ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

І знову пресслужби: про джерела матеріалів харківських медій

29.01.2020, 10:00
Олена Лептуга

Соціальні мережі, офіційні сайти, інші ЗМІ, зокрема російські, відсутність будь-яких джерел, власна робота чи інформація пресслужб – регіональний моніторинг ІМІ визначав, що є основою для написання матеріалів п’яти найпопулярніших харківських медій: 057.ua, АТН (atn.ua), KharkivToday (2day.kh.ua), "Город Х" (gx.net.ua), Status Quo (sq.com.ua).

Загальна картина джерел харківських ЗМІ виглядає так:

51,2% усіх статей, опублікованих у стрічках 13–17 січня, базуються на інформації пресслужб. Найчастіше джерелом є публікації правоохоронних органів. Лідером із залучення такої інформації є Status Quo (100 зі 181 новини, або 55,2%).

Status Quo

Лише Kharkiv.Today публікував більше авторських матеріалів, ніж тих, що ґрунтуються на пресрелізах: 39 статей проти 32 (39,4% і 32,3%).

Загалом власна робота журналістів стала основною лише для 18,3% усіх статей визначених медій. Найменшу кількість таких матеріалів опублікував Status Quo – 6,08% (11 зі 181), серед них, зокрема, опитування.   

Повідомлення в соціальних мережах і на офіційних сайтах приблизно рівною мірою стали основою для написання відповідно 65 (10,3%) і 62 (10%) статей із 629. Тематика таких публікацій різноманітна, однак переважають повідомлення про надзвичайні події та заяви уповноважених осіб, як, приміром, у новинах типу Kharkiv.Today "С 2021 года Европейский союз внедряет европейскую информационную систему авторизации путешествий ETIAS. В связи с этим будут внесены изменения в условия безвизовых путешествий в ЕС для граждан третьих стран, в том числе Украины. Об этом сообщили на странице Facebook Миссии Украины в ЕС".

Здебільшого журналісти в новинах з джерелами із соцмереж посилаються на повідомлення у фейсбуці (у тому числі на офіційних сторінках організацій), як, наприклад, у новині "На Харьковщине СБУ блокировала масштабную контрабанду психотропов из Европы, – ВИДЕО": "Перемещение в Украине партий амфетамина, мефедрон, экстази и ЛСД злоумышленник осуществлял лично, скрывая их при пересечении границы в личных вещах. Об этом сообщил начальник пресс-центра СБУ в Харьковской области Владислав Абдула на своей странице в Фейсбуке" (057.ua).

Значно рідше журналісти посилаються на телеграм та інстаграм.

На інші ЗМІ  посилалися частіше за своїх колег журналісти АТН: здебільшого це були загальнонаціональні медіа: 112 канал і "Українська правда", рідше –  вузькоспеціалізовані ресурси, наприклад "Армия Inform". Решта видань (окрім сайту 057.ua, де матеріали, опубліковані на інших медіа, не використовуються як джерело для власних) орієнтуються на регіональних колег, зокрема на Суспільне, наприклад як тут:

"Новоназначенная глава патрульной полиции в Харьковской области Алена Стрижак родом из Днепропетровской области. 15 января новую начальницу патрульной полиции в Харьковской области представили в Харькове. Об этом сообщает Суспільне" (Kharkiv.Today).

Загальна частка подібних матеріалів – 7% (44 статті).

Моніторинг виявив також чотири матеріали, що базуються на іноземних медіа (0,6%): "Футболист из Харьковской области получает 25 тысяч фунтов в неделю (Kharkiv.Today), "В Японии министр впервые взял декрет" (АТН), "Жителю Канады встроили камеру вместо глаза" (АТН), "Правительство России подало в отставку" (АТН).

Статті, що не мають джерела, становлять 2,7% (17 публікацій). На сайті Status Quo виявлено вісім матеріалів, на ресурсі "Город Х" – шість, на 057.ua – два, на Kharkiv.Today – один. АТН упродовж досліджуваного періоду жодного разу не забув вказати джерело.  

Status Quo 

Написання цього блогу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО "Інститут масової інформації" та необов’язково відображає думку USAID, уряду США та Internews.

Liked the article?
Help us be even more cool!