ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

До 19 серпня - приймання заявок на онлайн-програму та гранти для журналістів від Фонду Thomson Reuters

23.07.2021, 17:09

Фонд Thomson Reuters запрошує журналістів з України на 9-тижневу навчальну онлайн-програму “Висвітлення довготривалих конфліктів: цивільні, військові, мирний процес” зі змогою отримання міні-гранту у розмірі до 350 фунтів стерлінгів для створення матеріалу.

Головною метою програми є поглибити теоретичні знання і практичні навички журналістів у висвітленні конфлікту в Україні. 

Навчальний курс буде сфокусований на практичному застосуванні принципів висвітлення конфлікту та пошуку нових тем, кутів та форматів у висвітленні довготривалих конфліктів. Учасники зустрічатимуться два рази на тиждень у вівторок та четвер з 17:00 до 18:30 для онлайн-майстер-класу, зустрічі з міжнародними експертами, або практичного онлайн-семінару з ментором в групах. Від усіх учасників програми під час курсу очікується написання одного матеріалу за підтримки менторів.

Навчальний курс розрахований на журналістів з досвідом роботи від двох років. Дати програми з 6 вересня по 5 листопада 2021.

Програма курсу включатиме такі модулі:

  • Основи  висвітлення конфліктів
  • Пошук тем та нових кутів висвітлення довготривалого конфлікту
  • Висвітлення постраждалих, цивільних та військових
  • Робота з відкритими джерелами інформації (бази даних, користувацький контент тощо)
  • Висвітлення правосуддя перехідного періоду
  • Фізична та цифрова безпека для журналістів: як вберегти себе
  • Травма та емоційна безпека для журналістів

Програма розроблена та проводитиметься під керівництвом українських журналісто Наталі Гуменюк та Ангеліни Карякіної, а також координаторки програми та менторки Еміне Зіятдінової. 

Максимальна кількість учасників програми - 20 людей. Участь у програмі безкоштовна. Учасники зобов’язані дев’ять тижнів відвідувати заняття.

Більш детальна програма з інформацією про запрошених тренерів та експертів буде надана відібраним учасникам до початку програму. 

Кандидати мають відповідати таким вимогам:

  • працювати журналістом у штаті або співпрацювати як фрілансер зі ЗМІ в Україні;
  • мати більше двох років професійного досвіду в журналістиці (заявки від випускників університетських програм з журналістики будуть прийняті на розгляд);
  • бути зацікавленими або мати досвід створення журналістських матеріалів пов’язаних з темою конфліктів;
  • основною мовою програми є українська, в деяких випадках сесії можуть проводитися російською мовою;
  • бути готовими взяти на себе зобов’язання брати участь в програмі в повному обсязі протягом всіх 9-ти тижнів;
  • протягом 9-тижневої програми створити 1 журналістський матеріал пов'язаний з темою конфліктів;
  • бути прихильником об'єктивної та незалежної журналістики.

Дедлайн подання заявок - 19 серпня включно. Успішні кандидати будуть повідомлені електронною поштою 31 серпня. 

Для подання заявки необхідні такі документи: 

  • лист підтримки від редакції в довільній формі (максимальний розмір файлу - 5 МБ), де роботодавець або медіа з яким ви співпрацюєте підтверджує, що ваша участь у програмі узгоджена та тематики запропонованих матеріалів цікаві для публікації у вашому ЗМІ;
  • якщо ви не можете надати лінки на роботи - 2 приклади робіт з даної теми к форматі PDF (максимальний розмір файлу - 5 МБ). Журналісти телебачення і радіо можуть надіслати свої сценарії та коротке резюме;

Для запитань щодо подання заявки - писати на адресу [email protected] з темою “Висвітлення довготривалих конфліктів: цивільні, військові, мирний процес”.

Фонд Thomson Reuters не заохочує журналістів подорожувати на тимчасово окуповані території. Міні-гранти не можуть бути використані на поїздки на Донбас та Крим в рамках програми.  

Навчальний курс провадиться за підтримки Міністерства закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії.

Liked the article?
Help us be even more cool!