Викривлене слідство нападу на житомирського журналіста
14.07.2017, 17:41
Тарас БоросовськийПопри швидке знаходження нападників та викраденої відеоапаратури, слідство по справі провадиться без опитування потерпілого журналіста, на свідченнях та перекручених фактах зі сторони адвокатів грабіжників
Як раніше повідомляв ІМІ, 10 червня 2017 року на журналіста газети «20 Хвилин Житомир» Руслана Мороза (Кунавіна) здійснили напад. Його сильно побили та нанесли численні травми середньої тяжкості. Здоров’ю потерпілого нанесена значна шкода, через що журналіст потрапив на 21 день на стаціонар лікарні. Окрім того грабіжники його пограбували, відібравши сумку з відео апаратурою, яка належала особисто журналісту і редакції газети «20 Хвилин Житомир». Внаслідок цього на 3 тижні практично паралізувався знімальний процес деяких програм, які редакція випускала в прямому ефірі в інтернеті.
Невдовзі викрадену відео- та фотокамеру правоохоронні органи віднайшли в одному з місцевих ломбардів, де вдалося ідентифікувати нападників. Однак в ході розслідування, слідчий Житомирського міського відділу ГУНП в Житомирській області одного з підозрюваних перевів у свідки, не звертаючи увагу на покази журналіста.
- Доля відеокамери мені невідома, зі слів слідчого, її спочатку виявили в одному із ломбардів, але потім відправили на Київ, де її придбали невідомі особи, - розповідає Руслан Мороз. - Фотоапарат, зі слів слідчого, знаходиться в нього, але незабаром направиться на товарознавчу експертизу. Я навіть не знаю чи дійсно це мій фотоапарат.
Доля інших знімальних приладів також залишається загадкою. Підозрювані зазначають, що викинули сумку з обладнанням, призначення якого вони не зрозуміли. Однак вартість втраченої апаратури досить висока.
З перших днів розслідування журналіста здивувало те, що на його запитання відносно розслідування справи, слідчий відмовлявся надавати будь-яку інформацію. В той же час про деталі слідства розповідали зовсім сторонні люди. Зокрема, адвокат нападників, який пропонував з неодноразово пропонував зустрітися з журналістом.
- Коли з'ясувалось, що в машині таксі було четверо осіб, на камеру відео спостереження потрапили троє, але підозру винесли тільки двом нападникам, то я зрозумів, що справу намагаються загальмувати, так як троє осіб це вже організована злочинна група, а вдвох вже можливо списати на якісь там збіг обставин, - переконаний Руслан Мороз. - Напад на мене був кимось замовленим, але слідство намагається уникнути цієї версії.
Відео з камер спостереження:
У справі допущено виявилося як багато помилок і неточностей, так і нелогічних дій слідства. Наприклад, в протоколі допиту один із підозрюваних розповідає про себе в третій особі. На запитання, чому людина розповідає про себе в такий спосіб, слідчий зауважив, що сталася помилка в прізвищі. Але як таке можливо, коли стоїть підпис підозрюваного під згодою, що ним прочитано та з його слів записано вірно.
На переконання потерпілого журналіста, йде масштабна махінація зі справою задля виключення важливих деталей, які свідчать про замовність нападу, і переведенням її на дрібне хуліганство. Доказом цьому є факт відсутності важливих документів про побиття, а саме заключного висновку судово-медичної експертизи та виписного епікризу.
Окрім розбіжностей з розповіддю нападників про сам напад, вони не можуть пояснити, що робили вночі поблизу помешкання Руслана Мороза. З їх слів, покинувши нічний клуб «Максимум», що знаходиться в центрі міста, вони попрямували в бік нічного клубу «Фрегат», розташованому на виїзді до Житомира. Попри те, що ці клуби знаходяться в декількох кілометрах від будинку журналіста, дане пояснення слідство цілком влаштовує.
- Я звернувся до слідчого з клопотанням, щоб мені повідомили про час та місце проведення суду щодо обрання міри запобіжного заходу. Однак, як згодом з'ясувалося, слідчий «забувся» мене про це повідомити, - вражений журналіст.
У рішенні від 27 червня 2017 року підозрюваних випустили під домашній арешт без електронних засобів контролю, суддя Лариса Чішман встановила строк дії ухвали суду до 22 серпня 2016 (!!!) року.
Таким чином, Руслана Мороза фактично відсторонили від ознайомлення з ходом розслідування по справі, ніяких слідчі дії з ним не проводились, а всі обвинувачення ґрунтуються виключно на тому, що підозрювані самі про себе розповіли.
Хід розслідування справи та виправлення численних порушень вдасться виправити лише завдяки своєчасній та якісній адвокатській допомозі, яку, як сподівається журналіст, зможуть йому надати правозахисні громадські організації.
Тарас Боросовський, регіональний представник ІМІ в Житомирській області, для сайту "20 хвилин Житомир".
Матеріал підготовлено в рамках проекту «Мережа медіа-спостерігачів», який виконує ІМІ за підтримки Посольства США.
Liked the article?
Help us be even more cool!
Help us be even more cool!