ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

69% “карантинних” новин в регіональних медіа стосуються виходу із карантину: дослідження ІМІ

11.06.2020, 14:32

Кількість новин про вихід із карантину в онлайн-медіа склала 69% від загальної кількості новин про карантин. На думку експертів ІМІ, така кількість новин про припинення карантину може створити в аудиторії уявлення про безпеку та подолання вірусу, що не відповідає дійсності. Найбільше таких новин опублікували онлайн-медіа Одеси (82% новин від загальної кількості новин про карантин), Волині (80%) і Львова (75%), найменше - онлайн-медіа Донецька (57%) і Полтави (48%).

Такими є результати дослідження ГО “Інститут масової інформації”, що було проведено в 10 регіонах України у травні цього року.*

В  той же час, кількість новин про коронавірус, у порівнянні з квітнем, суттєво знизилася - з 45% до 31% від загальної кількості новин в регіональних онлайн-медіа. Найбільше новин про пандемію та коронавірус COVID-19 у травні було опубліковано в онлайн-медіа Донецька, Дніпра (по 43% від загальної кількості новин в регіоні) і Черкас (40%). Найменше таких новин опублікували в онлайн-медіа Херсона (21%) і Одеси (18 %).

Найчастіше спікерами в новинах про вихід із карантину  виступають українські політики та представники місцевої/обласної влади (61% від загальної кількості спікерів в новинах про вихід із карантину). При цьому, більшість таких повідомлень, 84%, мали нейтральну конотацію.

За результатами моніторингу, українські політики склали 37% від загальної кількості спікерів в новинах про вихід із карантину,  представники місцевої та обласної влади - 25%, бізнесмени - 8% спікерів. Медичні працівники виступали спікерами у 6% заяв, регіональні політики - у 3%, а місцеві громадські діячі у 2% заяв про вихід із карантину. Інші спікери, що не були ядром дослідження, склали 18% від загальної кількості спікерів в новинах про вихід із карантину. 

Тональність повідомлень спікерів про вихід із карантину, переважно, була нейтральною. Так, під час моніторингу було опубліковано 84% нейтральних заяв спікерів, 10% позитивних заяв та 6% негативних заяв спікерів про вихід із карантину. Найбільше нейтральних заяв/коментарів в новинах про вихід із карантину зробили українські політики (96% від загальної кількості заяв даної групи), найчастіше негативно коментували вихід із карантину місцеві громадські діячі (36%), найбільше позитивних коментарів/заяв про вихід із карантину було від регіональних політиків (19%). 

Також найбільше нейтральних заяв спікерів загалом було опубліковано в онлайн-медіа Харкова (100%), Херсона (97%) та Волині (95%). Найчастіше позитивні коментарі з приводу виходу із карантину публікували онлайн-медіа Одеси, Полтави (по 16%) та Дніпра (12% від загальної кількості спікерів в новинах про вихід із карантину), не було позитивних заяв спікерів в онлайн-медіа Харкова, Миколаєва та Черкас. Найбільше заяв/коментарів спікерів із негативними конотаціями публікували львівські онлайн-медіа (24% від загальної кількості спікерів в новинах про вихід із карантину),  Донецька, Миколаєва (по 13%) і Черкас (11%), не було негативних заяв в новинах про вихід із карантину в онлайн-медіа Одеси, харкова і Херсона.

При цьому, 28% новин про вихід із карантину були без спікерів взагалі. Найбільше таких новин було опубліковано в дніпровських (47%), львовських (32%) та донецьких онлайн-медіа (31%).

*У межах дослідження було проаналізовано 8666 новин, із них 2705 новин про коронавірус, 1211 новин про карантин, 835 новин про вихід із карантину та 667 спікерів із 50 регіональних онлайн-медіа в 10 регіонах України (Волинь, Дніпро, Донецьк (Маріуполь), Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Харків, Херсон, Черкаси). До моніторингу потрапили виключно новини з новинної стрічки інтернет-ЗМІ: статті, журналістські розслідування, аналітика, блоги, авторські колонки, анонси тощо не аналізуватися. 

Методологія моніторингу включала в себе аналіз кількості новин про пандемію та коронавірус COVID-19, карантин та вихід із карантину, типи спікерів в новинах про вихід із карантину, а також тональність висловлювань спікерів в новинах про карантин, які були опубліковані в стрічках обраних онлайн-ЗМІ з 11 по 15 травня 2020 року. Загалом в аналізований період досліджувалися такі категорії спікерів: представники місцевої/обласної влади, українські політики, регіональні політики, місцеві діячі (громадські активісти, волонтери), медичні працівники, бізнесмени, релігійні діячі, інше (журналісти, іноземні спікери, правоохоронці, пересічні громадяни тощо).

Моніторинг проводили у таких ЗМІ:

ВОЛИНЬ (Волинські новини, ВолиньPost, Волинь24, Район.in.ua, Конкурент), ДНІПРО (Відкритий, Наше місто, Днепровская панорама, Информатор, gorod.dp.ua), ДОНЕЦЬК (МАРІУПОЛЬ) (0629, Новини Донбасу, Карачун (Слов'янськ), Остров, MRPL.CITY), ЛЬВІВ (Львівський портал, Захід.нет, Вголос, Варта1, Твоє місто), МИКОЛАЇВ (Преступности.НЕТ, Мой город, Новости-N, Інше.TV, 0512), ОДЕСА (Думська, 048, Одесская жизнь, УСІ.Одеса, Odessa online), ПОЛТАВА (Полтавщина, poltavske.tv, ОКІА Новини Полтавщини, 0532.ua, Зміст), ХАРКІВ (АТН, Status Quo, Город Х, KHARKIV Today, 057.ua), ХЕРСОН (ХерсонОНлайн, 0552, Любимый Херсон, Херсонщина за день, Херсонці), ЧЕРКАСИ (Вичерпно, 18000, Прочерк, Zmi.ck.ua, Провсе).

Liked the article?
Help us be even more cool!