первая Крымская» Лілі Буджуровій та журналістці видання Юлії Ісрафіловій почали надходити погрози після публікації матеріалу про смерть ув'язненого Антона Соколова в Керченському виправному центрі №139. У статті автор Ісрафілова доводила, що ув’язненого навмисно довели до самогубства. Ісрафілова заявила, що після публікації матеріалу їй і головному редактору газети почали надходити погрози. «Якщо так все добре і перевірка не показала жодних порушень, чому на мій телефон і на телефон мого редактора Лілі Буджурової надходили погрози після статті? Погрози, щоб ми більше не лізли в цю справу, інакше ми дуже сильно пошкодуємо», - розповіла Ісрафілова.

Перешкоджання виконувати професійні обов’язки, цензура - 18

1. Forbes.ua атакували хакери

05-06.12.2012 Інтернет-видання Forbes.ua зазнало DDoS-атаки. Її джерела - як Україна, так і весь світ. «Уже було дві хвилі, атакують різні сторінки на сайті. Поки атака ще триває, але ми із цим справляємося, і сайт працює», - повідомили в прес-службі. За словами головного редактора Forbes.ua Леоніда Бершидського, причин атаки можуть бути десятки, але конкретну редакція назвати не може.

2. Охорона банку ЄБРР напала на журналіста газети "Бізнес"

07.12.2012 Охорона Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) напала на журналіста газети "Бізнес" Олексія Багнюка під час виконання ним своїх професійних обов’язків. Журналіст фотографував акцію Greenpeace навпроти будівлі ЄБРР. "Зелені" закликали банк відмовитися від фінансування ядерних реакторів. Активісти піднялися на стіни приміщення банку і сусіднього жилого будинку, щоб вивісити плакати зі своїми вимогами. "Міліція та охоронці ЄБРР проходили всередину будівлі, на якій був вивішений банер активістів Greenpeace. У цей час я їх фотографував. Охоронець ЄБРР почав мене відштовхувати і вдарив рукою. Це все відбувалося на очах міліції, яка ніяк на це не відреагувала", – розповів Багнюк. Журналіст одразу звернувся до правоохоронців та написав заяву про вчинений проти нього злочин.

Побитий фотокор «Бизнеса» просить допомогти ідентифікувати нападника

3. У Бердичеві директор коледжу, який став учасником ДТП, напав на оператора ICTV. Порушено справу за 171 статтею

07.12.2012 У Бердичеві під час зйомок обставин ДТП один з його учасників - директор Бердичівського медичного коледжу Володимир Клименюк - напав на телеоператорів програми "Надзвичайні новини" (ICTV) Андрія Борисова та ТРК «ВІК» Віталія Сінєльнікова. Клименюк виривав з рук відеокамеру, намагався її розбити, штовхав операторів, нецензурно лаявся на їх адресу.

Напад на операторів у Бердичеві розслідують за перешкоджання професійній діяльності журналістів

4. ZAXID.NET заявляє, що на сайт здйснюється потужна DDoS-атака

13.12.2012 На сайт ZAXID.NET здійснювалась потужна DDoS-атака. Технічні спеціалісти намагались утримувати роботу системи на належному рівні, повідомляло видання.

5. У Миколаєві екс-сбушник напав на журналіста

14.12.2012 У Миколаєві невідомий чоловік напав на журналіста місцевої газети «Наш город» Андрія Прокопенка під час виконання ним професійних обов'язків, який виїхав на зйомку ДТП. У процесі зйомки до нього підійшов невідомий чоловік, який представився «Сашком» і загрозливим голосом запитав, що він тут знімає. Почувши у відповідь, що Прокопенко журналіст і прибув для зйомки ДТП, чоловік несподівано однією рукою схопив кореспондента за горло, а іншою завдав кілька коротких ударів в область щелепи.

6. "Обком" вже чотири дні зазнає хакерської атаки

14.12.2012 Протягом чотирьох днів інтернет-видання “Обком” зазнавало DDoS-атаки. “DDoS-атака почалася в п'ятницю ввечері (14 грудня) і продовжується по цю хвилину (17 грудня). Замовника ми знаємо, але поки не називаємо”, - зазначили в редакції.

7. У Криму міліція залила водою камери журналістів, які знімали акцію протесту селян

17.12.2012 У Криму у Бахчисарайському районі співробітники міліції залили водою відеокамери знімальних груп Нового каналу та “1+1”, які прибули знімати акцію протесту місцевих жителів, у яких відбирають землю. Як написав у "Фейсбуці" кримський власкор "Нового каналу" Олег Крючков: "Справа була так: люди витягли на дорогу скати і їх підпалили. Під'їхала пожежка, тільки гасити чомусь почали не пожежники, а менти... Керував усім начальник міліції громадської безпеки Бахчисарайського району Едуард Піліпей, підполковник. Тільки замість вогню вони спеціально почали поливати водою операторів". За словами Крючкова, співробітники міліції відмовилися приймати заяви журналістів з приводу події.

Кримська прокуратура пообіцяла розібратися, чому міліціонери залили водою камери журналістів

8. В Адміністрації Президента відмовилися повідомити, що читає Янукович, бо це може зашкодити нацбезпеці

18.12.2012 В Адміністрації Президента на запит «Української правди» відмовилися надати копію моніторингу преси, яку готують для президента Віктора Януковича. Журналіст Сергій Лещенко попросив моніторинг за 21, 22 та 23 жовтня 2012 року, оскільки в ці дні у німецькій газеті "Франкфуртер Альгемайне" на цілу шпальту вийшла стаття під назвою "Сім"я", що стосується клану Януковича, проілюстрована зображенням гаранта у образі дона Корлеоне. "Банкова відмовилася надати моніторинг новин, який готується для Януковича, з поясненням, що ця інформація не підлягає розголошенню та є службовою, тому що громадяни раптом можуть дізнатися, з яких джерел інформований президент – і це поставить під загрозу нацбезпеку", - повідомив журналіст. При цьому АП стверджує, що "випуски моніторингів ЗМІ, які отримує президент, складаються з загальнодоступних повідомлень".

9. Білоруські журналісти заявили, що у Києві на них напали охоронці універмагу «Україна»

18.12.2012 У Києві охоронці універмагу «Україна» напали на знімальну групу білоруського телеканалу ОНТ. Журналісти проводили бліц-опитування перехожих навпроти входу до універмагу. Однак, в якийсь момент з універмагу до них вибігли охоронці, які з криками: «Що ви робите?», «Тут заборонено знімати» почали їх штовхати, заважаючи знімати. На прохання журналістів не заважати їм працювати, адже вони перебувають навіть не в приміщенні універмагу, охоронці заявили, що на зйомку в цьому місці потрібен дозвіл, без якого це робити заборонено. В результаті конфлікту журналісти не зазнали серйозних фізичних ушкоджень, також цілою залишилась телевізійна техніка.

Охоронці "України", які перешкоджали роботі білоруських журналістів, потрапили під 171 статтю

10. Під Гостинним двором журналіста 5-го каналу атакували сльозогінним газом

19.12.2012 Журналіст 5 каналу Ксенія Дворнікова та оператор каналу Ян Доброносов постраждали під час акції протесту у Гостинному дворі у Києві, їх атакували сльозогінним газом. Їх знімальна група разом з іншими представниками медіа знімали протестну акцію у Гостинному дворі. У той момент, коли громадські активісти почали ламати загорожу, особи в чорному, які були по інший бік паркану, почали розпилювати сльозогінний газ. «А коли я їх попередила, що ми журналісти, і вони не мають права цього робити, то вони випустили газ прямо мені в обличчя. Я викликала міліцію», - сказала журналістка.

11. У Нацраді заявляють, що не причетні до виключення каналу «Рада»

19.12.2012 Голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Володимир Манжосов спростував заяву народного депутата Миколи Томенка про те, що Нацрада відключає телеканал «Рада» в кабельних мережах.

«За інформацією керівника каналу "Рада", відключення трапилося в якомусь районі Дніпропетровська. Ніяким чином Нацрада не ініціювала таких дій. Навпаки, існує рішення Нацради, згідно з яким цей канал є обов'язковий для показу у всіх кабельних мережах. Його не включено до універсальної програмної послуги, але він повинен бути в соціальному пакеті, який іде відразу після УПП. Можливо, в якомусь районі кабельний оператор перекинув цей канал з одного пакета до іншого. Ми завтра будемо з'ясовувати, де і чому це відбулося і, звичайно, будемо дуже жорстко реагувати. Нацрада намагається забезпечити перегляд цього каналу всіма абонентами кабельних мереж», - сказав Манжосов.

18 грудня Микола Томенко заявив, що Нацрада після обмеження трансляції каналу ТВі «взялася» відключати і парламентський телеканал «Рада». Як заявив Томенко, відключення відбувається на підставі рішення Нацради, згідно з яким, до соціального пакету, тобто переліку обов'язкових для показу каналів кабельними операторами, уведені інші канали, «близькі до влади та з надзвичайно низьким рейтингом».

Телеканал «Рада» «зник» в мережі «Волі» в Дніпропетровську, тому що змінився канал конвертації

12. Охоронцям виконкому Керчі забороняють пропускати журналістів «на верх»

21.12.2012 В охорони Керченського виконкому на столі під склом є інструкція, в якій написано, як себе вести, якщо прийдуть журналісти. Цю табличку на вході у виконком журналістам Kerch.FM вдалося сфотографувати випадково. “Увага! При прибутті в міськвиконком представників ЗМІ (телебачення, преса) на верх їх не пропускати. Про прибуття доповісти Антону (охорона), Саші (охорона), Каракоз О.О., Архипенко О.В. Запропонувати їм сісти на диван до прибуття перерахованих вище осіб. Розпорядження охорони”, - йдеться в інструкції.

13. У Донецьку під час відкриття аквапарку журналістам перешкоджали знімати та не пускали до мера

21.12.2012 В Донецьку охорона компанії “Монополія” перешкоджала роботі журналіста “Новости Донбасса” Віталія Сизова та кореспондента «Голос України» Ліни Кущ під час відкриття аквапарку. Охорона компанії, яка була організатором події, не пустила журналістів супроводжувати гендиректора «ІСД» Олега Мкртчана і міського голову Донецька Олександра Лук'янченка. При цьому ніхто з охорони не зміг пояснити, чому супроводжувати Лук'янченка і Мкртчана, які вирушили оглядати аквапарк, пропустили лише частину журналістів.

Як розповів Сизов, який був акредитований на захід, саме власник компанії "Монополія" Платон Коваленко давав вказівки охоронцям і виштовхав журналіста зі сходів, коли той збирався спуститися слідом за мером. Також охоронці не пропускали кореспондента видання «Голос України» Ліну Кущ. Коли вона стала їх фотографувати на телефон, один з них став закривати його рукою. Потім він дістав власний телефон і почав фотографувати журналістку.

14. Видання "Николаевские новости" третій день атакують хакери

22.12.2012 Сайт видання "Николаевские новости" протягом трьох днів піддавався DDoS-атаці, повідомив головний редактор газети Анатолій Білоножко. З чим пов'язана атака головний редактор також не розуміє, тому що, додав він, явних причин для того, щоб заблокувати роботу сайту не було.

15. В Одесі на мітингу Партії регіонів напали на журналістів видання "Взгляд из Одессы"

26.12.2012 В Одесі на журналістів інтернет-видання «Взгляд из Одессы» Богдана Осинського та Ігоря Столярова напали чоловіки, які охороняли мітинг, організований Партією регіонів. Напад стався, коли чоловіки побачили, що журналісти спілкуються з учасниками мітингу.

“Один з бойовиків без пояснень спробував нишком різко вирвати з рук кореспондента Богдана Осинського відеокамеру, але йому це не вдалося. Потім бандит завдав кілька легких провокуючих ударів в область грудей і став вимагати посвідчення”, - повідомляло видання. Чоловік також погрожував Осинському відвести його в машину, «де розберуться». Ніяких документів нападник не надав. Потім він намагався вдарити журналіста ногою, зазначає видання

На редактора видання Ігоря Столярова, який спробував зняти цей інцидент з боку, напав інший чоловік, що перешкодив зйомці. Працівники міліції, які були присутні на мітингу, ніяк на інцидент не відреагували. Вони лише вимагали «стати в сторонку і знімати мітинг з відстані». Крім того, міліціонери вимагали показати «заявку на зйомку мітингу».

16. У Дніпропетровську журналістів не пустили на засідання до ОДА

25.12.2012 Представники ініціативної групи зі створення Громадської ради при Дніпропетровській облдержадміністрації не пустили на своє засідання журналістів, які були на нього запрошені головою Громадської ради Ларисою Бабич. Журналісти спробували пояснити представникам ініціативної групи, що під час минулих виборів до Громадської ради з боку представників громадських організацій області було багато нарікань на неправомірність і серйозні порушення в ході виборів у раду, тому вони хочуть бути присутніми і подивитися як йде підготовка до формування Громадської ради, і донести це до жителів області. На що журналістів попросили залишити приміщення.

17. Через заборону журналістам знімати падіння гелікоптеру порушено справу за 171 статтею

25.12.2012 На місці падіння військового гелікоптера поблизу міста Олександрія Кіровоградської області люди в камуфляжній формі вимагали від знімальної групи ТРК «Контакт ЛТД» припинити зйомку та віддати відзнятий матеріал. Отримавши відмову, вони силою відібрали в оператора камеру, пошкодивши її та одяг оператора, намагались вилучити відеозапис. Конфлікт було припинено після втручання працівників міліції, які перебували на місці пригоди. 27 грудня відповідну заяву від редактора ТРК «Контакт ЛТД» про перешкоджання журналістській професійній діяльності було зареєстровано у Єдиному реєстрі досудових розслідувань Олександрійського РВ за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 171 КК України.

18. Охоронець Азарова обматюкав фотокора LB.ua на новорічному святі при дітях

28.12.2012 У Києві під час зустрічі прем'єр-міністра Миколи Азарова з дітьми з Великополовецької школи-інтернату на новорічному святі в Палаці Україна співробітник Управління державної охорони Роман Лисок обматюкав фотокореспондента LB.ua Максима Левіна та перешкоджав йому працювати. Інцидент стався, коли Азаров спілкувався з дітьми біля ялинки. Лисок підійшов до фотокореспондента і відштовхнув фотографа в бік зі словами: «Закінчуємо роботу, відходимо». Левін сказав, що він веде зйомку, на що охоронець відповів йому «Б. .. ь, та якого х .. дітей штовхаєш?». Діти стояли тут же і чули розмову.

Нові елементи про перешкоджання виконувати професійні обов’язки, цензура - 4


Економічний, політичний, непрямий тиск - 2

1.Невідомі зламали електронну пошту Найєма
  1.  

27.12.2012 Журналіст Мустафа Найєм повідомив, що невідомі зламали його електронну пошту на сервісі Google. «Якщо я все правильно розумію, мою пошту по-тихому зламали. Історія така. Якщо ви знаєте, поштовий сервіс Google крім звичайної ідентифікації користувача через пароль пропонує ще й так звану двокрокову верифікацію - через СМС. Простіше кажучи, коли ви входите на свій аккаунт, на ваш мобільний телефон приходить СМС з додатковим перевірочним кодом. І тільки ввівши цей код, ви можете переглянути свою пошту. Я цією функцією ніколи не користувався. Але останнім часом у мене виникли деякі підозри, що своєю поштою користуюся не я один і вчора ввечері я цю функцію активував. І вже сьогодні вранці, поки я спав, мені прийшло чотири СМС з перевірочними кодами. Судячи з усього, мій пароль комусь вже давно відомий і хтось вже отримав доступ до мого ящика», - написав Найєм у Facebook.

04.12.2013 У Чернівцях власники місцевої телерадіокомпанії “ТВА” звільнили Василя Забродського з посади гендиректора телеканалу. Про це у своєму листі місцевим ЗМІ повідомила одна із співвласників каналу Людмила Пишна (дружина народного депутата від опозиції, соратника Арсенія Яценюка Андрія Пишного).

«Повідомляємо, що 15.11.2012 року відбулися загальні збори учасників телерадіокомпанії «ТВА», на яких було прийняте одностайне рішення про звільнення (відкликання) Василя Забродського з посади генерального директора. Це рішення набирає чинності з 16.11.2012 року та є прийнятим у відповідності до вимог Закону України «Про господарські товариства» та Статуту», – йдеться у листі.

У листі також зазначається, що наприкінці жовтня поточного року в засобах масової інформації широко висвітлювалась та активно обговорювалась діяльність Забродського, що “порушувала не лише чинне законодавство України в частині проведення передвиборної агітації, а й визначені Статутом товариства, законні права та інтереси її учасників”. “Промовисто про перебіг тих подій свідчать заголовки: «Забродський підтвердив, що здійснив рейдерське захоплення ТВА» (сайт «БукІнфо» від 24.10.2012 року), «Політичний скандал на голубому екрані» (сайт «Молодий буковинець» від 26.10.2012), «Василь Забродський: «Відтепер я і ТВА агітуємо за Михайлішина» (BukNews від 23.10.2012 року)... Вочевидь, вищезазначені дії та заяви завдали нищівного удару репутації телеканалу «ТВА» та поставили діяльність підприємства під загрозу”, - йдеться у документі.

“Учасники ТОВ «Телерадіокомпанія «ТВА» відповідально заявляють, що не слід шукати в питанні звільнення В. Забродського інших мотивів, окрім остаточної втрати ним довіри учасників, які наймали його на роботу, нашого законного права припинити рейдерське захоплення каналу та захистити порушені права”, - зазначили співвласники телеканалу у листі.

Тепер вже екс-генеральний директор телеканалу “ТВА” у Чернівцях Василь Забродський заявив, що спроба його звільнення з посади – це політичне переслідування. «Мої колишні партнери намагалися по-рейдерськи захопити “ТВА” і незаконно звільнити мене з посади. Вони намагалися підробити документи. І сьогодні за підробку відкрито кримінальну справу. Це політичні переслідування», – запевнив він. За його словами, його не могли звільнити з посади, бо він є одним із трьох співвласників телеканалу.

Крім того, до співвласників звернувся журналістський колектив щодо ситуації на ТВА. Журналісти заявляють, що стали заручниками політичної суперечки між співвласниками, повідомляє БукІнфо.

“Ми не хочемо долучатись до брудних політичних ігор, тим паче, виправдовуватись. Війна між співвласниками ТВА не повинна впливати на роботу журналістів і цілого каналу. Ми, як ВИСВІТЛЮВАЛИ інформацію у новинах, як працювали для людей - чесно і неупереджено, так і надалі будемо працювати. А ще - докладемо усіх зусиль, аби нас не використовувала жодна зі сторін”, - йдеться у заяві колективу телеканалу.

Судові позови до ЗМІ та журналістів - 2

1. Депутат у суді вимагає від газети 200 тис грн за наклеп

11.12.2012 Народний депутат Василь Петьовка подав до суду на єдину державну районну газету Рахівського району Закарпатської області «Зоря Рахівщини» і вимагає від неї та ще трьох співвідповідачів 200 тис. грн., повідомив головний редактор газети «Зоря Рахівщини» Михайло Юращук. Петьовка подав на трьох жителів Рахівського району Закарпаття, які написали відкритого листа до газети, а також на саме видання позовну заяву, в якій вказує, що районна газета у своєму номері за 20 жовтня 2012 року поширила недостовірну інформацію, яка ганьбить його честь, гідність та ділову репутацію. Як наведено у позовній заяві, у статті, опублікованій у газеті «Зоря Рахівщини», йшлося про те, що Петьовка нібито «здійснював підкуп виборців, разом із командою проводячи нечесну політичну боротьбу». Депутат у своїй позовній заяві вимагає визнати наклепом інформацію, яка опублікована у газеті, спростувати поширені відомості та вибачитися перед ним, а відтак стягнути з відповідачів та газети суму в 200 тис. грн як моральну шкоду.

2. Директорка полтавської школи-інтернату програла суд журналістці

27.12.2012 Суддя Октябрського райсуду Полтави М.Материнко повністю відмовила в задовленні позовних вимог директора Андріївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Новосанжарського району Оксани Борсук до журналістки Людмили Кучеренко. Розгляд позову Борсук про захист честі й гідності та стягнення моральної шкоди у розмірі 1500 гривень тривав майже рік. Директорка вважала, що Кучеренко у своїх публікаціях про стиль керівництва, порушення законодавства про освіту, про працю, про профспілки, про нанесення бюджету конкретних матеріальних збитків, про ставлення до вчительок-пенсіонерок (Борсук напередодні опалювального сезону відрізала опалення в їхніх квартирах) незаслужено образила її. Кучеренко неодноразово виїжджала в Андріївку за скаргами її мешканців та членів педколективу, використовувала при підготовці статей матеріали КРУ, інших контролюючих органів, рішення судів та акти перевірок Міністерства освіти і науки. Акт останньої перевірки державної інспекції навчальних закладів Міносвіти, проведеної наприкінці 2010 року, й ліг в основу статті «Незамінні».

Нові елементи про судові позови від ЗМІ та журналістів – 1

1.Суд зобов'язав ТРК "Україна" виплатити журналістці 42,5 тис грн за незаконне звільнення 
  1.  
Liked the article?
Help us be even more cool!