ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Луганській ОВА детально пояснили, як нараховується зарплата керівництва

Інститут масової інформації в травні дослідив рівень відкритості обласних військових адміністрацій щодо публічних запитів. Зокрема, Луганська обласна військова адміністрація оперативно відповіла на запит Інституту масової інформації щодо заробітної плати керівника військової адміністрації та його заступників із січня до квітня 2023 року включно. Запит на публічну інформацію представниця ІМІ надіслала 15 травня, а вже 19 травня отримала на нього відповідь.

Відповідь надійшла оперативно навіть попри те, що спочатку запит потрапив на іншу адресу. Про це представницю ІМІ повідомили окремим листом, у якому вказали правильну адресу.

У відповіді військова адміністрація вказала зарплатню попереднього голови Сергія Гайдая. Так, із січня по березень він отримав 364 137 гривень. Сюди входить і посадовий оклад, і доплата за доступ до державної таємниці та інші обов’язкові виплати (лікарняні, компенсація за невикористану відпустку, зарплата за час відрядження).

Найбільшу надбавку за доступ до держтаємниці за вказаний період Гайдай отримав у січні – 10 296 гривень, а найменшу – у травні, перед звільненням – 5 819 гривень. Була помічена і велика різниця між іншими обов’язковими виплатами. У січні, зазначають в ОВА, Гайдай їх не отримував, у лютому отримав 16 349 гривень, а в березні – 160 003 гривень.

Новий голова Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор зарплатню отримав тільки у квітні – 62 896 грн. Ця сума, зазначають в ОВА, складається з посадового окладу 40 016 грн, окладу за спеціальним званням – 1 360 та надбавки за стаж служби – 19 519 гривень. Доплати за доступ до держтаємниці Лисогор не отримав.

Перший заступник голови Луганської обласної військової адміністрації Олексій Смирнов із січня по квітень отримав 411 358 гривень. Окрім посадового окладу Смирнов отримував надбавку за вислугу років, надбавку до держтаємниці, надбавку за інтенсивність, премію. Але є доплати, які перший заступник голови Луганської обласної військової адміністрації отримував не кожного місяця. Зокрема, допомогу на оздоровлення в 66 323 гривні Смирнов отримав у березні 2023 року, інші обов’язкові виплати (лікарняні, компенсація за невикористану відпустку, зарплата за час відрядження) у січні – 12 778 гривень та в березні – 4 910 гривень. Також у березні 2023 року Олексій Смирнов отримав матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових рішень – 66 323.
Завдяки доплатам найбільшу зарплатню за вказаний період перший заступник голови Луганської ОВА отримав у березні 2023 року – 197 745 гривень.

У Луганській ОВА також надали інформацію і про зарплатню інших трьох заступників голови. Цікаво, що за вказаний період усі заступники, зокрема перший, отримували премію, тоді як голови, Лисогор та Гайдай, – ні. Розмір премій коливався від 13 до 36 тисяч гривень. Найбільші премії всі заступники отримали у квітні: Олексій Смирнов – 36 120 гривень, Катерина Безгинська, Наталія Романенко, Володимир Чередніченко – по 32 250 гривень.
Щодо надбавки за інтенсивність, то, як випливає з відповіді ОВА, із січня по квітень її отримали тільки заступники.

У коментарі ІМІ голова ГО "Кризовий медіацентр "Сіверський Донець" (засновник онлайн-видання "Зміст") Олена Ніжельська зазначила, що останніми місяцями двічі надсилала запити на публічну інформацію і отримувала відповіді в зазначені терміни.
Перший запит стосувався інформації про релоковані заклади охорони здоров’я. Його Олена Ніжельська надіслала 13 лютого 2023 року, а отримала відповідь 14 лютого.
Другий запит стосувався системи доступу осіб, що постраждали від сексуального насильства в умовах конфлікту, до медичних послуг. Зокрема, запит містив такі питання. Його вона надіслала 17 березня 2023 року. Він розглядався як звернення громадян. Відповідь надійшла 27 березня.

Валентина Троян, представниця Інституту масової інформації в Луганській області

Liked the article?
Help us be even more cool!