ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

93% регіональних новин мають надійні джерела інформації: дослідження ІМІ

28.04.2023, 09:58

93% новин в регіональних медіа посилаються на надійні джерела інформації, а лише у 1,5% новин факти не відокремлені від коментарів. При цьому, в новинах регіональних онлайн-медіа майже не зафіксовано мови ворожнечі - лише 0,1% публікацій містить ознаки некоректної лексики.

Такими є результати дослідження ІМІ, проведені в квітні 2023 року в 10 регіонах України.*

Так, за результатами дослідження, найбільше дотримуються стандарту достовірності онлайн-медіа Кропивницького (100% новин), Одеси, Харкова, Черкас і Миколаєва (по 99% від загальної кількості новин відповідно). Найменше стандарту достовірності дотримуються дніпровські (70%) і рівненські онлайн-медіа (87% від загальної кількості новин відповідно).

Як показало дослідження, 93% новин спираються на надійні джерела - зазвичай це офіційні джерела, верифіковані сторінки в соціальних мережах, офіційні сайти чи пресрелізи офіційних установ, 5% - на сумнівні джерела, зокрема, неверифіковані телеграм-канали, очевидців, анонімні джерела тощо, ще 2% новин взагалі не мають джерела інформації.

При цьому, за результатами моніторингу, онлайн-медіа Донецька, Кропивницького і Миколаєва на 100% дотримуються стандарту відокремлення фактів від коментарів. В той час як онлайн-медіа Рівного і Дніпра мають тут найнижчі показники дотримання стандарту (91 і 97% від загальної кількості новин відповідно).

Дослідження майже не виявило мови ворожнечі в регіональних новинах. Так, всього за період моніторингу зафіксовано 7 новин (або 0,1% від загальної кількості проаналізованих новин) з ознаками мови ворожнечі. Одна з них (або 0,2% новин від загальної кількості новин регіону) виявлена в онлайн-медіа Харкова, ще 6 (або 1%) -  в онлайн медіа Дніпра. 

*У межах дослідження з 10 по 14 квітня 2023 року було проаналізовано  6015 публікацій на дотримання стандартів достовірності і відокремлення фактів від коментарів, із них 439 новин з порушенням стандарту достовірності, 90 новин з порушенням стандарту відокремлення фактів від коментарів, а також 7 новин, які містили мову ворожнечі в 50 регіональних онлайн-медіа 10 регіонів України (Волинь, Дніпро, Донецьк (неокупована частина), Кропивницький, Миколаїв, Одеса, Рівне, Харків, Херсон (неокупована частина), Черкаси). До моніторингу потрапили новинні публікації з новинних стрічок онлайн-медіа. Не аналізувалися аналітика/статті/ інтерв'ю, журналістські розслідування, комерційна/політична джинса, подана не у формі новини, авторські колонки/блоги, анонси. 

Методологія моніторингу включала аналіз дотримання двох професійних стандартів журналістики, зокрема, достовірності і відокремлення фактів від коментарів, визначення типу ключового джерела інформації в новині (надійні, сумнівні, без джерел), а також аналіз новин на вміст мови ворожнечі. Зокрема, новини аналізувалися за такими показниками: заклики до насилля/дискримінації, виправдання насилля/дискримінації, твердження про неповноцінність  якоїсь групи (в т.ч. етнічної), твердження про кримінальність певної групи (в т.ч. етнічної), протиставлення однієї групи іншій (в т.ч. етнічної), твердження про моральні недоліки певної групи (в т.ч. етнічної), інше.

Моніторинг проводили в таких онлайн-медіа:

Волинь (ІА Волинські новини,  ВолиньPost, Волинь24, Район.in.ua, ІА Конкурент), Дніпро (nashemisto.dp.ua, dnepr.info, dp.informator.ua, gorod.dp.ua, 056.ua), Донецьк (0629, Карачун, Маріуполь city, Новини Донбасу, Восточный Вариант), Кропивницький (Гречка, Без купюр, Точка доступу, CBN, Dozor), Миколаїв (Новини-N, Корабелов.Инфо, 0512.ua, NIKCENTER, Свідок.Інфо), Одеса (Думська, Одеса.Онлайн, 048, Одеське життя, УСІ), Рівне (Рівне вечірнє, Радіо Трек, Рівне 1, Рівне медіа, ITV), Харків (Newsroom, Об’єктив, SQ, 057.ua, KHARKIV Today), Херсон (Херсон онлайн, Типичный Херсон, Вгору, Суспільне Херсон, Кавун.city), Черкаси (18000, Прочерк, Провсе, Змі.ck.ua, Вичерпно).

Liked the article?
Help us be even more cool!