ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Поради для медіа та журналістів щодо висвітлення небінарних людей

27.05.2024, 10:00

Медіаексперти Інституту масової інформації разом із залученими експертами та експертками сформували поради для медіа та журналістів щодо висвітлення небінарних людей.

1. Використовуйте коректну термінологію. Насамперед використовуйте ті терміни, які відповідають самовизначенню конкретної особи. Деякі люди можуть ідентифікувати себе як небінарні, гендерфлюїд, гендерквір, агендер та інші.

2. Питайте, як небінарні люди хочуть бути представленими. Під час інтерв'ю чи спілкування запитайте людину, як вона хоче, щоб її ідентифікували та описували. Це допоможе уникнути помилок та виявляти повагу до самовизначення. Але не використовуйте самоідентифікацію однієї особи щодо іншої особи, оскільки ці позиції можуть різнитися. Тож варто запитувати в кожному конкретному випадку.

3. Уникайте стереотипів. У журналістських матеріалах не поширюйте стереотипів та не формуйте уявлень про те, який вигляд повинні мати або як повинні поводитися люди з певною гендерною ідентичністю. Уникайте поширення негативних та ворожих стереотипів

4. Не використовуйте медичних або психіатричних термінів. Уникайте непотрібних асоціацій або неправильних припущень, таких як пов'язування займенників "вони" / "їх" із психічними розладами. 

5. Освітні розʼяснення. За потреби додайте джерела або посилання на додаткові ресурси для того, щоб читачі могли дізнатися більше про небінарну ідентичність та досвід небінарних людей.

6. Запитайте дозвіл на використання особистої інформації. Завжди запитуйте дозвіл, перш ніж публікувати особисту інформацію про небінарних людей, таку як їхня гендерна ідентичність або досвід. Не запитуйте попереднє ім'я людини (деднейм) та інші паспортні дані, а також не вказуйте їх у матеріалі, якщо вони вам відомі. Необережне поводження та розкриття особистої інформації може наражати героїв / героїнь на небезпеку.

7. Не ототожнюйте. Небінарність – це гендерна ідентичність, і вона ніяк не пов'язана із сексуальною орієнтацією людини. Небінарні люди можуть мати будь-яку сексуальність, і ці поняття не варто плутати або ототожнювати одне з одним.

8. Правильні акценти. Під час висвітлення небінарних осіб не акцентуйте на їхній небінарності, а покажіть особистісні якості та досягнення цієї людини

9. Пам'ятайте, що кожна людина цінна як особистість незалежно від її гендерної ідентичності. 

Поради для медіа та журналістів щодо висвітлення небінарних людей. Ілюстрація ІМІ

Більше про небірнаність та журналістику читайте в статті Як журналістам писати про небінарних людей 

 

Liked the article?
Help us be even more cool!