ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Як відреагували чернігівці на блокування "медведчуківських" телеканалів

05.03.2021, 16:24
Павло Пущенко

Блокування трьох національних телеканалів з орбіти проросійського політика Віктора Медведчука не залишилося поза увагою чернігівської медіаспільноти, громадського та політичного середовища.

Місцеві кабельні оператори оперативно виконали рішення РНБО та відімкнули телеканали "112 Україна", NewsOne та Zik. А в обласній державній адміністрації заявили, що "контроль за інформаційною безпекою Чернігівської області буде посилено".

Загалом жителі Чернігівщини не надто перейнялися відімкненням "медведчуківських" телеканалів. Після блокування трьох телеканалів до Чернігівської обласної адміністрації не надходило скарг про відсутність мовлення, і не більш ніж 10 звернень з цього приводу надійшло до представника Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення в Чернігівській області, повідомила в коментарі ІМІ регіональна представниця Нацради Ірина Сенченко.

Оскільки Чернігівщина – область, прикордонна з Російською Федерацією та Республікою Білорусь, і питання інформаційної безпеки тут сприймаються органами влади гостріше, в Чернігівській ОДА поспішили видати заяву, що гарантуватимуть виконання рішення РНБО.

"У зв’язку з можливим негативним резонансом з боку певних політичних сил хочу відповідально заявити. Забезпечення інформаційної безпеки Чернігівської області, яка є прикордонною з державою-агресором, є одним з пріоритетів моєї діяльності на посаді керівника ОДА. Я докладу максимум зусиль для недопущення будь-яких проявів інформаційної агресії щодо області та держави Україна. Санкції проти ряду телеканалів – це не про свободу слова. Її ніхто в нашій державі жодним чином не обмежує. Це про збереження національних інтересів та забезпечення інформаційної безпеки у період війни", – заявила голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко.

Однак реакція чернігівських "певних політичних сил", на які натякала голова обласної адміністрації, обмежилася лише постами у фейсбуці.

Депутат міської ради Чернігова від ОПЗЖ, що водночас працює юристом комунального підприємства "Водоканал", Павло Вовк, написав гнівний пост про "середньовічні методи" розправи.

Скріншот з фейсбук сторінки Павла Вовка
Скріншот з фейсбук-сторінки Павла Вовка
Відзначився знову й одіозний нардеп з Чернігова Антон Поляков, який зробив репост у своєму телеграм-каналі публікації Олени Лукаш із фото "Лебединого озера".

Скріншот з телеграм каналу Антона Полякова

Водночас жодних публічних акцій на підтримку працівників заблокованих телеканалів у Чернігові не відбулося.

А голова Чернігівської спілки журналістів Олександр Назаренко став одним з одинадцяти представників регіональних організацій, які підписали заяву проти позиції голови НСЖУ Сергія Томіленка, що публічно став на захист заблокованих проросійських телеканалів.

Павло Пущенко, регіональний координатор ГО "Інститут масової інформації" в Чернігівській області 

Матеріал підготовлено в межах проєкту "Мережа медіаспостерігачів", який виконує ІМІ за підтримки Freedom House 

Liked the article?
Help us be even more cool!