ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

До 23 листопада - висування кандидатів на антипремію за сексизм "Це Яйце!"

03.11.2020, 11:58

До 23 листопада триває висування кандидатів на антипремію “Це Яйце!” за сексизм у медіа.

Організаційний комітет приймає до розгляду висловлювання та матеріали в українських ЗМІ, що були оприлюднені в період з 23 листопада 2019 року до 23 листопада 2020 року.

Номінації антипремії:

  • “Сексистський матеріал” — конкретний матеріал або сюжет, що містить сексистські висловлювання та був оприлюднений на ТБ, друкованому чи онлайн ЗМІ або на радіо. 
  • “Сексистське висловлювання” — за сексизм від публічних осіб (чиновники, політики, лідери думок та інше), трансльований у медіа чи соцмережах.

Номінувати кандидатури на отримання антипремії може будь-яка фізична чи юридична особа, за винятком органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій. Анонімні заявки не розглядаються. Кількість номінацій від однієї людини необмежена. 

Кандидатів/ок на премію потрібно внести у форму до 23 листопада 2020 року.

Усі заявки розгляне сформований Комітет та оприлюднить короткий і довгий список претендентів на отримання антипремії. Відзнаку “Це Яйце!” буде вручено під час онлайн пресконференції напередодні Міжнародного дня прав людини. 

Нагадаємо, антипремію “Це Яйце!” започаткували у 2019 році ГО “Жінки в медіа”, Інститут масової інформації, Центр прав людини ZMINA,  ГО “Детектор медіа”, Кампанія проти сексизму в медіа та політиці “Повага”, Українська Гельсінська спілка з прав людини. У 2020 році до ініціативи приєднався проєкт “Вибори без сексизму”. 

9 грудня 2019 року було оголошено лауреатів антипремії “Це Яйце”: Президент України Володимир Зеленський, уповноважений з гендерних питань Запорізької облради Владислав Марченко, народний депутат України Максим Бужанський, екс-президент Федерації велоспорту Олександр Башенко, канал “112 Україна” та сайт “Сегодня”.  

Цього року маємо новий контекст - проведення місцевих виборів. Випробування “вибори без сексизму” на цьогорічних місцевих виборах Україна, на жаль, не пройшла. Через чат-бот проєкту #вибориБЕЗсексизму було зафіксовано близько 50 випадків сексизму проти кандидаток. Відтак можна зробити висновок, що жінки поряд із передвиборчою боротьбою вели боротьбу з гендерними стереотипами та дискримінацією. 

Тож антипремія “Це Яйце” покликана вже вдруге привернути увагу до сексистських висловлювань і публікацій. Цьогорічна премія не омине розгляду сексистського висвітлення у ЗМІ передвиборчих кампаній жінок-кандидаток та сексистських заяв їхніх опонентів.

Офіційний хештег антипремії #цеяйце  

Цьогорічна антипремія “Це яйце” проводиться за підтримки проекту Національного Демократичного Інституту.

Контакти: Вікторія Єрмолаєва, yermolayeva.vika@gmail.com

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!