ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Сумські журналісти надавали домедичну допомогу цивільній жінці, пораненій під час російського обстрілу

10.05.2023, 09:50
Альона Яцина
Фото – скриншот з відео Кордон.Медіа
Фото – скриншот з відео Кордон.Медіа

18 квітня медійники їхали на знімання, але на місці обстрілу, окрім зруйнованого подвір’я в селі Річки, що на Сумщині, була важко поранена жінка. Медики до того часу ще не встигли приїхати, тож допомогу надавали журналісти. Адже вони мали навички з тактичної медицини та домедичної допомоги. Поранена жінка померла у швидкій, але журналісти вирішили розповісти про цю ситуацію.

"Сьогодні ми командою Кордон.Медіа їхали на знімання в Есманську громаду із Сум, доїхали до Білопілля і дізналися про обстріл У Річківській громаді (це сусідня громада, шлях займає 10–15 хвилин. – Ред.) За даними наших джерел, по селу вдарили спочатку зі ствольної, а потім – ще й з реактивної артилерії. Місцеві казали, що росіяни били прямо по подвір'ях цивільних мирних людей і є руйнування. Оскільки ми були неподалік, то одразу повернули туди й приїхали до села після завершення обстрілу.

Планували зафіксувати наслідки обстрілу. Але нам довелося надавати першу медичну допомогу цивільній, поки чекали швидку. Бабусі відірвало одну ногу, іншу – сильно поранило, руки та все тіло були посічені уламками. Коли ми зайшли на подвір‘я, бабуся вже понад 10 хвилин була без свідомості, але ще дихала. (Цей час уже визначили постфактум, коли розбирали всю ситуацію, але на місці нам казали що минуло геть менше.)

Ми наклали турнікети, оглянули та передали бабусю військовим медикам, а ті вже – швидкій. Ми зробили все, що від нас залежало на той момент. Дорогою до лікарні старенька померла. Бабусі було 83 роки. Усі, хто винен у цій війні, за це заплатять. русня згорить у пеклі. Бережіть себе та своїх близьких".

Так про ситуацію розповіли самі медійники. Цього разу в складі знімальної групи їхала й СММ-менеджерка, адже за планом знімальна їхала на геть іншу "милу зйомку" та мала працювати в спокійніших умовах. Саме есемемниця і знімала весь процес надання допомоги, тому медійники й вирішили його опублікувати, щоб це спонукало колег та інших цивільних громадян мати навички надання першої допомоги.

"Навіщо ми розповіли про цю ситуацію? Ми вирішили, що, можливо, це відео змотивує когось пройти курси домедичної допомоги. Ми ніколи не знаємо, коли це може знадобитися. Мати із собою турнікет та вміти ними користуватися – обов’язково для кожного. Бо втрата крові – одна з найчастіших причин смерті. Не можна марнувати час! Треба розуміти, що, якщо є хоча б ОДИН відсоток ймовірності врятувати комусь життя, це варто робити. Навіть якщо не вдасться, як, наприклад, нам сьогодні… принаймні будете розуміти, що ви зробили все можливе", – кажуть у Кордон.Медіа.

Мати навички надання домедичної допомоги – можливість урятувати себе або своїх близьких. Під час війни вони можуть знадобитися в будь-який момент, на жаль. Швидка не приїздить швидко. 

Альона Яцина, регіональна представниця Інституту масової інформації в Сумській області

Liked the article?
Help us be even more cool!