ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд дозволив Шабуніну залучити до справи медіаспеціаліста

20.04.2018, 15:00
Фото - antac.org.ua

19 квітня Дніпровський районний суд Києва дозволив брати участь у допиті свідків голові Центру демократії та верховенства права Тарасу Шевченку у якості медіаспеціаліста у справі щодо голови правління “Центру протидії корупції” (ЦПК) Віталія Шабуніна. Одночасно суд надав захисту Всеволода Філімоненка час до 3 травня для ознайомлення  з документами, повідомляється на сайті Центру протидії корупції.

Водночас суд не задовольнив клопотання захисту Філімоненка про відвід Тараса Шевченка від участі у справі в якості спеціаліста. Аргументом захисту Філімоненка було те, що Шевченко разом із Шабуніним бере участь в акціях, тренінгах та є його другом на Facebook.

Про відвід Шевченка клопотав також прокурор, зазначивши, що Шевченко не отримує платню за участь у судовому процесі та витрачає свій робочий час, що є свідченням його упередженості.

Після допуску Тараса Шевченка захист Філімоненка одразу попросив про перерву для ознайомлення з документами Шевченка, які, зазначає ЦПК, уже надавалися раніше.

Як зазначає ЦПК, засідання суду розпочалося на годину пізніше встановленого часу та тривало близько 15 хвилин, після чого суддя приблизно годину перебувала в нарадчій кімнаті, вирішуючи питання щодо відводу Тараса Шевченка.  

Фото - ЦПК

Філімоненко прийшов у суд у шоломі та з газовим балончиком на шиї. Згодом поліцейські вилучили балончик. У час, поки судді не було в залі, Філімоненко провокував Віталія Шабуніна, а також присутніх, зауважує ЦПК.

Крім того, Філімоненко неодноразово обзивав Тараса Шевченка “мавпою”. У тому числі в присутності судді.

Наступне судове засідання відбудеться 3 травня о 13.45 у Дніпровському районному суді  Києва (вул. Кошиця, 5).

Як повідомляв ІМІ, 9 лютого Дніпровський районний суд міста Києва розпочав розгляд по суті справи щодо голови правління громадської організації “Центр протидії корупції” (ЦПК) Віталія Шабуніна, якого звинувачують за статтею 345-1 “Погроза або насильство щодо журналіста” Кримінального кодексу України.

26 лютого Дніпровський районний суд м. Києва під час засідання у справі щодо голови правління “Центру протидії корупції” (ЦПК) Віталія Шабуніна допитав свідка – соратника Всеволода Філімоненка.

30 січня адвокати Віталія Шабуніна заявили у Дніпровському районному суді м. Києва, що результати медичної експертизи могли бути сфабриковані і не можуть бути доказом у справі про Всеволода Філімоненка.

Адвокати наполягають на іншій кваліфікації злочину, що відповідає реальному вчинку, а саме – “населення удару без наслідків”, ст. 126 Кримінального кодексу.

16 серпня 2017 року голові правління Центру протидії корупції Віталію Шабуніну оголосили підозру в нанесенні тілесних ушкоджень середньої тяжкості громадянину Всеволоду Філімоненку, який представляється журналістом. Йому інкримінують статтю 122 Кримінального кодексу “Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження”. У документі вказано, що 8 червня 2017 року біля Дніпровського військкомату Києва Шабунін завдав одного удару по обличчю Філімоненка, що “спричинило тривалий розлад здоров’я останнього у вигляді закритої травми обличчя”.

15 січня 2018 року слідчі перекваліфікували справу щодо голови громадської організації “Центр протидії корупції” Віталія Шабуніна. Тепер йому інкримінують частину 2 статті 345-1 Кримінального кодексу України “Погроза або насильство щодо журналіста”.

18 січня громадські організації “Інститут масової інформації” та “Детектор медіа” заявили, що вважають безпідставною зміну статті Кримінального кодексу України у справі про сутичку Віталія Шабуніна зі Всеволодом Філімоненком, оскільки вона не пов’язана з журналістською діяльністю Філімоненка.

Liked the article?
Help us be even more cool!