ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Фото та відео військових об’єктів ЗМІ можуть публікувати через 12 годин після бойових дій – заява влади та Медіаруху

27.04.2022, 09:52
Фото - фейсбук Людмили Денісової
Фото - фейсбук Людмили Денісової

Журналісти можуть публікувати фото та відео військових об’єктів через 12 годин після завершення бойових дій, через 3 години – для цивільних об’єктів.

Такої згоди дійшли представники влади та журналістської спільноти “Медіарух”, повідомляється у спільній заяві Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства оборони України та представників ЗМІ.

“Представники влади та журналістської спільноти “Медіарух” дійшли згоди, що задля дотримання всіх необхідних безпекових умов журналісти можуть збирати інформацію на місцях відразу після обстрілів. При цьому  дозволяється оприлюднення зроблених фото та відео представниками ЗМІ та журналістами щодо подій на місці ведення бойових дій по завершенню 12 годин для військових об’єктів, через 3 години – для цивільних об’єктів”, - йдеться у заяві. 

Військовим адміністраціям рекомендовано надавати більше інформації ЗМІ про руйнування, спричинені діями ворога, не пізніше ніж 1 день після події. 

Водночас журналістам нагадують про дотримання під час війни балансу між доступом преси до подій і безпекою держави. Тому медіа та журналістів закликають неухильно дотримуватися наказу Головнокомандувача Збройних Сил України генерала Валерія Залужного від 3 березня 2022 року №73, яким встановлено порядок допуску представників ЗМІ на військові об’єкти у районі ведення бойових дій на період воєнного стану.

Зокрема, наказом визначено алгоритм дій командувачів видів (сил), командирів військових частин і підрозділів Збройних Сил України під час роботи з представниками цивільних засобів масової інформації. Також, визначено порядок акредитації журналістів національних та іноземних медіа, правила роботи представника засобу масової інформації у районі ведення бойових дій. 

У районі ведення бойових дій на військові об’єкти можуть бути допущені виключно акредитовані представники ЗМІ з дозволу командира підрозділу. Вказаним наказом також затверджено Правила роботи представника засобу масової інформації у районі ведення бойових дій, з якими особисто ознайомлюються представники ЗМІ під час видачі їм прес-карти. 

У разі порушення цих Правил відбуватиметься скасування акредитації відповідних представників ЗМІ. 

“Ми закликаємо журналістів уникати розголошення інформації, що може призвести до обізнаності противника про дії Сил оборони та негативно вплинути на хід виконання завдань за призначенням”, - йдеться у заяві. 

Також повідомляється, що Мінкультури спільно з Міноборони систематично проводитимуть зустрічі із представниками ЗМІ з метою запровадження системного діалогу та сприяння здійсненню професійної діяльності журналістів під час воєнного стану.

Як повідомляв ІМІ, 28 березня українські та іноземні журналісти, а також медійні й громадські організації та рухи закликали владу негайно вжити всіх заходів, щоб припинити цькування журналістів та розробити прозорі правила щодо висвітлення російських обстрілів.

Liked the article?
Help us be even more cool!