ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

До 19 лютого - реєстрація на серію вебінарів "Свобода слова в умовах збройного конфлікту"

18.02.2020, 13:30

Міжнародна правозахисна організація Freedom House у співпраці з ГО "Платформа прав людини" запрошує долучитися до серії безкоштовних вебінарів "Свобода слова в умовах збройного конфлікту: огляд практики Європейського суду з прав людини".

Вебінари будуть присвячені тому, як шукати баланс між правом на свободу вираження поглядів та потребою в захисті національних інтересів і територіальної цілісності на основі аналізу рішень національних судів та їхнього оцінювання Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ) на предмет порушення статті 10 Європейської конвенції з прав людини.

Серія вебінарів базуватиметься на обговоренні матеріалів з тематичного посібника, підготовленого експертами "Платформи прав людини" та презентованого в листопаді 2019 року.

Лектори: провідні адвокати ГО "Платформа прав людини" Людмила Опришко та Олександр Бурмагін.

Вебінари проходитимуть 21 лютого, 6 березня та 20 березня з 14:00 до 15:30.

Для участі потрібно обов'язково зареєструватися тут до 19 лютого.

Перший вебінар. 21 лютого, 14.00 – 15.30

Справа "Рож ТВ А/С" проти Данії" (Roj TV A/S v. Denmark, заява № 24683/14)

Ця справа стосувалася "Рож ТВ А/С" – данської компанії і телевізійного каналу під управлінням холдингу "Мовлення Месопотамії". Незважаючи на той факт, що ліцензію на мовлення канал отримав у Данії, трансляція програм відбувалася через супутник курдською мовою на країни Європи та Близького Сходу. Окрім цього, важливу роль відіграло джерело фінансування компанії. На першому вебінарі ви дізнаєтесь, у який спосіб судді ЄСПЛ оцінювали, чи було порушено норми статті 10 конвенції, коли Німеччина заборонила мовлення цього каналу на її території.

Другий вебінар. 6 березня, 14.00 – 15.30

Справа "Стомахін проти Росії" (Stomakhin v. Russia, заява № 52273/07)

Ця справа про журналіста й активіста, який був власником та редактором незалежного видання "Радикальна політика" з 2000 до 2004 року, присвячена переважно тогочасним подіям у Чеченській республіці. У 2006 році суд м. Москви визнав Стомахіна винним у публічних закликах до ведення екстремістської діяльності, в діях, спрямованих на розпалювання ненависті та ворожнечі, а також у приниженні гідності групи осіб за ознаками раси, походження, ставлення до релігії або належності до певної соціальної групи. Під час другого вебінару ви дізнаєтесь, як судді ЄСПЛ визначали пропорційність покарання, а також чому ця справа має окремі висновки суддів, які не погоджуються з обґрунтуванням такого рішення.

Третій вебінар. 20 березня, 14.00 – 15.30

Справа "Фатуллаєв проти Азербайджану" (Fatullayev v. Azerbaijan, заява № 40984/07)

Справа стосувалася кримінального провадження проти засновника та головного редактора газет "Реальний Азербайджан", які виходили азербайджанською та російською мовами. У 2005 році заявник як журналіст відвідав район Нагірного Карабаху, а також інші місця, які перебували під контролем вірменських збройних сил, після чого опублікував матеріал "Карабаський щоденник". У публікації йшлося й про події Ходжалинської трагедії 26 лютого 1992 року. Зокрема, журналіст висвітлив інформацію, яка могла бути сприйнята як така, що суперечить загальноприйнятій версії подій у Ходжали. Під час третього вебінару ви дізнаєтесь, чи захищає стаття 10 конвенції право на пошук історичної правди.

Увага! Якщо ви не зможете взяти участь в одному з вебінарів під час його проведення, то всім, хто попередньо зареєструється і залишить свою електронну адресу, організатори надішлють усі записи, проте ви втратите можливість поставити запитання лекторам.

Liked the article?
Help us be even more cool!