ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Не до розведення: інтернет-ЗМІ Черкащини нечасто публікують новини про ООС

Новини щодо перебігу операції Об’єднаних сил та вирішення військового конфлікту на сході України займають лише 1,24% від усього новинного наповнення онлайн-ЗМІ Черкащини. А із понад півтисячі новин розведення військ на сході України стосується лише одне повідомлення.

Такими є результати листопадового моніторингу Інституту масової інформації, метою якого було дослідити контент інтернет-ЗМІ області на предмет висвітлення тематики ООС і зокрема теми розведення військ. А також обрахувати кількість таких матеріалів, проаналізувати розподіл за підтемами у висвітленні тематики та визначити тональність повідомлень про розведення військ. Для вибірки у дослідження були взяті всі новини, опубліковані на сайтах 18000, Вичерпно, Zmi.сk.ua, Інфоміст та ПроВсе із 4 по 8 листопада 2019 року. Не враховувались в дослідженні журналістські розслідування, комерційні публікації у формі аналітики, чи статей, авторські колонки та блоги, анонси, оголошення, тощо.

Отож, усього за цей час на всіх сайтах в сумі було опубліковано 563 новини, теми ООС стосувались лише сім публікацій, тобто заледве більше одного відсотка.

На сайті видання Інфоміст із загальної кількості у 83 новини за період моніторингу не було опубліковано жодної, яка би стосувалась ООС. На сайті проекту 18000 із 99 публікацій тематики ООС стосувалась одна (1%). Зі 111 новин опублікованих центром черкаських медіа Zmi.ck.ua ООС стосувалась теж одна новина (~1%). Зі 128 публікацій видання Вичерпно ООС стосувались два матеріали (~1,5%). На сайті ПроВсе тематики ООС стосувались три новини зі 142 опублікованих (~2%).

П’ять із семи публікацій черкаських онлайн-ЗМІ на тематику ООС стосувались конфліктно-вразливих груп населення – військових та членів їх сімей, переселенців, волонтерів, тощо.

Слід зазначити, що один із цих матеріалів, а саме “Війна через монумент: на Черкащині монахині конфліктують з громадою” на сайті Zmi.сk.ua від 4-го листопада, фактично є рерайтом публікації із відеосюжетом на сайті 5-го каналу ще за 1 листопада, про що свідчить і активне гіперпосилання у тексті. А дві інші публікації – “Двох черкаських військових посмертно нагородили орденом (ФОТО)” на сайті 18000 та “Двох військових із Черкащини посмертно нагородили орденом «За мужність” на сайті Вичерпно – фактично майже ідентичні, позаяк і базуються одному і тому ж джерелі. 

Так само ще дві новини – “Черкаські АТОвці можуть відпочити у чотирьох санаторіях України” на сайті Вичерпно та “В ОДА розповіли, як забезпечують санаторно-курортним лікуванням ветеранів сучасної війни” на сайті ПроВсе також майже ідентичні, позаяк фактично – це публікації прес-релізу ОДА, в якому ідеться про організацію забезпечення санаторно-курортним лікуванням ветеранів війни.

Також сайт ПроВсе із посиланням на сайт Економіка сьогодення, котрий, у свою чергу, посилається на повідомлення прес-служби корпорації “Богдан”, опублікував замітку “Військова техніка з Черкас поїхала в зону бойових дій”.

Що ж до розведення військ у зоні проведення ООС, то цієї теми опосередковано стосувалась лиш одна публікація – Черкащанан просять допомогти жителям Золотого на сайті ПроВсе. Тональність публікації  нейтральна.

Захар Колісніченко, регіональний представник Інституту масової інформації в Черкаській області

Написання цього блогу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО «Інститут масової інформації» та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!