ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

47% матеріалів про коронавірус у регіональних онлайн-медіа – про статистику: дослідження ІМІ

30.11.2021, 10:00

Статистика захворюваності, госпіталізацій, смертності, а також висвітлення процесу вакцинації стали топтемами у висвітленні перебігу пандемії коронавірусу в регіональних онлайн-медіа. Так, статистика захворюваності становила 27% новин, а статистика вакцинації – 20% загальної кількості публікацій про перебіг пандемії. Водночас найменше в онлайн-медіа висвітлюються антивакцинаторські рухи, яких зафіксовано не більш ніж 2% загальної кількості новин про перебіг пандемії.

Такими є результати дослідження ГО “Інститут масової інформації”, що було проведене в 10 регіонах України в листопаді цього року.*

За даними моніторингу, інформація про карантин та карантинні обмеження становила 16% новин. Стан лікарень став головною темою ще для 12% новин. Роз'яснення щодо отримання COVID-сертифікатів, зокрема в застосунку "Дія", надавали у 8% новин про перебіг пандемії. 

Найменше в регіональних онлайн-медіа писали про кримінальні правопорушення, пов'язані з пандемією і карантинними обмеженнями (6% загальної кількості новин про перебіг пандемії коронавірусу) та антивакцинаторські тенденції / рухи, які стали темою для регіональних онлайн-медіа у 2% новин. До інших тем увійшли 9% новин.

натисніть на інфографіку для збільшення

За даними моніторингу, найбільше новин про статистику захворюваності, госпіталізацій і смертності зафіксовано в онлайн-медіа Кропивницького (44% загальної кількості новин про перебіг пандемії коронавірусу), Черкас (41%), Харкова і неокупованої частини Донецької області (по 31% відповідно). Найменше такі новини публікували в Херсоні й Рівному (по 20% новин відповідно). 

Про процес вакцинації найчастіше писали львівські (30%), харківські (24%) і донецькі (неокупована частина, 22%) онлайн-медіа. Найменше таких новин було в рівненських медіа (10% загальної кількості новин про перебіг пандемії в онлайн-медіа регіону).

Натомість про карантин і карантинні обмеження найбільше писали в Рівному (33% новин), Черкасах (18%) і Херсоні (16% загальної кількості публікацій про перебіг пандемії). Найменше таких новин публікували в онлайн-медіа Одеси і Кропивницького (по 6% новин відповідно).

Стан лікарень найчастіше був темою для херсонських (24% новин), кропивницьких, одеських (по 20% новин відповідно) і донецьких (неокуповані території, 18%) онлайн-медіа. Найменше про ситуацію в лікарнях писали в регіональних онлайн-медіа Львова (7%) і Черкас (5% загальної кількості новин про перебіг пандемії в регіоні).

Найбільше новин щодо сертифікатів про вакцинацію зафіксовано в регіональних онлайн-медіа Волині (14%), Дніпра (13%) і Черкас (9%). Найменше таких новин було в Херсоні (3%) і Одесі (2% загальної кількості новин про перебіг пандемії в регіоні).

натисніть на інфографіку для збільшення

Разом з тим онлайн-медіа Одеси стали лідерами у висвітленні кримінальних новин, пов'язаних з пандемією, карантинними обмеженнями, підробленими сертифікатами тощо. В  регіональних новинних стрічках їм була присвячена кожна десята новина (або 10% загальної кількості новин про перебіг пандемії в регіоні). Також одеські регіональні медіа стали лідерами й у висвітленні антивакцинаторських тенденцій (6% новин). Водночас до трійки лідерів з кримінальних новин увійшли також онлайн-медіа Волині (9%) і Харкова (7%). Черкаські (3%) і львівські (2%) онлайн-медіа також найчастіше висвітлювали антивакцинаторські тенденції в регіоні. Найменше ж кримінальних новин на тему коронавірусу зафіксовано в онлайн-медіа Кропивницького (2%) і Черкас (1%), тоді як зовсім не писали про антивакцинаторські тенденції в Кропивницькому і Херсоні.

Що стосується загальної кількості новин про перебіг пандемії коронавірусу, то в регіональних новинних стрічках зафіксовано 19% таких новин. Водночас найбільше новин про перебіг пандемії коронавірусу зафіксовано в онлайн-медіа  Рівного (32% загальної кількості новин про перебіг пандемії в регіоні) і неокупованої частини Донецької області (25%). Натомість найменше таких новин публікували онлайн-медіа Кропивницького (14%) і Херсона (11%).

*У межах дослідження з 1 до 5 листопада 2021 року включно проаналізовано 8395 новин, з них 1577 про перебіг пандемії COVID-19 у 50 регіональних онлайн-медіа 10 регіонів України (Волинь, Дніпро, неокуповані території Донецької області (Маріуполь), Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Харків, Херсон, Черкаси). До моніторингу потрапили новини з новинної стрічки інтернет-ЗМІ. 

Методологія моніторингу охоплювала аналіз кількості новин про перебіг пандемії COVID-19, а також їхньої тематики, зокрема статистика захворюваності / госпіталізацій / смертності, вакцинація (перебіг, статистика, пункти вакцинації), карантин та карантинні обмеження, стан лікарень (ліки, кисень, ліжка, ШВЛ тощо), сертифікати про вакцинацію, кримінальні новини (правопорушення, пов'язані з пандемією і карантинними обмеженнями), антивакцинаторські тенденції / рухи, інше.

Моніторинг проводили в таких ЗМІ:

ВОЛИНЬ (Волинські новини, ВолиньPost, Волинь24, Район.in.ua, Під прицілом); ДНІПРО (Відкритий, 056, Днепровская панорама, Информатор, gorod.dp.ua); ДОНЕЦЬК (МАРІУПОЛЬ) (0629, Новини Донбасу, Карачун (Слов'янськ), Восточный вариант, MRPL.CITY); КРОПИВНИЦЬКИЙ (Гречка, Точка доступу, CBN, Dozor, Без купюр); ЛЬВІВ (Львівський портал, Захід.нет, Вголос, 032.ua, Твоє місто); ОДЕСА (Думська, 048, Одесская жизнь, УСІ.Одеса, Odessa online); РІВНЕ (Радіо Трек, Рівне вечірнє, Рівнемедіа, Рівне 1, ОГО); ХАРКІВ (ВГородеХарьков, 057.ua, Status Quo, Ньюзрум, Редпост); ХЕРСОН (Херсон Онлайн, Мій Херсон, Любимый Херсон, Херсонщина за день, Херсонці); ЧЕРКАСИ (Вичерпно, 18000, Прочерк, Zmi.ck.ua, Провсе).

Liked the article?
Help us be even more cool!