ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

21 додаток для мобільної журналістики

20.02.2019, 12:11

Світ змінюється динамічно, тому кожен журналіст має відповідати темпу цих змін і в часи смартфонів це можна зробити досить легко. Ми підготували добірку додатків та інструментів для полегшення роботи журналістів, більшість з яких є доступними і безкоштовними.

 

АУДІО

Dragon Dictation (Speechy) - IOS Додаток, який розпізнає надиктований текст майже на 40 мовах. Після розпізнання текст можна зберегти і відправити собі на пошту. Можуть трапитися помилки, але в цілому додаток видає якісний продукт. Обов'язковим пунктом для його роботи є підключення до мережі.

Cogi – IOS Під час запису інтерв'ю можна робити позначки, виділяти важливі моменти. Досить натиснути пальцем на значок запису для того, щоб виділити необхідний відрізок звукової доріжки. Під час інтерв'ю можна залишати коментарі у вигляді текстового нагадування і доповнювати все це зображеннями.

Tapeacall Pro - IOS  Call Recorder – ANDROID Сьогодні взяти інтерв'ю у людини можна різними способами, одним з яких є зателефонувати. Інколи для цього незручно включати диктофон, ставити режим дзвінка на гучний зв'язок і записувати розмову. Уникнути всіх цих дій допоможуть вказані додатки, які є дуже зручними у використанні. Аудіофайли легко передаються на інші пристрої, відправляються через SMS, пошту та інші месенджери.

AudioNote – IOSANDROID Рекомендуємо звернути увагу на цей додаток, що працює не тільки на мобільних пристроях, а й на ноутбуках і ПК (Mac і Windows). Крім того, що функція запису голосу тут дуже якісна, тут є можливості робити позначки і навіть малюнки по ходу запису, а потім об'єднати все це в один файл. Все можна зберігати в iCloud і Dropbox.

Ferrite – IOS Мобільний додаток-диктофон із цілим арсеналом функцій, котрі допоможуть зробити кінцевий аудіопродукт високоякісним і готовим для поширення серед аудиторії.

 

ВІДЕО ТА ФОТО

Ustream – IOS ANDROID Чудовий інструмент живої трансляції аудіо та відео, наприклад, з прес-конференції. Використовує як wi-fi, так і 3G, 4G.

Imovie – IOS VivaVideo Pro Video Editor – ANDROID Додатки мають майже однаковий функціонал, який дозволить журналісту об’єднати відеофайли, накласти звукові ефекти, додати титри і зберегти готовий продукт.

Open Camera – ANDROID Один із небагатьох професійних додатків для зйомки відео, яке поширюється безкоштовно. Набір функцій значний - автоматичне і ручне управління налаштуваннями при процесі зйомки, вибір форматів зйомки, управління кольором в кадрі, GPS тегування відео і автоматичне стиснення для зменшення розміру кінцевого файлу.

Cinema 4K – ANDROID Додаток дає можливість працювати з Flat Profile (наприклад, Cinelike D, S-Log2, V-Log L або ProTune). Ці формати дозволяють отримати більш динамічний діапазон кольорів відео для подальшої обробки. У режимі плоского профілю додаток вимикає ефект різкості за замовчуванням, щоб зберегти якомога більше деталей. Необроблене відео може здатися нудним, але це ідеальний кадр для пост-обробки і тонування.

Snapseed - IOS ANDROID Поряд з динамічними відеороликами медіа-продукт слід доповнювати і красивими зображеннями, галереєю. Скорегувати недоліки фону, виділити важливе, підвести всі фото під один тон допоможе даний додаток.

Enlight – IOS Мобільний додаток, котрий пропонує повний набір інструментів, необхідних для редагування фотографій звичайним користувачем. Якщо ви не професійний фотограф і для роботи використовуєте світлини з смартфону чи планшету — цей фоторедактор вам підходить.

Lightroom - IOS ANDROID Додаток для корекції кольору, регулюванню світла, яскравості та інших аспектів фотографії, що зберігає фото в найвищій якості.

 

ТЕКСТИ. ДОКУМЕНТИ

CamScanner - IOS ANDROID Часто потрібні скан-копії документів, а принтера на місці немає, але у даному випадку допоможе цей мобільний додаток. Сторінки договору, акти, бланки та інші важливі папери після сканування збережуться в хмарі, і ви в будь-який момент зможете звернутися до них.

LetterSpace – IOS Простий і зручний додаток для ведення нотаток. Основна перевага - у простоті набору і організації заміток.

Evernote - IOS ANDROID Цей додаток є одним з найцінніших інструментів для репортерів. По-перше, безкоштовний мобільний додаток пропонує кращий сканер та інструмент для пошуку по тексту з тих, які ви можете вмістити в своїй кишені. По-друге, він допоможе стежити за всіма документами для подальшого написання матеріалу.

Dropbox - IOS ANDROID Зручний спосіб ділитися файлами будь-яких видів, чи це відео, текстові документи, чи pdf, презентації тощо. Тепер можна не тягати з собою флешку, а просто вислати на електронну пошту посилання на файл. Безкоштовна версія дозволяє зберігати до 2 Гб даних.

 

ІНШЕ

ЗМІя – ANDROID Додаток покликаний допомогти в роботі працівників ЗМІ під час виборів та містить всю необхідну інформацію щодо прав і безпеки журналістів, законодавчої бази та особливостей висвітлення виборів у засобах масової інформації.

WordPress - IOS; ANDROID За допомогою цієї програми можна оперативно керувати своїм блогом або сайтом з мобільних пристроїв, якщо немає доступу до ПК або ноутбука. У нього є багатий набір інструментів для створення і редагування тексту. Є можливість прикріплювати аудіо, відео та фото в замітки. Також є доступ до статистики - числу записів, відвідувачів, переглядів, коментарів, передплатників за різні проміжки часу.

Adobe Spark Post - IOS; ANDROID  З цим мобільним додатком можна легко та швидко створювати графічні зображення для розповсюдження в соціальних мережах, надсилання в електронних листах тощо. Безліч шаблонів полегшать процес роботи і зекономить час тим, хто не має навичок роботи із дизайнерськими програмами.

Ольга Халмурадова, студентка спеціальності "Політична географія та геополітика" КНУ ім. Т.Шевченка
Liked the article?
Help us be even more cool!