ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Справа газети «Перехрестя»

22.11.2007, 06:31

 

Це перша справа в Україні, котру виграли ЗМІ за статтею 171КК України – перешкоджання професійній журналістській діяльності. Справа була порушена за скаргою від  газети «Перехрестя» 6 червня 2003 року проти голови місцевого РАЦСу в м. Шостка (Сумська область). Інтереси газети у суді представляла юрист ІМІ Інна Ведмеденко. 

Часопис, починаючи з 1999 року, друкував інформацію про кількість шлюбів, розлучень, народжень та смертей, котрі було зареєстровано в районі упродовж тижня. Ці дані надавалися часопису місцевим РАЦСом, але коли голова РАЦСу відмовилася надавати інформацію, популярну рубрику були змушені закрити. Офіційний запит від часопису не допоміг. Врешті редакція подала заяву про злочин з боку посадової особи РАЦСу, і цю справу об'єднали з іншою справою, котру було порушено проти голови РАЦСу раніше.  Згідно з вироком суду, голова РАЦСу мусила сплатити 510 гривень штрафу.

Тижневик «Перехрестя» розповсюджується у роздріб та за передплатою (близько 8 тисяч примірників), наклад є достатньо значним для 80 тисяч населення Шосткінського району.

Liked the article?
Help us be even more cool!