ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

“Дружелюбні росгвардійці”, “Бессмертный полк”, стрілянина з пневматики: що пропонує окупанти дітям з Луганщини у літніх таборах

Фото - колаж ІМІ
Фото - колаж ІМІ

Ще у травні окупаційна влада Луганської області на своєму офіційному ресурсі ЛИЦ почала повідомляти, що "регіони-шефи" забезпечать дітям з окупованої частини Луганщини літній відпочинок у таборах. Якщо коротко, то дітей з відносно спокійної території області відправляють на території, де тримають бойові дії – півострів Крим, а також на узбережжя окупованої частини Запорізької області. Є пропозиції відпочинку і в Росії.

Представниця Інституту масової інформації дослідила, до яких закладів відправляють дітей з окупованої території Луганської області та яку пізнавально-розважальну програму пропонують ці заклади.

"Парус"

Відповідно до повідомлення сайту окупаційної влади ЛИЦ, понад 100 дітей із Сорокинського району відправились на оздоровлення до табору "Парус" поблизу Євпаторії у селищі Заозерному.

Скрін з пропагандистського сайту ЛИЦ про відправку дітей з Луганщини до дитячого табору

Зокрема, тут проти ночі 24 червня жителі півострова чули вибухи, повідомляє тг-канал "Крымский ветер".

Скрін з телеграм-каналу "Крымский ветер" про вибухи в Криму

Втім, росіяни вже не один рік випробовують психіку дітей Луганщини на витривалість і цей – не виключення.

На думку окупантів, вибухів вночі дітям буде недостатньо. Тож, їм пропонують пограти у "Зарницу" – постріляти з пневматичної зброї та опанувати основ ГТО ("Готов к труду и обороне"). А допомагали їм у цьому учасники бойових дій. Тобто, окупанти, які перетворили їхню область на місце, де немає місць для дитячого відпочинку.

Скрін зі сторінки кримського дитячого табору "Парус" про те, що під час відпочинку дітей вчать збирати-розбирати зброю
Вихованці дитячого табору "Парус" в окупованому Криму стріляють з пневматичної зброї/Скрін зі сторінки табору "Парус"

І хоча День Перемоги навіть в Росії давно минув, акція "Бессмертный полк" триває. Навіть влітку у таборі дітей на відпочинку вчать збирати та розбирати зброю.

Вихованці кримського табору "Парус" вчаться збирати та розбирати пістолет після пропагандистської акції "Бессмертный полк"/Скрін зі сторінки табору

На початку червня окупаційна влада погрожувала “оздоровити” таким чином близько 900 дітей з Сорокинського району (Краснодонський до декомунізації, – ред).

Скрін з пропагандистського сайту ЛИЦ про те, що діти з окупованого Сорокиного (Краснодон до декомунізації) їдуть на відпочинок у Крим

"Сәләт-Ак Барс"

Крім того, за офіційною інформацією, окупантів 225 студентів із Лисичанська та Рубіжного відпочили у татарстанському молодіжному центрі "Сәләт-Ак Барс" (Крим).

Скрін з пропагандистського сайту ЛИЦ про те, що 225 студентів із Лисичанська та Рубіжного відпочили у татарстанському молодіжному центрі "Сәләт-Ак Барс" (Крим)

Місцеві луганські пропагандисти писали, що діти взяли участь у урочистому відкритті другого Всеросійського спортивного марафону “Сила Росії”. Насправді ж, це той самий ГТО (Готов к труду и обороне). Це аналог радянського “Готов к труду и обороне СССР” – “Всесоюзний фізкультурний комплекс, що становить основу державної системи фізичного виховання та спрямований на зміцнення здоров'я, всебічний фізичний розвиток радянських людей, підготовку їх до трудової діяльності та захисту Батьківщини”. Так визначає ГТО “Велика радянська енциклопедія”.

Студентів з Луганщини залучили до фізкультурного комплексу, який є аналогом радянського "Готов к труду и обороне СССР"

"Ромашка"

Також окупанти відправляли дітей до російських таборів. Фігурує, зокрема, оздоровчий комплекс "Ромашка" поблизу Таганрога Ростовської області Росії. Туди, пишуть пропагандисти, відправили 300 дітей зі Свердловського району (Довжанський після декомунізації, – ред.) Луганської області. Втім знайти щось про дозвілля цих дітей у цьому таборі складно – сторінки у соцмережах заклад востаннє оновлював минулого.

"Родник"

Школярів зі Слов'яносербського району окупанти відправили до дитячого спортивно-оздоровчого комплексу "Родник" біля Анапи. Тут, мабуть лайтовіша програма з усіх таборів, які промоніторила представниця ІМІ. Єдиний захід від початку літа, яким можна назвати мілітаристстським, це концерт, де діти співали воєнні пісні.

Повідомлення про те, що вихованці дитячого табору "Родник" виконували воєнні пісні/Скрін зі сторінки табору

"Черноморская зорька"

Загалом почало складатися враження, що у класичних дитячих таборах на території Росії воєнна складова майже відсутня. Та я натрапила на сторінку іншого дитячого табору біля Анапи "Черноморская зорька". Туди росіяни відправили 48 дітей з міста Ровеньки (Луганська область). Принаймні так написали.

Повідомлення про те, що діти з Луганщини їхатимуть до табору в Анапі (РФ)/Скрін з пропагандистського сайту ЛИЦ

Почнемо з фото, яким дітей запрошують записуватися на екскурсії. Ймовірно, екскурсійна програма така, що без додаткового "стимулювання" не обійтися.

Діти за зброєю у руках пропонують записуватися на екскурсії/Скрін зі сторінки табору "Черноморская зорька"

Якщо хтось з батьків мав ілюзії, що їхня дитина відпочине від телебачення Скабєєвої, Соловйова, Кисельова, то краще відкинути дурні думки, адже – не на часі. Треба не допустити фальсифікації Великої Вітчизняної війни. Цим, на думку працівників табору, зловживають країни Заходу. Нюанс у тому, що в країнах Заходу немає навіть поняття “Велика Вітчизняна війна”. Під рубрикою “Без срока давности” вийшло кілька дописів – хтось з дітей читав вірші, хтось – писав есе зі своїми роздумами щодо війни.

Повідомлення про акцію "Без срока давности"/Скрін зі сторінки табору "Черноморская зорька"

А 22 червня (росіян навчають, що у цей день і почалася Велика Вітчизняна війна) діти знову згадували війну. Нібито і Велику вітчизняну, а нібито – і ні. Принаймні, дерево вони посадили на згадку про співробітника МВС Олександра Пузиновського 1987 р.н., який загинув у 2009-му. Велика Вітчизняна на той час вже закінчилася. Складається враження, що дітям створюють картину реальності, що війна – невід'ємна складова життя росіян.

Повідомлення про акцію "Сад памяти"/Скрин зі сторінки табору "Черноморская зорька"

"Красная Гвоздика"

Ще один табір, куди відправили на відпочинок дітей з Луганщини, "Красная Гвоздика". Він розташований в окупованому Бердянську Запорізької області. Окупанти визначили його філіалом підсанкційного віднедавна "Артеку". Як стверджують пропагандисти ЛИЦ, тут мають відпочити близько 1000 дітей з новоокупованих територій.

А зустрічатимуть їх "дружелюбные сотрудники Росгвардии". Тут варто нагадати, що росіяни розбудовують мережу різних тренувальних баз на узбережжі і по них влучають. Тож, фактично росіяни перевозять дітей до іншої зони бойових дій.  

Окупанти зустрічають дітей у таборі "Красная гвоздика"/Скрін зі сторінки табору

22 червня "Красная гвоздика" також згадала про "Велику Вітчизняну війну". Про якісь заходи для дітей щодо цієї дати не йдеться, натомість на сторінці "Вконтакте" про неї нагадали. Можна припустити, що діти мали і так звані години патріотичного  виховання на цю тему. 

Згадка про "Велику Вітчизняну війну" на сторінці табору "Красная гвоздика"/Скрін зі сторінки табору

Ще одна деталь – один з батьків поскаржився, що діти не бачать моря. Нащо представниця табору його заспокоїла і відповіла, що на море діти вже сходили, а у таборі є багато інших "цікавих та корисних розваг".

Скарга від батька на те, що дітей у таборі не водять на море/Скрін зі сторінки табору "Красная гвоздика"

Напрямків, куди росіяни вивозять дітей з окупованих територій нібито на відпочинок, багато. Можна сказати, що це вся територія Росії. 

До моніторингу потрапила лише частина таких закладів, які фігурували на окупаційному ресурсі з середини травня та до 24 червня. Причому вивозять не тільки дітей з Луганщини, де немає моря. Як розповіла кореспондентка Громадського радіо у Запорізькій області Аліса Сисоєва, дітей із теплого Приморська біля моря також вивозять на літній відпочинок. До Мурманська.

"Є декілька напрямків, куди вивозять дітей. Наприклад, з Мелітополя вивозять дітей у Краснодарський край. Це так звані табори "Юнармії", де дітей навчають "історії Росії", управляти дронами. З Приморського району 350 дітей окупанти відправляють у літні табори до Мурманська. Таким чином, ці діти стали учасниками державної програми РФ, що називається "Дети Арктики".

Також популярним напрямом в окупантів є Волгоградська область - туди вони відправили 2,5 тисячі школярів з Запоріжжя, Херсонщини, Луганщини та Донеччини. І, мабуть, найбільш далекий напрямок, куди відправляють наших дітей, Чувашія", каже Аліса Сисоєва.

Резюмуючи, зазначу: якщо воєнна тема присутня у програмі звичайних літніх дитячих таборів, то не складно зрозуміти, який концентрат мілітаризму та агресії отримують вихованці так званих профільних "воєнно-патріотичних", куди окупанти також відправляють дітей та підлітків з Луганщини.

Liked the article?
Help us be even more cool!