ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Мляво та без джинси: як у чернігівських медіа стартували дочасні виборчі перегони

26.06.2019, 19:00
Павло Пущенко

На початку виборчої парламентської кампанії ІМІ провів моніторинг політичних новин у чернігівських онлайн-медіа. Старт виборчої кампанії був доволі млявим. З одного боку, було мало інформаційних приводів, а з іншого – політичні гравці вичікували та не проводили активних медіакампаній. Одним із показників такої ситуації можна вважати відсутність передвиборчої джинси на основних чернігівських сайтах.

Для аналізу бралися всі політичні новини, які з’являлися в новинних стрічках сайтів "Город.cn", "Челайн",  "Події і коментарі",  0462.ua ,   "Час Чернігівський" за період з 3  червня. Згідно з методологією аналізувалися перші 50 новин з кожного сайту.

Загалом у цей період у загаданих ЗМІ вийшло 45 політичних матеріалів, які аналізувалися щодо тематики та вибору редакціями джерел інформації.

Найбільше політичних новин на чернігівських сайтах стосувалося місцевих діячів та проблематики – 44%  матеріалів. Онлайн-ЗМІ висвітлювали події, пов’язані як з питаннями поточних процесів роботи місцевої влади, так і політичним заявами місцевих діячів.

Про політиків всеукраїнського рівня в досліджуваний період чернігівські  сайти згадали у 29% політичних матеріалів. Про органи місцевої влади було 24% новин, і лише 4% про органи державної влади.

Водночас власні новини онлайн-ЗМІ  продукували у 38% випадків, передруковували з інших ЗМІ 4%, ще 15%  за джерело ставали соціальні мережі та повідомлення пресслужб – 7% новин.

Найбільше власного контенту продукував "Час Чернігівський". "Події і Коментарі" найчастіше використовували соціальні мережі як джерело інформації, а ось "ГородCN" весь свій контент передруковував  з інших ЗМІ.

Топ політичних тем початку червня

Можна виділити кілька політичних  топтем, які висвітлювали чернігівські сайти в цей період. Це передусім старт парламентської виборчої кампанії – реєстрація перших кандидатів у народні депутати. Про це писали "Город. CN" ("ЦВК зареєструвала першого кандидата у народні депутати від Чернігівщини"), "Час Чернігівський" ("Списки партій та округи в Чернігівській області: хто з місцевих куди балотується") та 0462 ("Є перший кандидат на виборах до Верховної ради від Чернігівській області").

Також було відображено коментарі чернігівського мера з питання,  кого ж він бачить кандидатом від чернігівського округу в ПіК ("Кандидати у нардепи від Чернігова мають бути місцевими – Атрошенко") та "Часі Чернігівському" (Міський голова Чернігова натякнув, кого хоче бачить у депутатах Верховної Ради).

Тримав інтригу щодо свого висунення і чинний нардеп від Чернігова Сергій Березенко, тим часом видання "ПіК" слідкувало за його шансами піти цього разу в парламент за партійними списками БПП ("Березенко не пройшов праймеріз").

Також ПіК проводив аналіз передвиборчої діяльності окремих кандидатів: "Головний онколог Чернігівщини розпочав передвиборчу кампанію з популізму, що суперечить законодавству".

"Час Чернігівський" оперативно повідомив про реєстрацію кандидатом по 206-му виборчому округу тезка чинного народного депутата по цьому округу Максима Микитася: "Повний тезка чинного нардепа від Чернігівщини йде в депутати".

Ще одна популярна тема цього періоду – звільнення Чернігівського голови ОДА Олександра Мисника з посади,  про це писали всі сайти.

Відреагували місцеві інтернет-ЗМІ і на акції протесту в Чернігові  щодо звільнення з посади міністра МВС Арсена Авакова через убивство поліцейськими хлопчика під Києвом. Видання "0462" робило кілька власних репортажів акцій протесту: "В Чернігові пройшла акція за відставку міністра Авакова",  "Ще одна акція проти поліцейського "бєспрєдєла" відбулася в Чернігові".

Видання "ПіК" спочатку анонсувало проведення акцій протесту, а потім висвітлювало їх перебіг: "У Чернігові вимагатимуть звільнення Авакова через вбивство п'ятирічної дитини поліцейськими; "У Чернігові пройшло дві акції за відставку Авакова через вбивство патрульними п'ятирічного хлопчика".

Серед інших цікавих політичних новин, які з’явилися на чернігівських сайтах, варто згадати про такі. ПіК розповідав читачам про те, як голосували народні депутати з Чернігівщини за закон про імпічмент Президенту, і про складність для партії "Голос" знайти на Чернігівщині місцевого керівника осередку.

Видання слідкувало за долею колишнього міського голови Чернігова  політика всеукраїнського масштабу Миколи Рудьковського, якому продовжили перебування в російській в’язниці.

"ГородCN" передрукував інформацію про вихідця з Чернігівщини Олексія Гончарука, який потрапив до нової президентської адміністрації, і також нагадало про долю Миколи Рудьковського.

"Час Чернігівський" багато уваги приділяв місцевій проблематиці, розповідаючи про ініціативи чернігівської влади та реакцію громадян: "Навіщо Чернігівській міській раді база даних про всіх боржників за ЖКГ"; "У Чернігові хочуть громадські слухання з приводу 2 мільярдів на Центральний парк"; "Чернігові влада хоче, щоб у міському комунальному транспорті не було готівки".

Видання "ЧеЛайн" також подавало  читачам детальний репортаж із засідань та нарад у Чернігівській міській раді: "Зупинки поза законом і сварка за житло: ранкові баталії наради в мерії"; "Мерські образи, вирубані дерева та перекриття вулиць: у міській раді засідав виконком".

Написання цього блогу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО "Інститут масової інформації" та необов’язково відображає думку USAID, уряду США та Internews.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!